Palindrom 22-02-2022

22.02.2022

Den s kouzelným datem. Datum palindrom. Co je palindrom? Čte se zepředu i zezadu stejně. Třeba:

Kobyla má malý bok.

Nebo větička s jménem konferenciéra šedesátých let. Dr. Pixa uváděl soutěže:

Lítal Pixa taxi platil.

On jel v lejno.

Uchem v mechu.

Nejdelší český palindrom:

https://www.dobryden.cz/rekordy/kultura/nejdelsi-palindrom/

Nebo datum 17.9.1971

A nebo:

22.02.2022

Svítí slunce. Energie pro lidi. A do lidí! Jen kdyby nebyli pod výbojkami. Vědí vůbec, že je Slunce lékař? Naše staroušky v DD uzemní do pelechů. Jasně, oni už se sami neustrojí, moc práce strojit každého zvlášť; vyvézt je do zahrady, na terasu... Dělá se to? Jo, jednou v létě. V zimě ne. Přitom sluneční energie nabíjí.

Čičiny jdou po snídani na slunce! Dávají si pusinky. Zrzka se jde mrknout na strom. 

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-02-22/

Co si dám? Masku z bentonitového jílu. Předtím peeling s ostružinovými pecičkami. Masku si vždycky nanáším špachtličkou. Dnes si beru štětec. Ó, příjemné matlání. Obličej během deseti minut ztuhne. Nemůžeš mluvit,  telefonovat. Doufám, že si některý dobrý mířič na střed nevzpomene, že by mohl zavolat. Prošlo. Maska táhne nečistoty až ze třetí vrstvy pokožky. A že elektrosmog je pěkná špína, to je. Myju si kůži na obličeji mořskou houbou... Ty vorle, v nejlepším zvonek. Ne, fakt nejlepší čas. Se zbytky masky volám:

- Dobrý den! Musíte počkat!

Nemusí. Modální sloveso určené k manipulaci. Právě jsem ho taky využila. Domývám si obličej. Sprejuji ho bylinkovým tonerem s kamencem. Krém si aplikuji až odbudu pobudu u vrat. Městský slouha nese psaní. Vlítnu do šatů. Běžím bosa k brance. Jak není sníh, není příjemno na chodidla.

Pročítám pro mě jasnou, očekávanou a dobrou zprávu. Koukám, dívám... Tady dole v úředním lejstru čtu lhaní. Jak je možné, že pro mě sice dopis s očekávanou dobrou zprávou, ale lež jak věž. Kde je čest člověka, který má chránit právo!! Tak tohle ne! Toto si líbit nenechám!

Vyřizuji objednávku. Vypravuji balík. Stejně je to divné. Od stolu udělám enter a někde v polském skladě hnu dělníkem. Pokud to stihnu do 14 hodin, balík zítra služba dopraví klientovi. Pro mě něco neuvěřitelného. Ještě na začátku mého podnikání jsem hezky zabalila krabici, nadepsala adresu, dojela na poštu a za dva tři dny - dle šlendriánu a spolehlivosti nespolehlivého přepravce - si zákazník pro balík dojel na poštu. Dnes - mám v hlavě myšlenky lodního práva - balík - teče daleko větší rychlostí. Proud vody se zvýšil. Balík doputuje adresátovi druhý den.

Péťa volá. 

- Peťuš, glancuju vanu. Ten flíček ne a ne dostat. 

- Něco zkusím. 

