Pel mel

16.07.2021

Já musím jít už spát. Za chvíli bude půlnoc. :-) Ráno se mám v 8. 15 hod. připojit na školení. Pokračování z dneška.

Tak nerada jsem opouštěla Petrouška na své cesty do Olomouce, Ostravy, Brna, Phy, Blavy... Tak se mi to splnilo. Doma. A dnes bych jela ráda!

Ztrácím pojem o čase, o dnech. Není to tím, že jsem důchodce. Myslím, že to má hodně lidí, kteří jsou doma. Pro práci se ztrácí rozdíl mezi všedním dnem a víkendem. Mění se návyky. Dřív se telefonovalo tak do hlavních zpráv; ty lhávávaly do světa v devatenáct hodin. Dnes se ozve telefon v jednadvacet. Nepříjemné. Jako když někdo vstoupí do domu a já jsem v noční košili. :-) Dřív se o víkendu nepracovalo. Dnes vezmu člověka ve státní svátek. Tečka. - Ó, to odporné slovo tečka. Kdykoli ho vyslovím, naskočí mi ty pražské reklamní slogany. Hloupé. Oblbující. Dnes jsem napsala na FB, že Burešova dcera by se tak ráda nechala zabodat, ale má moc protilátek. Kdo měří protilátky těm hňupům, co stojí ve frontách na záchodcích, teda na nádraží v blízkosti lidské feťácké spodiny. Jej, prý co si dovoluji ty lidi urážet. A prý snad KAŽDÝ ví o svých protilátkách. Co by řekl Mistr Jan Hus?

O sancta simplicitas!

Tak prý oslovil Mistr Jan Hus stařenku, která přiložila polínko na jeho hranici, myslíc, že koná dobro, a že pomůže zahubit kacíře. Stejně mi připadají lidé stojící ve frontě na experimentální koktejl s buňkami potracených lidských plodů, s buňkami opic, oxidem grafénu... Už tohle by mi stačilo k odmítnutí. Sancta simplicitas pro vítače americké kolony projíždějící Českou republikou. Nad čím by ještě Hus povzdechl - Svatá ty prostoto!

Včera jsem si nalhávala, jak je to fajn. Svobodná si jedu pro borůvky. Není. NENÍ. Vydržím být tady černým pasažérem. Uskrovním se. Závidím těm, kteří odešli. Karel Gott to stihnul elegantně. Moje zlatá Zlatka z Bayreuthu. Bála se o vnuky v Hamburku kvůli krimigrantům. Zlatko, to jsi netušila, že se na nás chystá takováhle šlamastyka. Jak se z toho vybabráme. Lidi rozděleni v názorech. Neinformovaní by utloukli neočkované. Bubáci s ksichty omotanými v čtyřicetistupňových vedrech v autě jsou schopni utlouci normálního - ó pardon - nebandážovaného člověka. Duch a dech. Ano, to nám berou. S dechem i duchem berou kreativitu, logické uvažování, správné rozhodování, obezřetnost...

No tak tedy ptám se: Je dnes páteček? Je, už od rána. Dnes od sedmnácti (si myslím) máme školení. Zítra dopo druhou část. Hlavně si to v hlavě srovnat. Už jsem chaotik. Někdy si při poradě nenapíšu datum. Tentokrát v diáři datum mám, ale čas ne. Beru to intuitivně, odhadem. Odkdy asi bychom tak mohli mít v pátek odpoledne školko. No, to se, holka, budeš divit! Na pozvánku pošlou připojení, ale t

- Mami, mohly bychom vyluxovat.

Nerada žehlím a luxuji. Co vlastně dělám ráda? Už ani nic. Ráda žehlím na zahradě. To jo. A taky ráda něco tvořím ve Vorwerku v thermomixu. Když jsme stavěli dům, přála jsem si moc centrální vysavač. Abych jen přenášela hadici z místnosti do místnosti. No jo, to by ale sakryš nemohla být tak dlouhá! Luxuji málo centrálem. Používám taková vysavačová šidítka. U luxování mi pomáha  Péťa, abych hadicí něco neshodila, aby se nepřekroutila a nevypla motor. Letos v červenci jsme luxovaly už dvakrát. Trháme rekordy. Pavouci se asi dnes divili, že měli poplach ani ne týden zpátky a dnes zas. Péťa někde poletoval. Ne, nepoletoval. Je přece páteček. Byl v práci. Zrzka šla na procházku. Koťata jsem přenesla na terasu. Využily jsme čas Zrzeččiny nepřítomnosti.  To by člověk neřekl, co se za týden nanese. Hotovo! V domě to začne jinak vonět. Cítím prach nosem. Čím asi? Nosem. Teď ještě tu mizernou hadici stočit a uložit do technické. Pro tohle všechno nemám ráda centrál. Vytáhnout. Zapojit. Nastartovat. Podtlak ti hadici po startu vypne. Tak cvakáš a cvičíš. Hlavně někdo tu mrchu dlouhou musí za tebou nosit, aby sis nevydělal. Pavouci posbíráni. Končíme. 

