Prý bouře na Slunci. U nás sychravo :-) 

03.03.2021

Skotačím životem. Se svými rybkami je račice v bezpečí, v radosti, ve štěstí, jistotě. Teď mi do toho bezstarostného tančení hodili vidle. Už rok kličkuji, vybírám zatáčky, sprintuji, aby to bylo už za námi. Přitahují šrouby. Od pondělí nevycházím, užívám si dům, zahradu. Nemíním si zvykat na policejní hlídky, patroly, kontroly; nechci, aby to moje oči viděly. Žádné zvykání. Nechci běsy. Znám se. Jsem svobodomyslná. Nepotřebuji vidět maminku přišlápnutou brutálním bezmozkem před dítětem. Nebo čtrnáctiletého hošíka - zbojníka - odpůrce roušek - opět zakleknutého na zemi. Tohle fakt nechci vpisovat do své mysli. Dovolují si uplaťnovat násilí na svém národu. Ať si to zkusí třeba na obrovitánském nepoddajném krimigrantovi! 

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-03-03_Rano_se_Zrzkou/

Prý jsem v minulých životech hodně investovala do vzdělávání. Což činím i v tomto. Člověka vzdělaného přijímám i bez škol. Znám lidi, kteří mě překvapují svým rozhledem. Nemají ani maturitu. S přehledem o světě je lehčí žití. Člověk není v pasti strachů. S vědomostmi a zkušenostmi modeluje možnosti vývoje. - Jak ráda jsem chodila do školy! Jak jsem milovala z celého srdce své učitele, spolužáky! Gymnázium - sen, pohádka, radost, první lásky. Studium na vysoké škole - bože, jak já se radovala z oboru, který mi odkryl a přiblížil můj učitel mateřského jazyka na základní škole. Doplnil si vzdělání. Přešel s námi na gymnázium. Tam jsem ho doslova žrala v dějepisu. Jiří Matějka. Samozřejmě, že jsem vystudovala češtinu. A uplatňovala v ní dějepisné znalosti. Každá maturitní otázka z literatury vyžaduje ujasnění společenské situace. Vyžadovala jsem nejprve charakteristiku doby, v jaké spisovatelé tvořili. Logicky. 

Celý život jsem studovala. Grafologii. Průvodce Čedoku. Můj odznak s nápisem Guide - jak ráda jsem ho nosila! Zpívala jsem s kapelami. Stále jsem se učila k nějakým zkouškám. Závěrečná práce a přezkoušení v ročním vzdělávání ředitelů. Glejty, certifikáty s razítkem EU. Ble. Hm. Deset let neutálých školení v Herbalife. Bavilo mě... 

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-03-03_Dopoledne/

Dnes se dívám na svá vysokoškolská studia jako na chiméru. Všechno je jinak. Leckde chybí tisíc let. Nesrovnalosti v datech, osobách, faktech. Lži. Vymyšlené příběhy. Největší říše světa nebyla ta římská. Prý Svatá říše římská národa německého. Poněkud mi tam něco drhne. Ten název... Encyklopedia Britannica - snaha sebrat veškeré lidské vědění. 18. stol. V ní ještě byla mapa největší říše světa. Tartárie. Naše slovanská. Kdepak by mě napadlo, že když jsem doma slyšela - jeď třeba do tramtárie nebo to bylo někde v nějaké tramtárii, že to není vymyšlené slovo. Jen zkomolenina Tartárie.

Probuzení. Co ses naučila, je jinak. Asi sedm let čtu, sleduji, porovnávám, nevěřím, ujišťuji se, že všechno je jinak. Jak to, že se zhruba stejně učilo u nás i za železnou oponou? Někdo vymyslel příběh dějin. Pečlivě vymazal vše, co bylo jinak. Pamětníky nechal pomřít v bitvách, válkách. Dnes je to podobné. My staří si ještě pamatujeme z vyprávění rodičů, kdo vyprovokoval Druhou válku. A kdo se vydal na osvobozující cestu Evropou až do Berlína. Jen jsem netušila, že myšlénka - plán vznikl v London City. Nejprve první zabíjení. Neukončeno!! Jen 11.11.1918 v 11.11 vyhlášeno v železničním vagoně PŘÍMĚŘÍ. Žádný mír. A jak to, že naše republika vznikla už 28.10.? Byli jsme součástí Žaláře národů. Nikdy mě nenapadl časový předstih vzniku ČSR. Naše dlouhá nudle byla přetržena po Druhé válce; rozdělení světa a následky nebyla náhoda. Plán. Mocní věděli, že příměří z roku 1918 skončí Druhou válkou. 1919 na sto let mocnostmi narýsována tak zhruba mapa Evropy. Pařížská konference.  Versailleská smlouva. Už rok, vlastně dva lítáme v povětří. V první válce - to byla jatka! První tank. První letadlo použité v boji. První ostnatý drát. Poprvé plynová maska u Yperitu. Nasivní bitva u Verdunu 1916. Prý mlýnek na maso. A pokračování v druhém dílu. Další lidská jatka - Kursk, Dukla, koncentráky... Formování čsl. jednotky v Buzuluku. Dukla. Zrovna včera jsem psala o veteránu od Dukly. V 98 letech okraden na JIP. Bezmocnému ukradli telefon za šest set korun. Jen pro komunikaci s manželkou.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-03-03_Veteran_druhe_valky_pan_Hlavicka,_okradeny_na_JIP_o_telefon_za_600_Kc

V období mezi dubnem a červnem bude všem zdravotníkům v republice vyplacen příspěvek ve výši 50 až 75 tisíc korun. Za druhou vlnu Covidu. To by měl okradený veterán Hlavička zajisté radost.

