Překotný

12.10.2021

Před dvěma hodinami skončilo bezva on line školení pro naše klienty s dr. Rajewskim. Školil člen vědeckého a poradního sboru Herbalife. Expert na transplantaci jater. Jednička na světě. Výživu má jako koně. V té řadě hlaviček lékařů je už jen pár, koho jsem neviděla osobně na školení. :-) Nasbírala jsem diplomů a osvědčení habaděj. Ale čeho si nejvíc vážím, je školení s nositelem Nobelovy ceny dr. Lou Ignarrem. Zážitek umocněn večeří s ním! Neměl chybu! Tématem dnes - Co naše tělo potřebuje. Mezi tuky, cukry, bílkovinami, vitamíny, fytonutrienty nechybělo zdůraznění dostatku spánku. Minimálně osm hodin. A já jedu na šest. Tedy co udělám? Poohlédnu se za dnem, a šipka do postele. Psaní jako léčebná terapie. To tam neříkal. Ale ten spánek - jo, musím se zlepšit. Už jen proto, abych nespala do deseti. :-) Lidé, kteří ponocují a pracují v noci, rychleji stárnou. Nevytvářejí melatonin. Modré světlo - jed pro mozek. Ireno, spát!

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-10-12_Krmeni%2C_muzlani%2C_radost/

Spím. Ne teď, ráno. Teď klimbám. Ráno mě vzbudil jekot, nářek, kvílení, mrukání Zrzky. Co je horší? Micicinda si několikrát za noc zabušila na okno. Dovnitř, ven. Dovnitř, ven. Když chtěla ven, třela packami o linoleum. Ráno mě budila sofistikovaně. Otevřela jsem oči, hypnotizovala mě z parapetu monotónním neslyšitelným opakováním své mantry:

- Vstávej. Vstávej. Vstávej. Otevíráš oči. Jdeš mě nakrmit. Jdeš mě nakrmit. Odcházím ven. Odcházím. Dělej. Otevři ty oči.

Nebo je lepší, když ten malý zrzatý janek ječí na celý dům? Nechci se rouhat, ale spíš bych brala to buch, buch, a tření o skříň nebo linoleum. Ze dvou zel - jak je to synchronní a dualistické!!! V poslední době vybíráme stále ze dvou zel to menší.

Na lince připravené od večera dvě mističky. V nich dvě kapsičky. Vedle mističky na mléko. Netknuto. Běžím na terasu. Mourek celou noc klidně spal ve svém skleněném pokoji. Krmím oba. Péťa netušil, kde se kocour nachází... 

Ještě na chvíli zapluji do teplého pelíška. Poslouchám výhled hvězdáře na rok 2022. Dnes mi kurýr doveze balík. Ireno, měla bys sebou mrsknout. Dnes ti dovezou s balíkem dárky. A budeš mít radost! A měla. V promotion stálo, že jestli si objednáš produkty na zdravé trávení a imunitu, objevíš v balíku skleničku. 1. Aloe - kudy teče, tudy hojí; 2. microbiotic MAX na trávení; 3. Immunne booster na imunitu; 4. multivlákninový nápoj směs přírodních vláknin. Všechno beru a užívám, objednala jsem rovnou čtyřikrát; v balíčku našla čtyři krásné dvoustěnné skleničky s víčkem. Udrží studené studeným, teplé teplým.

Á, stopa únavy. Už mi tu zas jede automatická kresba. Půl stránky aaaaaaaa. Ireno, zkrať to!

Vykračuji do dne. Jaký bude? Telefon. Balík. Telefon. Linda. Telefon - Petroušek. Včera mi dobil auto. Zajímá ho, jestli už jsem někam jela. Pojedu. Pro malou skříňku do Lidlu.

Namočila jsem si rýži s troškou čočky. Experiment. Vařím s rýží mrkev, kostičky celeru, kousek krůtích prsou. Kořením kurkumou. V kastrůlku se vaří i malá cibulka se zapíchanými hřebíčky. Přidávám naložené houby.

Odkrajuji kočičandám z vepřového srdíčka kousíčky. Zrzečka poctivě mele pantem. Mourek? Ne, ten polyká. Zhltne všechno rychle a hned.

Vyjíždím, právě když se do ulice vsunulo černé Audi. Stahuji okénko:

- Peťuš, máš nachystanou svačinku na lince.

- Jede ti to?

- Jede.

- Kterejpak blbec ti to spravil?

- Petroušku, mockrát děkuji. Jsem s tebou šťastná.

Jsem roztěkaná. Ireno, uvědom si to. Zklidni se. Zpomal.

