Relaxační

12.07.2019

Před budíkem. Vrátím se do postele - plán. Většinou mě už postel zpátky nikdy nepřivine. Jen málokdy se schovám zpátky v jejím náručí. Počítám čápy na komíně, cvičím, pročítám FB, jdu pozdravit zahradu... Nádherně prší. Bylo potřeba. Dnes je nejlepší den na peeling, masku, relax.  Poslouchám Studio Stella - tarot na první týden. Je u konce. Konfrontuji. Rak je prý zamrznutí v dětské energii. To je pravda. Jsem malá holčička. Dnes lelkuji; zrušila jsem pracovní aktivity. Nebyla jsem sama. Víc lidí dnes prý lenošilo. 

Zvonek. Pošťačka. 

Máte tu balíček. Nevejde se do schránky. 

Do telefonu se hlásím:

Jestli se mě neleknete, tak jdu. 

Dárečky z Číny. Zvonek. Pošťák. Zboží. Do telefonu hlásím: 

Mám masku. Dejte mi to před dveře. Hezký víkend!

Petroušek je tu.

- Bolí tě záda?

- Zachránilas mě. Byliny jsou kouzelné. Potil jsem se celou noc.

Včera jsem mu nabídla svou tang quei. Už se nedováží. Mám zásobu. Je zázračná. Na křeče od plotýnek. Uvolňuje svaly, harmonizuje vnitřní prostředí ženy :-) :-) :-)  Guarana mu asi pomohla víc. Vitalita, imunita, uvolňuje svaly. Zázrak. Všichni moji klienti si ji jednou koupí na zkoušku. Pak už ji vždycky přikládají k nákupu. Bylina jihoamerických indiánů.

- Ještě někam jdeš? Měl bys odpočívat.

Jen si odběhl něco zařídit. Lenošili jsme spolu. Zachumlala jsem ho do deky. Sama jsem vegetila na horké dlažbě v koupelně. Skvělé, skvělé. Radostné. Nikam se mi nechce. Petroušek se odjel naobědvat. Páteček. Nevařím. Jen sobě na páru celer, mrkev, brambory, sýr... Kořeníčko. Thermojetics. Jedu. Na dvoře potkávám klientku DD.

- Včera jste měli grilování. Líbilo se vám?

- Nelíbilo. Byla tam zima a znala jsem jen jednu písničku. Severní vítr.

- Když přijede ten harmonikář, ten zpívá naše, české. Vždy lovím v paměti, že jsem se ji učila na základní škole. Hraje zadarmo. Jen za odvoz.

- No, ten hraje všechno známé. Zpíváme. 

Odcházím nahoru. Stejně se to včera povedlo. Byli všichni venku. Družili se. Zima byla, ale dek bylo dostatek. Písničky mohly být známější, ale pán se snažil. Hezky zpíval... Škoda, že lidé nechodí. Mohli si zahrát kuželky. Líbilo se mi to. Děkuji znovu. Těším se na další sezení, oslavu, koncert, přehlídku, soutěž. :-)

Maminka. V jídelně přepínám střílečku na Nově na písničky s Karlem Gottem. Indiáni nemusí mít strašidelné sny. Hudba harmonizuje. Jedeme do světlé jídelny. Ladím pořad s Gottem. Nesu borůvky, jahody, meruňky, makovec...

Květulka je tu. Vše jak u Irenky, Kamilky, Simonky... Vzorné!!! Horký čaj v termosce; na stole kelímek po krému. Dovezu nový. Paní Boženka vysazena u okna. Dívá se do zeleně. Zdravím ji. Nakláním se nad ní. Reaguje úsměvem. :-)

Venku vyšlo slunce. Přesouvám nás na terasu. Ukazuji mamince čápy na komíně. Květulka krmí Boženku. Jde upozornit na ulomenou sponku u maminčiných zdravotních bot. Hlásí, že maminka byla třináctkrát na záchodě.

- No, za hodinku dvakrát. Jestli jí dávají furantoin nebo něco na odvodnění, musí chodit čůrat.

Držím v ruce telefon s čápy živě. 16.47 hod. Právě čáp Sláveček opustil hnízdo. Obletěl komín a hned přistál. Povedlo se mu. Květulka i já radostně reagujeme. Ptačí zázrak - právě vyletěl. Ve chvilce zpět; přistání kostrbaté. Volá Linda.

