Novými botičkami až k pražskému ekoterorismu

18.04.2023

Úterý. Pletu si ho dnes se středou. Jsem o den vpředu. Mám úkol. Od Péti. Vyjet do města. Úředně. Moje maminka vždycky říkala, doběhnout nahoru do města. Myslela tím pevnost Josefov. Vyběhli jsme kopeček a byli jsme tam. Plné město lidí. Na chodníku jsme se rovnali – vpravo vlevo. Hodně lidí chodilo. Zdravili jsme se. Starý pan Sádecký zdvihal buřinku. Po dlažbě pochodovali vojáci. Z plných plic s písničkou Na tu svatú Kateřinu! Narvané město. Dnes - liduprázdné. Jedu do jiného města. Do Jaroměře. To je už několik dekád pro mě do města. Přitom jsem z našeho souměstí nevytáhla skoro 67 let paty. Půl života nahoru do města do pevnosti, půl života do města na jaroměřské náměstí.

Pamatuji, jednou jsem jako nová držitelka ŘP chtěla vycouvat z naší fortny. Teda z Prokopovy fortny. Nesrovnala jsem volant. Auto mělo z každé strany asi třicet centimetrů. To je dost. Tehdy to bylo dost málo. Úplně lehce jsem ho vmanévrovala do úhlopříčné polohy. No jo. Co s tím? Pootevřela jsem dvířka. Vysoukala se z auta. Přelezla ho. Vyšla jsem na ulici. Šla jsem čekat, až zas půjde nějaká rota, batalion, četa na oběd. Totiž Městská kasárna a Čtvercáky byla propojena. Vojáci pochodovali sem a tam. Když se dnes rozhlédnu po dvoře Čtvercových kasáren, páne, tam je plocha na pořadová. V Městských se taky pochodovalo na nádvoří. Byly to velkolepě řešené stavby. Za chvíli klusalo pár vojáků z jedněch kasáren do druhých.

- Kluci, prosím vás, vy byste mi nešli poponést auto?

Šli. Ochotně. To byly slušné doby. Nejprve nechápali. Pochopili, když jsem poprosila, aby mi auto vynesli před dům. Vynesli. A už jsem byla vyjetá a mohla frčet. Maminka s Ivou se mi smály dlouho, předlouho. Kdybych dnes před maminkou zmínila tuhle příhodu, stoprocentně by si vzpomněla.

Když jsme bydleli v paneláku, jednou jsem zaparkovala do uzoučké uličky mezi auty. Nemohla jsem u sebe otevřít dvířka. To znám. S tím mám zkušenost. Nosila jsem dlouhý černý kabát z kvalitní vlněné látky až na zem. Vysoukala jsem si ho až k pasu. Přelezla jsem přes řadicí páku. Vystoupila dvířky u spolujezdce. Nikomu jsem nic neřekla. Jenže mě odněkud viděla Petrouškův zaměstnanec. Druhý den se mě Pěťulka ptal:

- Mohla bys mi říct, jak lezeš z auta?

- Dvířky. 

- Aha. A kterými?

- Jak je potřeba. 

Divil se. Jak jsem mohla v dlouhatánském kabátě zvládnout přelézt. Normálka. Když jsi šikovný, zaparkuješ nešikovně, ale šikovně se musíš z auta dostat ven. 

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2023-04-18_Namestim/

Dnes jsem obešla náměstí. VZP. Tři obchody. Ono jich z padesáti zbylo už jen pár. 

- Peťuš, udělala jsem nákup v krámku zdravé výživy. Taková bezva nová milá paní tam byla. Ta blondýnka je na mateřské. A tahle tmavovláska se vrátil z dovolené. Taky moc milá. Pak jsem šla do krámku zdravé výživy. Mám zrní, eko prášek do pečiva, černou rýži neloupanou, vanilkový cukr. Ne vanilinový! A taky tam byla příjemná paní. A pak jsem nekoukla do bývalé drogerie. Prodávají tam boty Rieker. Divej. Jsou krásné. Měkké. Pohodlné. A narvala jsem tam i ty vložky boty Hanák! Skvělé. Noženky mě od září nebolí. A paní se taky moc snažila. Tak jsem si botky vzala. - Jak je možné, že takové rovné nic pětkrát lisované s mědí a uhlíkem a pouhým výtlačkem pod palcem srovná celé tělo. Páteř, klouby. Někoho bolí hlava. Mně bolelo asi rameno. Tehdy. Zázrak, viď?

Předvádím boty. Jejich měkkost.

- Peťuš, kdo si je může dovolit?

