Okouzlena - životem, přírodou, stezkou, maminkou

15.11.2018

Šla jsem si lehnout před půlnocí. Ráno se mi vstává s lehkostí. Dokonce mám i sny. Stihnu snovou fázi spánku. Micinka večer zabušila na okno. Vstala jsem od ntb. No - celá hnědá od bláta.

- Peťuš, já ji dám do vany.

- Ne, bála by se. Stačí do umývadla.

Voda pro kočku - nepřítel. Postavila jsem jí pacičky do vlažné vody. Omývala bříško, hruď. Vymývala jemný hnědý píseček z pacek. Nelíbí. Mám růžovou halenku. S našitými perličkami. Brečí.

- Peťuš, pojď mi podat ručník na nohy!

Bez manželovy pomoci bychom nebohého vyděšence neusušili. Brání se jak tygr. Stojí na zadních, na teplé dlažbě. Přede. Na suchu. V souboji o čistotu jsem zvítězila. Drhnu jí dlouhou srst. Myslela jsem, že by se mohla usalašit na hřejícím povrchu, ale zvíře myslí jinak. Uhání do manželovy pracovny, aby tam byla dřív, než on. Vždy mu hupsne na jeho ředitelskou sesli :-) Vystrnadí ho. Tentokrát byl rychlejší on, ještě jsem ji chvilenku hladila. Běžela z ním. Uvelebila se v křesílku naproti němu. Cestou do ložnice jsem šla nahmatat, kde leží. Mrukla do tmy, abych věděla. Ležela tentokrát na křesle u mě. Přišla otravovat nějak okolo ranní hodiny, kdy normálně chodím spát. Mrůca.

Ráno. Obyčejné opakující se všední dennodenní zázraky východu slunce jsou pro mě na stará kolena víc a víc překvapující, okouzlující... Vážím si, že to mohu zažívat. Někteří slunce nevidí za celý den. Ráno za tmy. Večer s tmou. Stepují v umělém záření bez oken za pultem v obchodním řetězci. Někteří pitomci si znepřístupní sluníčko zatažením žaluzií. Blbost korunují rozsvícením zářivek. Njn, každému dle jeho chtění. Manželův tatínek měl svou průpovídku. Poprvé jsem vůbec nerozuměla, co značí.

SAMOCHTĚJÍCÍMU SE KŘIVDA NEDĚJE.

Kdo si chce zmrzačit zdraví očkováním - šup do toho. Kdo nechce přijímat sluneční pránu - zatáhněte i oči brýlemi. Jak chtěj vaši, našim to je jedno. Taky jsem nosila možná dvacet? let heliovary. Samozatahující se brýle. Výměna skel za zakouřená - rok si moje oči zvykaly. Slzely, plakaly. Na horách je oslňoval sníh. Pitomec by si navlékl sluneční brýle. Vytrvala jsem a dnes se při západu, stihnu-li při brzkém nepálivém východu, dívám do sluníčka. To jsem blbec - si někdo pomyslí. Vnímám to jinak.

Prní klientka - nepřišla. Jé, poslala prý mail... Přeobjednaly jsme. Další, po poledni poslední. Banka, pošta. Kolo. Stezka. Koně - fantastické. Skákající hříbě! Mladý tvor. Točím. Hříbě příliš daleko. Slunce na hladině. Okouzlení. Mamka. Luxusní!!

Paní pečovatelka Liduška děkuje mamce:

- Paní Konečná, děkujeme za spolupráci.

- Jakou?

- Hezky pomáhala stříhat.

- Jé, to my děkujeme, že ji rozvíjíte. Však jsem přemýšlela, jestli by ještě uměla šít, lepit, stříhat...

- Jo,krásně. Šlo jí to. Šikovná. (V duchu hýkám radostí. Děkuji. Děkuji. Děkuji.)

- Mamčo, jedeme do pokoje. Je plný slunce!

Sedám na postel. Sluníčko zlatí celý pokoj! Nabíjí :-) Nabízím mňamky. Vyprávíme si. Vzpomínáme, chechtáme se. Luštění dnes nejde. Odkládám. Zítra. 

- Mamko, já jsem v té hnusné době prožila překrásné bezpečné dětství. Lidi měli práci, žádné nebezpečí nám nehrozilo. Pokud jsi nevystrčila hlavu, nezabili tě. Dnes vystrčíš hlavu - teror. Armáda, policie, judikatura... Vzpomínám na tu dobu. Bezpečí. Mami, já jsem tak šťastná, že tě mám.

- No, a nic netrvá věčně. Nebude to už dlouho trvat.

Vždycky trefí hřebík na hlavičku přesně. Jsem si vědoma.

- Mamčo, zkouška rozhlasu :-)  Soustřeď se: Jak často za tebou jezdím? :-) :-) .-) 

- Každou neděli?

- Mami! Neštvi mě :-) 

- Tak každej pondělek?

Řehtáme se. Pochopila. 

- Mami, ale tvé podvědomí to ví.

- No, to jo, to ví...

- Každý den... Iva středa a někdy sobotu.

Vezu ji zas do umělého světla mezi lidi. Rychle domů. Stejně ještě fotím i zpáteční cestu. V šestnáct masáž a kosmetika. Nechávám kolo za brankou

- Peťuš, vyjeď autem, za minutu mám být v Josefově.

- No to já nemůžu vědět. 

Převléknout. Udýchaná přistávám u skvělé Tamary. Utekli z Běloruska.

- Vy opozdalas na sjem minut.

