Ořešák a kočičáci

20.03.2021

Sobota. Slunce. Jsem na nohou ihned. Otevírám okno. Nasněženo. Lehce. Náš nájemník Lukáš v koruně ořechu na vysokém žebříku! Péťa mu dává záchranu. Sousedi vždy sbírali naše ořechy. Měli užitek. Třeba velký koš! Vadí Ti smrk? Ořežeme ořešák. Samochtějícímu se křivda neděje. Vždy jsme měli hodné sousedy. Najednou se objevil drak. :-) 

Snídaně. Baby špenát a jahoda malina. Betaheart. Protein. Volám do zahrady:

- Dáte si ke svačině protein drin kmix?

- Pokud to není s alkoholem. Lukáš nezná výživu Herbalife. Není v ní nikde alkohol. Jen kofein.

Mixuji dvě sklenice s víčky. Brčka. Servíruji na parapet. (Od včera mi mezerník nechce moc dělat mezery. Při kontrole čtu: Mixuji dvě sklenice svíčky. To je ta čeština.)

V  zahradě se prosvětlilo. A to ještě nejsou listy.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-03-20_Oresak/

Péťa veze nájemníčka ještě k panu Fryntovi. Sestavuje kola. Kvalita. Lukáš - spokojenost.

Vařím. Poslouchám Mira Žbira. Pouští klidné melodické písničky jeho i mého mládí. Krůtí směs ze scuku. Ohřívám si svou špenátovou. Před deseti lety jsem byla nově měsíc doma. Poprvé v životě. Složila jsem ředitelskou fci. Maminku u sebe. Je mi letos radostněji? Co je lepší čas? Být nezaopatřen, bez práce, s hypotékou, bez vidiny co bude. Nebo svobodný, se splacenými závazky, o deset let starší, za vodou, ale s neviditelným terorem ve vzduchu. Roušky, respirátory, tzv. nemocní, přitom bezpříznakoví pozitivní, kovid pasy, likvidace národa, mrtví, veřejné měření teploty - to je asi to nejmenší... Za chvíli veřejné co?! V Izraeli -  porušení lékařského tajemství. Lékař odesílá na úřad, jestli je člověk opíchán. U nás jdou nevědomí dobrovolně... Ve Vrchlabí 23 po očko. Ale kdo zjití u přeživších za dva tři pět let, že ucpaná cévka je následek jedování. Lámu si hlavu, vymýšlím, jak co obejít, kdyby náhodou. Zákon hovoří jasně: Dobrovolnost. Ale praxe! je jiná. Lidé museli nastavit nosy. Vnitřní trápení z neprobuzených. Kterou dobu vybrat??! Mám jednoznačnou odpověď! 

Jeden z těchto lvů má zaručenou ochranu, jídlo, lékařskou péči a řadu dalších jistot. Druhý lev nemá žádnou z těchto jistot. Který jsi lev?

Ač je prý celý den na nule, v chladné zahradě se už dlouho klube jaro.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-03-20_Zahrada/

Talovínky, sněženky, dnes jsem konečně našla ostrůveček bledulí. Už jsem myslela! Zelené růžky puškinií. Mám od klientky modré. Jinak bílé. Už kvetou krokusky. Čemeřice červená, růžová. Procházím zahradou. Tady je práce. Těším se. Letos se těším. Loni to bylo divné. Přijímám situaci. A raduji se. Co pletí, okopávání, rytí, rozhrabávání, uhrabování, kypření, setí a dosévání, sázení, hrabání. No, to bude!

- Tak Lukáš byl nadmíru spokojen. Nechá si sestavit kolo.

- Zaplatils?

- Nechtěl si nic vzít. Prý jsme pro něj udělali hodně. Prý nám může maličko splatit.

- Mohl si něco vzít. Je mladý.

- Podívej. Koupil jsem si krásnou pilečku Fiskars. Jen za pětistovku. Ve slevě. Stála sedm.

- S tou se tolik nenadřeš.

Péťa unisono se mnou:

- S tou se tolik nenadřu. 

- Péťo, všiml sis, že hodně často říkáme stejnou větu? Zvláštní.

