Na sněhu u lesa dopoledne. Na skok k polským obchodníkům

04.02.2022

"Ty hory, které nesete,

jste měli jen vystoupat."

~ N. Zebian.

Dnes tu bylo něco rozprášeno. Nějaký smutek, agresivita, nespokojenost rozladěnost, hádavost. Včera jsem pozorovala ve slunci letadla. Nervozita byla cítit ve vzduchu.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-02-05_Rano/

Den jsem den projela maglevem. V osm jsme si myslela, že budu v devět na sněhu. Pak v deset, v jedenáct. V poledne jsem se přehoupla přes druhý kopec. Černá mlha. Fuj. Smog. Hnus. Jsem v zimní krajině. To bude žůžo. Sněhu dostatek. Naivní myšlenky. Vstupuji na sníh. Firn. Není dobrý na běhání, ale ani na sjezd. Má předvčerejší stopa zchátrala, zledovatěla. Klouže to v ní. Nadřela jsem se. Myslela jsem si, jak dlouhé širé rodné lány oběhnu dvakrát. To je tak osm km. Měla jsem výmluvu. Linda má přijet. S úlevou jsme doběhla propocená k autu po prvním okruhu od vesnice k vesnici. Možná bych to i dvakrát dala. Spíš jeden a půlkrát. Blahá představa. Ne, jednou to stačilo. Místy jsem běžela mimo svou stopu. Většinou to šlo těžko, jen málo úseků jsem klouzala lehce. 

https://www.svobodny-vysilac.cz/2022-02-01-pokrivena-zrcadla-tohoto-sveta-202-dil-120-min/

Do sluchátek mi znělo povídání o tom, jak lehké je připravit nouzi, krizi, bídu, vytunelovat stát. Úroky ochuzují nás platiče. Past na dlužníky.

Vezu si s sebou sportovní výživu. Lahodná chuť. Nápoj posiluje mou starou svalovinu. Jedu dolů. Pomalu. Znovu se dívám z kopce na zemskou obchodní stezku. Sjíždím kopec.

Zprávy mají už jiné téma. Zdravotní lži pominuly. Lid se musí připravit na rytí čenichem v zemi. Nebo ne? O tom právě:

https://www.svobodny-vysilac.cz/2022-02-01-pokrivena-zrcadla-tohoto-sveta-202-dil-120-min/

Je připravená skluzavka? Na nás zaleží, jestli a jak rychle se necháme svézt zvýšením poplatků, procent z půjček... Zdravotní krize nahnala hodně lidí do teček, měla prý ještě trvat... Už tlačí kolo dějin lidstva dál. Doufám, že nám nebudou obrazně lámat kosti v těle.

Peníze na účtu v bance jsou peníze banky. Nepatří nám. Máme je jen na účtě. Pokud banka zazvoní - konec zvonec. K penězům se nedostaneme. Globální fiat měny - nekryté - jsou prý na pokraji zhroucení. Budeme se těšit. Na obzoru revalvace běžných měn v rodícím se novém finančním systému. Měny kryté zlatem. Zlatý rubl, zlatý dolar, zlatý juan... Návrat k normálu v roce 1971, kdy za Nixona se podložení zlatem zrušilo. Kovidové šílenství mělo přestěhovat naše peníze k nim. Naše platy i důchody znehodnoceny. Největší boháči světa - Bezos, Gates, Soros na kovidu zbohatli ještě víc. Naše peníze se přestěhovaly k nim. Že by se už peníze ze vzduchu nevyráběly? Hm, to by znamenalo, že by zmizela inflace. Péťovo - budeme se těšit - je tu na místě. Kdo to mu věří? 

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-02-04_Okukanda_do_Polska/

Linda je tu. Vysvobodí Péťu. Jedeme otestovat Polsko. Avizované slevy až o třicet procent díky nulové dani na potraviny... Nějak to necítím. Na parkovišti u Lidlu Češi, Češi, Češi, Polák, Češi, Češi... Jdu bez roušky. Nikdo mě neotravuje. Některá prodavačka má holou tvář, většinou hadr pod nosem. Kupujeme jen pomeranče. Výhodně. Na parkovišti nás jde přátelsky poučit pán. Musíme příště zadarmo zmáčknout parkovací lístek. Smíme tam stát myslím pět hodin. Jdu si to vyzkoušet. Češka mi radí. Necháváme auto na parkovišti i s parkovacím lístkem. Jdeme vedle do Biedroňky. Přátelský obchod. Beruška. Milí lidé. Okukuji máslo, ne, ani náhodou levnější než u nás. Mají dobré ryby. Přehlédla jsem je. Na rozdíl od našich velkorysých širokých prostor na vozíky, tady mají uzoučké uličky. A méně rozměrné vozíky. Poláci si třeba chrání zastavěnou půdu, co já vím? Nebaví mě stále přepočítávat kurz. 5,50 zaokrouhluji na šest. Bajvoko. Nafta, ta se hodně vyplatí. Linda důvěřuje značce Orlen. Jedeme si pro ni k Dinu. Pumpa vysátá. Zavřeno. Češi asi zaúřadovali. Berou zdejší naftu útokem. V Dinu - velký jogurt za šest korun. Okukuji, nic mě neláká cenově. Luštím etiketu jogurtu. Beru ho. Jedeme k pumpě na hranice. Lindina dražší nafta za 29 korun má na stojanu - vyprodáno. Všechny stojany jsou vycucnuté. Bere levnější za 28 korun. Pozorujeme mladého pána před námi. Rovná si kanystry do auta. Proto není. Smějeme se Čecháčkovi. Radím Lindě, aby si vzala taky kanystry.

