Pat a Mat a Active Mind Complex

26.04.2023

Aneta Babicova TriantafilouA ty jsi kašpar. 

Vašek HávaTo mi hlava nebere. Dneska tiskovka, ten magor Lipavský zase posílá 22 milionů na Ukrajinu aby vzápětí Fiala neoznamoval jak naše obyvatele okrade aby se ušetřilo. 

Ludvík Selement      Tenhle August to vždycky rozsvítí

Plyš PlyšováJa mela sen...aby nu to rekl do oci.

Tereza KřížkováBěž mu to říct do očí ty hrdino prdino 

Jaroslav BukáčekPosadit mamánka cucánka do tanku jako nabiječe. Ani by nenaskočil

Roman JanoušekVždyť von za to, chudáček, nemůže, že je tak trochu víc postiženej.

Edith TaberyovaVždyť to je Barbora Škrlová, zas se převlíkla 

Zdeněk TůmaKlaunů si vážím, na rozdíl od šašků jako jsi ty....  

Jana ValachováŠkrlová si zase pouští hubu na špacír.

Jana Jakkdy Svobodná...absurdita dohnána k dokonalosti...



Ráno. Hezky se vstává do slunce. V poledne už zas nebude. Venku zima. V županu běžím do zahrady. Nemohu se pořád vynadívat na barvy, tvary, na ptáky, na všechny zázraky jara. Mistře Seiferte, parafrázuji – Tu nemohu se vynadívat, všechno ve mně začne zpívat. – Mladá nechápala. Stará denně zažívá… Nejen jaříčko mně dojímá. Vzpomenu-li pár týdnů zpátky, moje výběhy okolo lesa a pole, srnky… Nebo Černá hora, inverze, sjezd z ní k Peci pod dohledem Sněženky. Máme to tu sice rozkradené, ale krásné. A lidi máme taky až na výjimky hodné. No, ti nehodní  - ti jsou všichni nalezlí v jednom chumlu. Šašíci, loutky, Augusti, hrdini prdini...

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2023-04-26_Snidam/

Než já se rozkejkluji, spařím v jednom hrnečku kopřivu, v druhém pampeliščí kořen a listy…  Trvá mi to. Najednou poledne. V hlavě mi zní Petrouškova věta:

- Ty si ten důchod užíváš! Ty si to umíš užít. To ti přeju.

Asi by se mnou nevydržel, i on si užívá. Chodí do té své energetiky. 

- Jedu na kotelnu. 

- Máme poruchu. 

- Musím vyjet. Mám pohotovost. 

Taky si užívá. Berně za něj státu dává zaměstnavatel. O co mu jde! Miluje pohyb, práci. Dnes jsme si říkali, jak jsme teď asi tři dny těžce vstávali. Okopával stromy. Tělo mu ztěžklo. Uklidnila jsem ho, že tu čtu, jak lidi bolí těla, jak jsou unavení. Léčení bolí. Změny bolí. Tak si to užíváme oba. S nadšením.

Ó! SMS z Innogy –

Dobrý den, raději připomínáme, že právě uplynulo datum splatnosti vaší platby za elektřinu na adrese… Nezapomněli jste? Prosíme pošlete částku… na č. účtu… VS… Vaše innogy. Pokud jste částku již zaslali, děkujeme a omlouváme se za tuto zprávu.

No to ne. To se jdu mrknout. Mám všechno zaplaceno. Otevírám bankovnictví. A nemám. Ježišku. Na křižku. Jé, já nemám zaplaceno nic! Tohle se mi loni taky jednou stalo. Až druhý měsíc jsem na to přišla. Všechny energie, poplatky jsem platila v následujícím měsíci v jednom dni dvojmo. Ale to mě teda Innogy hnulo žlučí. Oni mě chtějí okrást o víc jak dvacet tisíc! A nestydí se? Dnes čtu – jak sníží v domečku po mamince jimi zvýšené zálohy a mou reklamaci předají na reklamační odd. Jo. My bychom na to nepřišli. Vůbec. Jenže jsme věděli, že jsme zainventovali do kamen a vyvložkování komína pro nájemníka. Topil celou zimu dřevem. A buch! Zaplať 6129 do 15.5. Jinak uvidíš! Najednou jsme zjistili, že oni nájemníkovi dluží částku přes dvacet tisíc! Oni si střílejí od pasu pic, pic – přiměřeně, přiměřeně! Jenže už loni mu vraceli. Nechápu, který kůň se takhle spletl.