V Lidlu si prohlížím zboží. Vždycky tu mívávali hezké - v mých očích - a kvalitní hadry. Z Indonésie. Dnes pozoruji šunt. Už se prý dávno dávno setřel rozdíl mezi značkou a oblečením ze stánků. I velké módní domy dnes šijou z nekvalitních netrvanlivých materiálů. Až sem jsme došli.

Bože, zas tu mám tři řádky dddddd. Ireno, zkrať to a jdi spát!

Obcházím regály, zkoumám, pozoruji, čtu, vybírám. Skříňku nemají. Asi až od čtvrtka. U pokladny je ten kluk, který byl na mě v listopadu drzý. Podívejme, roušku pod nosem. A tehdy byl agilní, iniciativní. Kdyby mu dali do rukou zbraň a svěřili moc, určitě by se nerozpakoval...

Skoro dva tisíce mě ta exkurze stála. Zatím se venku rozpršelo. Dnes jsem nepotkala nikoho bez roušky. Rozhodla jsem se, že se vykašlu na osvětu. Beru lidem svobodu ucpávat si dýchací cesty. Je to jejich rozhodnutí. A moje manipulace. Není dobré někoho přesvědčovat, jak je v právu. Jakmile jsen si to uvědomila, je to tak týden, už mi Vesmír dal najevo - ano, to je správné rozhodnutí. Poslal mi žádost o pomoc od člověka, kterého šikanovali ve Vědecké knihovně. A do prčic - řádek důůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůů

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-10-12_Mnamm/

Zatápím. Volá můj kolega. Věnuji mu čas, který jsem slíbila při nákupu. V půl osmé kratičká poraděnka. Zadělávám na nudle. Ze špaldy to není nic lehkého. Ale zvládla jsem to. Nudličky dnes nemám ukázkové. Kam se hrabu na mamku. Dlouho jsem si šetřila ty její, tenoulinké vlasové. Už dávno jsem nejedla její skvělou melásku.

Dávám sušit placku. Rozřízla jsem ji, abych mohla pečlivě vyválet i střed. Zrzka přiběhla. Zas ječí. V zahradě mě vyděsila na zídce. Dostává horké právě svařen mlíčko. Musí počkat, až vychladne. To je ďafání! To je dožadování! To je netrpělivost! Ještě Mourkovi na terasu.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-10-12_Krmeni%2C_muzlani%2C_radost/

Peťuš, Zrzka se vysrandila Mourkovi do jeho záchůdku. Vybereš její šišky?

- Pustil jsem oba. Ti přijdou mokří!

- Tak to utíkej schovat do chodby misku pro ježka. Protože to by byl dietě konec. On oběhne dům a bude vymetat, co by kde ještě urval.

Petroušek naivně zdvihnul misku s granulemi na lavičku. Za chvíli mi hlásí:

- Jak ty to všechno víš? Mour si vyskočil na lavičku a vyprazdňoval ježčí misku. Tos neviděla ten skok do tmy. 

´- Jsem ti říkala, abys dal granule do chodby. Mour je nedožraný a rozežraný.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-10-12_Lekarsky_trenink_s_dr._Rajewskim_-_expertem_na_transplantaci_jater./

Školení Co naše tělo potřebuje... To by si měli poslechnout všichni ti, kteří mi dnes odpověděli na otázku - co snídali. Nejen oni, všichni, kdož si myslí, že jdou do dne s kvalitou a bohatostí. Nejdou. V přírodě ubylo za posledních asi třicet čtyřicet let přes devadesát procent vitamínů a minerálů. Pokud je orgány nezaregistrují ve stravě, chřadnou. Kupříkladu homocystein. Regulerní jed, který tělo produkuje, aby se v miliardtině sekundy v pěti dalších biochemických reakcích přeměnil dál. K tomu buňka potřebuje B6, B7 a zeleň listovou. Taky v přírodě chybí. Pokud buňka jako jedna z miliard elektrárniček tahle tři béčka nemá, homocystein se hromadí v těle... Není nad to, zbavit se jedů.

Nudle dokrájeny. Kamna už jen světélkují. A já - no, co? Já jdu spát spánkem spravedlivých.

Dobrou noc!

P. S. 1 Zpráva od Hvězdářky Lucinky.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-10-12_Zpravy_od_Hvezdarky_Lucinky./

P. S. 2 Článek tři roky starý, stále stejně záhadný.

https://www.lajkit.cz/zpravy/item/966-nejvyznamejsi-udalost-tajemne-pohori-bucegi?fbclid=IwAR2A0Lxv92ORBXa0ErlpxPTiagGhCzDWOvPwtsHlLIkGff8clBjFBiGSx3A