- Mami, na výjezdu z Phy dnes měli cenovku 40,20 Kč.

Nenažranost některých obchodníků nezná mezí. Poláci mají na půl roku snížené DPH. Děkujeme, vládo! Škodíš. Bereš u huby svůj národ.

Domů jedeme za šera. Od Náchoda na obzoru vidím kouřit opatovickou elektrárnu. Vypadá tak blízko. Fotím ji. Rozmazaná vlevo fotky. Vpravo nahoře na kopci v jízdě fotím tvrz, od níž se cestou z běžek ráda rozhlížím krajinou. Fotky za jízdy máznuté.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-02-04_Rohliky%2C_sup_do_divadla%2C_Zrzka_se_nevejde_na_velkou_zidli_sveho_panicka/

Z auta zákaznický servis. Zítra školení. Ještě připojení na Kick off posílám. Šest. Upeču ještě rohlíky. To stihnu. V devatenáct do divadla. Vystupuji po schodech. Platící divák. Žena. Občanka. Bytost. Neuctivé a nezákonné:

- Roušku, roušku!

Dostali nařízeno. Konají. Mají pověření orgánů ochrany veřejného zdraví? Prošli školením? Vědí vůbec, že už i Prymula se nechal slyšet, že rouška je na nic?!!! Ne, tady se jede ve starých kolejích. Proč mi myslí probleskne: Ti, co vodili lidi do plynu, jen vykonávali svou práci. Odpoledne jsem poslouchala dr. Raichla - ano! Dají učitelce příkaz dávej dětem cyankali - poslechne? Jo aha, že to je nesmysl? Ale to není pravda. Je to jen příkaz! Nařízení bez právní váhy!! 

Je fakt, že revoluční doby vyplaví psychopaty a narušené osoby. Neštítí se dotknout fyzicky staré ženy. Nestydí se chovat se neeticky. Známe to z literatury, co vypjatá doba zrodí dobytků v lidském skafandru. Zrovna dnes jsem si uvědomila, co se dělo za války zvěrstev. Proč mě to napadlo zrovna dnes? Takové vzpomínky! Přece jsem to nezažila! Přesto jsem přemýšlela, jak se to mohlo stát - zabíjet lidi v místech k tomu určených. Pálit jejich těla. Brrr. 

https://jansik.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=673519

O přestávce píšu právníku Rajchlovi. Doma se obracím ještě na další právnicky zdatné osoby. Kdo chce boj, bude ho mít. Zákon o segregaci a apartheidu je nepromlčitelný! Kdo si hraje na moc, pozná, že se mýlil.

Poslouchám Libora Malého:

https://www.slvcr.cz/2022/01/26/konec-pravniho-statu-a-ochromeni-jeho-pravniho-systemu/

U nás není moc státní; pracují nám tu orgány veřejné moci, které nemají rozhodovací pravomoci - policie, justiční aparát, vláda, politici, proto prý mohou nectít Ústavu a zákony ČR; prý totiž nezastupují stát a občany ČR. Nejsou kompetentní. Dnes jednání Libora Malého na Kooperativě; má nedojednané škodné události. Pojišťovala státní zaměstnance, kteří ale nejsou státními zaměstnanci. Kooperativa prý bude muset odstoupit od těchto smluv. Jejich smlouvy budou neplatné. Bude na to dohlížet státní německý soud. Budeme se těšit.

Dnes by oslavil osmdesáté narozeniny profesor Vladimír Wolf. Můj milovaný už mohu říci přítel. V mládí mnou obletovaný na archeologickém průzkumu. V stáří jsme se sblížili v době mého působení na gymnáziu v Hradci. Ještě tak před třemi čtyřmi lety se tu někdy zastavil. Pamatuji si, když jsem mu nabídla jogurt a vytvořila v něm krásnou rudou stopu z marmelády z černého rybízu za studena. Jak obdivoval její chuť. Někdy jsem ho zvala na třešně. Odešel 23.12. před dvěma lety. Vladimírku, vzpomínám. 

https://resetheus.org/konvalinka-debunked-bunky-z-potracenych-plodu-a-vakciny/

https://www.facebook.com/natalie.f.mc/videos/590935878783724

Něco hledám, Konvalinka se s despektem vyjadřoval o buňkách potracených embryí ve všech očkováních. Prý nesmysl. :-)  Ale jo. Buňky z řízeného potratu na třetím měsíci. Kdo manipuluje?

https://www.divadlopalace.cz/cz/vzpoura-nevest/317/

Divadlo krásné. Vtipné. Výkony hereček a slovenského herce zasloužily potlesk. Jen černý škraloup z chování muže vůči ženy. Křupan. 

Tečka.

Lidi, nenechte si vzít svou moc! Jste vzácní, výjimeční, jedineční ; dar života je zázrak - využijme ho všichni ve prospěch celku i nás samotných!

Kéž všechny bytosti světa procitnou! Kéž se stanou vědomými obyvateli planety.

Dobrou noc!