Den ve znamení DĚTÍ

17.08.2021

Noc. Dala jsem si předsevzetí, že budu psát průběžně během dne. Zlatý voči! Taky jsem si myslela, že dnes bych mohla umýt muší nánosy na oknech. Vidím, jak nanáším octovou vodu, jak stéká. Znovu a znovu roztírám vlny vody. Pak vezmu zázračný stroj; a vodu vysaju. Doleštím. Hotovo. Další okno. A nic. To bylo jen v mých představách. O čem sníš, to se zhmotní... Ale záleží na intenzitě snění... :-)😎😌

V troubě se peče noha štrúdle. Péťa už šel spát. S baterkou na rebarboru. Vyplašila jsem ježka. Nevím, jestli velkého nebo malého, ale funěl jak sentinel. Péťa hlásil, že už povečeřel. Ještě vyběhnout s mlékem. Ježčí čumáčky do rána nechají misky koček prázdné.

Pípá trouba. Hotovo. Nechávám dvířka otevřená. Ať teplo zalije dům. Ještě včera se Petroušek smál mým neznalostem fyziky. Slezla jsem z půdy. Oznamovala, že jsem otevřela střešní okénko. Kdyby přišla bouře, abychom nezapomněli. Péťa ho šel večer zacvaknout.

- Nemám nechat schody otevřené?

- Ne. Je tu krásně chladno. To by nám sem nateklo teplo z půdy.

- Už jsi někdy viděla, že by se teplo propadlo níž?

Stále mám před očima pokus z třetí třídy. Paní učitelka Vítová vzala svíčku. Pootevřela dveře třídy. Nahoře a dole šel plamínek opačným směrem. Uprostřed se držel vztyčený. To bylo horizontálně. Jak to funguje vertikálně, no, třeba se teplo propadne. 

Včera jsem nechtěla, aby teplo nateklo z půdy dolů, což je tedy prý nemožné. Tvrdí fyzika a Péťa. A dnes naopak pouštím zbytkové teplo z trouby domem. Včera tropy, dnes podzim.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-08-17_Ranni_krmeni%2C_cisteni_Mourkova_ocicka/

https://irenkah.rajce.idnes.cz/20201-08-17_Moje_snidani/

Ráno. Probouzím se okolo půl osmé. Divné. Jsem spáč. A už vzhůru. Dokonce lezu z postele. Nakrmit Zrzečku. Už je z ní zase hravé kotě. Zaplať Bůh, že jsme našli pro všechna čtyři láskyplné ruce. A teď jdu na Mourka. Jeho očénko se pomaloučku nenápadně vrací do původní podoby. Dnes už vykukuje. Ještě to není ono, ale kapky, mastička a moje péče dělají zázraky. Mourek mi důvěřuje. Nemusím se bát, že mě kousne.

Svět duní. Hrozivé zvuky na obloze. Modelují počasí. Kdo?

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-08-17_Duneli_vcera_i_dnes._Hrozive/

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-08-17_Jedu_shanet_podpisy/

Po obědě se chystám mezi lidi. Jdu si zanakupovat. Myslím, že se tomu říká oniománie. Zas mě chytla. Už jsem myslela, že jsem z toho venku. A ne. Drží se mě to. Beru další list s peticí proti rouškování a testování našich dětí. To mladé ministerské zvíře vyhlásilo hrůzu. Selekci. Člověku se chce blejt.

Na parkovišti žádám paní. Pro mě těžké - začínám:

- Dobrý den! Já už nemám děti do školy. Ale...

Paní má děti do školy. Cesťačka. Děti musí do školy. Ona je celý den pryč. Když byla distanční, dítě se učilo samo. Nechtělo se jí, ale podpis dala. Někdo odmítne. Někdo podporuje zakrývání dýchacích cest vnuků. V jednom českém filmu zazněla moudrá věta.

- Lidé jsou různé. Blbé a pitomé.

Odmítnutním se blížím k získání podpisu. Nenechám se rozhodit. Mnoho lidí ihned sáhne po propisce. Se samozřejmostí hodí podpis s adresou na papír. Paní prodavačka, ta už podepsala v Josefově u Jany Rybářové. Sice ji neznám, ale neexistovala za první republiky herečka stejného jména? Děkuji, ano, nesmí být dva stejné podpisy pod jednou peticí. U regálů oslovuji skupinku cikánů. Pozorně poslouchají. Okamžitě reagují kladně. Paní volá všechny, aby podpesali. Slečna se ptá:

- Mohu si sundat roušku?

Vidí, že ji nemám. Vysvětluji protiprávnost. Nefunkčnost. 

- To si nezapamatujeme.

- To neva. Nikdo vám nic neřekne.

Tolik soucítění s dětmi, tak prosociální jednání - to bylo jen u nich. Děkují mně. Já jim na oplátku. Končím:

- Musíme držet pohromadě. Nenechat se zbuntovat jeden proti druhému! Ve Francii mlátí policie vlastní občany!

Souhlasně pokyvují hlavami.

