Račí, sebereflexní, rybízový, svobodný, šťastný, krásný, pracovní

17.07.2019

Den pro rozjímání. Někdy ve svých emocích myslím, že je konec světa. Zítra učiním pokus o korekci. Dostanu se na volnoběh. Pokud má člověk negativní emoce, pramenící ze skutečných událostí, potlačením se jich nezbaví. Naopak, když něco psychicky bolí, ponořením se do toho, vyčistím. Pro zdraví je důležité vědomé vychutnávání, odžívání. Potlačení je nejhorší věc pro člověka, Zůstává to v nás a může to způsobit zdravotní problémy. Chápe to mé okolí? Ví se to? Nejtěžší je práce na sobě. Oboustranně!!! :-)  

Někdo je schopný situaci rozumově navnímat, na úrovni rozumu je schopný ji potlačit. Někdy naše emoce vznikají spontánně; nejsou zcela na místě. Naše spontánní reakce neodpovídá té situaci. Když si ji rozumově rozebereme, dojdeme k závěru, že emoce nebyly zcela na místě. V tomto případě jsme rozebrali, nepotlačili a zjistili, že ta situace není tak negativní. V daném okamžiku situaci považujeme za těžkou životní újmu, ale po měsíci, roce, zjistíme, že to bylo to nejlepší, co nás mohlo potkat. V poslední době zapomínám vyhazovat negativní myšlenky. Je třeba jim dát pá, pá. Bez náhražky. Někdo potlačuje alkoholem, jídlem, jiným únikovým řešením. Žádné úniky, žádné náhražky. Prožít si, vybrečet se, oslabit emoci a zlikvidovat ji, aby nevyskočila v nejnevhodnější životní situaci nebo někde ve společnosti. Asociace se vybaví v nevhodný okamžik. Teorie a praxe, kéž by našly soulad.

Duchovno nesmí být únikem z reality. Úkol duchovna je zlepšit kvalitu našeho života, ne z něj unikat. V 3D realitě žijeme tenhle konkrétní. Nenechat se likvidovat blbostí, nevědomostí, nevzdělaností, hloupostí... Těžký úkol. Ireno, to dáš!! Pokud budeš přivírat oči a ucpávat uši :-) :-) 

Otevírám FB. Moji nejmilejší dva kamarádi z dětství. Ivetka a Stáňa. Spíš Stáňa a Ivetka. Se Stáňou jsme se měli nesmírně rádi. Jeho rodiče mě brali s sebou na chatu na Špinku. Vůbec jsem tam nesmutnila. Bez maminky. Bylo mi tam nádherně, kouzelně. Denně jsem přeběhla přes ulici a šla ke Stáňovi. Krásně to u nich vonělo. Vždycky jsem měla žízeň. Jeho maminka mi do krásné skleničky nastříkala sifon. Dodnes miluji bublinky v nose. Bohužel piju jen vodu a čaj. Ve vlaku mi dají k jízdence lahvičku perlivé. Obrátím ji do sebe, až mi vytrysknou slzy. Slastné. - Stáňa mi vozil dárečky z prázdnin. Od Otmuchovského jezera - propisku s plovoucím parníkem. Ta byla krásná. červená. Parník plul při naklonění tužky v kapalině sem a tam. Nebo čertí gumovou hlavu s nafukovacími rohy a jazykem. Jejich maminka pracovala ve výrobně cukroví. K mým výročím jsem od ní dostávala nádherné dorty. A dárky. Mám je dodnes schované.Vepřovicové desky na knihu, nádhernou brož...  Tolik vzpomínek... Paní před nedávnem odešla, za ní její manžel. Milovala jsem je. I babičku. A oni mě. Děda ne. To byl nemluvný jézeďák v holínkách. Vždy mručel: Ty seš tak dlouhá, kdo si tě veme... Stáňa řekl: 

- Reni, jestli na mě počkáš, tak já si tě vemu. 

Pro Stáňu,  vnuka svého mrzoutského dědy, jsem si na hlavě často dala do gumičky vodotrysk. :-)  Palmu. Stáňa se mě ptal: 

- Reni, a uděláš si na hlavě zase vodotrysk?

Ivetku jsem včera potěšila pohledem z dávnověku. Vložila jsem jí na FB dva pohledy od ní a od bratra Stáni... Poznala písmo své maminky - nadepsali jim dopředu mou adresu. Potěšila mě její reakce.

Pro dnešek klienti odešli. Za mamkou nemusím. Dva úkoly. Žehlit a rybíz. Pár keřů rybízu doprovází poslech Soni Sofi. Horoskopy na srpen. Co čeká raky v druhé polovině prázdnin? 

Zabubnujte alarm. Nastavte lidem mantinely. Uděláte transformační skok. Půl roku vás osud zkoušel, teď v životech raků nastává bod zlomu. Raci už nikdy nebudou stejní jako dřív. Všichni raci. Budou vám říkat: Ty ses změnila. - Sedím na stoličce mezi rybízovými keři. Usmívám se. Ty ses změnila - to jsem slyšela asi tři týdny zpátky... Ne, ne. Já se totiž transformuji. 

- Tak co tam máš, Soňo Sofi, pro raky dál?