Omlouvám se. Dělala si legraci. Tíško, tíško, pokojno. Milá. Šikovná. Nahmatává mi ústřel za krkem. Jak to ti maséři poznají? Hrabali jsme o víkendu. Já na lehko. Radí mi - vždy držet krk v teple. Masáž, kosmetika - poctivé. Něco tak unikátního jsem nezažila. Horký vlhký ručník na opílingovaná záda. Drbe se mnou. Miluju to. Uvolňuji tělo. Dělám ze sebe handřičku. Kosmetika. Horký ručník na obličej. Nechytá mě amok. Co to, co to? Já dýchám! Jsem hluboko pod zemí. Vidím jen černou hlínu. Netrápí mě myšlenky. Líbí se mi to. Masíruje jemňoučce oční víčka, body na obličeji, nose, uších... Studená maska na dekolt i obličej. Zakryla mě. Zahřála. Usnula jsem. Odmaskování :-) Mytí. Lehce a přesto důrazně. Znovu horký ručník na obličeji. Vidím cihličky buněk ve svých očích. Dívám se, pozoruji. Takhle to vypadá v oku, jo? To jsem ještě neviděla. Jdu dál. Vidím vesmír. Nemám tělo. Bože, svoboda, lehkost, beztížnost, nejsem tu, fantastické...

Doma. Mé staré práskačky (tak tomu říká manžel) - lyže - na dlažbě. Za dvě stovky udělali ze skluznice mladici. Přejíždím po hraně. Už není ostrá. Krásně zbroušená.

- Peťuš, mám je vypnuté nebo zapnuté?

- Máš je zapnuté.

- Jako že tam je bota? Tak mi je ještě vypni. Zapnu si je až pod kopcem.

Jdu si zas vyzkoušet přezkáče.

Neomarxistka Valachová: My jsme spokojeni s průměrným platem lidí... Ty worle! Ale my si přidáme. Mám milovat bez podmínek. Tuhle zrůdu naprosto nesnáším. Ještě se mám co učit. Pokračovala výkonně a úspěšně v mrzačení školství po svých předchůdcích... Poslední budovatel školství Zeman. Internet do škol. To se to nelíbilo těm, co si chtěli hrábnout... 

Vlna - snaha o rozvrat naší státnosti. Václavák naverbovaných... Ne, Lindo, nesouhlasím. Opravdu nechci skácet vládu. Vždy na to doplácí stát, ekonomika, obyčejní lidé. Ano, nedělal dobré věci; vyrábí šunty. Má firmy... Ale: Pozor - okénko politika:

1. Odmítl podpis globálního paktu o migraci!!! EU si v roce 2009 nechala vypracovat studii o počtech migrantů do evropských zemí. Do ČR 58 milionů migrantů - to jde dál za hranice materiálu OSN o náhradě původního obyvatelstva. V celé Evropě mělo být 47 milionů migrantů především z Afriky! 

2. Odmítl Istanbulskou úmluvu - dvě petice proti Istanbulské úmluvě 27 tisíc, s internetovými peticemi přes třicet tisíc. Poslouchala jsem slyšení na petičním výboru. Ženská loby byla v těžké defenzivě argumentačně. Na petičním slyšení byla usvědčena ze lži; poslanci byli ovlivněni, aby neratifikovali Istanbulskou úmluvu. a co by se stalo s pádem vlády?! A vynucený souhlas  o změnu vlády - nebezpečný!!!!

3. Odmítl instalaci americké základny jaderných raket  s raketami středního doletu na našem území!!! 

4. Nečase stálo pád vlády odmítnutí krachující fy Westinghaus. Babiš odmítl Westinghausu výstavbu nové jaderné elektrárny Dukovany. Obsluha by byla pouze v amerických rukou - exteritorialita ´= území by patřilo USA. Nemyslitelné. Otrocká závislost!!! Babiš řekl, že preferuje prodloužení životnosti.

 Ze Sofie se do Phy stěhuje Evropský regionální úřad  amerického ministerstva energetiky. Ministr energetiky Rick Perry - objíždí ČR, Ukrajinu, Polsko a Maďarsko; nabízí americké uhlí jako alternativu k ruskému kapalnému plynu.  V USA klesla spotřeba uhlí kvůli uzavření uhelných elektráren.  Perrry jedná o tzv. kybernetické bezpečnosti a dovozu zkapalněného zemního plynu. Westinghaus má obrovské existenční problémy, proč my bychom měli přijímat jejich nabídku!  Babiš na to nekývl. 

5. Kdo podporuje převrat v ČR: Mocenské síly napojené na USA, EU, speciálně na sudetoněmecký Landsmanschaft. V čele snahy o pád vlády stojí Petr Fiala - hlavní mluvčí demo bloku. Už v 90. letech patřil k ostře konzervativním katolickým kruhům. Ty jsou skeptické k naší státnosti.  Mediálně ho podporují, vynesly ho do čela ODS!  Podporují ideu Panevropy, která vychází z ideí Richarda Calergiho; zvou k nám Bernta Posselta, Otto Habsburského. Ke 100. výročí naší republiky pozvali Karla Habsbursko-Lotrinského - možno přečíst na stránkách Univerzity Palackého... Fiala tam byl rektorem.  

Konec politického okýnka. Babiše nesnáším. Ale... Mám ráda náš stát! Miluji svou vlast. Nechci hovořit cizím jazykem. Jsem tu doma a mou rodnou řečí je jazyk český. 


A co vy? Je vám to fuk, jestli naše země opět spadne o kus níž do otroctví?

Dobrou noc! 

https://www.facebook.com/aliancens/photos/a.1708133756070985/2126919864192370/?type=3&eid=ARCAXemdQiAyPhX4HcFXiPgZqjFvL4_omQX65o9hRVlm7KuSJUE6-1HCpHdZZeWN_nUz9XdvJZO9prvY