První prosincový 2020

01.12.2020

Skončil pořad o nezákonnosti v přijímání zákonů v PS. Pod ním mnoho odkazů na zákony - potřebných! Pamatuji si kdysi v předmětu stát a právo jsme počítali, jak málo lidí stačí k rozhodnutí o našich životech. Pořad končí písničkou, kterou bych dřív zatratila. Opovrhla bych jí. Podmoskovnyje večera. Mám ji v hlavě jako Podmoskevskije večera... Člověk se mýlí. Je schopen hádat se o svou pravdu.

Prožila jsem hezký den. Sama se svými myšlenkami. Soustředila jsem se na krásu očekávání. Vyčistila jsem trošku duši a pár oken. Nazdobila je. Lezla jsem na půdu, zpátky, nahoru, dolů; vynášela krabice, které snesu zas až po Třech králících. Nosila další. Měla jsem v plánu víc, ale nestačí mi ruce. :-) 

Ráno. Zrzečka si zkouší, jestli smí do ložnice. Třikrát se pacičkami opírá o pelest postele... Udělat hup na ni je otázka zlomku sekundy. Aby jí to ani nenapadlo, plácnu novinami o peřinu. Vidím její klusající tělíčko ven z ložnice. To se opakuje třikrát. Moje malá rezatá kamarádka se nemůže dočkat, až vylezu. Vyhovuji jí.

V deset skyp s maminkou. Jsem v obavách, co zas bude. Vše v pořádku. Sociální je stoprocentně spolehlivá. Vánočku ze včera přináší k počítači, kompot k dojedení taky. Ještě jahodové pyré. Čaj dolévá. Chjo, kdyby byl normální stav, všechno v domově funguje. 

Ochutnala jsem dárek. Výborný, protože radostný
Ochutnala jsem dárek. Výborný, protože radostný

Nějaká kjava mi píše do SZ? Divím se, že se s Vámi vůbec v důchoďáku matky baví! Oznámili Vám nařízení vlády v "nouzovém stavu" !! Když jste tak chytrá a uvědomělá, vezměte si mámu domů. To ale ne, že jo !! Hyena, co odloží matku a bude kázat bludy a hysterčit a štěkat na někoho kdo se stará o její mámu. FUJ !!!!

Jsem skála, tyhle močky po mně tečou dolů. Přemýšlím, které matky se se mnou baví. Aha, soudkyně neumí používat adjektivum přivlastňovací. To neumí spousta novinářů. Používají genitiv substantiva. Jak si dovoluje maminku nazvat mámou. Takhle jsme ani já ani sestra nikdy mamku neoslovily. To by byla nadávka. To ne. Paní je svatá. Plete si dojmy a pojmy. Já si za péči platím. Mně se nikdo o maminku nestará zadarmo. Posílám důchod. Nejsem bébébé bécan, za platbu očekávám od protistrany domluvené služby. Kvituji pozitivně, že nouzový stav dala do uvozovek. Prve jsem se dozvěděla, jak s námi naši poslanci hrají. Nedodržují počty hlasujících dle zákona. A zrovna v uvozovkách nouzový stav byl schválen nedostatečným, čili nezákonným počtem zákonodárců. Tedy neplatí. Stačí poslat na státní zastupitelství jednu větičku. No jo, ale kdo zaplatí hoteliérům, obchodníkům, provozovatelům služeb ztráty? No, babu jsme zablokovala, už si bohužel nepřečte a neposlechne. Leda z jiného účtu. Už nezjistí, že žádný nouzový stav není. Je, ale protiprávní. Paní bude asi vyučená. Nezná ČSN a pravopis. Nikdy se nedělá mezera mezi slovem a interpunkcí. Nikdy se nepíše víc jak tři tečky, tři vykřičníky... Očividně nezvládá syntax. Ale nestydí se. 

https://www.svobodny-vysilac.cz/2020-12-01-pokrivena-zrcadla-tohoto-sveta-143-dil-123-min/

Odkazy pod textem.

Bože, dnes to bylo s mamkou luxusní. Hovor plynul jak víno. Hovoříme o předcích z babiččiny strany. Jůlinka. Maminka maminky. Tu druhou jsem nikdy nepoznala. Vzpomínám na jména, která většinou znám jen z fotek a vyprávění. Rodina Šormova.