Ó. I E-on se ozval. Ten mailem. Hm. Platím a píšu:

Vážení, když vy máte poslat přeplatek, posíláte ho s dvouměsíčním zpožděním, ale když já zapomenu, dupete hned, hlavně zaplať. Je mi za vás stydno. A co kdybych umřela? To neumíte zavolat? Hanba. S pozdravem Mgr. Irena H.

Hajzlíci. Okrádají.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2023-04-26_Chlebanek/

Petroušek pracuje v zahradě. Ještě rychle zadělám na chlebíček. Kvásek od rána už vykynul. Namlít mouku. Těsto se povedlo. Minulé bylo moc zdravé. Namlela jsem tam i pohanku. Přehnala jsem to. Chlebánek kyne. Nakukuji na FB.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2023-04-26_Na_hodinu_te_vypiname/

Co to sakryš je? Včera mi napsali, že mě na hodinu vypínají kvůli pravidlům komunisty. Pak to stejně šlo a nešlo. Páčiky nešlo. Vkládat ano. Dnes zas. Na hodinu. Pravidla komunisty… Lucka Wise mi píše:

Lucie Wise

- Irenko, ty jsi zase zlobila, ze?

Irena Hrobská

Zlobím tak hezky rozkošně celoživotně, ale nikdy mě na hodinu nevypnuli, tenhle šmejd si to dovolil včera a dnes zas.

Pan Chmelík mi tam pohotově vložil obraz. Vtipný doplněk mého trestu.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2023-04-26_Pracujeme/

Dnes chci jít do jahod; vůbec nevím, co s nimi. Zarostlé. Jsou plevel, dělám jim pomyšlení. Jenže jsou furt na stejném místě. Udržuji mamčinu sortu. Měkké, voňavé, hebké… Takové velké lesní. Moderní odrůdy tvrdé. Kyselé. Z nouze v sezoně na džem a kompoty. Ty naše do pusy. :-) Nechci o ně přijít. 

Petroušek okopává stromy. Na podzim jsme je nestihli obrýt. Sázím si pod ně rajčata a okurky. Mráz rozbije velké hroudy. Letos neměl co rozbíjet. Já bych to zryla. Petroušek okopává.

- Peťuš, to tvoje šudlání krumpáčkem. To se musí zrýt, abych měla připravenou peřinku pod rajčata, okurky…

Nemá rád kritiku. King.

- Tak si to obryj. Já ti to předkopu…

Ty vorle. Jdu si pro lepicí pásy. Na kmínek švestiček. Aha, jsou dva slepené proti sobě. To je dobré. V rukavicích se snažím pásy od sebe oddělit. Začíná Pat a Mat. Nůžkami odstřihávám loňský pás. Máme mraky mravenců po celé zahradě. Letos se chtěli uvelebit v našem domě. Zkusili si. V zahradě vytáhneš plevel, rezouši běhají s kuklami… První kmínek se mi jakž takž podařil obmotat. Ani jsem se moc neublemstala. Hotovo. OK. Jdu k druhé švestičce. No. Tady nastává třecí místo. Mé ruce nejsou šikovné. Kmen je tlustší. Pás je krátký. Nechci volat Péťu. Budu ukazovat svou neschopnost? Motám ho. Sundávám rukavice. Padá mi na hlínu. Pokládám ho na trávu. Sundávám loňský. Lepí se mi na ruce. Pás v trávě posunul vítr. Chytám ho. Visí mi na ruce. Ruce hezky zapatlané. Jo. Tak tohle nedám. Dobrá. Rozdělám další dva pásy. Ano, ruce už mám jak od medu. Všechno se mi na ně lepí. Nůžky, provázek, tráva, pás. Ty vogo, já to snad nerozlepím.

- Kudla!!!

- Chceš pomóóćt?

- Podívej se, jak vypadám. Do prčic!