U jogurtů prosím milou blondýnku. Jo. Podepíše. Učí v Krčíně. Tam jsem kdysi dělala konkurz na ředitele školy. Měli tam skvělého. Odešel dělat administrativní práci na úřad. Konkurz vyhrál před dvaceti lety kůň... Likvidoval zavedenou školu. Paní kolegyně mi hlásí, že se tam vrátil zas ten skvělý. Tak dobrá zpráva. Paní na jogurtech vyplňuje ještě pole partnera. Ptá se ho, jakou adresu.

- No tu z občanky.

Pán podepisuje. Ještě jeden řádek zbývá. Oslovuji pár už u sladkostí. Muž suchopár mě napomíná, jestli jsem viděla nemocné. Jasně. I někdo okolo mě umřel.

 - Měla byste mít roušku.

- Pane, rouška mě chrání jako pletivo před mouchou.

Nevysvětluji mu, co způsobily roušky za španělské chřipky. Pitvy z roku 2008 dokázaly, na co ve skutečnosti miliony lidí pomřely. A hlavně - všichni, kdož dostali injekci, zemřeli také. Proto byly loni i letos pitvy ZAKÁZÁNY. Šup s nimi do krematoria. Moje maminka si přála být pochována v rakvi do hrobu. A to jsem jí splnila. Tečka. Nejlepší je, že ten mentor měl manželku, která mi hodila podpis a vůbec s ním nediskutovala. On se odbrblal s vozíkem dopředu. Paní vzadu vyplňovala. Úsměvné. Připomnělo mi to scénu z Pelíšků.

- To zas bude rajská?

Simona Stašová otevře troubu:

- Co vidíš?

- Kuře.

- No tak vidíš.

Dochází mě Ukrajinec - ochranka. Povídáme si. Je tu od roku 2001. Má tu celou rodinu. Myslím, jen maminka tam zůstala. Mluvíme o tom, co je lepší - Američani nebo Rusové. Aha, on je z části, která Rusko nenávidí. Jako Poláci. Říkám, že kam šlápne noha amerického vojáka, sto let tráva neroste. On mi připomíná rok 1968. A 1956. Maďarsko. Jenže já mu nevysvětluji, co jsem se dočetla... Ono to tam bylo jinak, než se učíme ve školách. Ukončuji hovor - že jako Slované máme držet při sobě. 

Ještě jdu nakouknout do Lidlu. Mladý šmejd má dnes volno. Prý mu vyprali čenich. To bych tedy ráda slyšela. U audta potkávám o dva roky starší spolužačku Jarinu. Chvíli s ní. A domů.

Tak asi tak jsem dnes bojovala za cizí bezbranné děti. Cestou telefon.

- Tak už popravili prvního tlumočníka. Vozili se na autodromu, skákali na trampolínách. Zítra začnou popravy.

Fuj. Letadlo, které jsme s Péťou očekávali, přiletělo domů. Díky.

Mocní dali do pohybu škatulky světa. O co tu jde? Že by o peníze? Prý když dozrává opium, musí všichni válečníci přestat válčit a jít sklízet. Pak si jdou zas hrát. Tak komu to opium? SVatá bedna ukazuje zájem o burky. Dosud ženy chodily normálně. Začíná středověk. 

Bože, nemám ráda reptiliány a všechny ty absolventy Bakalovy školy. Aspen institut. Ničí děti. jeskyňka na svačinu pro ocejchované. Nebudeš zpívat a cvičit, šmejde. My tě donutíme. Jo? Letos už jsme o kousek dál v informovanosti rodičů. Pan ředitel školy v Troubkách klidně argumentuje zákonem 328 tr. zák. Úsměvné. Dojemné. Děti u nich ve škole se vyhnou selekci.

https://cnn.iprima.cz/majitel-skol-nikdo-neprozil-za-posledni-rok-peklo-jako-my-musime-mit-opatreni-31790

Jo, tak pan aspenministr zas porušuje zákon, že?!! Rodiče, podejte hromadná trestní oznámení na učitele, který nutí děti do testů. Testy vydávané na kovid nejsou vůbec určené k určení kovidu. Výmarský soud vydal přesné složení, co všechno tyčinky na testování obsahují za rakovinotvorné látky!!

Jinak testy nejsou zdravotní výkon!! Tedy neexistuje právo ho vyžadovat bez ohledu na to, co si přeje a píše vláda. Vládní nařízení nebo doporučení je podzákonná norma. Škola porušuje právní normy ČR. Nehledě na to, že žádná laboratoř, zkušebna, akreditované místo nevydala rozhodnutí, že tyčinky odpovídají požadavkům zdravotního materiálu!! Spoléhat na to, co je natištěno na krabičkách a důvěřovat tomu, je totální hazard s lidským zdravím, potažmo se zdravím našich dětí. Nekontrolovat zdravotní nezávadnost testů je zločin! Požadovat výsledky testů bez akreditace, v horším případě vynucovat v další variantě genetickou léčbu po DĚTECH, je skandální!!