Vznesla jsem řečnickou otázku. Tedy formální. Neočekávala jsem odpověď. Ta přišla:

- Ten kdo má bohatého manžela.

Jo! Nazval to eufemisticky. :-) On myslel jiné adjektivum.:-) Často mě škádlí:

- Většího blbce bys nenašla.

A já mohutně přikyvuji. A řehtám se u toho. Jdu na zákaznický servis. Pouštím si včerejší pořad XTV s paní Karol.

https://www.youtube.com/watch?v=4SzxD02gy-8&t=1298s

Čtu - pravdu:

P. Novotný je bez mozku. Nejprve odstraní sochu Koněva, který byl velitelem záložní 19. armády na Ukrajině a pak se promenáduje s Ukrajinskou vlajkou.

A další - to není možné, to byla jen hloupá úřednice. Určitě. Snad:

Zdravím, dnes byla moje maminka poprvé na ČSSZ pro výpočet důchodu a oproti loňskému výpočtu přes dvacet tisíc to je v současnosti osm tisíc. Úřednice říkala, že je teď takový bordel, že jí nemůže poradit.

Jdu zprávu přečíst Petrouškovi. Zas mě zlobí:

- Tobě by mohli vzít. Prosím tě, co bys s  penězi dělala? Akorát si kupuješ takové drahé šlupky. Kdyby ses hůř učila, mohlas´ mít ještě víc. 

Něco na tom bude… :-)

Jdu zadělat na chleba. Melu mouku. Asi jsem přidala hodně pohanky. Uvidíme. Beru si ntb na linku. Poslouchám Pavla Zítka, Libora Malého. TV Šalingrad. 22.50 – rychle ze Šaliny na Xaver živě. Už hodinu běží Přísně tajné s panem Macinkem. Napojuji se do zajímavého tématu. Ekoterorismus v Pze.

Pan Macinka zrovna pouští lumeny z pražských zastupitelstev. Téma: Pražský silně zaváděný ekoterorismus.

Čtu pár předchozích komentů. Placených i neplacených:

https://www.youtube.com/watch?v=ueBJito786E

Pardon – prý tam sedí s hlavou na stranu ten Svoboda. Mívala jsem ho ráda. Jenž tehdy byl ještě živý. :-) Pardon. Ale jeho sezona už přešla. Spí tam. Zvadnul.

Páteční záškoláci zachraňují planetu tím, že nebudou chodit do školy. Vážnější jsou ekoteroristé, kteří se nebezpečně přilepují k silnici u výjezdu z tunelu. Sanitka nemůže projet. Další útok na auta, životní styl, na existenci, na lidi, jejich životy - bojůvka, požadující zavedení plošné třicítky v Pze. V největší hlavní dopravní špičce zablokují magistrálu nebo nuselský most. V největší dopravní špičce v půl deváté ráno, když jedou lidi do práce nebo večer v půl šesté, když spěchají domů, zamezují dopravě. Doprava kolabuje pod Hřibem a ještě tahle partička s transparenty, že chtějí třicítku. My jim platíme policii, ochranu z našich daní. Před týdnem jsem si pouštěla debatu s panem Macinkem a ekokjavou. Šíblo ji. Představuje si magistrálu jako pěší zónu pro obyvatele města, přece! Ty vorle!

Jirigeorge77_cz

všichni Svobodové na Libavou s ukázkou fotek atomového Hřibu ve své největší obludnosti

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2023-04-18_Podpora_ekoteroristu_u_nas/

Ó, zlatý Hřib večera:

Tak já určitě podporuji rychlost 30 km/hod.

Náměstek pražského primátora pro dopravu PODPORUJE 30 KM V HODINĚ. Voliči ODS – hm, skvělé! Priorita doprava. Jo?

JarkaM

Pak budou chtít abychom chodili před autem s červeným praporkem? To by bylo super co vy na to?

Andrea Purpura

Moc Vás zdravím! Po návratu z cest Vám musím říci, že 30 km je už v celé Evropě, takže mám strach, že se tomu nevyhnete...

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2023-04-18_Dobra_herecka_a_Arne%2C_ekoterorista_placeny_automobilovym_prumysdlem/

Vlastimil Pešek

Ta vypadá s tím lanem kolem krku, že se chystá oběsit. Běž do toho děvče a zbytečně se netrap.

Vašek Medek

jak to dopadlo, skočili nakonec?

XY

Obávám se, že tato hloupost je jen jedna část progresivistických snah a od Francouzské revoluce víme, že progresivismus přináší jen teror a řešení je někdo jako dělostřelec Bonaparte , ale my máme jen bývalého rozvědčíka

Hřib u pultíku hřímá, že chce třicítku.