- Ty nesnášíš špinavé ruce. To mně to nevadí. Podívej, mám špinavé ruce. 

Tyhle silácké řeči mám tak ráda.

- Ono je rozdíl mít špinavé a mít ulepené. Prosím tě, mohl bys dorozlepit tyhle dva? A napojíme tenhle krátký. Ten kmen ztloustnul.

Vrčím. Syčím.

- Chceš toluen?

- Ani dýchnout, ani na ruce. Je to jed. Mám svůj.

Běžím do domu. Uvědomuji si, že si nemohu zout boty. Lepím. Slyším za sebou:

- Bych ti dal toluen. Takhle to všechno doma zaser…¨

Utíkám kolem domu ke kuchyňskému výklenku. Osvítil mě duch svatý, otevřela jsem si tam dveře pro strýčka příhodu. Třeba kdybych si chtěla jít nalít víno.

Jdu v botách po dlažbě. Beru velký tampon. Pumpičku odlakovače. Myslela jsem si, že ho nikdy nevypatlám, když jsem si naprosto přestala lakem ničit nehty na rukou. Nádherně si prsty omývám acetonem. Umýt. Nakrémovat. Cestou okolo kuchyňského stolu nalívám do sklínky víno. Beru s sebou.

- Tak jdeme na ten poslední?

- Jo. Ale chytře!

Petroušek bere předposlední pás. Zbytek. Kmínek je útlý. Sundávám loňskou past na mravence. Přikládá papír. Obráceně. Lepivým ke kůře.

- Péťo, lepivým navrch. Aby se tam zachytili, kdyby chtěli do koruny.

Péťa rychle obrací lepivý papír. Obvazuji ho provázkem. Pat a Mat společnou rukou ošetřili tři stromy. Ale to jim to dalo. Já se snad ani do těch jahod nedostanu.

- Peťuš, jdeme ještě na blůmu. A podívej, to červené ryngle – jak zestárlo. Kde seženeme tuhle šťavnatou měkkou dobrou sortu!

Poslední kmen je opět tlustý.

- Peťuš, je to krátké. Mám od židovského Brose takový jemný pás. Tím to doobmotám.

Všechny fy patří těmhle satánkům. Všechno je to pod střechou Black Rock. Už mají skoro celou zeměkouli. Koupí pásu jsem je podpořila. Jak to dnes říkala ta mulatka? Od čtyř let ji prodávali. I Bidenovi, i Obamovi. Hvězdám z Pedowoodu. Některé neznala. Pod knihovnou – kde? V LA spleť tunelů… U videa bylo napsáno, že je nezvěstná. No jo, když si taky pustí pusu na špacír. Prý Michel Obamová je chlap. To my víme, ale neříkáme to nahlas. Že jo? Když je to fejk. Já tomu nevěřím, samozřejmě. Ale ona povídala, že právě koupí těch jejich produktů je podporujeme. To mi jen tak mozek vyhodil u Brose a lepicího pásu asociaci. Je to hloupost. Věříte?

Jdu do jahod. Pomaloučku začnu rýpat pampelišky, pryskyřníky… Asi před třemi čtyřmi lety jsme celé políčko vykopali, znovu zasadili rostlinky. Půlku jsme schovali pod folii. Na půlce bez ní, tam to žije. Pod tou černou chemickou šeredou, tam není ani žížala. Strhla jsem ji. Volá Linda. Z Bruselu. Má tři hodiny času do odletu. 

- Mami, tam bys mohla dát netkanou bílou. Počkej, já to najdu. Oni prodávají netkanou i tkanou, ale je z textilu. Taky tam je nějaká látka…

- Ale já to neumím koupit. To až přijedeš. Představ si, Mourek si vlezl do tašky s plevelem. Myslela jsem si, že to má jako schováváčku. On se přikrčil a vyčůral se do ní. Zmetek.

- Značkuje si, jak umí. Pamatuješ, jak když k vám chodil za Zrzkou, jak furt stříkal? Tak teď si aspoň tašku označil.

