Pravda a láska vyděsí

06.07.2023

Pravda a láska vyděsí. :-)

Večer byla u Karol paní Eliška Hašková Coolidge. Moc hezký rozhovor. Diplomatická. Na otázku, co říká na našeho ministra zahraničí, zdráhavě odpověděla, že ho nemůže hodnotit. Ale že s ním někdy nesouhlasí.

Karol je odvážná – student místo zkušeného diplomata na pozici šéfa… Paní Eliška jen mohutně přikyvovala. No nic. Končily větou z motta. A že platí, než jsem dopsala tyhle řádky, na 24 hodin za pravdu zablokovaná. Porušila jsem… Za pravdu, jasně. Jakub Janda pornohorec, jeho fotky – šup, odebrali… Nahota. No jo, když on to točil do toho porna, no.

Na dnešní datum připadlo výročí  smrti muže vyzývajícího k pravdě. Položil za ni život. Takhle se to tu motá po staletí a tisíciletí. Němčíci nás vždycky přehlasují, odsoudí, přepadnou, okradou, pozabíjejí a my jim jsme za to vděčni. Huse, Huse, oslavujeme tvou smrt, bohužel! To je dějepis… Já bych raději oslavovala tvé narození. On se neví přesně rok, natož den. Ono se ani neví, jestli se narodil v Husinci u Prachatic, kde mají rodný domek vystavěný zhruba na počátku 17. století. V dnešním chaosu a lžích - všechno je možné! Nebo jestli se náhodou nenarodil v Husinci u Prahy. Když udržují ten rodný dům u Prachatic, tak vstup na svět situujeme tam. Na obrazech je znázorňován jako atletický typ. Jako že žil příkladně asketicky. Jenže ve skutečnosti prý byl piknik typ. Charakteristika piknik: Spíš obtloustlá menší postava, sklon k tloustnutí, slabé svalstvo, kulatá hlava, vyklenuté břicho, malé oči. Každopádně z hošíka, který přišel do Phy se postupem studia stal kněz, který bral své povolání vážně. 

Jan Hus: Hledej pravdu, slyš pravdu, uč se pravdě, miluj pravdu, mluv pravdu, drž se pravdy, braň pravdu až do smrti, protože pravda tě osvobodí od hříchu, od ďábla i od smrti… Nejmilejší, žijte podle poznané pravdy, která vítězí nade vším a mocná je až navěky.

Těžké, těžké, přetěžké...

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2023-07-06_Boruvky_jsme_dostali/

Jéžiši, na meloun mi venku svítí slunce. Aha, je tak žhavé, že želatina pustila svou hutnost. Týjo, to jsem teda zmrvila. Ireno, mohla jsi vyzkoušet jen na půlce melounu.

- Mami, jedu na borůvky.

Za chvíli volá z borůvek. Před dvěma lety mi Jirka povídal, že byli na borůvkách. Prý tak veliké, pomalu jak hroznové víno.

- Mami, jsou malé. Zaschlé.

- Jsi na mém místě?

- Ne, stála tam asi čtyři auta. Jela jsem do svého osvědčeného lesa. 

- To jsi udělala dobře, protože to už by tam stálo pět aut! 

Transformace i v lese

- Mami, našla jsem místečko. Ale tady jsou to mi hezky přibývá.

- Jsou velké jak hroznové víno? :) 

- No, skoro. :-) 

U psaní mě napadá, co člověk za den nadělá věcí! Myslím třeba sebe. Hospodyně a podnikatelka. Čtu si na netu, jak jsem loni v dnešní den vymalovala technickou místnost a ještě odjela frajerka do lesa natrhat litr a půl borůvek. Jsem dobrá. Pořád.

