Pohádky a srdce parfémů
Motto:
Zdena Pšeničková
Vzpomínka na slova, která přišla v roce 2020
... Stále platná, každým rokem víc a víc ...
MÁ VLAST svým srdcem Tě ochráníme, milovaná rodná zem,
když muži ve Tvém kraji - stále ještě spí……
Když vzhůru jsou a konají, ač hodnotu Tvou neznají
jen ti, co pro svůj vlastní zisk, Tě komukoli prodají…
Na malebné křivky Tvých oblých pohoří i vod,
sepsány byly, snad už stovky překrásných ód...
Ty neobsáhne několik mých krátkých vět...
To, co chci dnes povědět, Tvou vnitřní krásu slaví…
Dcera velké matky Gáii,
- v nitru svém statečném, vzácný poklad hájí - "Svatý Grál" - portál,
kterým můžeme se vrátit zpět,
- oživit schopnost -"Království Boží" na Zemi přinášet…
Krajkou ve svých srdcích, hranice si vymezíme,
však bude-li třeba, muži se probudí a natáhnou i ostnatý drát,
aby zdravý druh života v Tobě, drahá vlasti, obhájil svůj prostor i potřebný řád
...Scénáře staré tisíce let - bolest, boj, strach z chudoby i hry na moc a ne-moc,
- vědomě budeme opouštět. Vize bájné kněžny Libuše,
stane se skutečností, když naplníme pravý význam ctností,
moudře spravovat Tvé potřeby.…Pak nejen SLÁVA, též LÁSKA, HRDOST i SÍLA v nás,
bude dotýkat se hvězd…
Dnes se mi konečně podařilo něco zdolat. Uf! Dostala jsem pochvalu. Kláda spadla. Zítra ještě dodělat variantu č. dvě a hotovo!!
Státní svátek. Nějak necítím povznesenou náladu. Ještě asi před deseti lety jsem blbina cítila slávu své stařičké republiky. A 17.11. jsem psala slavnostní zamyšlení… Ne. Dnes pro mě všední den. Stále si připomínám – je sobota. Uklízím. Vytírám okolo kamen. Žofka je mi nápomocna. Stále ji mám pod nohama. Je to od ní přátelské. 🤡😂😉
https://www.rajce.idnes.cz/irenkah/album/2023-10-28-rano-na-statni-svatek
Šeptám jí do ouška:
- Žofi, my to zvládneme. Neboj se. Pomohu ti. Uvidíš, bude raz dva tři hotovo.
https://www.rajce.idnes.cz/irenkah/album/2023-10-28-dala-by-si
Poledne. Volá pán tvorstva. Prý – co vařím.
https://www.rajce.idnes.cz/irenkah/album/2023-10-28-muchlovani
- Uklízím. Vytírám. Půl hodinu jsem čistila okýnko. Bylo připeklé. Jako kdyby polena byla vlhká.
Totiž na terase ještě nemáme zimní uspořádání. Bývá tam bedna na polena. Teď mi polena připraví do koše Petroušek přede dveře. Když navlhnou, asi okýnko zčerná. Dnes jsem zatopila jedna báseň. Koš nestál venku. Někdy zatopit nejde, když je slunce v komíně. Nevím, co tam bylo včera, ale dnes cesta volná.
https://www.youtube.com/watch?v=uSuQgJEQJs8
Po dlouhé době jsem poslouchala Příznaky transformace a to jen kvůli Heleně Heclové. Její nepřekonatelné rozbory pohádek. Stydím se, že jsem vysokoškolsky vzdělaná v oboru český jazyk a literatura. Takhle odborně rozebrat pohádku bych opravdu nesvedla. Nepřišla bych na skryté symboly. Pohádky se přešly v jedné hodině společně s pověstmi a bájemi. Škoda. Už to nejde vrátit. Ale věnovala bych se staré literatuře jinak. Epos o Gilgamešovi – příběh o našem stvoření.
