Raduji se, ale temno ruší

12.12.2022

Mise kočky 

 Většina lidí si myslí, že kočky jen spí a jí. Není to pravda. Všechny kočky mají sílu denně odstranit negativní energii nahromaděnou v našem těle. Při našem spánku ji začnou absorbovat. Pokud je v rodině více lidí a jen jedna kočka absorbuje nadměrné množství negativní energie. Když kočka spí uvolňuje negativní energii kterou z nás odstranila a ta zmizí. Pokud jsme příliš ve stresu nemá kočka dostatek času na uvolnění negativní energie, která se u nich hromadí jako tuk tudíž tloustnou. Je dobré mít dvě kočky aby se negativní energie u nich rozdělila. Také nás kočka chrání, aby nežádoucí duchové vstoupili do našeho domu nebo pokoje zatím co my spíme. Proto s námi často spí v našich postelí. Jsme-li v pořádku a nic nám nehrozí nespí s námi. Když nemáte kočku a pouliční kočka vstoupí do vašeho života, je to protože potřebujete v tu konkrétní chvíli pomoc a ona nabídla že pomůže. Kočka přichází také aby splatila vaší dobrou karmu. Neodhánějte ji. Bude se muset vrátit tak či onak a splatit vaší dobrou karmu. Kočky mají podivný způsob lásky přesto jsou dobří přátelé pro život. Lidé co nemají rádi kočky jsou emocionálně neschopní milovat někoho hluboce, protože potlačují své skutečné emoce.


Ráno. Zrzka nebudí. Je venku. Škrábu se z postele. Mourek radostně hýkne na pozdrav něco ve smyslu - to je dost. Zrzečka čeká na parapetu. Den s datem 12.12.2022. 

Jdeme snídat.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-12-12_Od_rana_az_do_obeda/

Advent. Naslibovala jsem rozbory staveb těla, ale nechám to asi na leden. Totiž - čekám na slunce. Krásná doba. Překrásná. Voňavá. Tmavá. Dnes bílé ráno! Celé dopoledne jsem se třepala radostí, až vyběhnu ke krmítkům. Bosa. Ve sněhu. To se smí. Nosím už tři měsíce darované skvělé zázračné stélky do bot. Paní Jitka Vajnrajchová z jejich rodinné fy Boty Hanák mi je poslala, když se na mě moje lékařka osopila a vykašlala. Vložky do bot jsou zázrak. Před týdnem mně zničehonic začal bolet ramenní pletenec. Levý. Jo, to prý se tělo rovná. To může být. Bolest hlavy. Nebo rýma. Nebo nějaké lupání v kostech. Taky jo. Mazala jsem si rameno a za tři dny byl klid. Tedy - vložky si poctivě převlékám z pantoflí do kozaček, z kozaček zas zpátky. Ano, občas vyklouznu z bot a chodím bosa. Ale to se nesmí. Po dlažbě, linu, po tvrdém se ničí klenby. Tak zas hupsnu do pantoflí. Ale dnes! Totiž - po trávě se smí chodit bosky. A po sněhu? To ne. Prý noha potřebuje teplo. Ale když se projdu ani ne deset minut sněhem, nakrmím ptáky, pak jdu na teplou dlažbu, tak jen dávám chodidlům informaci, že někdy může přijít chlad. Aby byla připravena.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-12-12_Krmeni_ptaku/

Kráčím sněhem bosou nohou. Už je to tady! Už je to tady! Už je to tady! Cítím chlad. Pálivý. Příjemno. Hotovo. Jdu do domů. Nahřát tlapky.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-12-12_1_g%2C_2g%2C_hlavne_se_neurazte/

