Otisk slunce v krajině, otisk deště na obloze, otisku zubu

20.11.2023

Pondělí. Slyším Žofii škrábat na dveře. Co ta se nám nadělala škody. Co už zničila, rozbila! Naše překrásné všemi obdivované dveře. Beru polštářek, otevírám, buch. Začíná mě cvičit. Začíná mi lézt s tou svou drzostí na nervy. Budit mě škrábáním dveří nebude. 

Vylézám. Kočky dávají najevo – to je dost. Vidím Petrouška v zahradě. Rozhrnuji závěsy, vytahuji žaluzie. Dnes večer mu říkám:

- Já jsem tě ráno viděla.

- Já jsem si říkal, hele, někdo rozhrnul okno, zdvihnul žaluzie.

Než nakrmím kočky, kontroluji telefon. Neslyšela jsem zvonit ho? Čtu SMS.

Volejte ARIES.

Usmívám se. Copak, copak? Volám. Obsazeno. Sestřička mi říkala, že mě má v záloze, když potřebují někde někoho vyměnit, posunout. Mně to není vůbec zatěžko. Ona ví, že dlouho spím. Ráno mě nepoužijí.

Volám. Mohu odpoledne. Na otisk. Budu tam.

Koukám zběžně do FB. Svůj včerejší obrázek firem, organizací, zednářských lóží a jejich pavučiny jsem uvedla textem:

Provázanost - jen slepí, hluší, blbí ještě spí. To není možné, aby netušili - jedna měna, jedna vláda, jedna armáda, jedna policie, jedno náboženství, jedna měna, fašistické metody - cesta k NWO. Zahnat otroky na pole, deindustrializace... Calerigiho plán pro Evropu - zrušení států, promíchání obyvatelstva s migranty, likvidace národů, bílí muži zlikvidování ve válkách, snížení IQ na 90 - vykonávat práci, ale není schopna odporu... Světlehnědá rasa... Nevidíte letáky Lidlu a dalších? Bila samice?

Čtu:

Jana Schwanzerová

Irenko, máš pravdu. Ale bez těch nadávek by to nešlo? Jsi pedagožka, tak sama víš, že každý na to nemá, spojit si věci dohromady. Obzvlášť, když systém léta pracuje na roztříštěném vzdělání. Vždyť školství i média jsou jeho prodlouženou rukou. Ti lidé jsou oběti systému.

Irena Hrobská

Jana Schwanzerová Které máš na mysli?

Jana Schwanzerová

Irena Hrobská ty ovládané školstvím a médii.

Irena Hrobská

Nerozumím, co máš na mysli za nadávky??

Dobře tuším. Jenže se setkávám s lidmi, kteří po první dávce málem umřeli. Jako by jim to nestačilo, šli na další. Viz dnešní sněmovní seminář. U poslechu jsem brečela. Osud krásného Slováka znám z Tečkovaných příběhů. Zadrhává, má poruchu řeči. Pro něj tak náročné vyjádřit, co mu lékaři vyvedli se zdravím. Slzy. Soucit. I příběh další paní dojímá. Jak to, že ti s genovou terapií si nesehnali informace? Jak to, že i když věděli, přesto se nechali přemoci! Jak to, že mnozí bez internetu zamítli experiment se svým tělem. Paní píše, že její manžel po tetanovce před pěti lety ochrnul. Ukládám do mysli Já žádný tetan už nepřijmu…

Jana Schwanzerová

Irena Hrobská proč hned ta silná slova "slepí, hluší, blbí"?

Irena Hrobská

Jana Schwanzerová A co je na tom za nadávku? To je jen konstatování. To bys mohla napsat i panu Žáčkovi, aby nenadával: Otázka pro futurology: Kdy už nastane ta krásná éra, kdy se na pitomost najdou očkovací séra?

Dá mi pokoj. Čím jí vadím? Co jí zrcadlím? Kouzlo nechtěného. Podobně vnímá paní Edita Bergerová. Tasila meč.

Jana Schwanzerová

Irena Hrobská jak myslíš.

Irena Hrobská

Ne jak myslím, vybrala sis mě, a já Ti říkám, že si za tím stojím. Je tu mnoho spících, zdravotní sestra, která byla nyní asi v 73 letech na 4. dávce, její manžel se špatnou chlopní - též. Týden na to šli na chřipku, tak o co jde? https://www.facebook.com/RaptorTV.cz/videos/1720125798449951

Irena Hrobská

Informace ode mě, sleduje můj profil. Zrovna tak jedna klientka, v mém věku, na otázku, proč se nechala třetí dávkou, prý by nemohli do Turecka. Tak o co jde? Jak to nazveš?!

