Panoptikum zpráv

27.04.2022

Huráá! Polovina týdne - dnes to v poledne ruplo. Jedeme k víkendu.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-04-27_Snidate_pampelisky,_brlsici,_koprivu/1533487718

Dopoledne zpráva dne - nejvíc zchudlá země je hádejte která!

No, my! Nejvíc zchudlá, přesto jsme UK poslali víc než USA! To jsme pašáci! Jsme skvělí! Sami nemáme, maminky nemohou zaplatit dětem obědy, nájem, ale soucítíme s chudáky v cizí zemi. Na operace, na které se čekalo dva roky, víme proč, se dostávají přednostně národní hosté. Bravo! Ano, podporuji pomoc chudým a bezmocným! :-) Přece se jim musí pomáhat, že jo? 

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-04-27_Kocky_se_raduji%2C_panicka_vysla_do_zahrady/

Telefon.

- Ahoj Irenko, hlásím, že jsem si to včera vzala k večeři. Bylo to senzační. Moc mi to chutná. Dnes jsem to měla k snídani, je to vynikající. Jsem sytá. Změřená jsem. Čaj je fakt energizující.

Po té bombě, že jsme nejchudší - radost. Paní je pěkňoučká, štíhlá, jen trošku přeformátujeme tuky. Huráá!

Klušu do zahrady. Dnes mimo kopřivy a bršlice nesu i pampelišku. Hořčiny z ní svědčí játrům. Na nedělní přednášce o bylinách jsem se doslechla, že ostropestřec mariánský není na čaj. Má se rozmixovat a přidat do jogurtu apod. Vždycky jsem ho rozdrtila a patnáct minut vařila. Tak nic. Dnes i k bylinám sypu lžíci toho zázračného čistidla jater. 

Kočky se radují, že jim panička vyšla ven. Vedle na stavbě zas tlučou. Od února není klid. Píp, píp, píp, bzzz, bzzz, vrzz, vrrr vystřídalo buch, buch, buch. Ty vorle! My jsme si postavili dům v tiché zahradě plné švitořících ptáků. V klidném místě. V létě jsme tu chodili inkognito nazí ve sluneční lázni žuch do koupátka. A pak debilní úředník od stolu rozhodne - žádné takové, všechny domy mají okolo sebe prostor, ale tady to utopíme. Prosím? Že nebude přístup k hroutícím se šancím? To neva. Cože, že pod šancemi bude lítat dítě? No a co! Koho to zajímá! Tak na něj něco spadne, no.  Nahoře se nebezpečně tváří polorozpadlé větrací šachty. Nikdo za nic nezodpovídá. Debilita vládne světem. Lidi bébébé, věří, kývají, nediví se, pasou se na zbytcích uschlé trávy. Šťavnatou nám odvezli. Za chvíli nebude pro ovce ani ta suchá. Nikomu není divné, že půl hodiny před koncem voleb měla Marina o hodně hlasů víc. No a co! Za půl hodiny se to změnilo o obrovský skluz. Zázraky se dějí. Eman se radoval kousek po osmé. To u nás aspoň dělají, že to počítají. Dominion - mocný kouzelník. A bébébébé ovečky ani nebéknou.

https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Dosly-prachy-CT-pry-projedla-miliardy-a-hrozi-zle-veci-Je-dusno-700210

Velký mág je ten Dvořák z ČT. Můj Péťa pro tuhle partičku geneticky propletených má nesmírně vulgární větu o kameni a cihle.

Bude mít Česká televize v příštím roce problém s financováním? Naše zdroje z Kavčích hor tvrdí, že vedení veřejnoprávního média chybí kolem 800 milionů korun a hrozí zastavení vlastní výroby. Roční rozpočet ČT přitom dlouhodobě překračuje 7 miliard korun. Jaký je stav? Dojde ke zvýšení koncesionářských poplatků? Padla slova o hrozbě platební neschopnosti a možném propouštění coby důsledek současného hospodaření.