V sobotu jsem na trhu místním výrobcům koření slíbila, že zjistím informaci ohledně kvality vanilky. Totiž před čtrnácti dny jsem koupila 2 g vanilky mleté za 80 Kč. Jenže jinak ji kupuji místní fy. 1 g taky ta 80 Kč. V sobotu se mě u stánku ptali, jakou má kvalitu. Dám vědět. Oni prý to doma vyřídí. :-) Dnes jsem zavolala do obou kořenářství. Nejprve Koření od Lubana - gram za osmdesát. Skvělý rozhovor. Půl hodiny jsme se loučili. A stále navazovali. Znovu. Společné názory. Není Zítkovec, ale poslouchá pořady na Příznacích transformace, na Svobodném vysílači... Rozuměli jsme si. A přitom já nejsem přívrženec těch, kteří mě zklamali. Mám pocit, že ti, které jsem sledovala, se zamotali do systému. Nebo spíš povedlo se vniknout mezi alternativu.

Odskok.

Alda Svoboda

Nutné zveřejnit !!! Listopad 2022, Ministerstvo vnitra.

MV nechalo vypracovat studii o radikalizaci obyvatel ČR. Zkráceně asi takto: Do 10% nespokojených občanů se tomu neoficiálně říká "hlasitá menšina". Problém nastává ve chvíli, kdy se zradikalizuje více než oněch 10%. ČR dle studie tuto hranici překročila, pohybuje se okolo 15%, což je už, cituji: "pro stávající systém extrémně nebezpečné". Říká se tomu "efekt sněhové koule".

Čtěte pozorně, doporučená opatření:

Podpora opatření, která omezují šíření dezinformací na úrovni detekce jejich zdrojů a účinného omezení jejich dosahu. (V maximální možné míře blokovat subjekty s vysokým dosahem pod jakoukoliv záminkou).

Podpora strategické komunikace na úrovni maximálního posílení centrální jednotky stratcom při úřadu vlády, skutečné meziresortní koordinace.

Spolupráce na předchozím s analyticky a technologicky disponovanými partnery, kteří dokáží zvýšit efektivitu digitální komunikace vůči radikalizací ohroženým částem společnosti. (Dehonestovat subjekty, včlenit do "vlastenecké scény" provokatéry, v krajních případech subjekty exemplárně potrestat.

Posílit bezpečnostní složky (PČR, AČR) motivovat je zvýšením mezd a zajistit maximální kontrolu osob ve složkách "nebezpečných, sympatizujících s radikály.

Ve zprávě se dále zabývají protestem 3.9.22. Citace: "Počet lidí není důležitý, extremním problémem je "spolupráce" zatím dosud nespolupracujících stran, hnutí, osobností.

Doporučení: Rozdělit zúčastněné, zaměřit se především na TRIKOLORA, KSČM, SPD a další. Stejně tak se zaměřit na lidí spojené s antivaxerskou kampaní během covidu atp.

Souhrn: Vzhledem k dalšímu (novoročnímu) zdrařování potravin, PHM, energií a produktů s tímto souvisejících lze očekávat sociální bouře.

Doporučení: Vydat vyjádření ke stavu a (ne)dostatku energií, zavést omezení používání osobních automobilů, zavést omezení při odběru el.energie a plynu, v krajním případě vyhlásit stav nouze a zabránit tímto veřejným protestům. Viz doporučení vydaná vládou při lokdownech způsobených pandemií Covid-19.

Doporučuji toto předat v co největší míře dál. FB, Instagram, Twitter. Vláda se bojí a místo toho, aby řešila problém s cenami, řeší jak zabránit povstání národa. Mimochodem, ti Ukrajinci, co se tu cvičí, to není náhoda. Přeberte si to sami.

Nemyslím na to. Ale vliv korporací roste... Plány ke spoutání lidí se plní. OK. Zpátky k rozhovoru o vanilce:

- Prosím, a odkud berete vanilku?

- Teď z Madagaskaru.

- Totiž na etiketě to nemáte.

Nemají, protože někdy berou z jiné lokality. Srdečný hovor na několikátý pokus ukončen. Volám do výrobny tady u nás.

- Dobrý den. Hovořila jste se svou prodavačkou?

- Ještě ne. Dnes je na trhu.

Opakuji svou anabázi.

- To nevím, co mi tím chcete říci.