Vycházím do zahrady. Ořezané větve pod stromem. Péťa je pořeže, poštípe. Já mám taky o práci u špalku postaráno. Kocourek nápadník naší Zrzky je tu s námi. Zrzečka před ním tančí. Předvádí se. Péťa povídal, že ji porazí na záda, ona vyskočí, hrají si, jak kamarádi. Dávám jejich fotečky na FB.

Blanka Faltynkova

uz te bere jako tchýni Irenko je je krasnej pleť ma hebouckou vid Mourek...chystej uz svatebni oznameni

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-03-20_Kocouri%2C_Zrzka/

Sbírám drobné suché koncové větvičky z ořešákových větví. Dobře se s nimi zatápí. Bude nám ještě naposledy prokazovat službu. Děkujeme. Větve nad pozemkem blázna, duševně nevyrovnaného chudáčka, leží na našem pozemku. Kocourek obchází. Pomrukuje. Tiše. Hladím ho po hlavě. Nechá se. Drbu ho za ušima. Líbí se mu to. Tře se mi o nohy. Své vr, vr, vrrr, vrvr odkoukal od naší kočenky. Snad, když se sblížíme, nebude značkovat naši fasádu. :-) Si možná myslím naivně. 

Kočičky na FB lajkují, komentují. Odpovídám:

Alena Hidveghy 

Zrzečka si sedla na terase na křesílko. Zapomněla jsem zatáhnout dveře. Manžel mi povídal: Prosím Tě, tys mu dala kus masa a on si přišel na terasu lehnout k Zrzce.

Petroušek zatáhnul terasu na větračku. Má pravdu. Za chvíli bychom ho měli v domě. 

- Dám truhlíky!

Prý ještě ne. Prý bude mrznout. Nepamatuji se, když jsem byla malá, že by byla zima s mrazy v březnu tak dlouho. Jo, napadl sníh. Mohla-li bych si promítnout všechny březny, co bych zjistila. V osmé nebo deváté třídě jsme kvůli sněhové kalamitě měli jeden nebo dva dny prázdniny. Pravda, pamatuji sněžení i na prvního máje. Tak dobře.

- To jsem ti chtěl říci.

Hovoří o blízkém člověku po očkování.

- Dal si pivo a slivovici. Po očkování skvělá volba. Astrazeneca.

- Cože?!! Na to umírají! Obézní na trombozy. Ježíš Marja! Mladá učitelka podlehla!! Vždyť jsou toho plné zprávy, noviny, jak země přestávají očkovat. 

Dotyčný nemohl vyjít patro. Nemohl dýchat. Sportovec! Volal lékaři. Tlak 170/120. Řekl mu, že si neměl dát pivo, slivovici. No, neměl, ale nevzpomínám si, že by tolik očkovaných třeba na tetanus nešlo po práci na pivo. To byly vakcíny!! Toto je chemický koktejl! Operační systém.

- Druhý den v noci se probudil se smrtelným potem. Cítil prý doslova smrtelný pot. Myslel, že umře. Zaspal do rána. Ráno dobré. Nesmí měsíc pivo.

- Péťo, to je nenormální. V tom pivu to není.

- Není, ale jde na druhou dávku. Nedá si pokoj.

Blázen. Může skonat následně. Už to nikdo nebude spojovat s očkováním. Nikdo ho nenahradí. Rodině... Jsem ti ukazovala tu paní, jak se klepala a nemohla chodit...

- Samochtějícímu se křivda neděje. 

Mantra tatínka kluků Hrobských. Shodou okolností jsem dnes četla:

MUDr. Imrich Solovič, pediatr, Bratislava, Slovensko.

Díky očkování určitě přežiju všechny hlupáky a hlupáky kolem. Podle lékařské studie do 3 let vakcína proti Covidu odradí všechny lidi s vysokým tlakem, diabetiky a celou nadváhou. Nebude to hned, nebuďte šťastní... pár měsíců než zemřou, mají dobře plné zuby peněz od pojišťoven a lékáren. Léky na onkologii byly zdravé o 80 %... preventivně ať se točí agenti a diabetici platí jen minimálně za nové léky. Ochranný mechanismus sofistikované vakcíny uložené v buňce s pozměněnou DNA jedince hodnotí vše ostatní jako nemocnice organismu a automaticky agresivně proti ní - útoky. Výsledkem je velmi rychlé a nepředvídatelné selhání vnitřních orgánů: jako je srdce, játra, ledvina, slezina a slinivka (slinivka). Aby se nejpozději v roce 2030 naplnilo toto smutné proroctví. Bude to jako v 10. století po skončení křížové výpravy do východní Evropy. Až na to, že to nesloží jen 12 milionů. Slovany, ale bude jich 10 krát víc. (Billy Gates bude z tohoto výsledku v ráji)