- Mami, Bohunka je celý den pryč.

Čápa v chatu nazývají Bohouš, čápovou Bohunka, nejstaršího Sláveček... Trošku se o Bohunku bojím.

- Ale vždyť dopoledne v dešti stáli všichni zmoklíci na hnízdě.

- Ona odletěla ráno a nevrátila se.

Luštíme. Zasekly jsme se na římských číslicích. I mně dělají potíže. I, V, X, L, C, D, M.

- Mami 450.

- Nevím.

- Tak znovu, přeříkej řadu.

- Čárka, V, X, L...

- Stovka a pětistovka?

- M je tisíc.

- Stovka?

- C.

- A pětistovka je to písmeno, co mi taky nedělá dobře :-) D. 450 je pět set mínus padesát.

Jak je pět set? Mami, říkej, dáme to dohromady.

Znovu sumarizujeme, odečítáme.

- Pět se mínus padesát je?

- D a před to L.

Výborně. Doluštěno.

Pozorujeme vlaštovky nebo rorýsky. Dvě mladé hlavičky vyčuhují z okénka. Jdu s foťákem pod hnízdo. Mláďátko vystrčilo ocásek. Šprk. A obě hlavičky zapadly jak kukačky do hodin. Starým očividně nevadím. Lítají sem tam. Poctivě krmí. Kolik hmyzu hejno ubytovaných v DD za den nachytá? Nedávno stavěli hnízdečko, najednou už jsou cvaldíci k vylétnutí...

- Mami, ještě půjdeš na záchod a pojedu k Petrouškovi. Mluvila jsem s mladými, možná na chvilku přijdou. Slíbila jsem v sedmnáct přijet. Je půl šesté.

Cestou se stavuj v Pepco. Chytrý marketingový tah. Ručníky - cenový hit! Od 79,- Kč. Beru růžovou osušku za 119 a ručník. Jdu obchodem. V regálech čtu ceny u jiných ručníků a osušek bez akce, hitů. Aha. Fígl. Jdu vrátit jak osušku, tak ručník. Kaufland. Zelenina. Ty vorle. Léto v plném proudu. Okurky 21 korun. Tak si je nechejte. A z ciziny! Beru dvě malé polní - španělské. Vypravím se do Kudowy. Lidl - ovoce zelenina drahé, nic moc. Z ciziny. Naši nepěstují? Neobchoduje se s nimi? Co to s námi hrají? Copak neexistuje česká okurka?!!

Domů. V sousední zahradě mladí sečou, uklízejí prostor. Chtěli by stavět. Zahrada je jak džungle. Pronajímali ji sousedovi. Nádherně ji zušlechtil. Opakuji se. Zahrada byla prodána asi před deseti lety - kvůli penězům. Dědičky znehodnotily prodejem dům, k němuž patřila. Nájem vypověděli. Zahrada předána majitelům. Chjo, na úzké nudli chtějí dům. Končí naše nahaté ráchání v bazénu? Počkáme si...

- Peťuš, nejdřív jdu zkontrolovat čápy. Hurá, je doma!

Vysvětluji, že se Bohunka ztratila na celý den. Pan čáp není nadšen. Otočil se. Čtu v chatu, že i    mladí na mámu vystrkují biskupy. Jdu nakrájet chleba. Petrouškovi krájím soustečka.

- Peťuš, nemusíš všechno sníst!!!

- Tady se přeci odjakživa dojídalo. Co babka?

- Peťuš, desátý rok je tato šablona pasé. Mamka? Je vidět, jak s ní mluvím, jak ji cvičím, opakujeme, jak vždy rozkvete a zítra znovu. Donekonečna.

Večer uhání. Čtu si otevřené stránky. Mám jich otevřených asi čtyřicet. Prý se kazí procesor. Ale neumím si pomoci...

Půlnoc. Klapot zobáků. Bohouš s Bohunkou pět minut před půlnocí klapou radostí, že se mu holka vrátila. Dva mladí se k sobě tulí, jeden, asi Sláveček, zas nadskakuje. Nestačilo mu přes den, nacvičuje i v noci. Asi mu let zachutnal. 

- Kluku, už toho nechej. Běž si lehnout. Zítra si zalétáš.

Jdu taky. Taky si zalétám. U plotny.

Dobrou noc! :-)