- Jen plním, co jsem slíbila. Vaše konkurence má vanilku z Madagaskaru.

- Nezlobte se, ale vy mě tím urážíte.

- Já vás urážím tím, když vám dávám informaci? Slíbila jsem, že zjistím, jakou kvalitu má vanilka.

- Urážíte mě... Je to vaše volba, jestli si ji koupíte.

Chytrá. Nejlepší obrana je útok. Tak ona normálně - nebudu to říkat. Má málo a zaútočí.

- Pokud berete informaci o kvalitě vanilky jako urážku. Pak už nebudu od vás nic brát. A jestli je pro vás urážka cena za gram nebo dva - pak ať se vám daří v podnikání!

Opouštím rozhovor.

Dopoledne jsem si zlehka přizdobovala dům. Vylezla jsem si na půdu pro krabici. Pak ještě pro další. Se sklíčky. Než to člověk rozbalí, rozmotá, navěší, tu utře rámeček, tam něco blýskne, je odpo. 

Čas mi krade FB. Kolik lidí si dnes dobrovolně vzalo život? Sledovala jsem cvrkot v živém vysílání na ulici v Pze. Z videa jsem se dozvěděla o paní, která si vybrala vysokou budovu úřadu práce... Pod vysíláním nevhodné kecy. Neuctivé. Proč to točil, když se tam řehtali, nevkusně hodnotili... Žádná pieta. Společnost se zbláznila. Popisoval, jak paní viděl na zemi... Novinky píší že z okna "spadla žena" - jj, pečlivě volená slůvka. Prima uvedla z úřadu práce "vyskočila žena" a zanechala dopis na rozloučenou. O počtu sebevražd se nikde nedočteš. Jak za socialismu. Jednou během studia jsme u Krajského soudu dostali k nahlédnutí případy, kdy vnuk zabil babičku apod. Tajné. Na veřejnost ani omylem... Kde jsme dnes? Jeden pán se nedohodl s ČEZem. Skočil.

Lůžka nemocnic se zahltila akutními infarkty a mozkovými příhodami. Graf úmrtnosti dokazuje zvýšenou křivku. Chjo! Kolik lidí naletělo?

Přeju si dobrou zprávu. Jenže smršť těch zlých. WHO donutila podepsat všechny země, že ona bude od příštího roku rozhodovat o pandemii. Fašismus. Moc nad životy lidí.

Mám ráda tuhle tmavou část roku. Ale ne temnou. Na můj vkus denně příliš mnoho oznámení o dobrovolném odchodu ze života. Vždycky se zachvěju. Tolik lidí! Dopis na rozloučenou. A nic. Tma.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-12-12_Jedu_pro_jablicka_do_domecku/

Už se stmívá. Jedu si do maminčina domečku pro jablíčka. To už bud Lukáš doma. Zrovna volá. Veze mi nájem. Ne, ne. Jedu do sklepa. OK. Jede domů. Ještě odmetu sníh. Poprvé letos na sněhu. Opatrně. 

Odmetá sníh ze záspi. Jdeme dovnitř. Tenhle člověk je slunce. Celý rok dře na střechách.

- Luki, pracujete?

- Pracuju. Celý den venku. Jsem vymrzlý.

Ukazuje mi, jak stavějí takové to hup tam, hup sem, jezdí se na tom na skatu.

- A představte si, prý nebudou pro tyhle sezonní lidi platit podporu. Aspoň kdyby mě nechali dva měsíce zrekonstruovat. Celý rok pracuju venku. Jaké mám ruce!

Mladý. Dře se. Letos ho chytla před nedávnem záda. Nikoho to nezajímá. Dělníku, udři se. Nechej se otečkovat, ať to máš rychlejší.

Jdeme do sklepa. Ó, hodně jablíček shnilých. Podává mi kbelík. A ještě jeden. Vybírám dva košíky. Jablka probírám. Škoda. Prý je tu na ně teplo. Myslím, že tu mamce jablka i brambory krásně přezimovaly. Že důvod bude jinde.

