Pro mléko a zpátky :-)

04.01.2022

Ráno. Dnes nikam nemusím. Vlastně skoro už nikdy nikam nemusím. Vždycky jsem musela vklínit svůj čas na cestu k mamince. Deset let. Péče o ni. Rozvoj. Obveselování. Pobyty u nás... Cesty do pohádky s ní. Dnes už ne. Chodím si tam sama. Zrovna dnes... 

Vstávám za šera s myšlenkou, že se vrátím do svého vyležatého důlku. Ale kočky panáčkují. Zažívám probouzející se dům. Usínající vnímám vždy. Ale probouzející - většinou propásnu.

V noci jsem napsala vzkaz Petrouškovi:

Peťuš, prosím Tě, zavolej L., jestli by byli tak laskaví a postavili mi za vrata statku 3 l mléka. Stavím se asi tak mezi devátou a desátou. A prosím Tě, zavolej mi a připomeň mi to. Děkuji. I.

Před devátou mi blesklo hlavou: MLÉKO. Hned na to vyhrává Bellův přístroj. Spojené myšlenky. Obdivuhodná synchronicita.

- Máš to vyjednané. Nezapomeň jet pro to mléko.

- Děkuji. Jsi hodný. Nezapomenu. Už se chystám! :-) 

https://www.facebook.com/iniciativa21.cz/videos/619991539122200

Nemohu se odtrhnout od skvělé tiskové konference Iniciativy 21. Vynikající úderná tisková konference proti povinnému profesnímu mrzačení injekcí jedu do organismu. Lékaři, hasiči, policie, armáda, právník... Účastny i mikrofony meinstreamových médií. Hvězdní vystupující napříč spektrem profesí. 

Prof. MUDr. Jiří Beran, CSc., epidemiolog a vakcinolog, úvodní signatář Petice za zdraví, svobodu v medicíně i společnosti a za respektování ústavně zaručených práv svobod

MUDr. Jana Gandalovičová, kardiolog, Iniciativa 21

MUDr. Mgr. Jan Brodníček, praktický lékař, pneumolog, Iniciativa 21

RNDr. Zuzana Krátká, PhD., imunolog, členka Sdružení mikrobiologů, imunologů statistiků, úvodní signatářka Petice za zdraví, svobodu v medicíně společnosti a za respektování ústavně zaručených práv a svobod

PhDr. Daniel Štach, psycholog, úvodní signatář Petice za zdraví, svobodu medicíně společnosti a za respektování ústavně zaručených práv a svobod

JUDr. Jindřich Rajchl, právník, signatář Deklarace právníků

Bc. Eva Peterková, zdravotní sestra, signatářka Deklarace sester

pplk. Mgr. Marek Kopecký, Policie ČR, signatář Deklarace pracovníků integrovaného záchranného systému

Tomáš Němec, Hasičský záchranný sbor, signatář Deklarace pracovníků integrovaného záchranného systému

Por. Martina Koďousková, Armáda ČR, signatářka Deklarace pracovníků integrovaného záchranného systému

Vyhláška může dle zákona o ochraně veřejného zdraví ukládat povinnost zaměstnanci či obecně občanovi podrobit se povinnému očkování pouze v případě, že tím zamezí šíření nakažlivé choroby. Pokud tato podmínka není splněna, nemůže být povinné očkování legálně uloženo. Očkování dostupnými vakcínami nechrání před onemocněním covid-19, očkovaný člověk může nakazit osoby ve svém okolí a sám může onemocnět.

Vymáhat pod hrozbou ztráty zaměstnání očkování proti onemocnění covid-19 je daleko za hranicí etiky, morálky a dobré praxe v medicíně i prozíravé politiky. Proto žádáme �o neprodlené zrušení její platnosti.

Více informací zde: https://www.iniciativa21.cz/

1 hod. 10 min. - prof. Beran - o rouškách a imunitě!!

- Daleko lepší je posilovat přirozenou ochranu tzn. vrstvičku hlenu v dýchacích cestách, která je čtyřiadvacetihodinovou bezplatnou rouškou pro každého a která znamená dramatické snížení virové nálože, která vstupuje přes sliznice do lidského organismu.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-01-05_Pro_mleko_-/

To chystání bylo z výše rozvedeného důvodu dlouhé. Mezi devátou a desátou jsem pro mléko jela před polednem. Bylo tam. Čekaly na mě dvě lahve. :-)  Cestou okolo školy se mi moc líbila výzdoba oken. Bílá lucerna. Bílý smrček. Cestou zpátky se kochám návsí, stromečkem. Blížím se ke škole. Ó, ta lucerna! Už, už míjím... Ne. Zastavuji. Totiž zrovna někdo vešel do dvora. Běžím. Otevírají se dveře. Prosím o šablonku. Krásné oči vychovatelky. Vyslovuji svou prosbu. 