"Začátkem dubna bylo na poradě vedení ČT oznámeno ředitelům prvního stupně řízení, že pro rok 2023 ČT nemá k dispozici dost finančních prostředků na plnění výrobního úkolu. Následně byla chaoticky navrhována různá opatření, jako například zrušení vlastní výroby hraných programů a seriálů a jejich nahrazení akvizicemi ze zahraničí, či další přesouvání výroby na externí producenty. Jako možná varianta bylo navrhováno také rozpuštění zbývající finanční rezervy ČT ve výši 700 milionů Kč. Jenže k tomu by nemělo dojít, protože tohle Rada ČT stanovila jako minimum, aby nový generální ředitel ČT nepřevzal televizi bez jakýchkoli rezerv, což by bylo, i vzhledem k současné ekonomické situaci celé ČR, velice rizikové," popisuje nám zdroj.

Oči mi lezou z důlků nad tou nenažraností. Kam se poděla Janečkova čtyřmiliardová rezerva? Taková vedra nebyla, nemohla se vypařit. Tu ekonomku z volného bloku vypanáčkovali. Ta byla chytrá, viděla do čachrů. Dvořák by si ještě rád sosnul a rozpustil ubohých 700 milionů. A ono to bude dobře. Aspoň už nebudou dezinformace. :-) No - nebo hlavně aby nezůstaly peníze jen na zprávy. Tvorba uhasne. Tvůrčí týmy se propustí. Ale mydlení mozků - to se musí zachovat za každou cenu. 

Závěrem připomeňme, že když 1. října 2011 nastupoval po Jiřím Janečkovi do funkce generálního ředitele ČT Petr Dvořák, nashromážděná finanční rezerva televize činila téměř čtyři miliardy korun. Přesně šlo o 3 862 997 000 Kč. Kolik zůstalo ve finanční rezervě nyní? V dlouhodobém plánu ČT je uvedeno, že na konci roku 2022 tam bude už jen 880 milionů korun, tedy o tři miliardy méně.

Zajímavé je, že ještě letos 9. února generální ředitel ČT Dvořák uváděl, že "Česká televize bude moci pokračovat v plnohodnotném poskytování veřejné služby i nadále a nebude nucena ji oproti dnešnímu stavu omezovat".

Telefonuji s právníčkou. Něco si zařizuji. Napadlo mi zeptat se, jak je to s kaucí na byt. Podléhá úroku? - Ó nikoli. Kauce je určena k zaplacení škod a doplatků za energie po vyúčtování. - A smí osoba, která není na smlouvě a byla partnerem vykázána z bytu držet klíče? - Nesmí. - A je to trestný čin? Nezákonně drží klíče od cizího majetku. - Není, je to přestupek. - Nájemníci podepisují platbu SBD za povolení k pronájmu. Prý to jde za majitelem. - Nejde. Když vám podepíší, že si koupíte růžového slona, můžete si ho koupit. - Podepsali, že budu držet kauci do vyúčtování. - Ano, od toho kauce je. - Je vyhrožování, když nemám dosud klíče, že na náklady z kauce nechám vyměnit bezpečnostní zámek? - To není vyhrožování, to je varování. Vy jste jim podala informaci. :-) 

Vyptávám se na další maličkosti. Lidská blbost pěstovaná meinstreamem, hrami, mobily, tabety, počítači, FB a dalšími sítěmi - je NEKONEČNÁ. První ředitel FB odstoupil, neb viděl, co je to za nemravnost. Neměl hroší kůži. Modeluje to mozek. No - modeluje. Spíš smývá závity. 

