Pyžamový

07.03.2020

Košilový den. Plán - lyžovat. Poslali déšť. Zítra lyže. Dnes postel, domov, čtení, spánek, odpočinek, relax... Péťa se diví, jak dlouho mi jde spaní. Umím. Kdykoli, kdekoli. Někdy to přeci musím dohnat. Po snídani se lehce zasouvám zpátky do sarkofágu. Nemíním z něj vylézt, i kdyby čert na koze jezdil. Poslouchám o mase v plynu ve vaničkách. Časopis Šifra.

https://www.youtube.com/watch?v=IMoCFF1r9sQNechávám se rozkolísat zprávami o coronaviru. Aha, výjimka řidičům kamionů, záchranek - ti mohou roznášet. Uvědomuji si podstatu manipulování. Zvůli státní moci.

Poslouchám Hitlerovu reakci na coronavirus v Čechách.

- Deset milionů Čechů a jen osm nakažených!!! 

To Hitlera rozlítilo. :-)

https://www.youtube.com/watch?v=RaU_UQ18L5U&feature=youtu.be

Řehtám se u předabované Kenovy tiskovky. Paní Babišová zachránila 40% nemocných. Rozstřihla podprsenku, vytvořila dvě roušky...


https://www.youtube.com/watch?v=uUFmWnr_Nes

Další doopravdická tiskovka s Kenem. Premiér jako vyšetřující soudce -  jméno, kdo to řekl? Petschkův palác, 1942.


https://www.youtube.com/watch?v=rrl8gwX1Mtc&fbclid=IwAR1kzeScB1udfSxMHR9eoE77WW2qRlsSp5Lct2TB2GZM3godAR6UwCXbpZ8

Helena Heclová píše:

My jsme tak neustále a pořád dušený, tupený, ostouzený, likvidovaný a vykořisťovaný národ, že jediná obrana je asi náš humor, a když se ten objeví, začíná nová etapa.

Ano, český národ si na vše vymyslí vtip. co mu zbývá?

Čtu na FB: Petr Novák: Fikce viry a odvedení pozornosti.

Kousek z úvodu:

FIKCE, VIRY A ODVEDENÍ POZORNOSTI

Sdělovací prostředky nejsou v davově-elitářské společnosti (a v té prosím žijeme) nástrojem předávání informací, ale nástrojem určeným k řízení davu. A co je to ten dav? To je skupina lidí, která žije podle tradic a soudí podle autorit. Pomocí in-formací (z latiny - znamená to "utvářet", tedy to, co utváří "váš názor", tedy přeneseně - formuje "váš" světonázor) můžete docílit prakticky čehokoli co potřebujete a nemusíte si ani nic vymýšlet. Chcete, aby se lidé začali bát třeba něčeho zcela běžného? Třeba takového sexu, soulože? Tak pojďme na to: Momentálně existuje na světě 40 miliónů prokazatelně HIV nakažených. Za posledních 35 let na AIDS zemřelo 36 miliónů lidí a v ČR máme od loňska přírůstek dalších 222 případů. A teď si vezměte, že by to v médiích in-formačně ozvučili stejně, jako nyní koronavir. Už jste si koupili kondom?
Víte kolik lidí mělo loni prokazatelně (vyhledali lékaře) u nás chřipku? 996 000, skutečně jsem se nespletl v nule. A z toho 625 skončilo na JIP a z nich zemřelo 195. Na následky této chřipky a komplikacemi s nimi spojenými zemřeli další stovky lidí, takže se číslo zastavilo cca u 2000. Loni tedy v ČR zemřelo na chřipku a komplikace s ní cca 2000 lidí, což je každoroční standard, který se prý pohybuje v rozmezí 1500 až 2000 osob za rok. A teď si vezměte, že by média dostala zadání, že z těchto případů mají udělat stejný "info-produkt", tedy nástroj řízení, jako je nyní akce koronavir. Každý rok by lidé dělali nálety na obchody, skupovali by nesmyslně mouku (to máme najednou v ČR pekařů, že?), firmy by zakazovaly služební cesty (v okolních zemích totiž každoročně také "chřipkují" a umírají), zasedala by vláda, WHO by se předhánělo s "predikcemi" možného vývoje, u lékáren by byli fronty na roušky a mnoho lidí by z preventivních důvodů nešlo do práce.

Jak jsem již psal 26.2. - Koronavir je nástrojem globálního řízení. Atd.

No, tak to sis, Aranko, dnes moc nepočetla, viď? A to jsem nenapsala, že jsem si taky chvíli četla Ivaškovu Energeticko-informační bezpečnost slovanského světa.