- Blbne. Lítá po zahradě jako šus. Takhle se vždycky honili se Zrzkou. Pošlu ti obrázky Zrzčina syna. Toho z Ústí nebo Chocně nebo kam ho odvezli.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2023-04-26_Zrzcin_syn/

Posílám krásného kočičího chundelatého hošíčka. Dvouletého frajera. Pán píše:

Dobrý den, náš je po operaci. Na fotografii má vyholenou nohu. Je to dominant a gauner, není možné ho udržet doma. Vrátil se z toulek se zlomenou nohou ve špatném místě, ale už to má v pořádku, srostlé.

Obě kocourka obdivujeme. Před rokem takhle krásný ještě nebyl. Hlavně, že má noženku srostlou. Je v pořádku. V dobrých rukou jako všechna naše koťata. Děkujeme. Od všech dostáváme občas obrázky, zprávy, jak se jim daří. Hvězdářka, ta, jak lezla po stěnách koše ještě slepá za světlem… Ta byla nejošklivější. Vyrostla z ní krásná sličná kočičí slečna. Holanďanka. Radka o ni pečuje skvěle. Ti dva pražští – jak dva teplí bratři. Co alotrií nadělají. Co radosti při videích s nimi!

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2023-04-26_Vecer_z_okna_pracovny/

Dnes večer se těším na školení o novém produktu. Active Mind Complex.

Zapisuji si:

Revoluční produkt na zlepšení mysli, na soustředění, komplex pro aktivní mysl, abychom lehce a dobře přemýšleli, měli lepší paměť

Dr. Kent Bradly – ředitel pro výživu a zdraví

Martin Ernst – celosvětový leader

Prof. Garry Small – podílel se na vývoji produktu a ví o něm nejvíc.

Mozek je na vrcholu asi ve dvaceti. Po dvacítce se paměť začne zhoršovat. Ale dá se s tím něco dělat. Nutná je výživa. Těkáme od jedné věci k druhé. Nelze dělat dvě věci najednou, když se přeorientováváme, ztrácíme informace. Něco nám vždycky uteče. Způsobuje to stres. Myslíme si, že se musíme soustředit na hodně věcí najednou. Ale je třeba si mysl uklidit. Na mobilu lidi skáčou od jedné věci k druhé. Špatně spí. Neodpočinu si. Všechno je bolí. Zklidnění nervové soustavy je zásadní ve světě vzhůru nohama. Jsme obklopení technologiemi. Výzva pomoci lidem, jejichž mysl se ubírá špatným směrem. Stárneme. Paměť má dvě složky -

Pozornost – jak se info dostávají do mozku

A schopnost později informace vyhledat.

Žijeme v procesu neustálé pozornosti. Očekává se od nás výkonnost. Že se budeme rychleji rozhodovat, schopnost reagovat, rozhodovat se v každodenním životě. Aktivní mysl přispívá k naší celkové výkonnosti. Nutné mít aktivní mysl, umět se soustředit, umět se regenerovat aktivním spánkem. Jsme společnost založená na vědě. Na trh přivádíme produkty promyšleně pro naplnění potřeb lidí. Dodáváme produkty, které na trhu chybí. Tým pracoval na tom, co nám příroda nabízí k naplnění našich potřeb založených na fyziologii mozku. Máme to podloženo důkazy. Dr. Gary je vědec; studuje mozek dekády let. Jedna z oblastí je oxidační stres. Dochází k němu metabolismem v organismu. Dr. Gary zná chemické látky, které přicházejí do mozku. Vybrali jsme výtažek z máty klasnaté s mikroživinami - vitamínem, C, B. Tento produkt je založen na dekádách výzkumů. Oxidační stres - jsme vystaveni chemickým toxinům. Jak stárneme, buňky v mozku se opotřebovávají. Můžeme se bránit aktivním životním stylem a správným stravováním. Active Mind Complex - výtažek z máty klasnaté byl pečlivě vědecky otestován oproti placebu a pilulkám s cukrem. Testy jsou dvojitě zaslepené. Kontrolované placebem. Bylo zjištěno, že ve skutečnosti splňuje všechny potřeby týkající se zdraví mozku. Pomáhá se soustředit, s pamětí, se spánkem. Spánek je naprosto nezbytný pro soustředění naší mysli a udržení aktivní mysli i v následujícím dni. A taky podpora pracovní paměti. Krátkodobé paměti. V ní uchováváme informace tak dlouho, abychom mohli pracovat. Když ji podporujeme, lépe řešíme pracovní problémy. Lépe nám to myslí.

