Pro mě Zrzčina packa důležitější nade všechny helikoptéry

29.03.2021

Josef Váchal: 

Svět se řítí do ďáblovy řiti.


To je den!

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-03-29_Rano/

Zrzečce nabízím bonbóny. Tak těžce se zdvíhá z dlažby. Myslela jsem, že je jen líná. Péťa přijel z meloušku.

- Dobré ráno! Vidělas Zrzku? Kulhá.

- Jak? Co se jí stalo?

- Ráno byla u tebe v pracovně na okně.

Rovnám si myšlenky. Ve tři mě ještě hlídala se zdravými packami hore, ráno úraz? Divné.

Co ukazuje kniha tváří? Ježíšmarja! Dnes se nevrátil jeden skvělý živitel rodiny domů. Teda v sobotu se nevrátil. Dnes to oznámili plebsu. Ani jsem moc Kellnera nevnímala. Jeho miliardy - určitě přepoctivé. Najednou je ho plný FB. Prý už třetí mldář. Vtipné komenty. I srdcervoucí - jak byl skvělý, vynikající, nejlepší. Njn. Žiju jinak. Nemohu jet lyžovat na Aljašku. Jsem šťastná a živá. Jen toužím a těším se. Letos jednou na bílých stráních - ale to bylo! 

Jaroslava Holubová

Vím že je to mimo téma, ale to sakra Babiš a Hamáček nelyžujou,? Mohli si kámoši vyrazit vrtulníkem sakra

Ingrid Gallasová

https://www.bbc.com/news/world-us-canada-56452471 v té době byl na Alasce summit China a USA a hodně se pohádali, mimo jiné China vytkla US, že se jim plete do obchodiu s Huaw. Také je třeba si připimenout Benjamin Rotchild, který zemřel v lednu a jako valstník švf. bank finacoval Huawei v5G ve Švf. A kdo chce vládnou big tech, rockefeller, který vlastní přes doláč prakticky vše, spíše ovládá SiAjEj, EnEsEj, Google a kdo je gejts, hlavní vykonavatel rokefeler nadace v big farm... Takže tři nebohatší lidi třech států zemřeli během dvou měsíců...

Zdeňka Svobodová

Tak kdo bude další???

Jana Janská

Zdeňka Svobodová

... jak říká pan Smrtka v Cimrmanovi : My nesmíme ani naznačovat

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-03-29_Dnes_by_se_to_vlade_libilo_-_virtualni_kontakt/

Nemohu se soustředit. Zjišťujeme, která packa bolí. Ráno simulace levé. Ano, bolí ji levá. Levou si chrání. Kocour obíhá okolo domu. Láskyplně sedí na parapetu. Nesejmul ji včera on? Ale ne. Určitě ne.  Zírají na sebe přes sklo. On vně. Ona vevnitř.

Volám na veterinu. Neberou.

- Kam jsem se dovolala?

Péťa zná město. Prý ústředna. V nemocnici. to ještě existuje?-  Tak milý hlas! A nesmírně ochotný vyhovět. Péťa mi napovídá, že je to paní B.

- Vy jste paní B.?

- Ano.

Péťa se chopí iniciativy. Zdraví v hlasitém odposlechu. Paní B. nám utíká mrknout na veterinu.

- Tak mi zavolej!

- Ty seš drzoun. Ona se běží podívat na veterinu a ještě ti bude volat? Když je to ústředna, třeba to nejde.

Ale ve chvíli slyším telefon. Diktuje mu ordinační hodiny. Mohli bychom oslovit jinou ordinaci. Ale kartu mají naše kočky tady.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-03-29_Maminka/

Skyp s maminkou. Potěšení.

- Maminečko moje, jak se máš?!

- Kukuč!
Už jsem dlouho neslyšela tohle citoslovce! Směju se. I mamka. Kukuč. Něco z dětství.

Povídáme. Vyprávím o Zrzečce. O tom miliardáři. O svém životním přemetu zahrada ne, zahrada ano. Maminka pracovala na zahradě s láskou odjakživa. Mě vždy odložily s Ivou do trávy. Pracovaly. Já si hrála s gumovým pískacím černouškem s ukousnutým nosánkem. A s Hurvajzem. Černouška vidím před očima. Zelený svetýrek. Ale Hurvajze - nevymyslela jsem si ho?

Jdu se mrknout, která je ta má oblíbená ve zpěvníčku. Nejprve - Kdyby tady byla. Pak zpíváme tu mou oblíbenou. Já mám potěšení.

