Pracující důchodce kmitá víc než pracující :-)

16.08.2022

Nikdy neplánuj. Je to zbytečné. Vyjde ti improvizace. Chaos. :-) Ne, to byl vtip. Můj den nemá pevný režim. Mám ochránce, rádce, správce mé IT. Měli jsme dnes podniknout cestu. Odloženo. Bing! To budu mít do večera ale hodně času! A měla. 

Devět deset a já už jsem nasnídaná, připravená do dne. To podělám hodně práce. Povedlo se. Podělala. U slovesa dělat je asi nevhodné použít předponu po. Vypadá to divně. Tak jsem nadělala. Nadělat má taky ještě jiný význam. :-) Zmlkni. Nepatlej se.  Piš. 

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-08-16_Sla_jsem_veset_pradlo/

Ohlížím se za dnem. Co jsem toho nastíhala, i když jsem se jen tak užívala domu, koček, zahrady. Tu si ráda prohlížím. Dnes jsem si fotila květy. Nádherné fraktály. Pozorovala kočky. Hrála si s nimi. Kochala se naším skleníkem. Vynikající pokojíček pro kytky. Zalít, posbírat blůmy, shniláky, švestky. Přivázat rodící rajče. Vymáchat asi tři pračky v octové vodě. Doběhnout na pověsit na šňůru jednu, durhou, třetí pračku. Kmitám jak dělník. Poslouchám astro předpověď. Vracím si ji. Co říkala? Spěchej pomalu.

Prádlo rychle schne. Sbírám. Nesu na křeslo venku. Zkouším vňahňat Zrzku do její boudičky. Vzpírá se.

- Zrzi, jen hlavu tam vsuň. Okoukni to u sebe.

Okoukla a hned ze svého domečku vykráčela. Teď v srpnu to jsou dva roky, co jsme s mladými pozorovali Micinku. Na schůdkách se dožadoval vstupu na kafe takový krásný kocourek s tygřím vzorem na kožíšku. Krasavec. Pořad nerozuměl Zrzčině jazyku. Nejprve mu naznačila dobře mířenou mezi oči, aby zmizel. A když nepochopil, smetla ho ze schodů. Divil se. A pochopil.

Dnes stejné kulisy. Jen jiní tvorové. A boudička prázdná. 

Nejdřív oběd. Na pánev červenou řepu, cibulku. Pár kroket ze včera z oběda, zeleninovou žampionovou směs, několik pásečků krůtích prsou. Sklenice vína. Užívám si slunce, volnosti, radosti, možnosti obědvat venku. Dnes nikam nemusím. Jak ráda bych jela! Jak moc ráda, kdyby v nebi měli návštěvní hodiny. Dovezla bych si maminku sem. Trávila bych s ní odpoledne. Mami, dnes jsme spolu před dvěma lety zpívaly. Mamko, tak jsem se snažila - bavit tě, chránit tě, nosit ti neobvyklosti... Dobrůtky. Dnes už mají v DD ode mě klid. Nikdo je tam netchéruje, že dávají na noc lidem gulášovou polévku s jíškou, ježíš - nebo tlačenku s cibulí. No protože to prý mají rádi. Když dítě řekne, že se mu líbí házet kamenem do okna, tak mu to taky umožníme? Vždyť je to ta nejoblíbenější zábava... Nikdo neotravuje, aby vyvezli lidi na oběd na terasu, aby je nechali odpoledne dole v zahradě, v altánku. Aby tam s nimi zpívali. Aby šli hrát kuželky. No pravda, dnes už tam je LDN. Nikdo nechodí. Už ani mlčící indiáni u stolu v temné průchozí stodole zvané jídelna... Nikdo nekontroluje, jestli v dnešním tropickém dni není na staříčkovi zimní burnus.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-08-16_Nasi_cicaci/

Mourek po obědě pookřál. Šťastný, hravý, spokojený, mladý kocour. Zrzečka mi nese něco v tlamičce. Vypadá, jak když má černý knír. Že ona má ještěrku! A má. Už nejsem malé dítě, které vezme to malé vyděšené dráče s tlukoucím srdíčkem do ruky. Sháním lísteček, abych ji odnesla mimo Zrzčinu pozornost. Ještěrka - strach. Pustila ocásek. Utekla holka. Zachráněna. Že ti naši kočičí lovci se zmůžou tak akorát na slepýše nebo ještěrku!

