Půlnoc. Lije. Vítám tě, podzime! Jdeš brzy

14.09.2022

Ráno. Pošmourné. Zahrada dostává hojnost zálivky. Vstávám v plné síle. Na desátou buď připraven!

Před týdnem nám pan roletkář nainstaloval vkusné plisé roletky Pavone. Stěžoval si na nový telefon, který ho zlobí. Víte, co mu řekli v opravně? Bude tři týdny minimálně bez telefonu. A tečka. Zaplať bůh, že v opravně! Že se telefony neopravují vyhozením do koše. Dovedete si představit, jak se může v dnešní době řemeslník obejít bez telefonu? Každý člověk, každá profese dnes už nefunguje bez telefonu; jsme lapeni v tenatech závislosti. Náš pracovní pomocník. Během dne v něm stále něco hledáme. Dopravu, mail, recepty, FB...

Ptala jsem se, jak to vyřeší. Já měla totiž od rána v hlavě řešení na svůj prasklý ntb.

- Půjčí vám náhradní? Někdy to tak dělali? Když jsem měla nový telefon, je to tak pět šest let, půjčili mi náhradní telefon.

- Ne, nepůjčí. Budu si muset koupit jiný.

- Tak, tak. Koupit jiný a nový nespolehlivý vrátit.

Od minulého týdne mám nový ntb. Identický s novým z dubna. Dobře slouží. Spolehlivý. Má jednu vadu. Při přenášení tomu dubnovému  praskla někdy v červenci přední deska. Nejdřív jen vláseček. Přenášením se zlomeninka zvětšovala. Kolikátý ntb mi to už udělal? Tentokráte jsem zainvestovala. Minulý týden mi byl objednán nový. Dnes dopo přišel můj IT pomocník; všechno nainstaloval, přetáhl, udělal identický počítač. Spokojenost. Krásný. Prý je deska údajně vyztužena. Jakou svou průpovídku použije Petroušek? Přece:

- Budeme se těšit.

Už pracuji na novém. Poslouchám pořad na starém - teda novém z dubna. Už pracuji na reklamaci nového - tedy starého z dubna. Mám dva nové. Jen kvůli nekvalitě. To jsme to dopracovali. :-) A co člověk, který žije ze dne na den? Jak ten bude svou situaci asi řešit?!

Volám mostaři. Upozorňuji ho na břízku na pilíři. Jj, ještě ji prý odstraní. Mostař je Povodí Labe. Nevím, komu patří pilíř a břízka. Ale dotáhnu to. Tenhle most už nespadne. 

Joj, co to čtu? Na tři čtyři hodiny vypnout lidem proud? Tak přeci jen fašisti zvítězili. A my se ve škole učili, jak byli poraženi. Na oko. Jejich potomci u kormidel dokončují likvidaci Slovanů. Nedejme se! Naše haléřová elektřina... Krmíme chřtány cizích. A našim ji krokodýlové z vlády prodávají za drakonické ceny. 

Strávila jsem do oběda necelé dvě hodinky v dobré společnosti. Pocvičila se v terminologii - máš to jako aplikaci nebo program? Taky v heslech. Jak lezeš do... A že jich je. A když chceš dát staré, dostaneš zprávu, že toto heslo už jsi jednou použila. Vrchol drzosti je, že se dozvíš, že toto heslo bylo před třemi měsíci změněno.:-)

Učím se po domě chodit v botách. Mám v nich vložené zdravotní vložky fy Boty Hanák. Občas ze zvyku vyběhnu z bot... Do svobody. Zas se do nich vracím. Já se tam vrátím... Asociace! František Halas. Jeho slavná básnická skladba z roku 1939. Silné osobní vyznání lásky k Vysočině, krajině básníkova dětství.

Sednu si k ohni, z jehož kužele bude černá hodinka soukat teplo a všelijaké povídačky. Pst, pst - zasyčí uhlík a ztratím se sám sobě v kočičím tichu. Doma, doma, doma! To je ono, to je to slovo jako ten nádherný "špalek" kupovaný na poutích, slovo, které hodinu vydrží sládnout pod podnebím. Vzpomenu si na sestru vránu, bratříčka chocholouše, i na ostatní čtyřnožky a hopsáčky, polituji, že nejsou blíž, ba možná i nějaké to kázání bych svedl a ten žvanec taky by se pro nás všechny sehnal.

Halas mistr slova. Výsostné jazykové prostředky! Nádherná oslava krás domova, jeho jistot. Báseň v próze patří mezi klenoty české poezie. To by koukal. Kohout plaší smrt! Naše vlast je národu volná. Hlavně žrádlo, plné koše... Národe, až nebudeš mít co jíst, pak už bude pozdě. Prober se!