Co mé ruce nadělaly kupříkladu: Oškrabaly nové brambory. Doplnily do kořenky kmín. Vzaly z nabíječky rumbu. Vyměnily kartáč. Vystěhovaly koupelnu, nechaly rumbu uklízet. Vyklepaly zásobník s vlasy. Znovu pustily rumbu s programem rohy. Vyklepaly nádobku s prachem, vlasy. Odnesly rumbu na nabíječku. Vyměnily kartáč na koberec. Daly brambory na páru. Pokořenily candáta. Naprogramovaly troubu, nechaly candáta péci. Vystěhovaly pracovnu – křesla, měřiče, koš… Vzaly rumbu z nabíječky. Nechaly vysávat. Prostřely u stolu. Mezitím Petrouškovy ruce sundaly ostnáč. Přehodily štafle k sousedovi. Vykopaly z jeho strany nálety stromů u našeho plotu. Očistily ocelovým kartáčem sloupky plotu. Natřely zelenou barvou. Znovu přehodily štafle. Nasadily do sloupků vyrobených tatínkem ostnatý drát. Moje ruce oloupaly okurky. Nastrouhaly. Osolily. Petrouškovi růžovou solí. Mně sopečnou. Namíchaly nálev Petrouškovi. Mně zamíchaly smetanu; naservírovaly na talířky. Po obědě vzaly z lednice meloun. Sběračkou nandaly ovocnou směs do pohárů. Ušlehaly smetanu. Šly sundat truhlíky. Ostříhaly přerostlé listopadky. Zasadily je do záhonu. Truhlíky osázely begonkami… Zalily. Při kontrole rumby vyndaly nádobku s prachem. Znovu naprogramovaly rumbu na rohy. Natřídily prádlo na čtyřicet. Naházely do pračky, přisypaly sodu. Nalily prášek. Zvolily program. Šly znovu sázet. Hnojit. Mezitím ve skleníku zaštipovaly rajčata. Posbíraly okurky a odstranily žluté listy. Přivázaly hůlky k zvětšujícím se rajčatům. Zalily ve skleníku. Vyndaly prádlo z pračky. Vymáchaly v octové vodě. Pověsily na šňůru…

Ty bláho! To je, co? Koukrová hadr. A to ještě není všechno. Moje ruce mě ustrojily, umyly, nalíčily… Uvědomuje si člověk, co pohybů, co práce za den udělá? Když sedím ve své pracovně, pracuji vsedě – hlavou a rukama. Neuvěřitelný zázrak. Děkuji vám, ruce moje, za vaše služby. A tohle všechno a mnohem víc dělá žena hospodyně. Neustále utírá prach, jede na nákup. Vyřizuje obchodní telefony. Nejhorší je práce z domova. Jsi sobě šéfem. Jsi sobě podřízeným. Umíš šéfa poslouchat? Pokud jsi slabý šéf, nedaří se. Výhodou práce z domova je, že si můžeš na chvilenku během dne složit tělo. Odpočinout. To je v dnešní době nesmírně důležité. Tělu prospěšné. Proudí sem velmi silné energie. Tělo je jimi unaveno. Transformace probíhá několik let silněji a silněji. Vše zvládáme v letu. Pokud se někdo neučil, musí stát za pultem, za pokladnou. Nemá čas se najíst, natož odpočinout ani na chvíli. Ačkoli věřím, že v dnešním chaosu bude i pokladní pracovat z domova. Když se mohou vyrábět nafukovací tanky, je možná i tahle zdivočelost. Nebo prodavačka z pultového prodeje – home office. Virtualita. Nesmysl? Fantazie. Ale kdeže. Když mohou uprchlíci jezdit do válkou zmítané domoviny! Když na neočekávanou státní návštěvu přijede v maskáčích herec ve večerních hodinách, tak i práce z domova pokladní je možná. Stačí mít jen ždibec fantazie. Taková kadeřnice pracuje taky z domova. Některá. Všechno jde.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2023-07-06_Zpevacci/

Až ve skleníku slyším štěbotání z budky. Ti ze staré dřevěné už dávno vyletěli. Kdypak se vypraví na světlo obyvatelé téhle přepychové?

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2023-07-06_Nela/1597823359

Zelenský přilétá na noc? Divné, ne? Proč nepřijede ve dne do Senátu, za Pekarovou, za lidem naší hrdé země :-) Asi fakt platí pravda a láska vyděsí. Renomovaná novinářka odjela na Ukrajinu. Popsala život. Smazali ji účet. Asi pravda vyděsila. Konec konců mám zkušenost právě teď.

Zuzana Adamson chrlí pěkné vlastenecké burcující rámečky.