- Maminko, dnes ti dovezu kofilu a kaštany... Já jsem totiž včera objevila košíček, v němž jsem ti vozila dobroty. Máš tam i vánoční podkovičku. Vidíš? Podkovičku! I s beruškou. Jak se jí říká přírodovědně?

- Nevím.

- Víš. Kolik má beruška teček?

- Sedm.

- Ano, tak jak se jí říká?

- Beruška sedmitečná.

Maminka bývala originální vodnářka. A to jí zůstalo. :-)

- Petroušku, jedu za mamkou. A vezu bednu vejdunků do DD.

- To zahoděj.

- Nezahoděj. S ředitelem hudebky jsem se dohodla. Nechodí jim děti, dám jim asi do dvaceti kousků. Původně to měli dostat všechno. Ale DD to prý využije. Je toho celá krabice! Jsem ráda. Nadělá to možná krásu. Zavolej na veterinu. Už by tam měli být.

Strojím se. Z chodby znovu volám:

- Zavolej na tu veterinu!

Obouvám se. Úkol splněn. Slyším odpověď z pracovny:

- V půl třetí jedeme s kočkou!

Fotím zahradu. Ještě prve ve slunci. Zaduněla letadla. Zatáhla oblohu. Šmejdi. Doprovází mě moráček. 

https://irenkah.rajce.idnes.cz/20201-03-29_Zahradkou_me_provazi_cizi_mour_-/

Svištím k mamince. Teda - do DD. Předávám vejdunky. Paní Hudáková projevuje radost. Těší mě to.

- Nezahodíte je?

- Nezahodíme. Pošlu vám fotky. Paní pečovatelka koupila plato bílých. Jenže je...

- ...má plná! :-)

Raduji se. Taková maličkost, a tak mě rozradostnila. Foukám celoročně všechna bílá vajíčka. Hnědé skořápky používám tam, kde se vejce musí rozdělit. Tam, kde jde obsah celého vajíčka  - foukám. Sbírám kůru z citronů a pomerančů. Předávám dětem do školy. Vejdunky - předávám potřebným. Papír, umělou hmotu - na to máme půjčené popelnice. Netřídím sklo. A to máme kontajnér nedaleko. Tam mám rezervy. :-) Jako naše hospodářství. :-) To má velké rezervy. :-) 

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-03-21_Zmenena_krajina._Tady_se_stavi_dalnice._Stroje_na_poli/

Cestou domů mířím k hudební škole. Synovcova manželka v kanceláři. Už mě čeká.  Moc hodný člověk. I její rodiče. Nedávno odešel tatínek. Ne na kovid! Její manžel - můj milovaný synoveček. 15.7.1969 - nezapomenu na den jeho narození. V telefonu ho mám uloženého jako Mijanek. Pan učitel. :-) Vlastně mu pomaloučku táhne na šedesát. Oba jsou nesmírně milí hodní lidé. Nedávno se brali. Nedávno před pětadvaceti lety? Dnes mají dospělé dva syny. Jak se život překulil! Lusknutím prstu.  

- Mám starost. Kubíčka bolely dutiny. Milan ho odvezl do FN.

- To jim šťourali v nose?

Ach jo. Nebezpečí bílých plášťů. Prachy jsou prachy. Kovidový příspěvek vylepšuje zisk nemocnic, výplatní pásky lidí, kteří nám dřív nezištně a poctivě zachraňovali životy. I mně zachránili. Právě v téhle Mengeleho nemocnici. Jenže to bylo dávno dávno před Prymoušem. To ještě lékařům šlo o zdraví a život člověka. :-(

- Kubíka strašně víc a víc bolela hlava. Mysleli jsme, jestli nemá migrénu.

- Nenosil čapku na hlavě. Otužilci nosí čepici. Deklem odchází nejvíc tepla.

- To máš pravdu. Nosí čepice.

- Víš co, Kubík je v dobrých rukou. Neboj se. Vyzkouší penicilin a do Velikonoc Vám ho vrátí.

Doma rychle oběd. A jedeme. Micicindu bych určitě v autě neudržela. Zrzečku beru jen do náručí. Moráček nás jde vyprovodit. Vypadá jak starostlivý manžel. Budoucí otec? Trošku se vylekala. Schovala se mi v klíně do deky. 

 - Zrzi, neboj se. Vylez. 

Dívá se z okénka. Pozoruje oddaně krajinu za oknem. 