Ondra N

Koukám, že na psychiatrii mají hezký kecpult.

Andrea Purpura

Proti korespondenční volbě s Vámi půjdu klidně protestovat... Je to největší hrozba demokracie! Těším se na pátek alt="😃" class="small-emoji emoji yt-formatted-string style-scope yt-live-chat-paid-message-renderer" shared-tooltip-text=":grinning_face_with_big_eyes:" v:shapes="emoji-5">

camper

Nejsmutnější na tomto krásném kraji a národu je že jsme si nechali dojít situaci tak daleko že nám vládnou dementní "Alešové"

Pan Macinka.

Proč myslíte, že šel Babiš do politiky? No protože proti němu stojí primitivové Pekarová a Jurečka. Ale nesmí je podcenit :-)

Mauky100

No, pokud Afričani přijdou do Evropy, navrhuji, aby Evropani přešli do Afriky - s naším rozumovým a pracovním potenciálem přežijeme snáz než Afričani bez Evropanů v Evropě...

Tak a tady začal mluvit o Arne Springorum. Nějaký Čech z Německa. Lidsky pokřivený. Dozvěděla jsem se super zajímavé věci o ekoteroristech. U nás jim kvete pšenka. Hned tři lidé poznali ekoteroristu odsouzeného v cizině. Ale u nás?!!

monika kubíčková

To je ten nečeský člověk, placený neziskovkami, co je trestně stíhaný v jiných zemích? nebo si ho pletu?

Wodiiik

To byl ten člověk, co "seděl" půl roku v Anglii??

Jana Kotlovska

Má ten člověk vůbec české občanství ?

Anna Kratochvílová

Který s politiků nebo stran si asi toho blázna do ČR pozval nebo spíš dotáhl určitě ho to nenapadlo jen tak otravovat v ČR tady už musel mít zázemí pěkně nachystané a kdo mu je nachystal??

Ondra N

Sleduj cestu peněz. Tedy kdo a odkud je platí?

Arne je hydroekolog z Maďarska, ale přilnul k ekoterorismu. Tenhle člověk byl v Londýně odsouzen za ekoteroristické záškodnictví. To jsou ty fotky z dálničního motu. Založil v Pze odbočku této ekoteroristické organizace a je partnerem pražského zastupitelství. Platíme mu ochranku, když páchá několikrát týdně blokádu na magistrále.

A tahle aktivistka se bojí nad dálnicí o život. Míca! A ten odsouzený ji pomáhá bát se nad dálnicí. Odvysílal Daily Mail. Za to on dostal půl roku s odkladem na dva roky! Tady je hvězda a má tu podporu!!!

730 tisíc na darech, 613 tisíc dotací od našeho státu, 1 476 000 korun rozpočet za rok 2020.

Další rok 480 tisíc na darech, 370 tisíc dotace, asi 850 tisíc rozpočet!! pro ekoteroristu Arneho.

Arne, který blokuje dálnice, naši magistrálu, pracuje pro Benteler – výrobce dílů, pro Škodovku – výrobce aut, pro Audi!! Pořádá pro ně konzultační služby.

V Německu objevili, že demonstranti na klimatických ekoteroristických protestech dostávají 1500 eur. Pak si odletí letadlem na Bali na dovolenou. Tedy – Arne umí chodit v byznysu!!

Raineko

Arne Springorum v 2014-2016 škodil v Škoda Auto. Ve svařovnách se snažil prosadit šetření el. energie. Výsledkem bylo, že externí dělníci neviděli na práci. Naštěstí manažeři odešli, přestali téci peníze a Arne odtáhnul.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2023-04-18_Just_stop_oil_-_vtrhnou_do_muzea_a_polevkou_poliji_van_Gogha./1585402883

Mladí z Just stop oil vtrhnou do muzea a polijí van Gogha polévkou. Skandál. Obrazoborectví. 

A teď pozor! Dotace z EU nelze dostat na restriktivní opatření, tedy na radary ne. To si budeme muset koupit sami! Arneho platí královsky automobilový průmysl.

Lidi Arnemu posílají dary, my mu dáváme dotace. Super. A mladá dáma se bojí mít děti, protože se bojí, že za třicet let by mohla uhořet. J ???

Co dělá BIS? Proč ho nehlídají? Ohrožuje bezpečnost! Blokují magistrálu! Poškozují ekonomické zájmy naší republiky.