Korporace Czechia ma telefonicky kod predvolby +420. To jsou narozeniny Hitlera. Francie ma +33. Vysoky stupen zednarskeho zasveceni. Zadny kod neni jen tak a dohromady to tvori korporaci Svet.

https://www.badatel.net/wef-hovori-ze-do-roku-2030-sa-zrusi-moda-a-vsetci-budu-nosit-rovnosaty/

Máte rádi módu? Já taky. Barvy. Odlišení mezi mužem a ženou. Nebojme se. Nejen, že nebudeme nic vlastnit a budeme šťastní, ale budeme se oblékat do uniformy. 

https://bezpressu.news/videa/4-dilny-dokument-mela-gibsona-sex-obchod-s-detmi-na-ukrajine-i-celosvetove/?fbclid=IwAR0z89_1R7PjPpHbmJiPKPSqHgWSRrk0sq2Nny12HErhMkpB0E_D3nS_rF4

Včera na Den nezávislosti měl premiéru film Zvuk svobody. Vedle toho vznikl čtyřdílný dokument o podobné tématice.

Ač nesmím na FB 24 hodin pracovat, mám v duši klid, mír, pohodu. Totiž oživila jsem většinu jarních truhlíků. Přerostlé macešky, listopadky jsem vsadila do záhonů. Jejich původní místo zaměnila za nové, krásné, barevné begonky, myrty, listopadky. A tak to mám i v srdci. Ty, fejsbůku!

Dobrou noc!

P.S.  :-) Opáčko – je mi na nic z vůní aviváží. Je mi fakt na nic, když si někdo navleče něco, co odporně páchne jedem. A já to musím čichat.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2023-07-06_Voda_po_prani_s_pridanym_machanim/