Edita Bergerová

Jana Schwanzerová to vam pripada jako nadavky!? Jdete se vysmat, to jsou normalni ceska pridavna jmena!! Asi jste hnidopich a poradnou nadavku jste jeste neslysela

Edita Bergerová

Irena Hrobská ja bych je nazvala dementi, semleti mk ultra, ale to by ťuli Jana asi nerozchodila

Jana Schwanzerová

Edita Bergerová víte, každého rozčiluje na ostatních, s čím bojuje sám. Ale to asi nechápete.

Edita Bergerová

Jana Schwanzerová dobre jste me pobavila, jdete k psychologovi,ten vam rekne,ze stokrat lepsi poradna nadavka, nez hrst antidepresiv!!

Irena Hrobská

Jana Schwanzerová No, nechtěla jsem Ti to psát. Zrcadlíš, nejdu do konfliktu. To si přeber sama. Vypadá to, jako bych Ti šlápla do hraček.

Hodí se text ze včera. Směju se. Je loňský, ale hodí se i dnes:

Od 20.11. začínáme řešit věci typu JÁ A TEN DRUHÝ...Co kdo udělal, neudělal, nalhal, překroutil, podvedl, kam se kdo prolhal a kdo za co může. A to nemluvím jen o politicích. Vztahy - všeobecně - jsou jak žaludek na vodě (kombinace antabusu a rumu), a tak nám může být až do konce listopadu blujno z toho, co uslyšíme, uvidíme, kdo nám co řekne, nebo vyvede. Nezoufejte! Chce to letos jinou taktiku: uřvance nechejte vyřvat, i kdyby to mělo trvat půl hodiny a následně se na něj s pohledem prosťáčka a plaché laně zadívejte a tichým hlasem se zeptejte: "a jak jsi to myslel?" (je možno použít i množné číslo). A uvidíte, že začne řvát znovu. Pokud budete vytrvalí, po třetím opáčku buď ztratí hlasivky, nebo nervy, Hlasivky by byly lepší. Jestliže ztratí nervy, bude vlastně už bez nervů a můžete být klidní.....(nelze aplikovat při demonstracích proti čemukoli a komukoli). Můžete potkat a slyšet mnoho radičů, kteří vám budou říkat, co je správné a pravdivé a co naopak ne. Opět stejná rada: vyslechnout, pohled laně a dále to už víte. Přestane ho to zákonitě bavit. Ono těch "radičů" je v poslední době nějak husto. Hleďte si raději svého, podporu hledejte u svého vlastního mozku a máte vyhráno. Na rozdíl od většiny, která používá mozky cizí......HODNĚ ŠTĚSTÍ VŠEM!

Irena Hrobská

https://www.facebook.com/LenkaDragonova/videos/1573090316426234

Dostala, o co si řekla. Ne ode mě. Copak mě ještě čeká? Kdo řekne TO TY, nebo TY TY TY?

Shodou okolností dala zprávu, jak od nového roku ruské děti dostanou obědy zdarma. Tentokrát jsem si špičkla já:

Irena Hrobská

Ale to už zavedli. To říkal v projevu bud vloni nebo předloni

Jana Schwanzerová

Irena Hrobská co vím, tak to tam je už dávno. To to jen teď někdo objevil.

Irena Hrobská

Nepochopila jsem, proč to tam máš jako zprávu, že zavádí

Zpráva přidána před čtyřmi hodinami. Bóže, bóžo! Tak nevím. Měla by být dva roky stará, zatím jen čtyři hodiny. 

Jdu nakrmit ptáky. Lije. Ptáci zobkají i v dešti. Mourek mě sleduje zahradou. Lákám ho domů. Drží u utírání pacek. 

https://www.rajce.idnes.cz/irenkah/album/2023-11-20-nenudarna

Do dvanácti mám čas. Má přijít paní. Včera jsem si vyrobila vláčné pěkné těsto na štrůdl. Až odpoledne v rozhovoru se sestřičkou v Aries jsem se dozvěděla, že se má nechat den odležet. Kouzlo nechtěného. Ano, zůstalo v lednici den. Nedávám ani Heru ani Perlu, máslo. Ani bílou, ale špaldu. Ne koupený žloutek, ale domácí. :-) Do oběda stihnu štrůdl, kamna, bagety.

Poslouchám přenos ze Sněmovny. Seminář Vakcinace proti onemocnění Covid -19 - současný pohled 20.11.2023 10:00 20.11.2023 14:40.