Asi před dvěma třemi lety v prodejně Kanzelsbergeru mě jedna učebnice dějepisu překvapila: Německá armáda úspěšně odrazila v dubnu 45 zuřivý útok Rudé armády u Brna. - vypadly mi oči z důlků. Ta věta je dvojsmyslná... Takhle se přeformátovává. 

Ještě nikdo nedal najevo, jaká je další představa světa. Žádná Jalta. Tak mi docvakává... Plán - zničení zemí. Žádné země, žádné národy. Přemalování dějin. Co je k tomu nutno? Vybití pamětníků. Nakrmíme je virem. 

A teď! Dokončit debilizaci lidstva. Tak jak to urychlíme? Zavedeme inkluzi. Zdržení pro učitele i žáky. Natáhneme do tříd asistenty. Rušivý element. Pořád ještě to není ono. Necháme děti rok doma. Dokonáno.

Linda mi píše: 

Premiér Andrej Babiš (ANO) chce pro letošní maturanty tzv. úřednickou maturitu. Místo zkoušky by podle něj mohli studenti dostat známky podle průměru za celou SŠ.

Odepisuji:

Ať jim to dají normálně zadara, stejně to jsou debilové bez znalostí dějin, pravopisu mateřského jazyka; i kdyby do školy chodili, blbí jsou jak vantroky. Vychoval si voliče - bulíčky.

Ježíš, to jsem se urvala. Myšlenková mapa mi vytekla.

Abych neumřela blbá s VŠ vzděláním, sestudovávám z nových pramenů dějiny... Mám v plánu přečíst tolik knih. Stihnu do své smrti? Soužití s intuitivními rybami obohatilo můj život. Kdykoli zakolísám, rybky jako by se koukly někam přes lupu. Někam do minulosti, budoucnosti. Pak mě uklidní.

Vzdělání člověku rozhrnuje závoje nevědomí. Informovaný je údajně ve výhodě. 

- Peťuš, víš co se chystá?

- No, copak se chystá?

- Peťuš, sdílené bydlení, sdílená auta. Já nechci nikomu půjčovat svůj dům. Pocákal jsi zrcadlo. Mýdlo jsi položil do mýdlenky plné vody. A cizí by mi tu ničili a neuklízeli.

- Prosím tě, co to je za blbost?

- To pošplíchané zrcadlo?

- Ne. Vždyť je to nesmysl.

- Dnes se tu stavoval Lukáš nájemník. A zrovínka mi povídal, že mu někdo volal. Prý jestli neruší. Ruší. No, my jsme ze sdíleného bydlení. Řekl, že bydlí v krásném podnájmu. Prý to okamžitě típnul.

- Prosím tě, to je nerealizovatelné.

- Peťuš, v roce 1918 taky zakázali šlechtické tituly, začali zestátňovat a v roce 1948 sebrali majetky... Klaus Schwab naplánoval velký reset.

- To jo, ale to, co říkáš, to se zkrátka neuskuteční.

Uklidněna spokojeně odcupitávám. Je nachlazený. Balím ho do deky. Nasazuji zlatý med. Čaj na pocení. Odpočinek. A kočičí divadlo. Přinesl odněkud hračku. Úspěch :-) 

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-03-03_Zrzka_ma_novou_hracku/

K tomu vzdělávání. V pondělí jsem měla povídání v naší FB skupině pro klienty o vláknině. Pracujme na sobě. V jakékoli oblasti. Třeba ve výživě. Mějme přehled o tom, co nám podstrkují v obchodech. Sáhněme vždy neomylně správně do regálu. Dnes jsem si poprvé uvařila těstoviny z čočky a z cizrny. Nepoznali byste. 

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-03-03_Obidek/

Proč jíst lepek v těstovinách z pšenice? Měla jsem sice použít žampiony. Ale nevycházím. Namočila jsem sušené houby nasbírané s láskou pánem tvorstva. Pochutnala jsem si. Ještě před deseti lety jsem o výživě nevěděla zhola nic. Využijme dobu zavření. Začněme šít, zajímat se o zdravé vaření, o výživu. Nebo třeba zkoumejme taroty, práci s kyvadlem. Jen neustrňme. Podporujme se. Nenechejme se rozdělit rouškami. Držme se, pokud chceme někomu vynadat. Kontrolujme myšlenky. Jde to ztuha - to vám mohu říci. Mám výhodu. Dnes jsem se chtěla propadnout do beznaděje sdíleného bydlení. Piráti už mají našlápnuto. Ale ne. To nedopadne. To nemůže dopadnout. A neupadejme na mysli. On totiž svět má dobrý konec. Jen teď se trošku Phoenix třepe v popelu. Jenže vzdělaný ví, že vždycky vzlétne z popela v plné síle a kráse zas znovu. Věk končí. Věk začíná. 

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-03-03_Zrzka_ma_novou_hracku/

Dobrou noc!

P. S. Dnes u nás čtyřikrát zazvonil zvonek. Nenamalovala jsem se. A nevadilo mi to. Asi stárnu. Tak se zas zítra zmaluju, abych se uchovala :-)