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-09-14Kocicaci/

Moureček trpělivě drží dietu. Nevidím, že by se zmenšovalo jeho břicho. Taky by mě zajímalo, kam venku nosí šišky. V kočkolitu ani jedna. Vypadá spokojeně, pejsek. 

Peťuš, víš, že před dvěma lety se na konci října ztratila naše Micicinda?

Kroutí hlavou. 

- No, už to budou dva roky. A někdy v listopadu, v prosinci jsem nesla v náručí naši Zrzečku, to ještě nebyla falešná, a pod okny se plížil Mourek. Přikrčený, vypadal jak krokodýl. Otevřela jsem dveře a vyháněla ho pryč. 

- Zrzi, krokodýl!

Loni na jaře mi ho bylo líto. Dostal něco na zub. Osedlal si nás. Kdo ví, kdo ho krmil. Kdo mu umřel. Kdo ho vyhodil. To už se nedozvím. Moureček už nás stál! Ze rvačky o revír pochroumané oko. Kastrace. Zánět močových cest. Spokojeně se vyvaluje na horké dlažbě. Chrápe. Nahlas. 

Peču metýnku. Používám program - neotevírat dvířka. Ještě štěstí, že jsem otevřela. Maličko jsem koláč přičmoudla.

- Myslíš, že mám jet do lesa?

- Petroušku, vezmi holínky, pláštěnku. Jeď!

Chvíli čeká, jestli nepojedou s Honzíkem.

- Ty asi nepojedeš, viď?

- Petroušku, mám volat lidem. Promyslela jsem si, jak budu malovat obývák. Všechny věci si předmyju, abych po malování umyla okna, podlahu a mohla vše nastěhovat. Bude to zápřah.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-09-14_Don_Simon_Tempranillo/

Vezu jídlo klientce. A tyčinky počítačovému dobrodinci a kus koláče. Doma. Nalévám si víno z lahve nazdobené v barvičkách, které mi připomínají kostým Masopustu. Kohout. :-) Kluk, který řídí masopust, má na sobě přesně tyhle barvičky. Vlajou za ním jemné ocásky látek. 

Sedám k novému ntb. Chceš nechceš, dostane se ti před oči z dění všechno. Na Telegramu skupina Absurdní svět, Covid logika, Selský rozum... Tam je zpráv!

Platby za plyn českých platičů končí ve Finsku. Pavel Zítko hovoří o vojebu. Už včera jsem slyšela, že se finští důchodci mají z našich peněz dobře. Souhlasím s Pavlem. Takhle se ožebračuje národ v přímém přenosu. Lidi, držte se! Pokud vydržíte, pokud zatnete zuby, udržíte své nemovitosti. Ono to pomine, jako všechno...

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-09-14_Konverzky/

Ještě jedna zprávička. Konversky. To slovo jsem už slyšela. Nezajímalo mě. Test inteligence... 

Renata Hambálková

Converse - obrat - zpětný chod. Chcete vědět, jakou obrovskou změnou prošly během poslední doby Conversky? Tak se podívejte na moje prinscreeny jejich temné prezentace na instagramu někdy z roku asi 2021. A porovnejte s tím, co tam je teď. Stará prezentace, kde se nepokrytě hlásili k uctívání Satana, je pryč a vše je zalité sluncem. Pamatujete, jak se v roce 2021 rozdávaly tyhle tenisky za očkování? Myslím, že to byla i nápověda ve smyslu "zazoomujte na Converse". Proto na ně upozorňovali, co to je mezi mladými za oblíbené zlo a kam to všechno směřuje. Tady Satan vyhrával na plné čáře. Vrána k vráně sedá. Kdo se asi šel očkovat kvůli converskám a ajfónu. Ten, kdo v tom viděl jen tu odměnu. Drahé zboží, které může získat zdarma. Jít se očkovat do obchoďáku. Byla oslovena konzumní společnost, která absolutně není schopna o tom přemýšlet. Chce jen výhody. Získám módní conversky a jeste QR kód a budu moct jít do reataurace. Taková vymoženost, no, neberte to....Že je to diskriminující vůči neočkovaným, nevadilo. Byla to zkouška. Myslím, že andělé nás zkoušejí, zda v tom novém světě obstojíme, zda si ho zasloužíme. Zla bylo dost. Netřeba ho ještě podporovat. Pokud firmě někdo šlápl na krk, tak je to jen dobře. Tohle je obrat jako prase. A taky dříve zcela nepředstavitelný. A přijdou další! Už brzo! 

Tak jo. Budeme se těšit!

Dobrou noc!