Řiďte se upřímnými city, nezapojujte rozum. Raci, neblokujte si své emoce. Nedávejte najevo, že někoho nepotřebujete do tandemu. Netlačte něco za každou cenu proti proudu. Zapojujte intuici. Dívejte se okolo sebe. Nenechejte se tlačit do uličky, svazovat se. Vymezte si prostor. Řekněte a dost! Do spolupráce vám jdou kvalitní lidé. V oblasti práce - vymezte si hranice. Raci jsou pečovatelé; zrodili se právě proto, aby se naučili odpočívat, aby si našli své hranice a naučili si je vymezovat. Nemusíte vyhovět všem, nemusíte se nikomu omlouvat, pokud je to v rámci etiky, slušně. - Češu a pokyvuji. Jenže okolí to neví, že se račice transformuje!

Raci, jde vám do života velké štěstí. - Soňo, to mám. Jsem nesmírně šťastná. Zamilovaná a milovaná, pečující a obletovaná. Svobodná. Radující se ze života. Jen si, holka, uvědom, že život je hra.

Co o mně říká karta třetího oka?

Vnímám moudrost svého vyššího já a používám ji ve svém životě. (Lichotivé.) Spousta raků se probudí a přetransformuje. Tato čakra souvisí se světlem, intuicí, sebereflexí. (Jaká synchronicita! Zrovna dnes dopoledne jsem se zamyslela před první klientkou.) Znamená to vědět a vnímat. Indigově modrá - oko uprostřed čela. :-) Schopnost probudit v sobě intuitivní a jasnozřivé schopnosti; rady z vyšších sfér k nám přicházejí prostřednictvím podvědomých pocitů. (Lidé je potlačují, nevnímají, upozaďují, nepracují s intuicí... Vnímám zvýšenou intuici. Dřív jsem na ni nedala. Nebo jsem ji neměla?)

Rak stále dělá pro ty druhé, pro rodinu; jsme k tomu znamením předurčeni; máme rádi rodinu pohromadě; furt, furt, furt dělá pro spokojenost druhých, ale má to své meze. Už nebude vyhovovat svým dětem. Rak pracuje pro spokojenost těch druhých, sám je na posledním místě. Je rodinný typ, ale ne za cenu toho, že ztratí sám sebe. Musí mít své meze.

Líbí se mi věta: Raci, okolí vám bude říkat, že jste se změnili. Že už nejsme ochotní pískat něčí písničku. Ano, to je nezbytné pro transformaci raků. - To je legrace. Vše zapadá. Jen ta věta přišla o měsíc dřív. Ta má padnout až v srpnu. :-) U mě se asi předběhl čas. Ty ses změnila. :-) :-) Oponovala jsem, že ne, že jsem stále stejná. Jsem to já. Jiná. Okolí má čuch. Nebo intuici?

Zatmění slunce v raku na novoluní. Co ještě víc! Raci!

Češu červený rybíz, přemýšlím. Raduji se. Tak já si mám nastavit třetí oko. Zapisovat si sny. Abych dostávala přesnější informace. Abych dostala sebedůvěru. Projevovat uznání k intuici druhých lidí okolo sebe; mám je podporovat v pěstování intuice. Aby se stali pány svých životů. Den jak stvořený pro sebereflexi. Dost jsem pročistila mysl. Zítra dokonám.

Vyjela jsem si k Rossmannovi pro antiperspirant ohne aluminium Salz. Prodavačky kompletně vyměněné. Stavila jsem se v Pepco. Prodavačky změněné. Vedoucí šla na poštu. Vedoucím se stal hoch z Pic. Ten tu dlouho nevydrží. Chaos. Za nás člověk pracoval na jednom místě když ne celý život, tak deset dvacet let. Někdo změnil za život působiště jednou, dvakrát, třikrát. Nevyhovuje mi organizovaný chaos. Staří utahaní, otrávení, unavení. Mladí suverénní... 

Odjakživa jsem milovala své studenty, učně, děti. Učila jsem se od nich. Nějak to pominulo... Lezou mi oči z důlků - naše tzv. celebrity nevědí, kolik má kráva žaludků, kdo je autorem naší hymny, vrchol: Točí se Slunce okolo Země nebo Země okolo Slunce? Odpověď: Přeci Slunce se točí kolem Země.

Vr, vr, vrrrr, vrchol debility. Dokonáno.

Dobrou noc!

P. S. Poslechla jsem si doporučenou Aničku Kolářovou. Uši se mi rozvinovaly jak kornouty. Raci jsou kardinální znamení zvěrokruhu :-)  RODINA :-) A po 260, 19, 9 letech se budou letos měnit. První půlrok přechroupávali změny. Od prázdnin se měníme. Tak schválně, jestli to na mně bude poznat. 

https://www.youtube.com/watch?v=GoGxQpT_uSg&fbclid=IwAR2kWPyzoySNxB-PQ-LPdN4I78iKNvXwCMggyT0X1k6-GlOZsBPsTmlpg9Ihttps://www.youtube.com/watch?v=GoGxQpT_uSg&fbclid=IwAR2kWPyzoySNxB-PQ-LPdN4I78iKNvXwCMggyT0X1k6-GlOZsBPsTmlpg9I