Na běžkách s Marií v uších

07.02.2022

Dopoledne administrativa. Mourek byl celou noc venku. Vítá mě před ložnicí. Asi ráno přikulhal, když Petroušek odcházel. Přitom ještě za tmy se vyvalovala v koupelně Zrzka. Ta je fuč. 

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-02-07_Rano._Invalida_prisel._Zrzecka_plna_sily/

Něco si jedu zařídit. Potkávám klientku. Právě rok tu nebyla. A právě rok, co ji donutili v práci na injekci. Bránila se. Bála se. Šla. Tehdy to všechny v kolektivu zle odskákaly. Jedna ležela mezi životem a smrtí. Zapomněla jsem se zeptat, jestli přežila.

- A jak vy?

- Mám tři.

- Proč?

- Vyhodili by mě. Byla jsem půl roku nemocná. Těžkou trombózu. Léčili mi krev.

Valím oči. Jen jsem povzdechla. Nikdo by ji nevyhodil. Jak se může někdo nechat přesvědčit na další, když byl tak těžce nemocen. Nechápu. Mám radost, v životě se jí daří. Vesmír za ni vybavil, co bylo třeba. Našla si pána. není už sama. Skvělá zpráva. Mám radost. Paní chce objednávku.

Slunce. Jedu. Uvidíme. Tady zeleno. Jaro. Fučí ale severák. Hodně. Kam jedu? Kam asi? Vyjíždím jeden kopec. Ještě žádný sníh. Druhý kopec. A jsem tam. Bílá. Raduji se. Parkuji u lesa sice už na asfaltu a hlíně, ale sněhu stačí. Připínám běžky, klušu.

Včera jsem si večer v nějakém Deníku do schránky pročítala článek o drahém plynu v Broumově. Lidem tam zdvihli platby nejprve nevím kolikrát. Pak "jen" pětkrát". Taková metoda salámu. Podívejte, jak jsme vám to snížili. Skácíte se jen pětkrát.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-02-07_Na_bezky/

Poslouchám k běhu do sluchátek pořad na Svobodném vysílači. Orbán si u Putina zajistil plyn pětkrát levnější než ten, který ze zlého Ruska přes spřátelené Německo bereme my. Naši lidé zaplatí pětkrát víc! Na lidech nezáleží! My všechno zaplatíme. Ano - francouzský ekonom Thomas Piketty nás nazval krmelcem Evropy. A je to zas tady. My se pochlapíme. Tak v tom pořadu povídali, že prý na Ministerstvu zahraničí ten nový vnáší chaos. Prý je absolutně nekoncepční. Vůbec prý neumí umění diplomacie. Ani nevím, který to je. Nezáleží na tom. Kdo ví, jestli se chaos nechce. Připojujeme se k dráždičům ruského medvěda. Co to znamená? No my nemůžeme vypravit vyjednávací delegaci k Vovkovi, aby nám taky dal levný plyn. Tak kdyby třeba zajeli k Viktorovi a poprosili, aby koupil u Vovy víc, že bychom si to od něj překoupili. No jo, jenže na našich lidech nezáleží, že jo? Tak potom čteme, že v Broumově lidé budou buď mrznout a nebo pokukují po jiných zdrojích vytápění. Buď jak buď, vždycky na to doplatí. Rodiny!! Děti!! Rodiče! Všichni! Živí lidé!!

Jedu po poli v náznaku své zmrzlé stopy. Jde to tam, kde je dostatek sněhu. Klušu až k velké hromadě siláže; původně jsem psala hnoje. Hromádka hnoje je o pár kilometrů okolo lesa dál. Je temná, krásně voní pižmem. Siláž dnes páchla kvašením. Ten zápach nemám ráda. :-) 

https://www.svobodny-vysilac.cz/2022-02-05-starnuti-je-prezitek-s-hostem-marii-72-dil-123-min/

Poslouchám pořad Stárnutí je přežitek. S Marií. Mám ji ráda. Má vědomosti. Asi pracuje někde v laboratoři. Má přehled o jedech, o životě, o bylinách, o energiích člověka.