Po kouskách je to na kratších odkazech. TV Raptor má celý přenos zde:

//scontent-prg1-1.xx.fbcdn.net/v/t42.1790-2/10000000_258401110216038_493844097968408091_n.mp4?_nc_cat=108&vs=980bf39ab872960d&_nc_vs=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%3D&ccb=1-7&_nc_sid=7ed25a&efg=eyJ2ZW5jb2RlX3RhZyI6Im9lcF9zZCJ9&_nc_ohc=omxSic3PCWUAX9ilSPa&_nc_ht=scontent-prg1-1.xx&oh=00_AfCRPMKtwduSX9GiTnom39_SdaoWtWZ1rqllaExRtmGExQ&oe=6560E8D4&_nc_rid=690979792372683&_nc_store_type=0

Na FB čtu sdělení:

Ondřej Kmošek

5 hod ·

Tak mi umřela sousedka paní Kuncová, měla dvě dávky, nic jí nebylo rok, najednou se jí před týdnem začalo dělat špatně. Manžel zemřel hned po očkování, ona ho o rok přežila. Byl u ní koucour, nebyla sama, nevíme, kde je, kam se zatoulal.

Havrani přes ní přehodili kostkovanou deku a je pryč.

Byli to hodný lidi, trochu disidenti, trampové. Už nejsou. Tak nás tady pomalu vybíjej, jako škodnou, ze zálohy v našich domovech, náhle a nečekaně,údajně bez příčiny,bez fanfár, žádné drama, jenom tiché a pomalé utrpení a umírání.

Tak ať je tam nahoře šťastná a všichni ti, co odešli předčasně, pro mě vždy budou tichými mučedníky tohohle strašnýho světa.

Dneska mi je moc smutno.

Pravda pravdoucí. Dávám aspoň prosbu, aby se o kocourka postarali, aby se neocitnul na ulici. Před zimou. Chjo. Přežije?

https://www.rajce.idnes.cz/irenkah/album/2023-11-20-dopoledni-hrani-s-ptacky

Oči nevěří, co vidí. Žofka na lince, tentokrát na druhém okně. Mažu k ní. Chytám ji, aby mi neshodila květináče. Je na číhané. Jak se lekla, zadními packami rozbila skleničku. Koupila jsem ji Petrouškovi. Z lásky. A přála jsem se jí zbavit. Měla na sobě černý nápis a nešla dávat do myčky. Ten kočičí drzoun mi to splnil. Kolik toho už vyvedla!

Petroušek je tady. Zdá se nenápadný. Má nesmírně silnou energii. Když přijde, přichází hurikán.

- Tady to voní. Ty pečeš ještě bagety? Tak to tu registraci dnes neuděláme, viď?

Natahuji ho. Jsem potvora. On pro mě dělá všechno hned, v předstihu. Vím, že to stihnu. Samozřejmě mu vyjdu vstříc a pomohu mu. Vyslovuji varovně:

- Ve tři jdu k zubaři.

- Aha, tak zítra.

- Už jsi pustil počítač?

Jsem jeho sekretářka. Před dvaceti lety jsem ve škole uspořádala kurz pro dospělé, aby se naučili na počítači. Myslím, že to splnilo účel. Kupodivu přišli samí muži. Od té doby se Petroušek orientuje na počítači, umí se pohybovat na internetu. Vyhledá, co potřebuje. Vložit fotku, najít ji v počítači, oříznout ji, na to má mě. Hodnotíme děti z ping pongu, jak se mění, jak dospívají. Jejich dětské kučery se mění ve vlasy lemující tvář dospěláka. Dnes jednomu vyměňujeme fotku. Taky máme jednoho nového.

Jedu. Miluji tuhle zasmušilou nostalgickou dobu. Léto se tu zdrželo letos hodně dlouho. Lidi se diví, že přišel blátivý podzim. On jede na strakaté kobyle podzimní oranicí. To je bláto. Čemu se kdo diví? Obloha těhotná deštěm. Neudrží ho. Crčí z ní. Stěrače stírají nejen déšť, ale i ošpluchy protijedoucích.

Poslouchám Cesty k sobě. Dr. Hana Sar Blochová – unikátní vědec.

Duše se inkarnuje ne přes srdce, přes čakerní systém cestou duhy. Je to forma inkarnace duše do 3D sektoru. Duše je síťová informace, která nese vnitřní hologram. Zvukem se oživuje, kombinací živlů vzniká skelet, do ní se inkarnuje duše, vyděluje se ze své světelné kosmické rodiny.