- Jak se jmenovala tvoje maminka?

- Jůlie Šormová.

- Výborně!

Popletla, koho si vzala. Nevadí. Babička byla nejstarší z dětí. Strejda Šorm bydlel v Trutnově. Nesmírně hodný člověk. Pak různé tetky. 

- Tetka Jarošová. Bydlela v tom pavlačovém domě, kde ses narodila. Ta měla dvě děti. Miladu z Čelákovic a Karla. To byli sourozenci.

- Ne. Teta Jarošová měla děti jenom dvě. Miladu.

- No a Karla. Ti se odstěhovali do Olomouce. Tys mě odvedla v patnácti do Fruty, kde pracoval právě strejda Karel. Asi ředitel nebyl, ale nějaký náměstek? A Karel měl syna Petra. Loni jsme si ho našla na FB. On lajkoval něco u Zlatčiny sestry Dany. Náhoda, že jsem si všimla. No, náhoda... Spojili jsme se. Divil se , co toho vím. Vůbec si mě z gymplu nepamatoval. Přitom mi blokoval učebnici zeměpisu před maturitou celý rok. Milada byla hodně podobná na tvou maminku, na mou babičku. A strejda Karel zas na tvého bratra. 

Babiččina maminka umřela na španělskou chřipku. Tatínek byl mistr u Sehnoutky. Pak taky umřel. A Jůlinka měla péči jako nejstarší na bedrech. Při literatuře jsem vždy odůvodňovala tuhle pandemii válkou, nedovýživou. Neměli kvalitní jídlo. Dnes to vidím jako podružné. Prvotní? Elektrifikace země. Nové vibrace pro buňku. Zánět - vylučování exozomů. Dřív jsme jim říkali viry. 

Přecházím na maminčiny kamarády a spolužáky z dětství. 

- Pamatuješ si nějaké? 

- Ne. tak rychle ne. 

- Budu ti napovídat. Mami, tak tvoje sousedka z dětství, učila tě lézt po stromech.

- Milka Holubová.

- Pak paní, která si vzala muzikanta. On jezdil po světě. Jmenovala se jako herečka. Jarča?

- Ferbasová...

- A pak ta, co bydlela v hájovně?

- Mařenka Kuřetová.

- A pak ta, co jsem ji neměla ráda. Bydlela na výjezdu z Rožnova na Velichovky.

- Nevím.

- Její muž byl řídícím v Semonicích.

- Jiřina Kroupová. Preislerová.

Maminka mi ukazuje hrneček, na který jsem fixem napsala. AHOJ MAMI! Jen ona, moje sestra a sousedka mi dnes už říkají Renko. Já nejsem Renka, pro maminku Renulka, já jsme Irenka. Ale na hrneček jsem se podepsala tak, jak mi říká. Všimla si toho.

- Pomáhalas někomu s učivem?

- Pomáhala, protože nejsou všichni chytry.

Ukazuji mamince věnec na dveřích, vrkoč, adventní věnec... Líbí se mi, jak hezky paní Hudáková dává najevo: Jsem tu. Vpluje nenápadně vkusně do hovoru. Zapojuje se do obdivování vánoční výzdoby. Stejně se těším, až budou moci volně vydechnout, až zas bude řád. V Domově důchodců za normálního stavu je klid, pohoda, úsměvy. Já už to nevydržím - asi to budu muset pustit. :-)  Vrátí se normální stav někdy? Prý už se svět nikdy nevrátí do podoby nám známé.

Milé rozloučení. Posílám krátkou nahrávku Petrovi. Syn babiččiny sestry, tety Jarošové. Vzápětí volá.

- Ireno, ta paní je tvoje maminka Venuše?

Souhlasím.

- Tak to já Venuši znám!

- Jasně. Od tety Milady. A já zase znám tvou maminku Soňu - v životě jsme ji neviděla.

- Já vím, i kde jste zhruba bydleli. A jak to bylo?

- Tvoje babička Jarošová a moje babička byly sestry z rodu Šormů. Strejda Šorm v Trutnově jezdil autobusem. Nesmírně hodný člověk.

- Toho jsem znal. 