EU ani WHO nikdy nevyhlásily pandemii. Nikdy nám nedaly žádné předpisy, metodické pokyny. Ministerstvo zdravotnictví smí vydávat metodický pokyn pro případ, kdyby nastala situace... Jenže taková situace tu není. Ředitel školy se vystavuje nebezpečí odnětí svobody až na dvě léta. (par. 328 tr. řádu.)

Čtu podporu pana ředitele  od starosty:

"Nemohu hovořit za všechny členy Rady obce, která je v pozici zřizovatele školy. Když jsem si ale pročítal mimořádná opatření k nošení roušek ve školách, tak pokud jsem je četl dobře, nebyla školám uložena povinnost vymáhat dodržování tohoto opatření. Tudíž způsob, jakým funguje nošení roušek v naší škole, je podle mého názoru v pořádku," řekl starosta.

Ten podle svých slov nechápe, proč by měly děti ve škole nosit roušky, pokud mají negativní test na covid-19.

"Ve školkách mohou být děti bez nich a teď už i bez testů. Naproti tomu ve školách, kde se testuje, roušky být musejí. Tomu opravdu nerozumím," poznamenal Radek Brázda.

Zdroj: https://www.denik.cz/regiony/troubky-skola-reditel-vrana-2021.html

Vykládám nákup. Info o Alibabách a čtyřiceti loupežnících (kdyby čtyřiceti!). Info o zhýralosti vlády. Jdu Mourkovi vyčisti oko. Má to krásné. Zrzka ho provokuje. Jdu zalévat. Bosa. Země studí jako na podzim. Včera tropy. Dnes podzim. Divíš se? Vždyť dopoledne duněli. Chystali zimu. Na jaké planetě jsem se to ocitla...

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-08-17_Vecerni_leceni/

Zrzečka honí Moura. Mour se nechá zbláznit. Cestou zahradou se u mě zastavuje. Hladím ho. Má mě rád. Pokud zkrásní a vezmou si ho zájemci, bude to těžké loučení. Kamarád. Posloužila jsem mu. Kam by mladý kocourek šel. Ještě v lednu se plížil jak krokodýl okolo oken. Dnes ho volám k jídlu. Běží suverénně. Mňaucá. Mourku, bude ti tak i tak dobře. Dojdeš svého štěstí.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-08-17_Uz_zase_varim/

Chystám pribiňáček. Kvásek. Peču štrůdl... 

Dnes jsem nesplnila, co jsem měla v plánu. Ale zhmoťňuji. To dám. Maňana... Zítra. Moje písnička z rádia Luxemburk.

- Mami, ještě mi nevypínej rádio... Hrají Maňánu.

Dobrou noc!

P. S. Kéž se všichni, kdož potřebují, zachrání. I s rodinami.

P. S. 2: Koukám, že dvanáctileté děti jsou nazývány lidmi. Zvláštní. Tak hergot chodí do školy děti nebo lidé? Aha. Korektně. Dítě je taky čelo-vek. Aha.

Jaká platí pravidla?

A co vlastně vláda schválila? Děti se budou testovat v prvním zářijovém týdnu třikrát, vláda poté vyhodnotí situaci a rozhodne o dalším postupu. "Je evidentní, že nikdo neví, co se v září stane," zhodnotil toto rozhodnutí Kania.

Děti, které testování ani očkování nepodstoupí, nebudou moci ve škole zpívat. Cvičit budou smět pouze venku, a to jen s rouškou nebo respirátorem. Prvňáčci mohou test podstoupit až 2. září, aby neměli zkažený první školní den.

Výjimku z testování mají očkovaní a ti, kteří v posledních 180 dnech prodělali onemocnění. V současnosti se v Česku mohou nechat očkovat lidé starší 12 let. Testování se týká jak dětí, tak zaměstnanců škol.

Pokud se nenechají žáci a studenti testovat, ani nedoloží jinak bezinfekčnost, budou muset také stále nosit respirátor. Uvnitř budovy by měli udržovat odstup minimálně 1,5 metru od ostatních při převlékání i při jídle a pití. Pro školy také platí povinnost izolovat žáka či studenta, který vykazuje známky infekčního onemocnění, od ostatních dětí a mladistvých.

Druhý host pořadu, ředitel Základní a mateřské školy Troubky Petr Vrána, měl ale jiný názor než Kania. "Máme vsugerováno, že očkovaný člověk nemůže přenášet virus, a stejně tak dítě po prodělání covidu a po negativním testu. Dnes je jasné, že tohle nefunguje. Je mimo mísu, že s tímto pravidlem vstupujeme v září do škol. Budeme jednu skupinu testovat a diskriminovat," ohradil se.

P. S. 3

Tak se jim to povedlo. Rapidně snížit IQ. už u narozených. Staneme se planetou debilů?

https://cnn.iprima.cz/dalsi-negativni-dopad-pandemie-deti-ktere-se-behem-ni-narodily-maji-nizsi-iq-31755