Kdybychom pochopili základní fci orgánu – šišinky mozkové – máme naději na vzestup. Momentálně jsme uzurpováni mozkem plazím, který nese hormony strachu. A pak savčím mozkem, středním, který hodně podléhá emocím. Emoce jsou nemoce. Velký mozek, vyvázán z emocí, který je spojen se smyslovými centry, dává naději. Ale museli bychom mít antény víc frekvenčně nakalibrované. A kalibrace závisí na našem poznání. Na našem osobním hologramu, který vzniká na základě našich duchovních osobních zkušeností a fcí šišinky. Jenže šišinka pracuje v momentě, kdy jsme v harmonii v rovnováze. V ten moment je schopna produkovat neurotransmitery, které jsou schopny nás dostat do klidu a do napojení do duchovního světa. Většinou toho nejsme schopni, protože podléháme vlivu dvou nižších mozků. Plazího zadního a středního. Jen málokdo využívá napojení duše přes šišinku na sektor světelné rodiny. Je podporován. Tady je velký rozvoj. Říkají nám, že máme šišinku zvápenatělou. To s tím vůbec nesouvisí. Šišinka není na tom závislá. Šišinka je stav mysli. Pokud jsem schopna být v rovnováze a mám poznání, v ten moment se šišinka může rozvinout, to je vstup třetího oka, vzniká vzhled. Vzniká napojení na vyšší sektor světelné rodiny. A tady je možný vzestup. Propojení světelnou rodinou, boží jiskru v nás, doje ke spojení dvou základních vyšších principů v nás. Už se nebudeme reprodukovat jako teď. Budeme to mít v rovině rituální, posvátné. Budeme plodit vyspělé duše. Dnes je to primitivní, nedostatečné k vzestupu. Jsme analogicky konstruovaní jako Gaia, má taky šišinku, rozvod energií, všechno jako člověk, jako její děti, je jasně patrný vzestup. V srdečním krystalu máme Boží jiskru. Poznání, odpovědnost a znalost Božího řádu je podmínka vzestupu. Jde o úroveň vědomí a stav srdce.

Máme možnost mnohem většího poznání, sice máme mnohem menší schopnosti, jenže mi poznání zamˇěňujeme za informace. Buší se do nás informace. Zásadní – jak nám archonti znesnadňují přechod. Hltí nám všechny kanály plytkými informacemi. Nebo nepravdivými. Ze všech kanálů proudí balast. ČT. Mnoho balastu. Nejsou důležité informace, ale poznání. Máme možnost k poznání dospět. není důležité, kolik dat máme v postroji v mozku. Ale jak je propojíme. Podmínkou je otevřené srdce. To je morální kodex. Nemusím se zubit na souseda, ale humanita, etika, morálka. To je otevřenost srdce. Stav krystalu srdce. Nesoudit, nehodnotit, být v srdci. Ó, to je pro mě moc těžké. Respekt. Tolerance. Podpora. To je otevřenost srdce. To nejtěžší. Navykli jsme si být egocentriky. Jsme vedeni k individualismu. Pořád něco soudit, hodnotit, soutěžit. Celá kapitalistická společnost je na tom postavená. Je nemorální. Podvody. Kdo podvede dřív, je vítěz. Tady není etika, morálka. když otevřeš srdce – je to první krok. Druhá věc – být v harmonii sama se sebou. Aby nám fungovala šišinka. Přestat se pořád všeho bát. Nepodléhat vlivům, neprodukovat stresoidy, abychom nejednali jako zvíře pudově. Pokud lidé nemají v sobě sílu najít harmonii, ta se nachází v přírodě, nezmění se nic. Je třeba odseparovat to strašící - televizi, počítače; chodit do přírody bez sluchátek – o, moje rezerva. Umět vnímat přírodu jako živou bytost. Chápat přírodu jako matku. Vztah k přírodě, k duši, k historii; humanita, etika, vztah k předkům.

To je poznání!!!

https://www.rajce.idnes.cz/irenkah/album/2023-11-20-jsem-tu

Jsem tu. Nesu na ochutnání štrůdl a bagetku. V ordinaci už mě čekají slečny praktikantky. Ta šikovná, myslím Vlastička se jmenuje? Dnes otisk zubu na korunku. Myslela jsem hup na krávu, je tu tele. Ale ne. Broušení jsem zvládla bez anestezie. Hodná paní doktorka mi jen kainem pro lidi – rozuměj lidokainem na vatičce – umrtvila okolí zoubku. To bylo otisků! Horní, dolní, přední. A broušení před tím. Zoubek tak hezky vystavěla, teď si ho zkónizovala. Nezkonila. Zkónizovala. Holčičky se stále ptaly. A proč se tam dává tohle? A jaký je rozdíl v těch sondách? A co znamená tohle slovo? Velmi hezká výuka v praxi. A velký zájem slečen naučit se co nejvíc. Potěšitelné.