Udělám si výběh městem. :-) Dnes je to magické datum. Dnes se plní plány a přání. Dnes se zakládají věci do budoucna. Dnes, kdo to umí, činí rituál. Stačí malý. Kratičký. A platný!! Maminka mi povídala, že prý je v bibli psáno, kdo ublíží vdově nebo jejím sirotkům, osud si viníka najde. Mám to v hlavě jako kód. Jsem poloviční sirotek. Nechci, aby byl někdo potrestán. Sama si umím pomoci. Jsem malý bojovník světla. Ale Boží ruka trestá bez ohledu na mou vůli. Asi to je Boží zákon. Chceš nechceš - stane se. Za život x krát, mnohokrát došel ten, kdo mi ublížil, zlého konce. Nepřála jsem si. Přesto se stalo. No! Věci se dějí. Lidi se ničeho nebojí. Uau! Lidi se bojí blbin chrlených ze svaté bedny. Dva roky se modlili u oltáře kovidu. Směšné - teď najel strašák válka.  Lidi se bojí svaté bedny, ale z nedodržování základních pravidel - z toho strach nemají. Jinak si myslí, že smějí všechno.

Běžím liduprázdným městem. Fučí. Chjo, kdyby aspoň nedulo. Jeli bychom na hory. Vyřizuji si potřebné. Radím se. Promyslím. Děkuji. Běžím k domovu. Ireno, drž se pevně deštníčku; pokud se nad řekou vzneseš, bude to tvá jediná jistota lehkého přistání. Držím pevně i kabelku, v kapse mp3, mobil. Sluchátka mi v uších drží čepice. Bude žůžo, jestli mi někdo zazvoní. Hlavně na tom našem architektonickém skvostném mostě. Šereda v podobě rybí kostry. Symbolika. Kostra! Navíc se houpe. A je děravý. Všechno si držím, hlavně ať nikdo nevolá. Nejsem chobotnice. :-) Fučí. Padají kroupy. Sněží. Prší. Aprílové počasí.

Lidi jsou asi v práci, jak psala vtipně včera Lucka. Doma. Vcházím brankou, kterou se vracívám z luk. Vytahuji sluchátka. Mourek tichoučce mraucnul u plotu. Vítá mě. Lísá se mi o nohy. Muzlan. Beru kočky domů. Zas už svítí sluníčko. Náš dům, mé bezpečí. Petroušek volá. Řehtám se. Už nevím, čemu. Ale s ním se řehtám třiatřicet let.

Asi před třemi lety jsem poprvé slyšela o lodním právu. Vyprávěl o něm Josef Kozák. Nevěřila jsem. Nesmysl. Jo, že u soudu stojí svědek nebo obžalovaný u plůtku z přídě lodi? Jen náhoda.

https://www.slovanstvi.cz/temata/zivy-clovek/

Co jsem to dnes na výšlapu poslouchala! Lodní právo. Už mu začínám rozumět. Ale dalo mi to rok. Rozumět. To ne, spíš už ho chápu. Loni jsem slyšela někdy v říjnu poprvé Kamalu Taris použít lodní právo v praxi. Na výzvu, aby se legitimovala, odpověděla, že se nemůže legitimovat, protože je právní fikce. A já už umím vysvětlit proč. Proč jsme všichni právní fikce. Navazuje to na naši LTD company. Právo neplatí. Není to výhoda. Je třeba řídit se mantinely. Cochcárna omrzí. Pokud děti nemají hranice, zešílí. Musí se léčit s psychikou. I lidé potřebují znát hranice. Co činí tato doba? Blázny a pomatence. Nelze plánovat. Jak neznáš obrysy, jsi v depresi.

V létě na borůvkách jsem poslouchala u sbírání v klidu lesa o lodním právu podrobně. Jednají s námi jako s mrtvými dušemi. Proto jsme ty právní fikce. Bez práv. Matky nás do sedmi let dítěte nenahlásily, že jsme se neztratili na moři. Ty bláho, to bych chtěla vidět, kam by moje maminka šla nahlásit soudruhům, že jsem na živu. No, ale kdyby to eventuálně udělala, dnes bych byla živá a svobodná lidská bytost. A nepsali by mě velkými písmeny.

https://www.svobodny-vysilac.cz/2022-02-20-necenzurovane-net-simona-z-mallorky-lxxiii/

Člověk pochází ze země; nelze žít dlouho na moři. Voda od narození stráží lidský plod matky. Lidé dýchají, ale rodí se z vody. Všechny mýty země zaznamenávají události stvoření, které začínají vodou. Zákony týkající se pevniny jsou zákony země, Boží zákon. Zákony týkající se moře jsou zákony námořní admirality. Je mezinárodním právem.