Jdeme nacpat ořešákové suché větvičky do pytlů. Některé už mají připravené pupeny. Omlouvám se jim. Co já si zas vyslechnu o své nešikovnosti. Mohu se utlouct smíchy. Závěrem mi řekl, jak je rád, že mě má. :-) 

Rozdělávám bohemku. Z Vánoc. Ice. Péťovi liju kozla. Nosí plechovky každý den z trafiky zadarmo. Ochutnávám. Nepiju pivo, ale je to dobré.   

- Peťuš, jdu si dáchnout. Mám vyžehleno. Hotovo. Na chvilenku. 

- Zasloužíš si!
- I ty.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-03-20_Relax_po_o/

Probírám se z posilujícího spánku. Do minuty volá klientka. Asi mě vzbudila myšlenkou. Podává hlášení.

- Neruším?

- Právě jsem se probrala z mrákot.

- Cože?

Vysvětluji. Je spokojená. Těší se na svobodný pohyb venku. Chystá se na rotoped. Testovali je. Stres. Musí se nechat. Poprvé!! Dcera na studiích. Ano - neviditelný teror. Ano, musí. Dobrovolně nezákonně z nařízení sociopatů. 

Už zas slyším strašení a vymývání mozků:

Postkovidový syndrom u dětí. První zpráva. Péťa suše komentuje:

- Tak teď všechny rodiče postrašili.

- No, hezky je připraví na vstup do školy. Skvělá práce.

Další info: Turista je škůdce. Hm. Koho ještě zlikvidovat? Vystrašit? Naprogramovat?

Neposlouchat. Píšu. Prohlížím fotky. Probírám den. Dívám se na Michala Davida. Pamatuji si, že jsem pocítila změnu v jeho vystupování po odchodu jeho dcerky. Utvrzuji se, že to není blbec. Normální, nesmírně pracovitý, v rámci možností přímý, sympatický člověk. Na Karla nemá, to je jasné. Ale jeho inteligence a sociální IQ se nezapřou. Líbilo se mi.

A teď? Zrzka se tu rozvaluje; přestěhovala se ode mě na růžovou deku. Ohýnek v kamnech jsem ještě vzkřísila posledním polenem. Poslouchám tikot hodin. Nasávám noční pohodu. A náš dům. Nikdy nevíš, jak dlouho ještě...

Blíží se výroční den vstupu na naši planetu mé prvorozené. Prve mě bouchl nějaký diplom s jejím běloušem v knize tváří. Zítra mi snad poví. Vlastně dneska mi snad poví. :-)

Dobrou noc!

P. S. z FB

Zuzana Jeník Sdílím od O.K.:"Vážení, jestli zvažujete, že si necháte cokoli píchnout do žíly, důrazně před tím varuji. Moji rodiče už 12. den leží doma , jak na márách a já se jenom klepu, aby jim spadly horečky a dali se do kupy. Táta sotva dýchá. Maminka se celá třásla a sotva chodila. Vařím jim slepičí vývar a půjdu koupit do lékárny co jde a pak se pustím napříč třemi okresy, abych jim to přivezl. Včera jsem v noci odvezl pejska a přivezl jim chleba , naštěstí tady má kamarády a i s kocourem už jsou zadobře. Ivermektin nedokážu sehnat. Navíc je to dryják a měl se jim dát zkraje, dokud byli při síle. Bojují o život. Tak to je. Proto vám všem radím, počkejte si na kolektivní imunitu a nebojte se to prodělat normálně. Je to stokrát lepší, než všechny vakcíny. Opatrujte se. Vím jednu věc, že tohle jim nevydrží roky. Každá tyranie musí mít lidi, kteří ji podporují. Ti, co to schvalují, si nechají něco píchnout ze strachu. Prozří, když se budou klepat v horečkách na postelích doma , nebo ve špitálech. Dojde jim to , všem to dojde !!! Postupně se probudíme. Pak se bude účtovat."