- My se známe.

- Myslím si to taky, ale nevím odkud.

Připomíná mi. Z jednoho obchůdku. Kdysi možná měli od naší Micicindy kotě. Dostávám šablonku lucerny i smrčku.

- Vidíte, lucernu slepíte ze dvou čtvrtek.

Loučím se s díky, uháním domů. Krásně pršíčkuje. Stavím se na náměstí pro knihu od Pavla a Oliny Mertlíkových. Pavel se nedožil jejího křtu. Odešel pár dní před ním. Polední pauza, milá Ireno. Někdy příště. Touhle dobou lidi vybíhají za jídlem. Na náměstí vymeteno. Drogerie zlikvidována. Hračkářství už dávno. Mléčný bar hned po listopadovém dívadle. Oděvy, papírnictví, cukrárna, pekařství... Kniha ne. Gramodesky a kniha taky už ne. Hotely proměněny v městský úřednický úl. Některé dveře asi dvou provozoven se otevřou po novoročních inventurách. Smutný pohled na pusté město.  No nic. Má peněžní energie zůstane u mě. Poslouchám na Dvojce polední sirény:

Kontakt s přírodními prvky výrazně pomáhá proti pocitu osamělosti. Máš-li ve městě stromy, květiny, ptáky, člověk se necítí sám. I když se jde projít sám, v malé městské přírodičce, má pocit sounáležitosti. Není mu samotno, jako když se prodírá davem lidí. Jdeš-li po Václaváku, prodíráš se davem lidí a vůbec nemáš pocit, že s těmi lidmi jsi. Dav lidí působí obráceně. Osamělost působí rizikově na zdraví. Je víc nebezpečnější než obezita nebo než nadměrné pití alkoholu. Takže dát si panáka ve venkovní zahrádce je lepší, než dát si ho sám doma. A úplně nejhorší a nejnezdravější je být sám doma bez panáka. Když jsi v přírodě, jdeš sama v lese, je ti fajn. Necítíš se osamoceně. Přitom jsi tam sama.

Projíždím hlavní tepnou města. Žádná kolona. Cesta volná. Plynule, svižně, sama. Jsou tu lidé? Jsou tu auta? Je tu někdo? Nikdo. Nic. Prázdno. Stavuji se na nákup. Hledám odbarvovač, sodu na namáčení. - To už nemáme na listech. - Aha. Překládám si to. Kaufland vyškrtl prací sodu. Posílají mě do drogerie. Mají obojí. Spokojenost. 

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-01-05_Doma/

Doma mě vítají kočky. Mourek by chtěl ven. Zrzka by ho ráda následovala. Že bych je nechala bez oběda? Šli by se proběhnout, zapomněli by, že se chtěli nasytit. Nalévám nesvařené mléko. Maminka mě varovala. Kdysi jsem jí říkala, že piju rovnou z láhve. To od krav je lahodné. Ne, ne, raději ho převař. OK. Ale kočky se mohou utlouci. Nesvařené si dávají několikrát přidat. Moure, jde ti to do břicha. Pak se ti smějí, že vypadáš jak lachtan. Lachtanbéda.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-01-04_Pozdravy_od_Huga_a_Bruna/

Odpoledne okolo mě přeběhlo švihnutím proutku. Večer. 

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-01-05_Doma/1521018669

Zatápím. Zírání do ohně ti nahrazuje slunce. A ten praskot polen. Hudba pro duši.

Telefonuji. Paní zná mé příběhy, vyprávění, historky.

- Nezdá se ti o mamince?

- Nezdá. Mám ji každý den na FB.

- Víš, že v DD přijímají bez vzdělání pečovatelky, jen musí umět na počítač.

- Tak to bude fajn. Pamatuješ, jak mi před rokem J. svezla mamku v prosinci v krátkých letních teplákách, bez dek, na lehko, na klíně dečička slína?

Slovo slina mamka i babička vyslovovaly dlouze. Slína.

- Pamatuju. To bylo hrozné.

- Ještě že jsem s sebou měla své deky, plédy... Prý: Ale maminka sedí na polštářku.

Blééé. Zastřelit je málo - by řekla maminka.

- Hned jsem si vzpomněla, když teda nemusí nic umět, jen cvakat do počítače, jaké to budou odbornice.

- Pamatuješ na to edukativní video, jak mamka nebyla v náladě? Navrhla jsem - Mami, tak si zazpíváme?

Na druhém konci mně paní doplňuje repliku:

- Mně se nechce.

- A mami, tak budeme luštit?

Na druhé straně se ozvalo:

- Ty bys pořád jen něco dělala.

- No, a tak jsem se zamyslela. Mamko, co kdybychom si promačkaly kloubečky na rukou...

- To by šlo.