Utvrzuji se, jak je paní hloupá. Její blbost mi vůbec nedělá radost. Protože takhle zblblo hodně lidí. Ona je navíc zlá. Vydírá dítětem. Vyhrožuje, že ho nepůjčí otci a jeho rodičům. Navíc s miminem chodí do putyky. Prý se tam šla schovat před deštěm. Tak to tady pršelo asi pravidelně v té mokré čtvrti. :-) Naprosto postrádá sociální inteligenci. Ale vypadá, že byste jí korunu dali. Mám štěstí - mým partnerem v jednání je on. :-) Jeho maminka šílí. Zbytečně. Má nárok na svůj klid. Svou vnučku uvidí, to garantuji. Dítě, které překáží, se odloží... Kam? K babičce a k dědečkovi.

Odpoledne. Jdu vyplet záhon. Fouká od hor. Bosé nohy nezebou. Ale šálku bych si měla vzít. Natlapuji studenou trávou. Začíná se zelenat. Mourek se Zrzkou si chvíli hrají okolo mě. Mourek se někde zdejchnul. Zrzečka se uvelebila do záhonu vedle mě. Hlína ji hřeje. Nabíjím se. Ta madam mi nesmí brát mou energii. Pozná mou sílu!!

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-04-27_Do_Hrusticek/

Jedu do Hruštiček pro kytky. Zajíždím do dvora. Paní s pánem mají svou zahradu jako zahradnictví v koníčku. Ne, jinak. Mají koníčka ve svém zahradničení. Paní Vlaďka ví, pro které kytky jsem si přijela. Plnokvěté petunie. Nechci už muškáty. Ale do jednoho truhlíku beru. Pasu po kytce s kožovitými listy. Loni nebo předloni jsem ji dala před zmrzlíky ven. Umřela. Přechovávala jsem ji na terase. Opečovávala. Narostla do obrovských rozměrů z malé sazeničky. A pak... Nevím, jak se jmenuje. Hledám ji už druhý nebo třetí rok. Nikde ji nemají.

- A tulipány?

- Jen řezané. Měla jste přijít na podzim.

- Aha, na podzim totiž pro mě končí sezona.

Nabízí mi květináč se čtyřmi plnokvětými. Toužím po žlutém. Vypadá jak žlutá pivoňka.

- Mají se tulipány vyndávat? Mám záhon...

- A ubývají?

- No právě.

- Tak to chce po odkvětu vyrýt...

- Jj, je prý taková zásada - když jdou děti ze školy, vyndají se a když jdou do školy sází.

- Já je sázím tak v říjnu.

- Udělám to.

- A cibulky rozdělte.

Sdělila mi novinku. To neznám. Políčko vyryju. Hyacinty, narcisky, tulipány. Naučím se to. Na stará kolena. V říjnu se píchají do země cibulky. Ireno, zapamatuj si to. 

- Já neumím vycouvat.

- Nebojte. Otevřu bránu.

- A kdybyste dala tu ceduli...

- Jedna paní drží bránu, paní Vlaďka dala ceduli stranou.

- Tady je náměstí, nebojte.

- No, spíš místa jak v hodinách. Netušila jsem, že jsem šikovná.

Mávám. Projíždím Hruštičkami. Krásné toponymum. Deminutivum. Laskavé. Zastavuji. Fotím jaroměřský rybník. A vzadu koukám - dálniční most! Co všechno se za mého života změnilo? Odbourali mnoho starých domů. Naprosto změnili tah městem. Nastavěli kruhové křižovatky. Nová sídliště. Ta už jsou dnes stará. V době mého studia na gymnáziu jsme z okna pozorovali stavbu cihlových vysokých domů přes cestu... Zlikvidovali množství a množství obchůdků. A co všechno se změnilo za maminčina skoro stoletého života! Ta její kaplička, u které se vždycky zastavovaly s její maminkou, je dnes o kus jinde. Ale nezbořili ji. Když jsme jeli z Hořic, zapomněla jsem se po ní rozhlédnout. Mami, na počítači mi naskočilo 28. V ten den v květnu jsme se s tebou loučili. Už to bude rok. Touhle dobou jsme si ještě směly - podělaný systém!! - spolu denně třicet minut skypovat. Zasviť ty mi, slunko zlaté, Nejsmutnější loučení je s mámou. Hlavně - ta moje studentka, holčička milovaná z pohřební služby, obstarala V tom našem venkovském kostelíčku. Jak mi to říkala? Byla jsem k ní shovívavá? Nebo velkorysá u maturity? Už nevím. K maturitě jsem nepustila lajdáky a flinky. Ten, koho jsem pustila, maturitu musel složit, protože se učil. Jen mu otázka nesedla, vypadl mu mozek, zapomněl. Ale návodnými otázkami se chytil. :-)