Hela hovoří o sebeurčeném člověku. (Hrdinové pohádek se to učí.) Narůstají individualizovaní lidé. Nemají potřebu krást druhým energii. Dobře se s nimi mlčí i hovoří. Parazit nás vede tak, abychom pro něj byli co nejlepším žrádlem. Sebeurčený člověk to ví a řídí se vlastní motivací. Jak motivovat zaměstnance, aby pracovali pro nějakou firmu a dávali ji svou energii? (Zneužití) psychologové si dali hodně práce, jak z lidí vysosat co nejvíc energie a ještě abychom byli rádi. Oni dokážou přimět lidi, aby skrze motivaci pracovali pro vaše záměry, neváží si vás. Pohrdají vámi. (Zná to z manažerských porad, veletrhů…) Když vás přimějí, abyste pracovali v jejich prospěch, stejně vámi ředitelé, manažeři opovrhují. Parazit vás vysává, pohrdá vámi. Vy to cítíte, hledáte vlastní motivaci, kam investovat svou energii. Přijdete na to, že skutečná práce, kterou chcete dělat, vás osvobozuje. Zaměstnání vás zotročuje. Zaměstnaní jsou pouze otroci. I když jste motivovaní zvenčí, máte benefity, velké platy, už nejste sebeurčený suverénní člověk. Jste otroci, i když vyděláte sto tisíc měsíčně. Vyměnili jste sebeurčenost za prachy. Vyměnili jste to za benefity a peníze. Svobodný člověk pracuje prací, která zušlechťuje jeho a celé okolí. Je tvořivý v souladu s duchem a duch mu pomáhá. Vnější motivace stejně jako vnější světlo je vždycky toxická. Energii bere ať chcete nebo nechcete. Potřebujeme nalézt svou vnitřní motivaci, která nám energii dává. A to je – stát se sebeurčeným člověkem. Pak člověk najde tu jiskru, kterou potřebuje. Člověk potřebuje růst, rozvíjet se, aby se cítil naplněný, cítit, že rozhoduje sám o sobě. (Maslowova tabulka potřeb.) Důležité je být autonomní a zodpovědný za sebe. Vnější motivace jsou peníze, sláva, uznání, vztahy. Vnitřní motivace jsou rozvoj vlastní osobnosti, zdraví, duchovní rozvoj, potřeba prospět společnosti, ale v pravdě a nezávislosti, tedy nesobeckost, touha vrátit se a pomoci v pravdě. Individualizovaný sebeurčený člověk není žrádlem pro parazita. Disponuje svou energií sám, snaží se prospět druhým podle svých schopností, možností a vůle. (I tady se parazit snaží!!) Pozor na vyprázdněná slova. Duch je pryč. Individualizovaný jedinec nemůže chtít zle – třeba vyrábět jedovaté limonády nebo otrávené maso. Hela si to ujasnila v kurzu Cesty průvodců – v Peru… Chce to vytrvalost, odolnost, dá to spoustu práce. Sebeurčený člověk nejedná jen podle toho, co má v hlavě, je to dlouhodobý proces. Suverén není nikdy nikomu podřízen, pokud zjistí manipulaci, odchází. Neskákat na cizí hry, hrát podle svých pravidel a nebýt žrádlem pro parazita. Mít hranici. Nedat. Pak se setkáváme s agresí protějšku.
Taky jsem se chtěla před dvěma lety přihlásit do Školy průvodců, ale časově bych neměla na náročná duchovní cvičení…
AVA dodává: Lidé jsou hodně napadáni a stahováni dolů. Chodit do kolektivů – kontrolovat se. Stres snižuje imunitu. Snížení energie. To se potřebuje, to se chce. Jenže my se snažíme o vysoké vibrace, že jo?
Nádherný hodinový úvod k ruským pohádkám. Jenže toto my jsme tam nikdy nevnímali… Pohádky od véd – moudrost tisíciletí!! Duch nám pomůže – požádáme-li ho o vedení.
Taky jsem požádala a byla jsem tlačena do individualizace. Jen nestačím zírat na svou cestu. Jsem ráda, že mě to dovedlo až sem.
Hele duch poslal z ruských pohádek Ptáka ohniváka. Ve snu k ní přiletěl pták ohnivák s klecí. Divila se, co vidí. Nechápala, s čím to letí. S klecí? Co to je? To neznáme. Nevěděla, co vidí. Ohnivý pták letící s klecí. Došlo jí – co když ta zlatá klec je tělo? Využila své univerzální techniky ze Školy průvodců. Pohádky a Pták ohnivák. Z ošatky carevny Pohádky. Při čtení se radovala, jak krásně jsou formulovány věty.