Lukáš mě zve, abych prý byla klidná, jak tu žije. Okna umytá. Záchod čistý. Koupelna špígl nýgl. Kuchyň uklizeno, čisto. Do obýváku nejdu. Jen se ubezpečuji:

- Máte umyté okénko u kamen?

- Topil jsem nonstop celý víkend. Ještě dnes ráno se mi podařilo přiložit. Ale teď zatopím. A okýnko vyčistím

A taky jo. Dovolil mi dát na FB fotky. A sám poslal okýnko kamen s plameny. Jupí!

Jedu k Rossmannovi. Bezkonkurenčně nejdražší drogerie.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-12-12_Nakup_pro_kocky/

U pokladny:

- Moment, běžím si do auta pro tašku. Kolik byste odhadla za košík? Já dva, dva a půl.

- To ne.

Měla jsem pravdu. Skoro 2600. Bambucké máslo na tělo je drahé. Jinak kočičí tyčinky, bonbony, kapsičky. Pomyšlení.

Vystupuji z auta. Poslouchám, jak si ČEZ půjčí na modernizaci u EU banky obrovskou cifru. Ale vždyť hlásili zněkolikanásobnění zisků. Dokonce museli smrknut všem zaměstnancům mimořádnou odměnu. Nerozumím. Polostátní fa, vydělává na lidech, peníze si rozdělí a na další rozvoj si půjčí. Turecké hospodářství. Že by znak fašismu? Nesvobody? Ožebračování?

Doma si k nákupu kočičích dobrot lehla rezatá lvice. Procházela se po pytlíčcích. Cítila skvělou dobrotu.

Co bylo dnes krásné. Co mě potěšilo:

  • Zdobení domu. Vánoční přípravy.
  • Sníh a chůze na boso v něm.
  • Uklidila jsem koupelnu a ložnici.
  • Skvělá zpráva - Helena důchodkyně konečně odletěla do Ameriky. Sobotní let jí zrušili, dnes se setkala v Tampě se svou dcerou Lindou. To jí moc a moc přeju. Protože jak mi vyprávěla v Kuksu, v červenci ji po třetí dávce opustil bratr. Tečkovaný. Prý - ségra, nečti furt ty proruské weby. A v září oznámila smrt svého muže. Tečkovaného. Našli ho na ulici. Hřeje mě, že uměla přes obrovský Frankfurt doletět za velikou vodu. Ať si to u dcery užije. Ještě o víkendu byla v kostelíčku na Chloumku na koncertě. Maminčin kostelík - chodili do něj na Štědrý večer na mši.
  • Jsem šťastná, že nám v domečku hospodaří pilný nájemník. Slunce sluncí. Pracovitý čistotný. Děkujeme.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-12-12-_Rohlicky/

  • Jo, upekla jsem vanilkové rohlíčky. A povedly se.

Kdyby bylo léto svítalo by. Utíkám spát. 

Dobrou noc! Dobré ráno!

P. S. Aby těch zlých zpráv nebylo privela.

Jana Hlavata

Bez dovolení toto sdílím, protože když nic,tak toto by lidem mělo otevřít oči. Braniboři v Čechách

Vidlák 10. prosince, 2022

Včera jsem měl zase jednou štěstí, které bych si klidně odpustil. Potkal jsem se s bývalým kolegou z práce. Byla to naprostá náhoda, došel jsem si na oběd a koho v restauraci nenajdu... Náš bývalý elektrikář tam zdolává smažák... Odešel od nás před dvěma roky v té nejlepší době k ČEZu. Respektive k jejich distribuční firmě. Má se tam hodně dobře, jeho plat je možná dvojnásobný oproti tomu, co měl u nás, ale víc se nadře a když někde spadne vedení, tak se nikdo neptá, jestli prší, mrzne, nebo je svátek.