Jmenuje tetu v Mladých Bucích. Ano. Tam někde, nemohu si vzpomenout, jestli to nebyla Velká Úpa, se rozvodnila řeka. 

- Jedna z babiččiných sester v těch končinách hlídala vnouče. Spadlo do řeky. 

- To já vůbec nevím. A jak tohle všechno znáš?

- Co jsi za znamení?

- Štír. 

- Ty máš teď narozeniny. 

- Měl jsem v listopadu. 

- Já jsem račice - rodinný krb, aby všichni měli co jíst, znát lidi v rodu. To je rak. 

- Který je ročník Venuše?

- 1926. Její pravý otec se jmenoval Josef Dvořák. 

- A otec mé mamky se jmenoval taky Josef Dvořák. 

- Fakt jo? To je větev tedy od Soni. Tu neznám. 

- Tak ty jsi moje blízká příbuzná. Já mám jen jedinou, pravou sestřenici. Ivanu Dvořákovou. 

- Tu neznám. 

- Chodila s námi na gympl. Její táta byl Igor Dvořák. 

- Počkej, zamyslím se. Moment. Vidím ho  buď jako ředitele nějaké továrny nebo na úřadě - tajemník?

- Ředitel Tiby. 

- Jasně. Jo! Už se mi ta zásuvka vysunula. 

Povídáme si možná půl hodiny. Rovnáme si spolužáky na gymplu. Pletou se mi třeťáci a čtvrťáci. Bátora chodil s ním. Ale můj první muž byl o čtyři roky výš. Bátora - podoba Jana Rosáka. Před dvěma lety u sázení Lípy republiky jsme vedle sebe stáli pod schody kostela. Vyjevila jsem, kdo jsem. 

Petr poslal svou fotku z gymplu. Krásný kluk. On je hezký i jako stařík. Na fotce mi připomíná Krásného štíhlounkého vlasatého Koptu ze Sněženek a machrů. Odešel na FTVS. Rodiče se odstěhovali do hanácké metropole. On se tam nikdy neusadil. Zůstal ve sportu v Pze. 

To byl krásný rozhovor o dávných, pradávných časech.

Voní mi tu nádherně purpura. Zatím dávám jen bylinkovou. Přidávám na misku bobkový list - nádherná vůně, plody jalovce, jeřabinky. Zítra si ulomím větvičku jalovce. A bílou šalvěj. 

Loni jsme náhodně na náchodské Kamenici v papírnictví u Šubrtů koupila těsně před Vánoci purpuru. Hned jsem ji poznala. Vypadá jako odřezky ze zelených pastelek. Takhle vypadala purpura z dětství. Ty ostatní, to není pravá receptura. To je jehličí, kvítka bylinek. Voní, vyženou temné entity, navodí adventní atmosféru, ale není to to pravé. Doma jsme purpuru sypali na plotnu jen na Štědrý den a dny sváteční. Vyvoňuji si dům celý advent. Dům se má vykuřovat. Blíží se slunovrat. Ať je tu čisto. Žádní škůdci. Pravá purpura obsahuje myrhu a kadidlo. Ale tak maličko, že jen ocásek jemně zavoní. Připomíná mi to kostičky šumáčku za dvacet halířů. Jmenovaly se tiky. To nemá s pytlíkovým šumákem srovnání. Dvě mrňavé kostečky v balení. Unikátní chuť. Když se vydechlo, připomíná mi to právě tuhle vůni pravé purpury. Za vánoční čas spálím dvacet i víc pytlíčků. Dnes jsem si je snesla. Dva originály. Vzácnost z náchodské Kamenice z loňska. Volám paní z etikety. Loni jsem jí poslala vyznání. Nereagovala. Vysvětluji - jak jsem ji loni našla.

- Že vy do ní dáváte myrhu nebo kadidlo?

- Obojí.

- Unikátní vůně. Neopakovatelná!

Objednávám deset dvacet pytlíčků.

- No, snad něco vyřadím z produkce..

- Bylo to letos špatné?

- Bylo.

Prý na dobírku. Ne, ne. Pošlu peníze na účet předem.