Čte nádherný text. Podobně jako u Boženy Němcové. Nevážili jsme si ruských pohádek. Krása nesmírná. Baba Jaga a další ruské pohádky… Ivan šel pro živou vodu pro svého otce. Potřeboval koně. Car vyhlásil, kdo mu přiveze mladící jablka, ve džbánku živou vodu. Velký se schovává za mladšího, prostřední za menšího, malý mlčí… Nejmladší carevič Ivan se přihlásil caru:
- Dej mi otče své požehnání od bujné hlavy až po čilé nohy.
Slyšíte ta slova?? Celému člověku!! Okouzlující formulace!!
Hela rozebírá symboliku, archetypy, ale o tom na fakultě pomlčeli. Věděli to naši profesoři? Co znamená pták ohnivák, co znamená zlatá klec? Mladící jablka? Pták Noh. Pořad jsem si vracela a znovu poslouchala. I vy máte možnost. Ještě jednou – ZDE: https://www.youtube.com/watch?v=uSuQgJEQJs8
Mám stále v mysli provinění, jak jsem poprvé v životě zaspala asi před dvěma lety k ní na svůj výlet do Zábřeha. Kontaktuji Helu. Já vím, že si nemám dělat výčitky. Ano, vím, šla do lesa. Využila můj nepříjezd. Ulevilo se mi. Pokud to není berlička, přišla jsem na to. V té době otroci nosili tlamokryty. Já ne. Ve vlaku bych přišla do konfliktu a vydala bych zbytečně svou energii k vítězství. Dobře, že mě Vesmír nechal spát.
Večer.
https://www.facebook.com/Ceskoslovensko.TV/videos/3542187666097179
Poslouchám dopolední přenos z 2. slovanského sjezdu. Mluví Pavel Zítko… Zas význačné informace. Už se o nich točí zprávy v oficiálních sračkometech – tedy MSM.
1997 porodnice na Moravě. Lékař se zeptal, kolik má dětí. Čtyři. A teprve pak jí doktor dal injekci na vyvolání porodu. Slyšela je plakat. Trojčata. Bez úmrtního listu jí oznámili, že všechny tři děti zemřely.
S reportáží o ztracených dětech za socialismu vysílal Klíma. Prý točí na Primě o ztracených dětech.
38 píchanců do dětí do jejich asi 7 let. Vedlejší účinky prý FB maže. Je třeba bránit děti. Tak, jako si zvíře brání svou další generaci.
Reportáž:
Spojené státy jako 25. země na světě má 24 tisíc úmrtí dětí ročně.
Je 23 zemí, kde se ztratí nebo zemře 100 000 dětí. Kolik je jich ukradeno?!! Prý Ústav pro matku a dítě v Podolí sousedí s podsklepeným Vyšehradem s vchody do podzemí. Katakomby. Tunely jsou od Skotska po Turecko. Pod Evropou. Tunely jsou po celém světě… (Moje poznámka: Z křižovatky v pohoří Bučegi jeden pradávný tunel z doby preadamitů vede tady okolo Náchoda, Trutnova pod Atlantik.) Pavel říká: 32 tisíc mil. tunelů. Ano, v létě zachránily na polských hranicích s Ukrajinou americké jednotky SPECNAS 73 dětí z prázdné továrny.
https://www.facebook.com/Ceskoslovensko.TV/videos/832498661991209
Poslouchám zdravici – ne, to není možné. Tomáš Čermák zdraví druhý slovanský sjezd.
Ještě k parfémům:
Obsah:
Po vyprchání vůně zbývá srdce parfému. Fixátory = jak dlouho mi bude vonět. Silice a olej se nesmí dávat na oděv – skvrny.
(Asociace z dětství: jsem malá holčička.. Pustili mě s maminkou a Ivou k tatínkovi na pokoj. Už mu asi moc života nezbývá. Děti na oddělení nesměly. Měli důvod mě pustit. Děkuji za jednu z posledních vzpomínek na tatínka. Ležel v dvoulůžkovém vpravo u zdi pod oknem. Bylo to někde v patře. Asi v druhém poschodí. Nad tím byla gynekologie a porodnice. Nebo naopak. Nechtěla jsem jít od tatínka. Řekl:
- To by sis musela lehnout ke mně do postele.