žárovka ze štatlu

Nebojte se klimatu. Pozdecháme na kvalitní ukrajinskou pšenici plnou jedů, ze které nám teď bodou péct chlebíček a rohlíčky.

Jakub Smižík

Existuje hřib kterému se říká Satan. A existuje Satan, kterému se říká Hřib.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2023-04-18_Mourin/

Mourek už zařezává. Petroušek už tři hodiny. Jdu taky na to.

Dobrou noc!

P. S. 1

Tak, a ještě – co způsobuje jed chlorpyrifos v ukrajinské pšenici. Nezapomeňte!! Od středy akce v Kauflandu. Ukrajinská mouka hladká, polohrubá, hrubá! A bacha na zrak!! Nesedejte za volant! Nebezpečí rozostřeného vidění.

Pavel Šik

6 hod ·

Tak teda ale sakra...vláda prý testuje dovezené obilí, ale Česko prý zákaz dovozu ukrajinského obilí nechystá, říká bankovní specialista a bankovní manažer Nekula, který je teď asi taky omylem ministrem zemědělství stejně jako je omylem Stanjura ministrem financí... a Fiala jel omezovat na druhou stranu zeměkoule vliv Číny?

Asi už všichni politici zapomněli, že zemědělské komodity z Ukrajiny se po začátku ruské invaze začaly převážet pozemní cestou přes Polsko a další země kvůli zablokovaným černomořským přístavům a měly pokračovat do zemí v Africe a na Blízkém východě. Proto v květnu 2022 Evropský parlament schválil roční pozastavení všech cel a kvót na ukrajinský vývoz, včetně zemědělských produktů, zpracovaných zemědělských produktů a ovoce a zeleniny na jeden rok, aby se zboží dostalo do přístavů v Evropě. Již tehdy to některé země kritizovaly.

Ještě dnes si vzpomínám na tu mediální masírku ze začátku léta minulého roku, že Rusko zapříčiní hladomor v těchto částech světa. Tehdejší "dezinformace", že ukrajinské zemědělské plodiny vůbec nejdou do zemí v Africe a na Blízkém východě se ukázala zase jako pravdivá, když lodě po blokádě přístavu v Oděse začaly znovu vyplouvat a mířily do Turecka, Anglie, do Irska, Itálie nebo Číny.

A nyní se tato vládní a mediální dezinformace potvrzuje o mnoho víc, když tyhle komodity zaplavily trhy zemí, které měly být jen "tranzitní" jako je Polsko, Bulharsko, Rumunsko, Maďarsko, Slovensko a i Česká republika a zcela zde ničí místní komoditní trh. Jak píše Euronews, masivní dovoz levného obilí z Ukrajiny způsobil pokles cen v EU a na mnoha místech již domácí producenti nemohou prodávat své obilí vůbec nebo jen za nízké ceny.

Nejabsurdnější na celé téhle bruselské frašce, která mi připomíná Varšavskou smlouvu je, že dovoz levnějších komodit se vůbec neprojevil na cenách potravin pro spotřebitele, spíše naopak. Doposud se dovezlo do Evropy ca 3 milióny tun obilovin. Jenže v mezičase ceny klesly a tak obrovské množství ukrajinského obilí prý zůstává v silech v Polsku, na Slovensku a v Maďarsku, protože obchodníci prý čekají na růst cen a blokují tak místní zemědělce. V Bulharsku a Rumunsku se tento problém týká především slunečnicových semen.

Již v březnu se několik východoevropských zemí (ČR??) obrátilo na Evropskou komisi se stížností, že dovoz obilí, olejnin, vajec, drůbeže a cukru z Ukrajiny dosáhl nebývalé výše. V dopise bylo uvedeno, že je proto nutné zvážit zavedení dovozní daně na zemědělské produkty z Ukrajiny. Komise nicméně rozhodla jinak a prodloužila osvobození od cla na dovoz ukrajinských komodit až do června 2024.

Polští zemědělci dokopali vládu k činům a Varšava v sobotu oznámila, že zakazuje dovoz obilí, cukru, semen, ovoce a zeleniny, mléka a mléčných výrobků, vajec a některých dalších potravin. Jistě, můžeme si myslet, že se jedná o volební tah, protože volby v Polsku se blíží. Maďarsko se přidalo a aktivisté jistě řeknou, že to není žádný div, protože Orbán. Když se přidalo Slovensko a dokonce minulý týden zakázalo zpracovávat už naskladněné ukrajinské obilí a zakázalo z něj vyrobenou mouku prodávat, začíná z toho být interní evropský skandál. Slovensko dokonce uvedlo, že v dovezeném ukrajinském obilí testy potvrdily výskyt pesticidu, který podle ministerstva zemědělství není v EU povolen a který má negativní vliv na lidské zdraví.