Probíhám FB.

https://neovlivni.cz/potvrzeno-chytra-karantena-byl-jeden-velky-statni-podvod/?fbclid=IwAR15WlHQsDz_aOsPilaYFdXZPBuUCakwjzG_jZEfFDD1BecfFQCLk8IgifE

Zprávy neposlouchám, ale dostávají se ke mně.

- Prosím, tě, ty máš přední kolo úplně, ale úplně prázdné. Jdu t ho napumpovat, kdybys někam chtěla jet. A jestli chceš, běž se smočit, než odejde sluníčko.

Poslušně jdu do bazénu. A ráda. Super voda. Teploučká. Lovím vosy a včely. Přilákal je chlór; žízeň je stála život. Myslím, že jsem slyšela, že mají rádi močovinu, chlór jim ji nějak asociuje.

- Jdu na ping pong. Dnes Edáček bude prolévat hrdélko. Narodila se mu druhá vnučka. Co mu mám vzkázat?

- Aby holčička rostla k radosti rodičů a ku prospěchu lidstva.

- No to já mu to vyřídím.

Smějeme se. Jenže já to myslím vážně. Dodávám:

- A v MÍRu!

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-08-16_Slivaky/

Odjíždí. Zadělávám na buchty. Krásné těsto. Přenádherné. Jdu si ještě nasbírat pár švestek. Zabalím do heboučkého těsta všechno, co se dá. Do těsta jsem dala trošku kvásku. Je hedvábné. Běžím zalít. Využití pracovního času důchodce na sto procent. Čtu si v radách od maminky, abych buchty dobře namastila. Jdou mi myšlenky. Novým dětem na planetě píšu uvítací glejt. Jaké bylo počasí, jak dlouzí byli, kolik vážili, co se stalo v kultuře, ve sportu, v politice, na světě... Nedá mi to. Buchty v kamenínovém pekáči v troubě. Jdu hledat dárek. Zajíčka pro holčičku, aby si ho mohla cumlat. Sedám k počítači. Píšu přání, aby vyrůstala v lásce, v MÍRu, obklopena milující rodinou, dobrými energiemi. Aby žila v radosti, aby, aby... Na závěr, že jsme se na ni těšili, na hvězdné semínko...

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-08-16_Vzkaz_pro_Lily/1553510218

Nechávám buchty v troubě. Jdu si pro kolo. Ještě že mi ho napumpoval. Synchronicita. Frndím na stadion. Pozoruji trávu u cesty po stanech. Jako by tu nikdy nikdo nestanoval. Dnes odvezli poslední TOI TOI z naší ulice. Brutálisti! Těším se zas na frmol. Včera i dnes se vracím na FB na jejich stránky. Pročítám si cizojazyčné vzkazy. Směju se vtipným komentářům. Prý jsme nejlepší festival na světě. Prohlížím strašidelné video. Brrr. Hra na děs. Holka, soustřeď se. Kudy dovnitř. Zkusím zpředu. Ne. Otevírám branku. Ne. Chceš nechceš, naskoč na kolo, vrať se. Když tribunu objedeš, dostaneš se k cíli. Jj, kufrování, to je moje.

Kolo nezamykám. Nechávám na něm v pouzdýrku mobil. 

- Kde se tu bereš?

Nikdy jsem za ním na tréning nešla. Za třiatřicet let jsem tu dnes poprvé. :-) 

- No, vidíš, máš tu ženu! Já jsem ti to říkal, že má červenou přilbu. Tys´ nevěřil! 