Nevím, jestli je teplo. Nějak to nepoznám. Asi jsem divná. Moc pozoruji. Moc přemýšlím. Moc mě to tady teda neba. Jo, přežiju. Vydržím. Vytrvám. Počkám na lepší časy. Mám okolo sebe své blízké. Ale lidi s duševní poruchou, třeba bez blízkých, kdo je má chápat, tišit, poslouchat, rozveselovat. Myslím na lidi, na jejich zaprodanost . Ach jo. Smlouva s ďáblem. Neuznávám důvody - divadlo, cestování... 

 Linda jede ke kamarádce ze studií. Její sestru dyslektičku jsem učila na učilišti. Mla kaligrafické písmo. Psala s mnoha chybami. Neotravovala jsem ji se známkami z diktátů. Za 4,4,5,5,5,4,5,5,5,5,5,5 by to u mě na vysvědčení nevyhrála. Byla nesmírně pilná. Je jedna ze dvou učňů, kteří vystudovali VŠ. Uměla mimo pravopisu všechno a vždycky. Asi jsem jí dávala dvojky na vysvědčení. A holka po nástavbě vystudovala vysokou. Světe, div se! Zázraky se dějí. Kdyby neměla silnou vůli, nestal by se ten zázrak. Ale maličko jsem jí pomohla - povídala kdysi před lety. :-)

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-07-16_Upatlala_jsem_kynute_knedliky_s_boruvkami/

Zadělávám na knedlíky. Na páru nemusím dbát na zalepení těsta. Borůvky z nich neutečou. Akorát přijíždí Péťa. Obědváme. Venku asi teplo. Divné teplo.

Mám v mysli to školení. Jdu se mrknout do tg. Čtu kolegu:

- Už jsem připojen.

- Už to jede!

Vidím obrázek nové členky prezidentského týmu Zuzky Tovišové. Kousek po patnácté hodině. To já bych asi taky měla být. Běžím pro polstr na lehátko. Pokládám na něj deku. A hádejte, co jsme měla u sebe za drzouna. Mourek.

Já tady teď s tebou budu ležínkovat. Buchnul na deku. Usnul. Krčím se s ntb na kolenou. Nohy skrčené. Mour si zabral polovinu v nohou. Mně zbyla taky polovina. Akorát jsem poněkud větší... Zkouším se napojit. Slyším mluvit Zuzku z Blavy. No to je teda štěstí! Ireno, ty sis chtěla dadynat do pěti, o ono od patnácti!

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-07-16_Levnadulka%2C_cmelacci%2C_vcely/

V devatenáct končíme. Linda odjíždí. Venku už nesvítí sluníčko. Pod mrakem. Jdu zahradou. Zalévám rajčata. Češu si... :-)

Divadelní koukání s koťaty. Ta Kehvězdám si už doběhne k mističce s mlékem. A zrzounek dnes křoupal granulky.

Půlnoc. Domem se ozval hlas. Co se to kde zapnulo? V pracovně začal mluvit počítač. Divné. Že zrovna v hodině duchů. :-) Rovnám si v hlavě myšlenky. Naše vlastenecká scéna rozmetána. Nechápu, co vyvádí ANS. Peterková kandiduje za ANS. Jirka Černohorský kritizuje Luboše Volného, Bobošíkovou. Pavel Zítek se obouvá do vlastenců. Dopo jsem si poslechla Srdcem pro vlast. Večer TV Šalingrad s Renatou Bernardi. Hned po ní Luboše Volného. Hergot všichni, VŠICHNI máte jít pod jednou vlajkou k volbám. Sjednotit se pod jednu střechu! Takhle to zas bude skandální vítězství těch navoněných panáků ze zločineckých stran. Pak nás zaříznou.