Jeden ze způsobů testování byl veliký přístroj s 360°. Testovalo se, jak rychle člověk reaguje, rozhoduje se, co se děje kolem nás. Vyšlo z toho, že tento náš produkt má skutečný dopad. Výtažek z máty klasnaté s vysokým obsahem polyfenolů. Ty se normálně v mátě nevyskytují. Extrakce je prováděna našim způsobem Herbalife. Je velice kvalitní. Provádí se velmi čistým způsobem extrakcí vodou. Je to produkt, který plní očekávání, co se týče kvality i účinnosti. Stojí za tím věda a výzkum.

Produkt je pro starší lidi, pro sportovce, pro lidi, kteří jsou přehlceni technologiemi, pro pracující… Pro mnoho tržních segmentů.

Na evropském trhu produkt na podporu mozku jsme dosud neměli.

Pomoc pro lidi po nehodě, pro sportovce, pro lidi s Alzheimerem, s depresemi. Pro lidi s problémy s myšlením. Pomáhat lidem, aby se cítili lépe. Aby měli lepší spánek.

V 15. století se lidé dozvěděli tolik informací za celý živit jako my dnes za jeden den!!!

Lidé ve čtyřiceti už pociťují problémy s pamětí, se soustředěním. Trpí stresem. Chceme se zaměřit pro všechny, pro které by to mohlo být užitečné. Nutno udržovat svou mysl aktivní, v dobré kondici. Na vědě je krásné, že produkt je pečlivě testován. U mladých lidí je těžké prokázat, že produkt opravdu funguje.

Produkt je bezlepkový. Vhodný pro vegany. Stojí za ním věda. Studie kontrolovaná placem. Pečlivé testování. Vyzkoušejte to na šedesát nebo devadesát dnů. Rozdíl ucítíte sami. Produkt obsahuje fytonutrienty a mikroživiny.

Stalo se vám někdy, že jste hledali klíče, mobil, nabíječku? Ano – ne?

Stalo se vám někdy, že jste něco dělali a přistihli jste se, že myslíte na něco úplně jiného? Ztráta pozornosti. Ano-ne?

Stalo se vám někdy, že jste měli problém s usínáním, se spánkem? Ano – ne?

Měli jste se někdy rychle rozhodnout a nevěděli jste, zda ano, ne. Váhali jste? Ano – ne?

Pokud jste odpověděli aspoň jednou ano, je produkt pro vás.

Je vědecky dokázáno, že produkt zlepšuje paměť, koncentraci, pozornost, spánek a usínání , rozhodování a reakce. Čistí hlavu. Člověk už za sedm dní cítí rozdíl. Nejlepší výsledky za devadesát dnů.

Dvě kapsle denně – je to na bázi bylinek a vitamínů, nikoli na bázi kofeinu. Užívat nejlépe s naším jídlem. Zítra možno objednávat.

Ó, to bylo skvělé školení. Těším se, až ho začneme užívat.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2023-4-26_Vecerni_muzlani/

Volá Linda. Když volila parking, popletla gejty. Ale myslela, že auto nechala tam, kde lze.

- Chceš se pobavit?

- No?

- Při placení chtěli jedenáct tisíc.

- Cože?

- Postavila jsem auto na krátký parking. Tam stálo aut. Šla jsem si to vybavit. Poslali mě za nějaký pánem. Řekl 2200. Jestli je to možné.

- A chtělas´ ještě snížit?

- Uklonila jsem se, zaplatila. Je to na firmu.

- A už jedeš?

- Už jsem, mami, na Kulaťáku.

Za chvíli po dálnici svištěla k domovu. Petr hlídal Kitty. Okolo deváté vyletěla. Za pět minut jedna už je doma.

Tak. A jdu spát. Bylo to kouzelné. Zítra se těším na objednávku.

Tady jedna vlastenecká.

https://vimeo.com/243482878

Dobrou noc!