Na běžky i zpátky vždycky frčím po okresce lemované ovocnými stromy. Prý je začala vysazovat Marie Terezie. Aby vojáčci měli aspoň něco k snědku při pochodu. Taky lidé aby měli dostatek ovoce. Cestou zpátky se vždycky zastavím na Sebuči kousek od staré tvrze. Hodiny bych mohla sledovat pohyb dole v krajině na stařičké zemské stezce. Miluji ten pohled. I dnes tu chvilenku okukuji. Tak zrovna tady v roce 1866 táhlo vojsko od Trutnova, Náchoda, České Skalice, ku Hradci, Chlumu. Tady všude bylo bojiště. Tam u Královýho Hradce, lítaly tam koule prudce do těch našich lidičéek. Už tehdy na nich nezáleželo. Tady na těch polích padali vojáci se svými koni, pokud to byla jízda. Nebo pěchota - konec června začátek července. Krev se lepila. Pole páchla sladce. Tady pod sady leží kosti nebohých hochů. V létě se tu zastavuji na hruškách. Prý není nebezpečí, že by obsahovaly olovo. V pořadu Stárnutí je přežitek říká Marie, že špendlíky, jablka, švestky, hrušky podél cest nejsou závadné.

Jablíčko má nejvíc škodlivin v nejzdravější části - slupce a podslupce. Odkrojíme slupku - kvůli jedům - výsledky analýz dokazují kumulaci pesticidů ve slupce, nejzdravější části jablíčka. Menší kumulace je v dužnině. Když se stříkne jablko a zelenina fungicidem (ne insekticidem), tak léčebné látky k podpoře imunity proti nádorovým onemocněním mizí. Nejsou tam. Po použití fungicidu je ovoce a zelenina prázdná. Stačí jablíčko opláchnout ve vodě s lžičkou sody. Ze slupky zmizí asi polovina jedů. Jablka od cesty, ze sadu, z domova nebo bio jablko jsou prý zdravá. Mimo minerálů a vitamínů obsahují flavonidy; léčí záněty v kloubech. Víc užitku jablíčko přinese staršímu člověku než dítěti. V Černobylu použili úspěšně pektin z jablíček na odvedení radioaktivity z těla. Na odvedení cholesterolu je lepší mrkev. Je proti únavě. Lépe se po mrkvi soustředíme; podporuje činnost jater a snižuje cholesterol.

Ořech - vyloupat, namočit na den do vody. Ztratí hořkost. Má tvar mozku. Ovoce se vždy podobá orgánu, které léčí. Ořech - na myšlení, na paměť.

Hruška má po rozkrojení tvar plíce. Je vhodná na záněty průdušek. Podporuje činnost plic a průdušek.

Zima je v plném proudu - déšť, vítr, mráz, obleva, sluníčko. Pokud chceme vyjít s energiemi, začnou se měnit příští týden do jara, pokud chceme vyjít s energiemi: V zimě choď brzy spát a pozdě vstávej. V létě je to naopak - choď pozdě spát a brzy vstávej.

Leden - do 10.2. běží energie ledna. Vládne živel vody a země. Drsná kombinace.

Čtyři živly: oheň, voda, země vzduch.

Pět energetických prvků - dřevo, oheň, země, kov a voda.

Teď ještě nám vládne živel vody a země - brr. Protichůdná kombinace. V tomto období mohou bolet klouby, kolena, páteř.

Podobné energie jsou v dubnu, v červenci a říjnu. Je dobré držet si ledviny. Živel vody v našem těle jsou ledviny - plný párový orgán. Dutý párový orgán je močový měchýř. S ledvinami souvisí nadledvinky. Vyrábějí kortizon pro harmonii. S ledvinami souvisí kosti a kostičky v těle. Co se týče emocí - pozitivní je moudrost, starší člověk. Negativní je strach. Šašíci v těchhle dvou letech dávají zabrat ledvinám. Pořád straší. Strach z nemoci, z omezení - kvůli opatření, existencionální, z vyloučení, u dětí strach z odmítnutí - nemá roušku, bude vyčleněn z kolektivu. Ledviny u všech lidí a dětí dostávají opravdu hodně v tomto dvouletém období zabrat. Šašci nás starší a děsí. Odezněl kovid na chvíli, je tu strach o energie. Cítíme, že jsme v nerovnováze, chceme se vymanit. Pokud se nevymaníme, spadneme do deprese; nebo se vymaníme a jsme napružení, agresivní; tam trpí játra.