Očekával, že malé dítě nebude chtít. A já přitakala. Že teda jo. Klidně bych si vedle něj lehla. Byla to jen léčka, jak mě vystrnadit. :-) Mamka mě nějak vylifrovala s Ivou domů. Měla na sobě tyrkysovou halenku. Krásnou s dlouhým chlupem. Angorskou. Na ní měla skvrnku světlejší. Od parfému. Pamatuji, jak jsem na ni ze zdola mávala do patra. Byl hezký den. Maminka byla vykloněná z okna nemocničního pokoje. Dávala Ivě ještě nějaké příkazy nebo doporučení… Já měla oči jen pro maminku tam nahoře v té tyrkysové halence s tou malou světlejší skvrnkou. Maminka ji pak nosila ještě dlouho po tatínkově smrti. To se oblečení nevyhazovalo. Bylo kvalitní. Mamko, tu vzpomínku tam mám celý život. A nikdy jsme ti o ní pravděpodobně neřekla. Škoda. Už to nestihnu.)
Intenzita vůně: Stříkni nad sebe. Jemná vůně. Silněji – na sebe.
Parfém má zůstat v krabičce i v koupelně. To nedodržuji. Docela rychle všechny lahvičky sjíždím a obměňuji. Co ale dělám, nechávám si krabičku se vzkazem od parfuméře nebo parfuméra se složením na poličce. Vracím se ke zkoumání, z čeho parfém namíchal. Nerada ji zahazuji.
Fixátor drží srdce – jak dlouho vydrží. Někdy kvalitní parfém voní na oděvu.
Obsah – 80-100 složek. Fixátor je z chemických nebo přírodních složek.
Cibetky – tak výrazný, že se smí dát málo, aby nepřebil vůni.
Kastoreum – z lymfatických žláz kanadského bobra – do základ se přidává 1:40.
Mošus – z lymfatické žlázy kabala himálajského – malý jelínek. Odeberou se mu žlázy. Na 1 kg na musí získat 35-40 horských jelínků!!
Myrha - pryskyřice na malém zeleném keříku v jižní Asii. Objevili ho pasáčci – kozy ho okusovaly a na bradách jim seděl. Získává se z brad. Kadidlo.
Pačuli – zapáchající listí keře v horstvech Himalájí – tlením listí získáváme pačuli – srdce parfému = sekret ze zatuchlého listí.
Ambra – nejvzácnější. Zvratek velryby, výkal vorvaně. Odporně zapáchající hmota do nejdražších parfémů.
(Hledám upřesnění: Ambra je pevná, voskovitá substance, která vzniká v trávicím traktu vorvaně. Jedna z domněnek říká, že napomáhá k trávení krakatic. Existuje naopak hypotéza, že ostrý zobák zkonzumované krakatice usazený ve střevě velryby vede právě k produkci ambry.)
Růže – šlechtičny, aristokratické. Rostou v Bulharsku na malém území. Jejich plátky se sbírají ráno těsně po východu slunce. Když už je nad obzorem – už ne. Musí mít na sobě rosu. Plátků se musí nasbírat jedna tuna na 1 g růžové silice. Tuberoza = růže na dlouhých stopkách – nejpříjemnější růže ve výrobě parfémů.
Vanilka – druh orchideje. Sklízet šetrně její kompaktní květy – použití i v kuchyni, do krémů.
Vetiver – kus kus. Vetiver – zelinkavé plody, připomínající citron – získáváme bergamot
(Hedám upřesnění: Vetiverie ovsuchovitá, česky též vousatka draslavá nebo zlatovous draslavý, je druh trávy z čeledi lipnicovité. Je to robustní, vysoká, hustě trsnatá tráva s fialovými, dlouhými latami klásků. Pochází z tropické Asie. Vůně vetiveru si vás okamžitě podmaní. Rostlina vetiver je známá již od dob starověké Indie a pro své uklidňující účinky je nazývána "olejem klidu".)
Má poznámka: Vykuřovadla Rymer – Dvůr Králové – nabízí vetiver na vykuřování:
V Indii se vetiver nazývá khus-khus, slouží jako jedno z nejpoužívanějších vykuřovadel. Rostlina je poměrně vysoká tráva se silnými kořeny.
Ayurvédská medicína používá vůni vetiveru při srdečním infarktu, bolestech hlavy, migréně a senilitě, má posilující a afrodiziakální účinky.