Celý den se chystám do sprcháče. A na nákup. A nic. V poledne jen lívance ze včera. Zdravé. Lehké těsto. Jen mouka z ovesných vloček, můj žitný kvásek - už třetí rok se blíží v létě od prvního založení. :-)  Domácí vajíčka a jeden banán před rozkladem. Tvaroh od farmáře. Domácí marmeláda. A úplně navrch šlehačka. 

Spánek střídá poslech. :-) Nechávám se vytáčet zprávami o hloupostech. Stále a stále si uvědomuji své štěstí. Hned zas ohrožení státu, lidstva. Přesvědčuji sama sebe o bezpečí.

- Peťuš?

- No, copak je?

- Peťuš, mám tě moc, ale fakt ohromně moc ráda. Jsem tak šťastná; s tebou! 

- Buď klidná!

- Peťuš, otatínkuj mě!!!

Rozpažuji ruce. Nechávám se obejmout. Pevně. Abych cítila bezpečí. Metoda pevného objetí - dr. Jiřina Prekopová...

Skyp. Linda. Povídáme si o nesmyslnostech zavírání sportovních akcí, o karanténě, o nekaranténě, o kreténech. :-) O komedii na naší politické scéně. O nevyzpytatelnosti vládních rozhodnutí, o chaosu. Jde mi hlava kolem. Přece mi o nic nejde. Cítím znepokojení. Linda:

- Mami, dnes jsem byla chvilku na zahrádce.

- Já loni jsem byla týden venku.

Jo, nesmyslná replika. Nejsem ve své pohodě. Tak se hezky uklidníme. 

- Já jsem byla před týdnem hodinu na zahradě.

Petroušek odjel pro mléko. Lezu konečně do sprcháče. Beru si k němu ntb. Dávám si nahlas poslech. To Peťulka nemá rád. Využívám jeho nepřítomnost. Uzemňuji se vodou. Óóóóhm! Ochranné vajíčko. Kchááá! Ať zlo zůstává mimo mě. Ať je česká země v bezpečí. 

- Ťuti?

- Řídím. Co je?

- Zajeď do dvora. Já už nikam nejedu. Nechce s mi.

Slyším na druhém konci spokojený souhlas.

Je tu. Zatápím. Oheň v kamnech. Teplo domova. Svářím mléko. Zbytek, co se nevjede, svářím v malém elegantním plecháčku. To bude kakao pro mě. Husté. Moc husté.

Petroušek sleduje florbalové utkání našeho Honzíka s Kladnem. Nastupují. Volá mě do pracovny. Ukazuje mi naše hráče. Honzík kapitán.

- Peťuš, mám ho moc ráda. Moc. Jak vlastního.

Kladno před třemi lety kleslo z nějaké té vysoké příčky. Nevím, jak se tomu říká. Liga?

- Peťuš, tak to asi prohrajou, viď?

- No, ti nám to naklepou.

Přestávka.

- Jaroměř vede jedna nula!

Po další přestávce vedeme opět.

Na konci - doufám třetiny, snad se to nehraje na jiné části, :-) hlásí:

- Jaroměř vyhrála 4:3 s Kladnem.

Tak to je úspěch! Mám radost.

Uvelebuji se u ohně. Český trapný meinstreamový lev. Kolik cen přiznali pafilmu Nabarvené ptáče. Prolhaný autor. Prý autobiografie. Ne, není. Je to lež. Neexistuje tento příběh. Vymyšlený hnus. Šalba! Nechci film vidět. Stačily mi ukázky. Tfuj! Lež jak věž. Lžou lidem z pódia. 

Ukázka z Farářova konce. Slyším repliku:

- Když budu chtít, tak vono se něco najde. Na každého!

Ó, jak aktuální věta. Už jen chaos s daněmi na jedno pivo! Už jen odposlechy, kamery. A ta věta platí dodnes. A daleko víc!!

Kdyby nebyly pro mě znepokojující rány na FB, byl by to fantastický den. Jenže nárazy zpráv - to byla metelice. Turek vozí na hranice džihádisty. Ježkovy voči! Pedofil vítězí v primárkách. Maminka dnes bez komunikace, bez rozvíjení. Vidím ji klimbat v jídelně se zataženými žaluziemi bez horkého čaje. Nezkontroluji to. Osuška zničená neinformovanou kjavou! Neumí číst. Ne, nebudu se jitřit. Bože! Nechce se mi z domečku. Z hradu. Z pevnosti. Z bezpečí. Nechci svět.

Jdu si číst. Dobrou noc!

P. S. 1: Dnes a včera to nebylo libé počteníčko. Omluva. Zítra hodím optimismus. Vím to. Čeká mě krásný den! 

P. S. 2: Přeji všem ženám, ženičkám, žínkám, budoucím členkám našeho pohlaví - VŠECHNO NEJLEPŠÍ a buďte ženami! Buďte ženské, něžné, mateřské, chytré! A sličné!