Jarní období. Jdeme bez roušky, nejsme ve strachu ani ve vzdoru. Být neutrální, vnitřně neutrálně nastaven, abychom si neničili své drahocenné vnitřní orgány. Pokud jsme v nerovnováze, ledviny začínají samy blbnout. Produkují si svou úzkost. Úzkost je taky strach, ale z budoucnosti. Co se stane. Pokud jsou ledviny v pořádku, jsou to takové sloupy držící zažívání. Pevné ledviny - je i pevný žaludek; je v pořádku. Člověk je stabilnější, přátelštější; má hodně energie; žaludek je třetí čakra. Síla. Solar plexus. Pokud je tam strach, přijde průjem. Neřeší se žaludek, střeva, zažívání, ale oslabené ledviny. Zvířata se strachem přes ledviny trpí na průjmy. Hlavně kočky - trpí na oslabené ledviny a projevuje se to průjmy. Průjmy často nemusí souviset se střevy.

Moje vsuvka: Proč se stále točí detektivky? Strach ničí ledviny. Boj se, boj se, my jsme tři kostry, a naše kosti jsou děsně vostrý. Boj se, boj se, je s tebou amen, hodíme na tebe placatý kámen...

Marie pokračuje:

Ledviny mají rády teplo. Uprostřed ledvin je malý energetický plamínek. Říká se mu ming men. Je to oheň života. Když člověk umírá, tento plamínek v ledvinách uhasíná jako poslední. Při konstatování smrti, pokud plamínek ming men nebyl zcela uhaslý, stalo se, že pokud zřízenec byl v pohodě, v síle, dobře naladěn, nevědomě roznětl, rozdmýchal zase plamínek nebožtíka; začal žhnout, rozhořel i císařský a ministerský oheň v srdci a osrdečníku. Člověk se probral. Ming men v ledvinách je velmi důležitý, vychází z něj život.

https://www.ceskatelevize.cz/porady/10744345634-kouzelne-bylinky/7669-bylinky/46997-celik-zlatobyl/

Pokud chceme tento týden posilnit ledviny a potom vždy po viróze - základní bylinkou ledvin je zlatobýl celík zlomocný. Podporuje jang ledvin - energii, aktivitu. Je to ostřejší bylinka, vždy zjemnit břízou do jinu. Hledej tyhle dvě ve směsích. Může tam být přeslička, řepík, medvědice na močový měchýř. Ale zlatobýl a bříza plus přeslička jsou základní. Nadledvinky produkuji kortizon - to podporuje svízel siřišťový. Ledviny se úplně rozzáří. Prodává se v kapkách a kapslích. Při léčbě zánětů, kovidu. Když se bere léčba kortikoidy, musí se nadledvinka léčit svízelem. Při kortikoidech se uspí činnost nadledvinek, musí se oživit.

Potraviny: dlouho vařené polévky, vývary na mnoho hodin, tři, čtyři pět, šest.

Hovězí maso - léčí krev

Kuřecí - léčí játra

Vepřové - léčí se ledviny.

Dlouhý vývar pomáhá oslabeným lidem při virózách a rodičkám vysíleným po porodu. Vývar pomůže rozhořet ming men.

Omikron jde hodně na dutiny; už nemá cizorodé ostré bílkoviny, které řežou cévy, spike proteiny; cévní systém se snaží je dostat z těla, tvoří mikrotromby; pokud jsou čelní dutiny - dobrý je ledvinový čaj. Z nosu se stane vodovod. Dutina čelní je ledvina. Ostatní dutiny - tam se ošetřuje tlusté střevo - probiotika a aloe.

Vypínám sluchátka. Jsem doma. Doposlechnu zas zítra.

Dnes budu večer školit, musím se připravit. Je třeba zacházet s časem racionálně. Žádné lelkování. Mám ještě v úmyslu jistou administrativu. Stihnout přípravu. Obstarat klientku. Poradit jí jednoduché cviky na břicho. Stačí pár minut denně. Rozhýbat tuky. Mám s tím dobrou zkušenost. Koukala, jak mi to jde. To beru za samozřejmost. Ohebnost. Půl osmé. Začínám. V osm jdu zas já na školení o sportovní výživě. Pak porada a konec dne. :-)

Srážky s blbcem nebylo, den se vydařil. Výtečně. 

Dobrou noc!