Nevím, kudy by se dalo sestoupit k rybníku. Lidé, kteří tu mají rekreační objekty, mají nadstandardní pohled na zrcadlo hladiny. Jedu-li tudy na kole při západu slunce, vždycky seskakuji. Fotím kouzelnou iluzi moře. :-)

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Lidi-nam-daji-pres-hubu-Psenice-prodana-uz-ted-Sef-Madety-o-Rusku-EU-Nemcich-a-Fialovi-699717?fbclid=IwAR3Kj6GHGR8uMxqFDUscrtTtqz9DWY-HaiWBB-PsDbt8i8k5nktfe6wxauc

Dnes jsem slyšela nebo četla, jak je všude zas žluto. Prý řepka potřebuje nadmíru hnojit. Tím dostává půda zabrat. Na hnojivem vyšlochtané nic neroste. Proč nezaseli obilíčko?!

Asi před třiceti lety jsem si podle Marie Treben tady na zahradě zakopala sklenice s jitrocelovými listy. Jedna z nich mi zplesnivěla. Ale z těch ostatních - ó, vyrobil se do podzimu skvělý sirup. Dá se vyrobit i z mateřídoušky a z jiných bylin Důvěřujte jen sami sobě a přírodě. Zkuste vyprodukovat svůj sirup. Připravte se na zimu. Napadlo mě to u zprávy:

Cizorodé látky se našly v sirupu Ambrobene.

V jednom balení sirupu Ambrobene byl podle SÚKL objevený cizorodý materiál. Výrobce proto stahuje z lékáren a od pacientů šarži W17522A, která má dobu použitelnosti do července 2025. SÚKL v tiskové zprávě uvedl, že rizika pro pacienty jsou minimální.

Další zpráva - tak to měli dobře zajištěno. Za miliony... Hekeři sestřelili portál Ministerstva vnitra, policie i hasičů. Páne jo! Skvělé zabezpečení.

Kdo to vyzýval k udavačství?!! Tak to se jim povedlo! Střelili se do nohy. :-) Lidi píšou udání na členy vlády. :-)👍👍👍😍😍😍🤣🤣🤣😊😊😊

Nahlašování dezinformací není práskačství :-) (Žalovat nebudu, ale hlásit se to musí.)

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Udavame-dezinformaci-O-ockovani-Fiala-zazije-sok-lide-poslechli-700260

Udáváme dezinformaci! O očkování. Fiala zažije šok, lidé poslechli

26.04.2022 12:45 | Komentář

Iniciativa 21 požádala o prověření ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09). Prý šíří dezinformace a tak ho členové iniciativy jako svědomití občané pamětliví výzev vlády k boji s dezinformacemi nahlašují.

Ministr zdravotnictví podle Iniciativy 21 šíří dezinformace. Jan Piňos, mluvčí Iniciativy 21, v souladu s novou vládní politikou nahlašování dezinformací, jak ji šíří vláda Petra Fialy (ODS), proto žádá o důkladné prověření člena vlády.

Jak takové dezinformace vypadají? Podle iniciativy je Válek šíří v takovýchto větách: "Stále umírá zbytečně spousta lidí na covid. Jsou to bez výjimky lidé bez očkování, část má těžký průběh, část je na JIP."

Členové iniciativy tvrdí, že Válek ve jménu obhajoby očkování proti nemoci covid-19 obelhává veřejnost a vyzvali Úřad vlády ČR, aby zakročil.