Myju okna. Zdobím. Přemýšlím. Nořím se do sebe. Zpytuji. Žehlím. Poslouchám pořad na SV.

https://www.svobodny-vysilac.cz/2020-12-01-pokrivena-zrcadla-tohoto-sveta-143-dil-123-min/

Před koncem volá znalec práva... Odkazuje na svůj včerejší pořad. S chutí si poslechnu. Ale až zítra. Zrzečka mi leze na klávesnici. Moc se jí líbí kmitající kurzor. Vrr. Vrrrr. Mluví. Celým tělem.

A já si to své jdu uložit.

Dobrou noc!

https://www.svobodny-vysilac.cz/2020-11-29-autogenocida-naroda-i-lidstva-alois-hlasensky/

Pod pořadem jsou odkazy, jak sněmovna má hlasovat, ale jak porušuje zákon!!! Hlasovací parametry vědomě porušují, protože my občané je neznáme. (Běžné hlasování - přítomných je třeba 64 poslanců...)

Domácí úloha:

Spočítejte, kolik lidí umřelo první březnový týden roku 2018 navíc proti březnovému průměru za několik předchozích let?

Potřebné informace najdete na webu ČSÚ v grafu na spodku stránky (posouvat doprava a doleva):https://www.czso.cz/csu/czso/obypz_cr...

Úloha pro lepší počtáře:

Kolik lidí zemřelo navíc nad průměr z jiných let v době od prosince 2016 do února 2017?

Až zas nějaký rouškarián, nebo svědek COVIDův napráská tohle video k cenzuře, ať rovnou nechá cenzurovat i údaje od Českého statistického údaje.

Od nynějška naleznete videa Moravského trolla i na Iránském portálu "APARAT"https://www.aparat.com/v/7pqHi

Ústavní zákon č. 110/1998 Sb. Ústavní zákon o bezpečnosti České republiky

Zákonč. 222/1999 Sb. Zákon o zajišťování obrany České republiky

Zákonč. 240/2000 Sb. Zákon o krizovém řízení a o změně některých zákonů (krizový zákon)

Zákonč. 239/2000 Sb. Zákon o integrovaném záchranném systému a o změně některých zákonů

Zákon č. 2/1969 Sb. Kompetenční zákon

Zákonč. 241/2000 Sb. Zákon o hospodářských opatřeních pro krizové stavy a o změněně kterých souvisejících zákonů

Zákonč. 281/2002 Sb. Zákon o některých opatřeních souvisejících se zákazembakteriologických (biologických) a toxinových zbraní

Zákonč. 585/ 2004 Sb. Zákon o branné povinnosti a jejím zajišťování (branný zákon)

https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1998-110

Žaloby na roušky, Nouzový stav a jiné - www.zahumensky.cz

47. schůze PSP, 11. hlasování

62. schůze, 212. hlasování

70. schůze, 11. hlasování

63. schůze, 6. hlasování - Vysl.souhl.s pobytem vojenských zdravotníků

CHRAŇTE NÁS PŘED "POVINNÝM" OČKOVÁNÍM: JAK NAPSAT POSLANCŮM

Dobrý večer do studia,

oba vás zdravím. Na odkazu níže je návod, jak napsat poslancům, aby se poslanci zasadili o to, aby do zákona zakotvili dobrovolné očkování, viz níže. Možná by bylo dobré to zveřejnit, ať to pošle poslancům co nejvíc lidí.

Dopis začíná takto -

do Poslanecké sněmovny brzy doputuje návrh zákona o očkování proti Covid. Mám důvodné obavy, na základě mediálních vyjádření členů vlády a dosavadního vývoje situace okolo koronaviru, že očkování bude podmínkou pro výkon řady lidských práv a základních svobod. Nejde jen o cestování, ale o mnohé další z běžných lidských činností.

Pozměňovací návrh poslanců ..... k vládnímu návrhu zákona o očkování proti onemocnění COVID-19 a o změně zákona č. 48/1997 Sb., o veřejnémzdravotním pojištění a o změně a doplnění některých souvisejících zákonů,ve znění pozdějších předpisůke sněmovnímu tisku č.

V části první čl. I. se za § 1 vkládá nový § 2, který zní:

"Očkování je dobrovolné. Podstoupení očkování nesmí být žádným způsobem vymáháno ani nesmíbýt očkováním podmíněn výkon základních lidských práv a svobod."

Dosavadní paragrafy se přečíslují.