Při vykuřování vydává velmi příjemnou, až omamnou, zemitě animální, čerstvou citrónovou vůni s doteky sladkých květinových tónů, mírně kořenitou a kouřovou.
Na duchovní úrovni podporuje pravdivost, odstraňuje silnou nervozitu, napětí a vyčerpanost, zvyšuje kontakt s vlastním tělem.
Vyvolává pozitivní změnu nálady, působí afrodiziakálně, uzemňuje.
Je to výborná meditační vůně, která podporuje laskavost, toleranci a vede nás do vlastního nitra.
Ilang – něco jako orchidea – tropický strom, neroste všude, nádherně voní – do nejkvalitnějších parfémů.
Fialky – víc listy, ne květy. Listy mají větší vůni.
Florentský kosatec nahrazuje kořenem fialku. Kořen florentýnského kosatce namlít – voní jako fialka.
Parfém na krabičce – OZ 25 – 30%
25-30 = kvalitní parfém a zbytek 70-80% je líh.
Parfémovaná voda – OZ 15-20% parfému zbytek líh.
Toaletní voda – OZ 5-10%
Kolínská voda – OZ 3-5%
Méně než 3% - voda po holení.
Coco chanel – 1921 - první fixátor pro parfém č. 5 chemický!!
Čichači = nosy – míchají parfémy. Rozeznávají až 1000 vůní. My v obchodě tak pět vůní. Pak rozkousat zrnko kávy.
Já si jen přivoním do sklenice s kávovými zrny.
Kamna žhnou. Dnes se mi podařilo lehce zatopit.
https://www.rajce.idnes.cz/irenkah/album/2023-10-28-prvni
Žofinka na státní svátek ulovila svou první minimyšku. Předpokládám, že to nebyl Mourek. Ten si letos v únoru nechal od Zrzky chytit, ona si s ní pohrála, on ji slupl. Žofie si
během dne zaskočila za kocourkem. Bohužel – nevíme, jak vypadá. Tedy – co můžeme
čekat. Snad to nebude rezáč. Ty vorle, to by mě omývali. Šedá a rezatý – a to
byl tatínek dětí naší krásné Zrzečky. Měla hezké děti. A ta, která se mi
nejméně líbila – ó, vyrostla v nádhernou kočičí mladou dámu. A udělala
štěstí. Bydlí v Holandsku.
https://www.rajce.idnes.cz/irenkah/album/2023-10-28-ty-se-povedly
Mlíčko svařené. Ještě Petrouškovi nabalit houstičky, ale ty se teda dnes povedly. Totiž nalila jsem do nich moc kvásku. Ale – kdybyste je ochutnali!!! Mňam. No, a dnes šipka postel do půlnoci. :-) Hurá. Úspěšný krásný zamračený sychravý dník jsem prožila. :-)
Dobrou noc!!
P. S..
Chanel N°5 parfémovaná voda pro ženy
Vůně stojí na základech ambry, gurmánské vanilky a hřejivého santalového dřeva s orientálními akordy pačuli. ... Dámská parfémovaná voda Chanel N°5 byla
Hlava
aldehydy, neroli, ylang-ylang, bergamot, citron
Srdce
jasmín, růže, konvalinka
Základ
santalové dřevo, vanilka, vetiver, cibetka, ambra, pačuli, pižmo
Druh vůně
květinová, aldehydová
Vůně s velkým V. Legenda mezi parfémy. Luxus ukrytý ve flakonu. To je dámská parfémovaná voda Chanel N°5, nejslavnější vůně všech dob, kterou nosila i hvězdná Marilyn Monroe. Dopřejte si i vy ikonickou vůni, které se ani po desítkách let na trhu žádná jiná nevyrovná. Protože kvalita, styl a ženský šarm nikdy nevyjdou z módy.
- ikonická vůně z roku 1921, nejslavnější parfém všech dob
- pudrová vůně s květinovými a dřevitými tóny
- ideální na slavnostní příležitosti
Složení vůněJako první vstupují do hry aldehydy, ylang-ylang, neroli a citrusové tóny. Poté se dostávají do popředí něžné noty růže, konvalinky a jasmínu. Vůně stojí na základech ambry, gurmánské vanilky a hřejivého santalového dřeva s orientálními akordy pačuli.
Dělení parfémů - https://cs.wikipedia.org/wiki/Parf%C3%A9m
Vůně parfémů https://www.notino.cz/vune-parfemu/