"Zmocněnec vlády pro boj s dezinformacemi Michal Klíma dnes obdržel oficiální podnět k prošetření výroků, které by mohly být dezinformací, misinformací či propagandou. Na vědomí jej dostal i Petr Fiala a sám Vlastimil Válek. Podnět konfrontuje ministrovy výroky s realitou oficiálních údajů ÚZISu. Uvádí, že ministr uvádí občany v omyl a klamání, a to jako veřejná autorita, jak vyplývá z jeho akademického i politického postavení. Nepravdivé informace z úst člena vlády podkopávají autoritu jeho i celé vlády a mohou i zpochybňovat naše státní zřízení nebo dokonce celý demokratický systém," stojí v tiskové zprávě s odůvodněním, že z dostupných dat jasně vyplývá, že ve spojitosti s covidem umírají i lidé očkovaní.

"Pane ministře, čistě pro vaši informaci, již nejméně od začátku letošního února se na JIP českých a moravských nemocnic nacházel přibližně shodný počet očkovaných a neočkovaných pacientů. Počínaje 20. březnem 2022 počet očkovaných mírně převažuje nad počtem neočkovaných," poznamenal biostatistik doc. RNDr. Arnošt Komárek, člen analytické skupiny poradního sboru Národního institutu pro zvládání pandemie (NIZP) na Ministerstvu zdravotnictví.

Podle členů iniciativy vypouštěl dezinformace i sám premiér Petr Fiala (ODS), když na sociálních sítích napsal, že průběh jeho onemocnění covidem se mu jeví jako nelehký, i když je očkovaný a nedokáže si představit, jak by to vypadalo, kdyby očkován nebyl. Podle členů iniciativy je takovýto výrok o prospěšnosti očkování minimálně sporný, protože premiér přece nemůže říct, jaké by to bylo bez očkování, pokud nemá k dispozici příslušné odborné studie.

"Ministerstvo zdravotnictví šíří dezinformace a klame občany od začátku šíření nákazy covidem před více než dvěma roky až dodnes a podílí se tak zásadním způsobem na selhání státu v medicíně i ve společnosti celkově. Přestože se jednalo a jedná o zcela zásadní dezinformace ze stranu státu s obrovským dopadem do všech oblastí života a přestože doba, kdy skutečnost vyšla najevo, nebyla nikdy delší než několik málo měsíců, Ministerstvo zdravotnictví, potažmo stát, nikdy svou odpovědnost oficiálně nepřipustilo. Stručný přehled a video rekapitulaci vládních dezinformací najdete níže. Téma dezinformací versus skutečnosti zásadně souvisí s otázkou kvalifikace i odpovědnosti za ověřování faktů. Ani zde nezakládá postup vlády v jejím 'boji? s dezinformacemi na důvěryhodnosti," upozornila iniciativa.

Tak to se povedlo. Sice nevím, co je misinformace, ale chápu intuitivně. Ještě by měli prověřit strašení Flégrovými mrazáky na ulicích... To vyděsilo kupu lidí... A nic? A ty nutily (pány) docenty, profesory, doktory a jiné dezinformátory!

A další udavač - učí už malé děti, tenhle je už odrostlý. Nový děkan Národohospodářské fakulty VŠE:

Student VŠE Jakub Kuneš v rozhovoru pro Seznam Zprávy popisuje, jak nově zvolený děkan Miroslav Ševčík uvádí před studenty dezinformace - ať už o covidu, či o válce na Ukrajině. Fakultu podle něho svírá strach ze Ševčíka.

Student, který udal děkana (doc., ing., kandidáta věd) Ševčíka se divil, prý jak to, že prošel studentským senátem. Rektor Petr Dvořák se postavil na obranu nového děkana: Ševčíkovy výroky, pomáhají tříbit názory na svobodné akademické půdě - hurá. :-)

No nebyl to dnes skvělý den? 

Takové pěkňoučké panoptikum :-) 

Dobrou noc!