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-03-21_U_veterinare/

Na veterině ji lékař postavil na zem. Pozorování neboli observace. To jsem učila někde v psychologii. :-) Doktor ji lehce strčil do zadku. Nechce se jí chodit. Znovu ji poposunul. Heleme se. Je to pravá. Fixlovala. :-) Prohmatává pacinku Na dolním kloubu brečí. Doktor vyloučil zlomeninu, vymknutí.  Je to úraz. Kde se zmrzačila od tří do půl sedmé ráno! Stejně podezřívám rozespalého Péťu. Ne, přece ji našel na okně u mě v pracovně. Aha. Dobrá. 

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-03-29_Odpocinek/

Zrzečka si lehá. Uondaná usíná.  

Zvoní bývalá klientka. Schraňuji pro ni pixly, pixličky, nádoby a nádobky. :-) Něco si nechá. Něco daruje v HK dok prodejny bez obalu. Super. Až jednou - zastavím se tam. :-) 

Dvacet. Výživový seminář pro klienty. Dvacet třicet - porada. Svoboda. Pouštím si vynikající TV Šalingrad. Někdo mi ji poslal do SZ asi před dvěma třemi týdny. Paní Renátka - slušná, milá, vtipná Brňanka - oblíbila jsme si její vysílání. Dnes jen zaměnila Josefa Váchala za Jakuba Demla v citátu Svět se řítí do ďáblovy řiti. :-) Dnes se mi moc líbil Blatný - mrkněte. - Ne, nemrkejte. Odkaz odebrán! :-( Cukrblik jeden mizerný! Na terasu ji chodí navštěvovat lištička. Na konci vysílání už po znělce - lištička... Smazali dnešní vysílání. Náhradní teď před půlnocí  - liška. :-) Teď budou tři. 

https://www.facebook.com/watch/live/?v=148362533766142&ref=notif&notif_id=1617042848306717&notif_t=live_video_explicit

Vytáhla jsem si z vysílání:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/rok-si-nicime-imunitu-mozna-i-proto-je-tolik-nemocnych-rika-ceska-vedkyne-148516

 Tak alespoň odkaz ze včera - taky výživné:

https://www.facebook.com/353992008970504/videos/211517110724741

Ozval se skvělý číšník z Berlína. Inteligentní. Vlastenec. Zdeněk Chytra. Nomen omen. Konec konců mám svou třídu kuchařů - číšníků. Všichni inteligentní. Jen jsme se loni nemohli znovu potkat. 

https://www.facebook.com/chytra.zdenek/videos/3771117169653890 

Cestování horší než za socialismu? V Berlíně z hotelů byty. V Pze také dlouhodobě pronajímají k bydlení. Velký reset v praxi. Davos prý plánoval uzavření hranic už před pandemií. Plány nejsou za rok, ale ihned přes Evropskou komisi - plnění scénáře... Pozornost lidí soustředěna na umělý korona cirkus. Zneužito!! Sedmdesát světových korporací v Davosu udává noty. Plus bankéři. Určují - jestli budeme jíst maso. Jestli budeme očipováni. Cestovat nee. Brrr. NWO!!! Všichni budeme zase jednou stejně chudí. - Jo, jakmile lidi naberou majetky, nutno jim je odebrat. Máme splacenou hypotéku. To nic neznamená. Tristní. 

Telefonuji s klientkou. Činorodá důchodkyně. Stále v pohybu, túry... Tenhle rok zasáhl i ji. Její návštěvy v sauně, třikrát do týdne bazén - nepraktikuje. Hovoří tichým hlasem. Zhoršila se jí cukrovka. Vyhledala pomoc. Mladá sestra (prý zblblá) jí chtěla strkat špejli donosu. Rázně odmítla. To je protizákonné!!! Sestřička se běžela zeptat doktorky. - Bez špejlí. Druhý náraz: Dotazník! 

- Bydlíte v domě nebo v paneláku?

- Co je vám potom?
- Žijete sama nebo s někým?

- To je moje věc! 

- To my musíme vypisovat. 

Ty vorle! Vypadly mi opět bulvy na stůl. Nač to chtějí? Co se za tím skrývá? Jdou po důchodcích? Nebo jdou po lidech celkem? 

To už je dnes druhý člověk s potřebou hospitalizace. Klesá odolnost lidí. Klientka poděkovala za hospitalizaci. To by byl její konec. Nemocnice!! 

Další hovor s klientkou. U nich ve firmě testují. Samotesty. Každému je fuk, co tam napíšou. Ale hlavně majitelka fy musí do hlášení přiložit doklad o koupi testů!!! 

Hrůza! Das ist HRŮZA!!

Dobrá zpráva - Ever green - uvolnil Suez. Mise splněna. Benzín, káva... Kam půjdou ceny?

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-03-29_Spime/

Dobou noc!