- Pak přišly ty dvě jezinky vyhrožovat třímilionovou pokutou za odmítnutí testování. Vyrušily nás, sebraly nám drahocenný čas. Potvory neuctivé sociální. Dávala jsem tam videa vlastně jako ukázku, jak se zachází se starým nevrlým člověkem, který nemůže vyběhnout svobodně na trávu pod modré nebe na sluníčko. Je odkázán na milostivou péči nepéči. Nějaká empatie, profesionalita... Místo aby člověka hezky naladili, třeba na něj houknou, okřiknou ho. A to je neuctivé vůči starému. Stařík majzne třeba pečovatelku přes ruku nebo se hrubě brání. A šup, už se to jde napsat DO POČÍTAČE:

- Paní XY byla vulgární. Agresivní.

- A už se veze - psychiatrička se musí taky přece uplatnit se svou odborností. Předepíše umrtvovací léky. Starý člověk pak nezdvihá dostatečně nohy, upadne a je v háprdepu. Na vozíku. V lepším případě. V horším dělá pod sebe, protože je to pohodlné. Nechci vzpomínat.

Hledám na rajčeti fotky maminky z DD. Není tam. Na výlety ji nebrali. Zoologická, Ratibořice, Kuks, Hradec. Ne, ne. Doma budeš! A to byla chodící! Podařilo se mi najít jedno listopadové odpoledne. V DD mě nasměrovali do hospody ve vedlejší vesnici. Předevčírem jsem hospodu minula na kole. Včera autem. Vždycky si vzpomenu na ten den. Vzali ji na výlet. Ó, ta měla radost, když jsem ji našla v útulné hospůdce. To bylo divení. To byly ještě časy, kdy nabrali do auta vozíky a jeli na kafíčko. Mamka v té době ještě chodila. Probírám se fotkami. Oživuji si lidi, které jsem měla ráda. Na slavnostech, bálech, koncertech... To bylo báječné, co pro lidi vymýšleli. To bylo akcí! Krásných! Všechna čest! Toho jsem si nesmírně vážila. Moc. To byl barevný domov. Od. 1.1.2022 už tam nebudou brát seniory k pobytu. Už ne. Z DD se s konečnou platností stává lepší barevná LDN.

Vážení zájemci a žadatelé o službu, informujeme Vás, že od 1. 1. 2022 Domov důchodců Černožice již nebude poskytovat pobytovou sociální službu domov pro seniory dle § 49 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách. Od výše uvedeného data bude poskytována pouze pobytová sociální služba domova se zvláštním režimem dle § 50 zák. č. 108/2006 Sb., o sociálních službách.

Aha, tady je ten požadavek na profesionalitu. To je skvělé, hlavně ten počítač. Jo a profesionální přístup k práci.😂🤣😅 Kdo to bude zjišťovat, kdy nebudou mít vzdělání, glejt...

Požadavky: • minimálně dokončené základní vzdělání • trestní bezúhonnost • zdravotní způsobilost, zdravotní (potravinářský průkaz) • uživatelská znalost práce na počítači, profesionální přístup k práci • očkování proti hepatitidě typu B výhodou • týmová spolupráce, empatie, schopnost komunikace a jednání s lidmi

Dovolím si drze béknout - profesionální asi tak, že se pomalu stoletý člověk v prosinci sveze profesionálně dolů (obsluha výtahu - umí!) pod kaštan nedostatečně, tedy NEPROFESIONÁLNĚ zateplen. K čemu je škola se sociálním zaměřením!? Pracovaly tam studované fundované pracovnice. Ta jedna se raději nevrátila z mateřské... Šla pracovat do jiného zařízení. Asi chápu. DPP - 300 hodin. Nenapadnutelné. Brigádička.

Dnes se ke mně v obchodě hlásil klučina od pultu. Vyučený. Nechala jsem mu tam v prosinci maličkatý dárek s přáním. Pozdravil. Podává mi ruku.

- Chci vám popřát. A děkuji vám!

- Já děkuji, Pavlíku, Vám. Na vás je totiž vidět, že jste vyučen! Nechodil jste do učení zbytečně. Jste profesionál. Takže já moc děkuji. Ještě před dvěma lety tam za pultem od nářezových strojů kdákaly nevyučené slepice. Neznaly vůbec slogan NÁŠ ZÁKAZNÍK - NÁŠ PÁN!

Petroušek zapíjel na tréningu dalšího vnoučka. V době spojení s Marsem, letů na Ganymed, Telegramů, messingerů, Whats Appů, Mewe, Signálů jsem ho ještě neviděla. Vnoučka. Asi je krásný. Celý! Zapitý. Ať mu slouží! 

Jde se do peří. Jaké to tu bylo dnes? Jaké asi? Báječné, skvělé. Spokojenost. Ledy se hýbou. Přehrada rupe. Ledovce tají. Na pozadí se dějí spravedlnosti za nespravedlnosti páchané na lidstvu. Bravo!

Dobrou noc