Země je daná živým bytostem od Stvořitele zadarmo.

Mořské právo, právo moře, tedy právo námořní admirality je mezinárodním právem - tedy bez ohledu na hranice. Primárně uděluje právo, které je legální provádět obchodní bankovnictví, korporátní obchodování.

Všechny zákony od pradávna byly psány tak, aby regulovaly moře, obchodníky, lodní dopravu, námořníky. Jiné právo je pro piráty. Mezinárodně se říkalo právo námořní admirality. Univerzální a právní přesahuje všechny státní hranice a zákony. Co je zákonné, to není nevyhnutelné. Zákon chrání práva a svobodu žijících osob. Právo námořní admirality - Univerzální obchodní zákoník = UCC. Jsou v něm registrované všechny korporace. Zákonný je v tom, že zákonná loupež nebo vražda římský zákon MAXIMUM stanovil: Kdo bude oklamán, bude na vině. Zodpovědnost za podvod je na tom, kdo je oklamaný. Kdo je oklamaný, je zodpovědný za své oklamání. Mezinárodní právo širého moře přišlo na pevninu jako povodeň. Od té doby udělalo každého muže, ženu i dítě mrtvým ve vodě. Námořnictví pochází ze slova mer, mari... Mer, mar, mare, mari, watter. Toto vše je moře a voda. Tyhle terminologické výrazy najdeme ve slovech obchod, obchodník. Námořní vody, která teče v řekách. Ko-mer-ce... Obchodník - voda, námořní vody tekoucí v řekách - usměrňovaná břehy řek. Peníze jsou voda. Mony, water. Peníze jsou proud vody. Money - je opice i jedno oko jako pozorovatel, kontrola na bankovkách. Má to i jiný význam. Peněžení tok systému. Lodě, které přeplavou moře, přijdou na pevninu do přístavu. Svět internetu je analogický s vodou. Počítač zapínáme přes USB - klíč, přes port. Když vysíláme živě na internetu - je to jako loď, když kanálem vplouvá do přístavu. Loď je přivázána. Kapitán lodi odevzdá kapitánovi přístavu - manifest. To se narodilo. Ceník a seznam zboží a služeb, které loď přivezla do doku přístavu. Velitel doku podepisuje seznam a tvrdí, že náklad je nyní majetkem oddělení, které zahrnuje hospodářská zvířata a jiný majetek. Všechno znamená žena.

Žena člověk je loď. Muž je výrobce lodi. Muž dodává terminologicky sperma. Dělat plavidla - žena nese náklad - spermii. Pracuje devět měsíců. Voda ji praskne na seně a v nákladním prostoru se dostane do porodních cest přes vstupní port. Jde na přístav. Přijde na porodní sál do nemocnice - to je banka, taky kostel a církev. Vše je rituál. Odevzdá náklad - nově narozené dítě. Admiralita - námořní zásoby námořních produktů - to je dobytek - lidi. Lidi mají za dobytek. Lékař odstřihne loď od nákladu- produktu. Práce člověka je závislá na výšce cenných papírů v listině. Lékař píše lodní lístek. Jak je náklad odstřižen od pupeční šňůry - lékař podepíše - rodný list. To je ten cenný papír. S ním se obchoduje. Po orazítkování nákladu otiskem nohy a prstu. Toto ženám v nemocnici neřeknou. Dítě je jim odebrané na dvě, tři hodiny. Za hodinku, dvě udělají otisk nohy a prstu dítěte krví. Naši rodiče jsou informátoři. Informují lékaře, že náklad, který je v zásobě, je nyní doručený a je možné nárokovat. Lékař podepíše osvědčení - rodný list, díky tomu jsme se my jako lidi ztratili na moři. Jako nevyzdvihnutá společnost -majetek, náklad - rodný list jde s člověkem celý život. Na jeho základě dostaneš OP. Jsme sklad, produkt, komodita. Nyní jsme legálně mrtví ve vodě. A naše jméno se objevuje všemi velkými písmeny na všech právních dokumentech. Podle práva admirality je to legálně. Nemusí to být ani zákonné podle přirozeného práva, ale podle práva admirality je to legální. Kapitál - pochází z latinského kaput - tedy lebka.