Myslím na lidi. Zavírám oči. Klimbá mi hlava. Nemudruj! Jdi spát! Vzpomínám. Dnes u vaření jsem si představovala mamku, jak sází jiřiny, jak chodí s konví ve svém slamáčku. Dnes měla na sobě oranžovou šatovou plátěnou zástěru. Tu taky v DD ukradli. Mami, vpomínám. Už bych měla jít spát. Mamku si umím dobře představit. Zlatku? Jo, umím. Závidím jim... Já, takový uživatel světa! Milovník života. Dnes jsem se tak vystrašila. Brno Lešná má od charity pojízdné černé očkovací sanity. - Slyším sirénu z Kandidátů života a smrti. Před čtyřiceti lety jsem stála se svou kamarádkou Kačkou v Josefově na ulici. Okolo přejela ruská sanita. Kačka imitovala houkačku. Den před tím Čt promítla tenhle horor. Obě jsme hned věděly, na co myslíme.

TV Šalingrad

NA LESNÉ V BRNĚ UŽ JEZDÍ OČKOVACÍ TÝM A NAHÁNÍ LIDI V PANELÁCÍCH U NICH DOMA...DIECÉZNÍ CHARITA SPOLU S PODANÉ RUCE....

OCITLI JSME SE V DOBĚ, KDY JE OBČANSKÁ SPOLEČNOST A NÁŠ ZÁJEM A INICIATIVE NEPROSTOU NUTNOSTÍ PRO PŘEŽITÍ.....!!!!!!!!! UPOZORNĚTE SVÉ PRARODIČE...

A KDO JSTE POSLALI PENÍZE DIECÉZNÍ CHARITĚ NA MORAVU... ZAJÍMEJTE SE , KAM ŠLY.....VÍCE VEČER VE 21.33

Mirka Vitovská, paní, co se vdala do italské Perugie:

Miroslava Vitovska

Irenko a nejhorší na tom je ta bezmocnost. Už rok a půl nám jenom lžou,naštěstí tak blbě že to už mnoho lidí pochopilo,ale i dnes po takové době je mnoho lidí co to ještě nechápe a jdou si na vakcínu o které nic není a neví jaké následky to může mít pro jejich zdraví,dříve či později. A mnoho z nich tak činí z důvodu cestování do zahraničí, aby mohli jít do hospody... Já to prostě nechápu. I my lidé jsme opravdu idioti,naštěstí ne všichni. To co asi chápu je,že tu probíhá válka, je nová, taková tady ještě nikdy nebyla. Vlády už to věděli předem co se tu bude dít, po celou dobu ze sebe dělají idioty a předstírají že o tom nevěděli. Snad nikdy předtím nebylo tak jasné a zřetelné, že vlády tu nejsou pro svůj lid a absolutně nehájí práva lidu ,ba naopak poslouchají jen nařízení z hora a koho to my nevíme a obávám se že to asi neví ani oni. Jsou to jen sluhové,nevíme koho,kteří nechtějí přijít o svá výhodná postavení. Každopádně jsou to paraziti, co nejen že nevytváří žádné hodnoty,ale i škodí svému lidu.

Velmi jednoduše asi tak. Držme se.

Bože, světe!

Peterková v anketě ukazuje násilí státu na lidech. Ani by je nenapadlo nechat si do sebe píchnout zkázu. Teď stojí jak bécani a čekají porážku.

https://www.facebook.com/janapeterkovaofficial/videos/213404054011941

Peterková jako kandidátka ANS se aktivizuje. Dělá jednu reportáž za druhou s níž - ach jo - souhlasím.

https://www.facebook.com/109102407639219/videos/830349277853792

TV Šalingrad - fotky piráta  Bartoše na demonstraci za přijetí islámu. Bartoš by rád na premiérské křeslo? Ano, piráti muslimská strana, která má rozbít v jednotlivých zemích pořádek. Fotky s vlajkou ANTIFA. To ono to hezky zní, ale špatně by se od toho mohlo udělat.

To jsem teda zvědavá, jak to dopadne. Vlastenecká scéna rozbouchaná na cimpr campr. Ďábel si mne v pekle ruce.

Dvě. Jdu.

Dnes ospalý bez ladu a skladu pel mel.

Dobrou noc!