Dali jsme se do řeči, ptám se ho, jak se mu vede... Narodilo se mu dítě, doma jsou všichni zdrávi.... ale celou dobu se mi zdálo, že je nějaký smutný. Prý uvažuje o tom, že tam u ČEZu skončí a jestli bych nevěděl o nějaké elektrikářské práci jinde... Ptám se ho proč? Vždyť takové místo je sen každého dělníka. Velmi solidní plat, veškeré přesčasy a příplatky zaplacené do poslední koruny, několikrát ročně bonusy, dovolená navíc, příspěvky na rekreaci... a teď přece dostal těch šedesát tisíc odměny, co prý ČEZ dával každému zaměstnanci.

"Víš, proč nám to dali?" ptá se. "Protože už měsíc nedělám skoro nic jiného, než chodím odpojovat elektroměry..."

Prý to už přestává dávat psychicky. V noci prakticky nespí...

Nejhorší jsou prý ty brečící matky, které ho prosí, aby ještě deset minut počkal, že ještě rychle alespoň dovaří poslední oběd. Nebo babičky, které se ho ptají, co mají dál dělat... Na jižní Moravě žijeme všichni ve větších či menších vesnicích. I Brno je jen řada dědin, propojená šalinou. Máme tu více domů a méně sídlišť. A on teď jezdí a odpojuje a odpojuje. Tu někoho, tam někoho.

Už na něj lili horkou vodu, jakýsi strejc na něj vzal dřevěnou tyč... prý je teď od prosince posílají ve dvou, protože to přestává být sranda...

Samozřejmě, skoro všechno jsou buď osamělí důchodci nebo samoživitelky. Ti se nemohou bránit a nemají žádnou možnost svojí situaci změnit. Takže trocha marného vzteku, pláč a sem tam nějaký zoufale zbytečný pokus o obranu.

Říkal, že v call centrech, nebo na kontaktních místech, že tam už se ve velkém žerou antidepresiva. Člověk se může zatvrdit, když přijde jedna plačící mamina. Vydrží jich i deset. Ale když přichází jeden případ za druhým, den za dnem už dlouhé týdny, všechno je jak přes kopírák a ještě jich den za dnem přibývá, tak to prostě není k vydržení. Navíc si stále lépe dovedete představit, že brzy tam můžete stát taky...

Máme tu znovu Branibory v Čechách. Akorát už nemusejí posílat drancíře na koních. Udělá se to přes lipskou burzu a špinavou práci pro ně uděláme sami. Pokrok nezastavíš. V koncentrácích se o kázeň také starali víc kápové než dozorci. Najednou Čech Čechovi odpojuje elektroměr, protože Helmut byl debil a zničil si svojí energetiku, ale naštěstí nás ekonomicky obsadil a teď se mu ohromně hodí naše elektrárny, které se postavily právě z daní těch babiček, kterým teď odpojují proud, protože mají vyšší zálohy než důchod.

Poslouchal jsem ty historky a zařekl jsem se, že ode dneška už Fiala není Petro Ihorovič, ani Signál I. Doteď jsem si z něj hlavně dělal srandu. Ale odteď je to úplně normální Kápo Fiala. Vězeňský mundůr, úklona směrem k jeho pánům a hůl pro své spoluvězně. Neměl jsem ho rád od začátku, ale po včerejšku se mi začal vysloveně hnusit.

Zase je to jako vždycky. Silní si svoje zájmy nějak ohlídají a tak se ožebračují ti nejslabší, kteří nemají žádnou možnost se bránit. Nemají dokonce ani to, co máme my - jeden druhého. Tihle lidé nejsou na fejsbůku, nečtou, mají jiné starosti, než číst Vidláka, koukat na Vrabela nebo se pídit po konzultačních hodinách Jindry Rajchla. Nemají nikoho, kdo by je alespoň sdružil do jedné sebranky. A teď už nemají ani elektřinu.

Navíc se za to ještě stydí. Takhle dokonale je to dneska zařízené. Oni vás oberou na kost, připraví vás o všechno a ještě zařídí, aby to vypadalo, že ta bída je vaše vina.