Jdu na zákaznický servis. Hlásím Péťovi, kdo všechno ho pozdravuje z cizích lidí. Nezná je. Ale má radost. Děkuje. 

- První dnes byla ráno Linda. A hned v půl šesté přál Honzík. :-) 

- No jo, takhle to je. Každý je svého štěstí strůjcem. 

Maruška Zittová píše, že dřív dávali rodiče dětem jméno z dne narození, aby nemuseli dělat tolik oslav. No, když dnes někdo NESLAVÍ, tak nedostane dárky. :-) Logické. 

- Ale u nás to bylo jinak. Sukup řekl máti, že to bude velké dítě.

- Cože? Doktor Sukup tě rodil? Toho jsem měla moc ráda. Moc. A pomáhal na svět mojí Denisce. Jako by to bylo včera. Musel přestřihnout cerklage. Neříkej, že Sukup ti pomáhal na svět!

- No, pomáhal. Jenže nejdřív přišel Pepík. Po otci. A byl tam ještě někdo. S tím nepočítali. A to jsem byl já. Dali mi jméno z toho dne.

- Zaplaťbůh, že ti dali tak krásnou vibraci. Mně se tvé jméno náramně líbí. Jéžkovy voči, ještě že nejsi Žitomír! Nebo Eleonora. To bych ti říkala Žitku! Nebo Žitko! Bacha na záměnu hlásek. 

Řehtáme se. Peťulka odjíždí na trénink. Dnes se tam sejdou dva oslavenci. On a jeho bratr Jožan.

Jdu si rozsvítit do pracovny na podnikání. Poslouchám u toho zprávy z Galaxie. Ježiši, tak ještě jsme se nevyhrabali z jednoho, už slyším, že DS se jen tak nepustí. Hrozí, že sem jako přiletí emzáci. Rozdělí se na dvě skupiny. Jedni zlí, jedni hodní. Hodní přemohou zlé a my jim za to budeme děsně vděční. Lidi jsou na to blbí dost.

https://www.youtube.com/watch?v=KQH-8UTre1c

Dozvídám se podrobnosti z krátkého videa Američanů, Rusů a Číňanů k arše v Bermudském trojúhelníku. Dívali jsme se na to asi před čtrnácti dny. Neuvěřitelné! Co se děje na planetě i ve vesmíru. Archa pomalu stoupá. Zahřívá se. Světe div se! Jsou vykládané vltavíny. Polodrahokamy pouze z našeho území!!! Jak archy zahřívají své okolí, stoupají. To se neutají. Jedna na Měsíci, jedna na Marsu. Několik na Zemi. Jedna ve střední Evropě. Kde to asi je? Letos lidstvo čekají dva velké archeologické objevy. Archy stoupají k povrchu i teď, zatímco píšu. Uvidíme, kdy se objeví. 

https://www.svobodny-vysilac.cz/2022-02-22-galakticke-zpravy/

Bylo to tu - jak jinak? Krásné! Maličkost. Na vaně jsem měla kázek. Myslela jsem, že se nedá už nikdy odstranit. Petroušek umí. Půjčil si voskovou pastu ze starých dob. Než jsem se vrátila domů, vana se skvěla bělostí. Taková prkotina. A jak rozsvítí náladu. :-)   


Dobrou noc!