Poslušný Nekula hned volal komisaři, co má tedy dělat a ten mu řekl, že nic, má počkat až na 25.duben, kdy se sejdou ministři zemědělství a problém se bude řešit. Státní zemědělská a potravinářská inspekce, která spadá pod Nekulu tvrdí na základě 12 vzorků!!! za poslední týdny, že všechno je ok.

Co tedy prý našli Slováci? Ministr zemědělství Samuel Vlčan řekl, že se jedná o Chlorpyrifos, což je insekticid, který společnost Dow Chemical uvedla na trh v polovině 60. let 20. století. Dodnes je jedním z nejpoužívanějších zemědělských pesticidů v USA. Mezi obchodní názvy patří Dursban, Empire, Eradex, Lorsban, Pyrinex a Stipend. V Německu se chlorpyrifos prodával pod názvy jako Schwabex, Hyganex, Insektenil, Microsol, Killgerm a Ketolac.

V EU nebylo v lednu 2020 prodlouženo jeho povolení jako účinné látky v přípravcích na ochranu rostlin, německé orgány připravily jménem EU nominaci chlorpyrifosu na zařazení na seznam zakázaných látek podle Stockholmské úmluvy, v roce 2021 předložila EU nominační dokumentaci.

Příznaky otravy zahrnují koliku, nevolnost, průjem a zvracení, závratě, bolesti hlavy, rozmazané vidění (poruchy akomodace), stažené a nereaktivní zornice (mióza), bradykardii, pokles krevního tlaku až křeče a zástavu dechu. U dětí vystavených subtoxickým dávkám chlorpyrifosu v děloze byly zjištěny morfologické změny mozku, včetně pohlavně typických znaků, a zhoršená duševní výkonnost.

V USA se insektizid používal na hubení švábů v domácnostech. Vzhledem k nebezpečnosti pro zdraví dětí je toto použití od roku 2001 přísně omezeno. Studie v USA ukázaly, že před zákazem bylo možné chlorpyrifos detekovat ve vnitřním ovzduší téměř všech kontrolovaných domácností a také v krvi většiny afroamerických matek v některých obytných oblastech v New Yorku. Bylo také prokázáno, že hladina chlorpyrifosu zjištěná v těle dětí se dramaticky snížila po změně stravy dětí z konvenčních na ekologické výrobky, a tedy potraviny bez chlorpyrifosu. V roce 2018 vědci zjistili nesrovnalosti ve studii výrobce z roku 1998 předložené ke schválení. V nezpracovaných údajích našli jasné důkazy o poškození mozku i při nízkých dávkách. V závěru studie však tyto účinky nebyly zmíněny.

Asi budu ode dnes bojkotovat pečivo, jinak se tahle vláda neprobudí. PS: A taky by mě zajímalo, jak tedy EU tímto opatřením zachránila Afriku a Blízký východ, když ty komodity zůstaly v Evropě..

P. S. 2

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2023-04-18_Probio_mouka_ceska/1585402763

Ivana Stenzlová

3 hod ·

Milí přátelé a příznivci IV,

oslovila jsem firmu PROBIO ohledně kvality a původu prodávaných mouk pod jejich značkou.

Pevně doufám , že vyjádření od firmy PROBIO Vás uspokojí, a o to s větší radostí a nadšením budete péct Vaše domácí zdravé pečivo a jiné dobroty.

Díky bohu za tyto úžasné prodejce .

DĚKUJEME

ODPOVĚĎ PANÍ GÜTTNEROVÉ

Z FIRMY PROBIO:

Dobrý den paní Ivanko,

Většina obilí je od českých farmářů, sami máme Ekofarmu Probio, na které pěstujeme obilí. Tyto bioobilniny potom sami meleme v našich mlýnech na mouky různých druhů, krupice, otruby a kroupy….

Součástí firmy Probio je i oddělení bioosiv. Náš kolega spolupracuje s českými farmáři a Probio vyrábí také bioosivo. Tím máme celou produkci pod kontrolou, od pole – osiva - až po talíř. Hlídáme si především kvalitní ryzí odrůdy špaldy… především Rubiotu.

A z jakého důvodu se ptají klienti, kvůli Ukrajině nebo kvůli "cvrččí mouce" nebo…? S obilím většinou vystačíme z ČR a čvrččí mouku do našich produktů nepřidáváme.

Hezký den Ivana Güttnerová PROBIO