Nádherný výhled oknem ven na černou oblohu. Prosím o telefon. Paní doktorka mi ho podává. Fotím podzimní zkázu, ne – krásu za okny. Nevystihnu to. V reálu je to nádherné smutné, nostalgické, mírně depresivní.

- Kdo je šťastný, toto mu nevadí.

- Když já už má depku. Práce. Škola, praxe.

- Co zažíváte vy, to my máme už za sebou. Stojíte na startovní čáře.

Holčičky mají své současné stavy jako zahřívací kolo pro život.  Nemají zatím starost o děti. O harmonii svazku.

- Dnes jsme tu prožívaly ženský kruh. Tady v tom chumlíku byly dětské energie. A tady u nás – nevím, jak je nazvat. Dospělé ne. 

- Kolik je hodin? Joj, přes hodinu a půl práce? Děkuji velmi.

Tady se člověk vždycky hezky cítí.

- Nebojím se ničeho. Jen mám obavu o své zuby. :-)

- Protože jsou nejblíž mozku.

- Ano, to je známé. Čím blíž hlavě, tím hůř.

https://www.rajce.idnes.cz/irenkah/album/2023-11-20-cestou-domu-jsem-zastavovala

Jedu domů. Volám Petrouškovi. Ještěže jsem mu nachystala nápoj, umixovala sportovní výživu na zápas. To bych teď těžko stíhala. On by to zvládnul. Pale ručně se to tak nenašlehá. Prý vynikající štrůdl.

- A nebylo tam moc ořechů?

- Ne, bylo to moc dobré.

Tak jo. Jedu domů temnou krajinou. Zastavuji. Fotím. Kochám se. Ireno, dávej pozor! Nemusím se stavit na nákupu. Stavuji se v Lidlu. Jen tak. Na parkovišti vyřizuji hovory. Domů. Zatopit. Webinář. Porada.

- Peťuš? Vyhráls´?

- Na půl. Něco jo.

Jsme staří. Sedám k ntb. Mihlo se mi – odešla Zdena Hadrbolcová. 86 let.  Pro mě skvělá herečka. V Bohoušovi se mnou vyrůstala. Dočítám se, jak byla stále svěží, zdravá. Oslavila v síle osmdesátku. Nedávno okolo kovidu ochrnula. Proč asi? No. Obrázek, jak na ni v mraze na lehátku hodili jen župan. Hanba. Kecy Obrmaierové dávám do PS. At je jí země lehká. Neměla děti. Kdo ji opláče?

Dobrou noc!

P. S. Posuďte úroveň. Ne, žádné soudy. Žádné hodnocení. Jen čtětě.

Ubohost téhle paní je nebetyčná. Proč mě text irituje? Odešla krásná úspěšná herečka Zdena Hadrbolcová. Pardon, ale kecy paní Obrmaierové – ne, hrůza! Jak se Vám líbí?

Se Zdenou Hadrbolcovou se Jaroslava Obermaierová často potkávala před kamerou, díky čemuž se staly kamarádkami. Bývaly spolu v pravidelném kontaktu, před časem se ale Zdena odmlčela. "Věděla jsem, že je na tom chudák velmi špatně. Před časem jsme si volali, pak už jsem se jí dovolat nemohla a tušila jsem, že je to asi moc špatné. Je mi to hrozně líto. Smrt je pro ni vysvobozením," uvedla Obermaierová se slzami v očích pro CNN Prima NEWS.

Osobně se naposledy viděly před pandemií koronaviru. "Pak se to její zdravíčko zhoršilo a už nebyla možnost se setkat. Zůstaly jsme alespoň v kontaktu telefonickém. Pak už ale to její číslo přestalo fungovat... Bude mi moc chybět," povzdechla si Obermaierová.

Minulý rok těsně před Štědrým dnem byla herečka Zdena Hadrbolcová hospitalizována v Nemocnici Na Homolce kvůli prodělané mrtvici. Herečka byla následně převezena z LDN do dalšího ústavu. Během převozu sanitkou byla v mrazu přikryta pouze županem, což také zachytili reportéři webu eXtra.cz. Bylo patrné, že je na tom velmi špatně.

Posléze se nevědělo, kde se Hadrbolcová nachází. Strach o ni měla také herečka Jaroslava Obermaierová (77). "Ráda bych Zdeničce zavolala, ale jak jsem zjistila, už delší dobu nemá telefon. A vůbec netuším, kde se vlastně nachází. Je to moc smutné. Ach, to stáří je tak těžké," uvedla před časem Obermaierová pro Aha!.