- Peťuš, já jsem dovezla té holčičce dárek.

- Edáček teď přijde. Potkáš ho.

A potkala. Pogratulovala. Je šťastný. Rychle domů k buchtám. Znovu zalít přední část zahrady. Žehlit. Ve dvacet školení. S kamerami. Mám louskat ořechy, žehlit, vrátit si věci na stoleček v ložnici, nastěhovat si bižu...

Bylo toho tolik. Tolik! Když se otočím za dnem, divím se, co všechno ta líná důchodkyně zvládla. Díky, Vesmírná inteligence! Zvládám. 

Půl noc. Ještě procházím program Theatrum Kuks. Zahájení vyprodáno. Propásla jsem. Kupuji lístek na jedno Geisslerovské divadlo. Uvidíme. A zítra tam jedu taky. Na Glorchestru. Jsem zvědavá, na co to jedu. :-) A těším se.

Dobrou noc!

P. S. Pořád se čistí. Ještě není hotovo. Ale vojska SHAEF jsou tu.

Operace "Španěl" - odhalení globálního obchodování s dětmi od náhradních matek z Ukrajiny

Česká národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) zdokumentovala (s podporou policejních orgánů na Ukrajině, ve Velké Británii a Švédsku) případy převozu miminek které byly přes Prahu prodány do Norska, Německa, Řecka, Bulharska, Španělska, USA nebo Číny.

Obzvláště děsivé: Nebylo kontrolováno, kdo miminka "objednal", zda se tito lidé dokážou o novorozence řádně postarat, nebo zda mohou pro dítě představovat nebezpečí.

Existuje pedofilní spojení? Děti se prodávaly defacto jako štěňata.

I svobodní muži si prý miminka vzali do "péče" v Praze za úplatu.

Otcové používající tento program jsou "často starší, přičemž nejstaršímu je 66 let. V některých případech byla zaznamenána totální neznalost a nezkušenost v nutné péči otců o novorozené děti," uvedl mluvčí Policie ČR Ibehej.

Čeští detektivové při vyšetřování případu narazili na zákazníky z Číny, Spojených států, Norska, Švédska, Německa nebo Řecka. "Pořídit si dítě doslova na zakázku může v podstatě každý, kdo má dostatek financí," říká Lukáš Starý, český zástupce v Eurojustu, evropské jednotce pro justiční spolupráci, která pomáhala organizovat vyšetřování případu napříč různými zeměmi.

Český mediální portál "Seznam Zprávy" odhalil děsivý případ směsi postmoderního obchodování s novorozenci a ukrajinského náhradního otroctví.

Od roku 2019 bylo v České republice údajně nelegálně prodáno cizincům nejméně 30 dětí poté, co se narodily v Praze a byly odebrány ukrajinským náhradním matkám.

Těžištěm českého vyšetřování je proto ukrajinská agentura Feskov-Human Reproduction Group s pobočkami v Charkově, Kyjevě a Praze. Provozovatel kliniky Alexander Feskov je podle IMABE od loňského roku obviněn z obchodování s lidmi na Ukrajině.

Mezitím je šest zaměstnanců kliniky Wunschbaby také podezřelých, že si obchodováním s dětmi vydělali 1,2 milionu eur.

60 000 eur za dítě

Klinika Feskov inzeruje "program záruky na dálku": Zákazníci nebo smluvní rodiče nemusí za dítětem cestovat na Ukrajinu prostřednictvím náhradního mateřství. Jak "reprodukční program", tak porod by se mohly uskutečnit v závislosti na zvolené zemi. To by umožnilo obejít přísnější národní zákony.

Protože: Podle ukrajinských zákonů je náhradní mateřství povoleno pouze neplodným a manželským párům. Mezi zákazníky Feskova však byli i svobodní muži, kteří si přejí mít děti, a také homosexuální páry z celého světa.

Původní článek ze SEZNAM.CZ

#obchodsdětmi #humantrafficking