Pátek. Páteček...

17.01.2020

Další z hezkých dnů za námi. Krátký. Krásný. Páteček - miluji. V pátek volno. Den jen pro mě.

Lezu, lezu. Napadlo mě mrknout pod postel. Nikdy to nedělám. Co kdyby tam někdo byl? Jsem na čtyřech. Co to tam leží? Ano, růžová ztracená náušnice. Hledám kontakt, volám paní do Mokrého.

- Dobrý den! Našla jsem ji.

- Tak teď máte jednu u mě.

- Příští týden se vypravím do Bohemilk. Bude pár nocí spát jinde. :-)

Žehlení není moje vášeň. Oddávám se jí s přestávkami celý den. Uf. Nekonečné. Nikdy už si žehlení asi neoblíbím. 

Proháním se na FB. Hltám info z Ruska. Nenacházím pomluvy. Jen pozitivní zprávy. - Do oka mi padla fotka čtrnáctileté holčičky v pruhovaném obleku. Dočítám se, že ji před focením uhodila dozorkyně. Proto rozražený ret, slzy v očích. Píchli jí za měsíc jed do srdce...  Někdo dal obrázky do barvy... Hnusáci, kteří ji věznili, zabili, tu dnes mají adorační prostředí; pomníky, choutky na české prezidentství - prasátko Berndt. Sdílím. Za pět let v Auschwitz-Birkenau zabili víc jak milion živých bytostí. Pod příspěvkem koment - určitě dobře míněný. Neinformovaný:

Richard Hofman Toto je pro všechny ty nevděčné debílky co plivou na EU, která je ta jediná pojistka, že takováto děvčátka už nikdy nebudou zažívat podobné hrůzy. (Pravopisně původní.)

Homeopatika nehomeopatika, rozjitřil mě. Okřikla jsem ho:

Irena Hrobská To určitě. EU vedou pohrobci esesáků. Nevšiml jste si? Nebo neumíte číst? Martin Schulz - nevolená jmenovaná funkce. Opilec, ožrala, nedovyučený, jen s dvěma lety obchodního učiliště, řídil Evropu, nás - co dělal jeho otec?? Velitel koncentračního tábora v Dachau!! Nebuďte směšný a nechte si své výpotky.

Neomalenost, hloupost, drzost nebo opravdu neinformovanost?!! Taky mohl spadnout na hlavu. možná se uhodil. Koukám, mám ho v přátelích. Tak to určitě upadl na tu hlavu. To by si nedovolil psát mi to u mě... Odpověděla jsem:

- Podobná děvčátka jsou znásilňována krimigranty, Německo povoluje sňatky s dětmi a Vy budete tvrdit, že záruka je EU? EU je zkáza světa, zkáza civilizace; podívejte se, jak to tam vypadá, jak končí Francie... Bože, jak může někdo napsat takovouhle do nebe volající hloupost!!

Kdyby to byl vymytý mlaďoch... Ale tenhle! Je v mých přátelích. Dostane na kožich. Aby se probral, chlapec. Jak by to řekla V.?

- Budu ho muset naučit, co je EU!!!

Sluníčko zve ven. Chci jet za maminkou. Nabít ji sluneční koupelí. Stmívá se. Jedu. Beru tekoucí papriky trikolory. Koupeny třináctého. To zas bude... A nebylo. Žlutá jen voda. Nerozdělaný pytlík. Crčí z něj voda. Paprika nic nevydržela. Picla se. Červená, zelená jsou ready ke konzumaci. Tfujtajxl. Ještě, že jsem si všimla.

- Vracím papriky. Ale koupila jsem je už dávno.

- Třináctého. Že jste to vy, tak vám to vybavím.

Jdu prodejnou. Maliny, celer, hroznové víno - červené, malinké, ale bez jadýrek. Neměla bych ho kupovat. Geneticky zpotvořené. Ale náramně dobré. U pokladny č. 1 mám připravené dvě dvacetikoruny. 

- Budu něco podepisovat?

- Ne, pan vedoucí vám to zařídil.

Jdu se mrknout, kolik jsem za loňský rok dostala zpátky na reklamacích šuntů, nepodělků... Zajímá to někoho? 2 635 Kč. Jsem jediná. Lidi si nechají všechno líbit. Jejich věc.  

Tma. Staříčci se dočkali. Schyluje se k večeři. Co to bude? Nějaký guláš? Prý gulášová polévka. A plátky bílé veky. Nevyjadřuji se. Měla jsem vzít svou žitnou bagetu. A máslo. Holčenky ochotné - Irenka, Kamilka, Dana... Ta jedna na mě šermovala tehdy s medem - jestli chci jako říct, že med ukradly. Blééé. Ubohost. Mám to v sobě. Opravdu néééé! Nechci. Prosím o máslo. Irenka ochotně maže dva plátky veky. Utíkám do pokoje pro sklenici medu. Je to tatáž, která se během týdne scvrkla na zbytek medu na dně. Dali ho mamince tehdy na hraní. 

- Irenko, co to je za hnus? Je to máslo?

