Pohyb, zdravá strava, veselá mysl plus něco mezi nebem a zemí

07.02.2023

Dnes vykoupaná. V županu. Použila jsem místo nočního krému maminčin mandlový. Je tam jen na dně. Už mu prochází záruční lhůta. Mami, včera jsem dala na charitu krabici tvých krásných kalhotek. Napěchovali tě, mícy, v posledním roce do plín. Měli to pohodlnější. Nemohla jsem tě už bránit. Nepustili mě. Mami. Dnes krémík. Poslední věcička...  Držela jsem nádobku v ruce s jistou posvátností.

- Tu maminka měla v rukou, když se krémovala.

Už nadosmrti mi ta vůně bude připomínat mateřskou školu, dětství, mládí, celý život. Mamka nepoužívala žádnou kosmetiku. Byla přirozeně krásná. Jediné, co aplikovala, mandlový krém AB. Co je AB? Ateliéry Barrandov.

Sedím v našem krásném domě. Bude půlnoc. Jsem spokojená. Šťastná. Cítím mamku. 

https://www.youtube.com/watch?v=OaGVRftVpUM

Poslouchám u Xavera naživo pana Macinka. Nebo Macinku? Kdoví, jakou rodovou zvyklost se skloňováním mají. Téma: Sebevražedná pouť do zeleného otroctví. Nebojte, už brzy budeme v cíli. Všichni. Ten chlápek se mi moc líbí. Slaboduchá Gréta nazvaná frocem. Ó, další postižená, tentokrát v Indii... 

Vlastně jsem přišla na chuť všem Xavera. Až teď. Dopoledne jsem poslouchala u pečení Karolínu Stonjekovou. Bystrá vtipná mladá dáma. Doktor Pikora. Skvělý analytik finančních trhů. Rozumím, co mi vykládá. Klient mi prozradil, že je to manžel báječné ekonomky Markéty Šichtařové. To jsem nevěděla. Jejich děti musí mít IQ aspoň sto pade. Mít rodiče takové hlavy! Moc mi nesedí pan Turek. Ale asi mu to taky pálí rychle. A ten, který mě ještě loni popouzel svým doutníkem, pan Holec - jedna báseň.

Pan Macinka končí. Je prý už vycákaný emočně. Bavil mě.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2023-02-07_Ranko._Rezac_me_zas_budil/

Mourkovi dnes skákaly hormony. Taky emočně cákal. Pošťuchoval Zrzku. Když jsem se vrátila z běžek, nechci žalovat, ale hlásit to musím, dovolil si na Zrzku ve frontě na jídlo. Zouvala jsem se, okřikla ho. A co myslíte, drzoun! Přišel si vyskakovat na Kitty. Ale panterka - ta se nedá. Je fakt, že vlastně i ona ho pořád napadá. Jde-li kolem něj, vychrstne mu do vousků jedovatý oheň. Tak dnes se to v něm vzedmulo.  Možná jí jen vrátil lekci, baldachýn - jak by řekl Petroušek. Bylo tu veselo; chtěli se rvát. Už se perou? Už se perou? Jo, musela jsem zakřičet a Moura asi dvakrát nebo třikrát vyhodit. Směšné je, že on ví, že má vypadnout. Jde ven jako že do kouta. Vyskočí francouzským oknem jak zajda. V zahradě se asi minutu stydí za své chování. Jen se otočím, hvězda vchází hlavním vchodem. Vezme to jedním vrzem s Petrouškem. Mourek se s tím zkrátka nepáře.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2023-02-07_Kvasek_pres_noc_nabyl._Housticky_senzacni./

Zrzatý oprsk mi dnes kvílel u dveří před ložnicí. Den volal. Sluníčko chtěli divoce umlčet. Ale nedalo se. Rychle zadělávám na housky. Lidi si myslí, že výsledek je v receptu. Kdepak! Je tolik receptů! Můžeš si vybrat, který chceš. Je třeba se jen poctivě učit, experimentovat, občas něco zkazit, příště se o to víc soustředit na výtečný výsledek. Těsto krásně vykynulo. Přidala jsem hodně kvásku. Spěchám. Chci si užít slunce. Pak mám hodně práce do plesů se sponzoringem. Dopečeno. 

Jedu. Proháním se ve své stopě. Už ani nefuním. Měla-li bych čas, lítala bych tu až do večera. Zajímalo by mě, proč tam k té chatrči s malým nápiskem Mario Pedersen jezdí auta. Několikrát za den. Dnes to tam bylo jak na Václaváku.

Sjíždím k louce s jablky. Od víkendu nekrmili. Nasávám atmosféru. Poslouchám listopadový pořad o výživě. O zdravém životním stylu. Paní mi mluví z duše. Trojnožka - zdravá strava, pohyb, pozitivní myšlení. Máme si pohyb vymyslet. Jak navodit čchi? Třeba zpíváním. Napadá mě - ano, to bylo zakázáno. Tady se potřeboval rituálně vytvořit pytel temné nedýchatelné energie. Navíc mnoho lidí věřilo na tlamokryty. Nezpívat, nedýchat. Atd. A to já si, Bureši, dobře pamatuji. Nemohu volit agenta. Ani jednoho. Ne. Je to jako když mi Petroušek radil, abych si roušku u vstupu nasadila. Ne. Jsem proti. Tedy to nebudu podporovat. Na zdar!

Na louce myslíš jen na sníh, slunce, lesy, modrou oblohu. Jasně, sypali. Ale mně to nevyvádělo z rovnováhy. Jančila jsem jak malá holka. Radost! Štěstí! Jak jsem odjela od jablečného místa, zblikla jsem stádo srnek. Asi mě viděly. Zrychleně poodcházely. Jedna se opozdila. Pásla se ve vyhrabaném sněhu. Aha, tak ony se v něm neválejí. Krmí se tu. Poslední srnečka se popásala. Vždycky poodešla. Necítila mě - si myslím. Ale slyšela zvuk běžek. Pro mě rozkošné. Sledovat, jak se tu pasou.

Domů. Uvařila jsem si špenátovou, ale tu nejlepší polévku Nejchutnější.

Až do pozdního večera jsem pracovala.

https://www.facebook.com/janapeterkovaofficial/videos/723931592794514/?__cft__[0]=AZXcE6CQ3jCP8qjaOJkh08ehIGtG2t6r4RAwSfWAN09lwGRAM-daXcq9ao5T0xuNAh508iusMqdDXph23suhf04X-tmYo1ZBTH4a4ziGrIf6nz7VDsEh2t1yrYBZ49CCrdA0cJcrN0xxl2Opv-KYhDrrPIEZBqAxWzycibEUetRO5PM-ibcUjV1uq1IAbPFwqWI&__tn__=-UK-R

Zázrak! Kouzlo! Volby byly tak čestně sčítány, až z toho vylezl podvod. Hlasy klesly, procento stouplo. 598 - hlasy klesly na 488, procenta stoupla. Zázrak! O2 Czech Republic kouzlí. Systém dominion nám počítá volební výsledky už u mnoha voleb. Vidíte? Takhle lehké to je. A protože software je stále stejný, proto jsou výsledky prezidentských voleb vždy stejné - Francie, Slovensko, Česká republika.

Večer. Vlastně jedna ráno. Jdu spát. Zítra chci být fit. Na lyžích

Dobrou noc!