Irena Hrobská

26. dubna 2018 ·

Už třetí rok neavivážuji. Do vany napustím vodu, prádlo z pračky s max. počtem máchání do ní naházím, chlejstnu ocet, vymáchám. Vlasy - poslední opláchnutí - s octem.Tak to bylo u nás doma. Kupuji ocet po balících. Myju v octové vodě ovoce, zeleninu, pak do misky s šungitovou vodou. To je špíny. V létě se snažím octovat aspoň přes mokré ručníky - proti chemtrails. Valný účinek to nemá, musela bych zahradu poklást lavory s octovou vodou. Ocet - ANO. Babiš NE.
Jiři Keříčková
6 hod ·
přišlo mejlem ...
Jedna z nejjedovatějších věcí doma - AVIVÁŽ
Zdroji znečištění ovzduší si většina z nás představuje vnější faktory, jako jsou fabriky, automobily či teplárny. A přitom i v našich domovech míváme často zdroje nebezpečných látek. Na naší stránce jsme již psali například o osvěžovačích vzduchu či vonných svíčkách. Přestože se jedná o nebezpečné věci, nejsou hlavním zdrojem toxinů. Tím je něco úplně jiného, o čem zřejmě ani jen netušíte. Největším znečišťovatelem vzduchu v našich domácnostech jsou totiž aviváže, respektive změkčovače prádla. V čem tkví problém aviváží na prádlo? Aviváže jsou často v reklamách zobrazovány, jako něco velmi příjemné. Seznam známých toxinů, které se do vašeho těla mohou dostat buď přes kůži nošením "zjemnění" prádla, nebo inhalací během jeho sušení či uskladnění ve skříni. Následně vám pak začnou způsobovat celou paletu zdravotních problémů a vy ani jen netušíte, co může být příčinou. Zvláště velkému nebezpečí jsou vystaveny vaše děti.
Chloroform
Tato látka se používala na anestezii v 19. století až do počátku 20. století, kdy se zjistil její potenciál způsobovat srdeční arytmii. Dokonce, jako karcinogenní neurotoxin, je uvedena i na seznamu nebezpečných látek vydaného americkou federální EPA (Agentura pro ochranu životního prostředí). Vdechování chloroformu může vést ke ztrátě vědomí, nevolnostem, bolestem hlavy, závratí a ospalosti. Má potenciál také zhoršovat zdravotní potíže se srdcem, ledvinami či játry. Účinky chloroformu se zesilují při vystavení teplu.
A-Terpineol
Tato substance vyvolává poruchy centrálního nervového systému, což znamená problémy spojené s mozkem a míchou jako jsou Alzheimerova choroba, ADHD, demence, roztroušená skleróza, Parkinsonovu nemoc, epileptické záchvaty, mozková mrtvice a Syndrom náhlého úmrtí kojence. Časné příznaky poruch centrálního nervového systému zahrnují aspasii (problémy s vyjadřováním), rozmazané vidění, dezorientaci, závratě, bolesti hlavy, hlad, ztrátu paměti, ztuhlost tváře a bolesti v krku a zádech. A-Terpineol také dráždí sliznice nosu, krku a průdušek.
Po vdechování může vyvolat respirační útlum, zápal plic či dokonce smrtelný edém plic.
Benzyl alkohol
Jde o známý dráždič horních cest dýchacích. Může také způsobovat poruchy centrálního nervového systému, jako jsou bolesti hlavy, nevolnosti, točení hlavy a dramatický pokles krevního tlaku.
Benzyl acetát
Tato látka je podezřívána z vyvolávání rakoviny slinivky. Její výpary dráždí oči a dýchací cesty. Do těla se dokáže dostat nejen Inhalací, ale i absorpcí přes pokožku
Pepan
Je další složkou aviváží na prádlo, která je na seznamu nebezpečných chemikálií americké Agentury pro ochranu životního prostředí EPA. Podobně, jako předešlé látky, je pro tělo škodlivá při vdechování.
Etyl acetát
Jde o substanci, která irituje oči a dýchací cesty. Může také vyvolat prudké bolesti hlavy a ztrátu vědomí. Dále poškozuje játra a ledviny.
Kafr
Stejně jako u předešlých chemikálií, i kafr je zahrnut do seznamu nebezpečných látek agentury EPA. Snadno se absorbuje přes pokožku, dráždí oči, nos a hrdlo. Může také vyvolávat nevolnosti, zmatení, závratě, svalové záškuby a křeče.
Linalool
Jde sice o přírodně se vyskytující látku, například v květech, která pěkně voní, avšak ve vyšších koncentracích může způsobovat problémy centrálního nervového systému.
Při testech na zvířatech, které jí byly vystaveny, vyvolávala u nich smrt.
Ftaláty
Používají se k tomu, aby prodloužili trvání vůní. U lidí však vyvolávají hormonální poruchy, rakovinu prsu a problémy s reprodukčními orgány.
Limonene,
Jde o chemikálii s vůní pomerančů a citrusových plodů. Je však také známým karcinogenům a kromě toho způsobuje podráždění očí a kůže.
Co na to výrobci aviváží?
Výrobci těchto produktů jsou si plně vědomi uvedených rizik, proto na obalech mnoha aviváží najdete varování, že by se neměly používat na oblečení pro spaní u malých dětí.
Zarážející a ironické na tom je, že mnozí písmenky znázorňují velké obrázky dětí s hračkami.
Řešením uvedeného problému je buď nepoužívat aviváže vůbec, nebo si vyrobit aviváž vlastní. Naštěstí je to jednodušší, než si možná myslíte.
Jak si vyrobit radši vlastní aviváže
Základem po domácku vyrobené aviváže je ocet.
Jde o velmi levnou a netoxickou látku.
Přirozeným způsobem odstraňuje mýdlové usazeniny a také pomáhá se snižováním statické tvorby elektřiny v textíkách.
Ocet obsahuje malé množství sodíku a draslíku, které zjemňují tvrdou vodu.
Ingredience:
Na výrobu domácí aviváže potřebujete:
0,5 dcl octa
1,5 dcl vody
pár kapek esenciálního oleje pro vůni
Výroba:
Smíchejte vodu s octem v uvedeném poměru (1 díl octu na 3 díly vody).
Pak do toho nakapejte pár kapek vašeho oblíbeného esenciálního oleje, znovu zamíchejte a vaše domácí aviváž je hotová.

za Pekarovou? V denní hodinu? Pha rejdiště okultních struktur. Co se tu bude dít za hrátky? Nějaký rituál? Jsme středem Evropy a světa. Tady se konstruuje vše k vypuknutí zla? Kde se tady bere tenhle komik? Jede na Mezinárodni festival v Karlových Varech? Přemýšlejte!