- Ne, neposlali. To je pomazánkové.

- Rakovinotvorné, ucpávající; 

- To je rakovinotvorné?

- Jako všechny umělohmotné nápodoby, bratři a sestry másla. Být evropskou komisí, zakázala bych ho jako jed pro obyvatele. 

No jo, jenže oni potřebují hodně, moc, co nejvíc!!! nemocných pro farmaprůmysl. Logicky. Vyčítám si, že nemám máslo s sebou. Posílám sem celý důchod. A nejsou schopni z kuchyně poslat půl kostky másla pro ty, kteří nejsou zvyklí večeřet guláš, bramborovou polévku, šunkafleky a podobně... Co to tu vede ten trafikant, je to jak u žida. Dřív měli propisky, nesmyvatelné fixy, měli papíry, pastelky, lepidlo, jehlu... Dnes mají... Ireno, mysli slušně! - Mamince jsem zalila kafíčko.

- Mami, dáš si maliny?

Zdravotní sestřička z FN, ta co se stále hezky usmívá, už tu bydlí tak půl roku, smutně hledí. Určitě by si dala. Nabízím. Slušně zobla jednu malinu.

- Vezměte si tři, aby vám neutek.

- Mně už nemá kdo utéct.

- Měla jste tu syna, to byl hezký pán. Tak aby neutek...

Mamince přišly vhod. Vždycky jsou prý kyselé. Dnes se hodily.

Jaruška přes stůl nahlas zdraví. Taky zdravím. Ptám se, jestli nezlobí. Kýve, že ne.

- A jestlipak se oblékáte a svlékáte sama?

Neslyší. Nereaguje. Hraje.

- Jaruško, tam na druhém konci není slyšet?

Usmívá se. Neodpovídá. Sestřička z chirurgie ve FN jí otázku opakuje. Jaruška je chytrá jak liška. Aby nelhala, není u ní slyšet. :-)  Mohla jsem tu hodinu pracovat s lidmi. Příště přijdu včas. Nebudu žehlit. Odflinkla jsem to dnes. Kamilka si maminku bere na hygienu. Děkuji, holčičce. Nastupuji do auta. Siréna. Není poznat, odkud houká. Snad ne z DD. Popadl mě strach. Chvilenku čekám. Odkud to houká? Pod vlivem dnešního příspěvku na FB, mysl nese nějaké staré vzpomínky - napadá mě strach z náletu, útěk do bunkru...

Sedám, startuji. Metoším vesnicemi pryč. Hodně daleko.

Na šestou ohlášen z prosince hoch. Jede od Phy. V bundě nevypadá. Ale ty výsledky! Na dvacet devět mu metabolický věk vyšel na čtyřicet čtyři. Útrobní tuky ve vysokém rozmezí... Tak mladý...

Sedím u kamen, probírám se myšlenkami. Je tu krásně. Peklo s lidé dělají sami. Taky ráj si dělají. To záleží na gustu. 


Dnes jdu brzy.

Dobrou noc!

P. S. Dobré zprávy: Meinstream polehoučku přiznává lež o Afghanistánu. Jsme tam na nic. Pomáháme Americe v produkci drog!!! Účastníme se na zlu!!! Není na co být hrdý!

https://www.televizeseznam.cz/video/prostor-x/zaoralek-usa-lzou-hrozi-valka-a-utoky-i-v-evrope-v-afghanistanu-a-iraku-jsme-za-okupanty-64019301?vypis=navigation&stranka=2&fbclid=IwAR2Bbpn6qszhBwZ4PV0G1-KwTWW9pMfwYx6G1J-dcpxfZV_zUXPCyPtq4e8https://www.televizeseznam.cz/video/prostor-x/zaoralek-usa-lzou-hrozi-valka-a-utoky-i-v-evrope-v-afghanistanu-a-iraku-jsme-za-okupanty-64019301?vypis=navigation&stranka=2&fbclid=IwAR2Bbpn6qszhBwZ4PV0G1-KwTWW9pMfwYx6G1J-dcpxfZV_zUXPCyPtq4e8

A ještě jedna - rozkošné. Pozdě, ale přeci. Tak snad už potáhneme s ostudou z těch slavných misí. Pan Konvička - vojenský doktor - to pochopil po misi v Jugo. Před pěti lety vrátil všechna vyznamenání našemu státu. :-) 

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/usa-roky-lzou-o-valce-v-afghanistanu-priznal-to-uz-i-sef-vladni-agentury-86582?dop-ab-variant=0&seq-no=1&source=hp&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null&fbclid=IwAR2dvoI-C-gpVhKDrZDA-xFU3Jl0fNmmqxWCv82GHjmxOMwlE47tmQUESMwhttps://www.seznamzpravy.cz/clanek/usa-roky-lzou-o-valce-v-afghanistanu-priznal-to-uz-i-sef-vladni-agentury-86582?dop-ab-variant=0&seq-no=1&source=hp&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null&fbclid=IwAR2dvoI-C-gpVhKDrZDA-xFU3Jl0fNmmqxWCv82GHjmxOMwlE47tmQUESMw