Rovnýma nohama do dne

12.03.2021

Blbnu nebo se vznáším? Prve jsem našla ve svém příspěvku Teť. Vypadly mi oči. Celý jsem ho smazala. Aby nebylo vidět opravy. Asi dva dny zpátky jsem v rychlosti někomu odpovídala. Ve slově kdo jsem klidně napsala jako prvňák gdo. Hanba.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-03-12_Zrzka%2C_vanocni_kaktus/

Dnes jsem šla asi šestkrát otevřít branku. Možná víckrát. Večer Péťa zjistil, že nám soused ořezal stromy. :-) Tak jsem blbá nebo s hlavou v oblacích? Drzoun. Hezky se nám prosvětlilo na dvoře. 

Ráno.

Neměla jsem štěstí dospat. V jedovatou dobu telefon. 7.43 hod. Dlouho vyzváněl! Měl výdrž. Možná věděl, že spím. Tak, vylez! Budeš mít dlouhý den! Takhle brzy vyskočit! Kdy se to stalo naposledy! Čtu SMS. Dobrý den, dnes v 15.10-17.10 plánujeme doručit zásilku. Kurýr Vás bude kontaktovat z čísla... Messenger. To je až skoro k večeru. Volám zpátky. Ozval se příjemný hlas.

- Tady je Kopecký.

- Ale já asi nic nečekám.

- Je to z Innogy.

- Jo, tak to čekám.

- Počítejte spíš s tím prvním časem.

Pán má nejen příjemný hlas, ale je i milý. Z druhé strany drátu ke mně proudí klid. Pohoda. Odměňuji ho. Odpouštím si drzé zavtipkování, že když mezi třetí a pátou, tak já ho budu čekat mezi Aší a Košicemi. Dohodnuto.

Ještě jedna SMS. To už jsem nejen na nohách. V plném běhu. 8.34 hod. V posledním roce už nepracuji od osmi, devíti, plánuji hovory na dálku. Nebaví mě to. Měla jsem ráda hovory s lidmi ve studiu. Aha! Tak přeci jenom něco očekávám. Externí zálohovací zařízení. Včera můj milý mladý pomocník objednal. Taky rozmezí 8-11. V osm už to nestihne. Někteří mají rozptyl hodinu, ti viz výše :-)  dvě a Alza drží lidi ve střehu tři hodiny!! 

Jak když hrom bije. Kontroluji dodavatele energií. Vybírám nejvýhodnější, aby mí nájemníci měli výhodu. Těm bytovým jsem vyjednala v rámci možností skvělý tarif. A pro sebe do tří faktur úplatek - třikrát pětistovka bude moje. Volá paní z Innogy. Příjemná. Jak hezky se mi věnují, když ptáčka lapají. Loni ve svém domě jsem se ozvala včas, ale ne s devadesátidenním předstihem. Stálo mě to asi šest sedm tisíc na přeplatku. E-on. U mě se znemožnil. Taky při lapání pěkná písnička. Všechen e-on na čas odstavím. Ono jim to je jedno, přijde nový zákazník a udělají mu na uvítanou pomyšlení. Ještě dolaďuji ceny za plyn... Přejeme si na víkend. Alza je tu. Mám ještě hodinu do skypu. Nemám! Valím oči. Za deset minut setkání s maminkou. Právě se mi ztratila hodina. Už podruhé v životě se mi to přihodilo. Asi před rokem jsem během minutky ztratila taky celou hodinu. Dvacet hodin - najednou jednadvacet. Vypadá to bláznivě. Stalo se to. I tehdy i dnes mě obešlo divné mrazení. Hodina v tahu. Bez důkazu. Ještě mám na lince rozpitý koktejl z rána. To není možné! Vstávala jsem brzy, nespletla jsem se.

Ráno se tu telefony, okna dveře netrhly. A to jsem netušila, že na našich stromech pracuje za plotem cizí člověk. Musím se smát. Náš budoucí soused je mladý arogantní hajzlík. To budeme trávit pěkné stáří. Včera našli nějakého pána u Ministerstva zdravotnictví. Zastřelil se. Mohl si vybrat jinou hlavu. Sebe nechat žít. Nemám ráda nevychované drzouny. Mám nutkání jim dávat lekci ze slušného chování. Jeho otec je jaroměřský fotograf. Fotit se naučil. To jen info pro Jaroměřské. Taková slušná rodina. A takového vejlupka zplodili. Konec jaroměřské drbny. Jo - je to magistr. :-) Asi mu pěkně lezu na nervy. Měl jasný plán. A vono se to nějak zadrhlo.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-03-1_S_maminkou/

Maminka čeká. Povídáme si. Mámím z ní něco z dětství. Vždycky se u toho rozsvítí. Ten zadělaný systém mi brání udržovat ji. Těžko dává dohromady větu. Prý dnes pekli. Tvořili šátečky s tvarohem a povidly. Mamka už neví. Mají přenosnou troubu. Prý pečou každý týden. 

- Paní Hrobská, vy nám nevěříte. Věřte nám. 

Věřit? Po tolika zklamáních. Po tolika rozporech a ještěřích nepravostech. Nemám ráda ještěří slizké móresy.  

Můj oblíbený pátek. V poledne se napodruhé spojujeme s Helou - astroložkou. Včera nás technika nechtěla pustit. I dnes ne a ne. Zlobí. Povedlo se. Po půl hodině. Já ji slyšela i viděla. Ona ani to ani to.

Otevírám si svůj horoskop. Abych viděla planety. A domy. Máme s Helou stejný horoskop. Narodila se den po mně ve stejný den jako moje sestra.

Mám pocit ucpaného potrubí. No jo, když jde přes Slunce Pluto, stává se člověk sám sebou. Při tranzitu se klube sama člověčí podstata. Úkol: Svlíknout ze sebe všechny nánosy kulturní, duchovní, inkarnační. Pokud se člověk něco ve svém životě navyváděl, v tom tranzitu to vyleze. Pluto mi jde už nějaký rok v devátém domě. Ano - to je probuzení. Byla jsem zmanipulovaná systémem; učila jsem v literatuře nesmysly. Věřila jsem tomu, co mě naučila alma mater. Probuzení nastalo před pár lety. Proto jsem asi musela složit fci ředitele. Předpříprava na probuzení. Abych byla volná. Dnes už by mě ze školy vyhodili za mé názory. Už bych neuměla učit zkostnatělý světonázor. Co symbolizuje Slunce? AUTORITU. O jeho tranzitu se zbavuji závislostí.

Promítám si, co se mi děje. Jak jen jdu, přijímám. Ztratil se mi obsah počítače? Jo žiju. A dnes mi byl znovu dán na opraveném disku. Krásně v souborech. Nerozsypaný. Kouzlo. Jen jsem si pomyslela - do prčic, mám to vtahu. To neva. Založím si jiné složky. Pustila jsem lpění na svém dokonalém systému. Jakou rychlostí se věci dějí! Kolikrát v životě jsem pustila lpění. Reakce trvala déle. Třeba když jsem hledala tatínka pro své děti. Ne. Vychovám si je sama. Nikoho nepotřebuji. Už tu stál Petroušek.

U mého tranzitu je i Merkur. Bacha, někdo mě bude chtít zmanipulovat. To ještě jde? Snad jsem se z manipulace mysli prokousala. Můj devátý dům je v kozorohu. No, chodím se na kozorohy dívat, protože prožívám opačnou polaritu.

- Helo, jak jsi vyčetla, že jsem v minulých životech hodně investovala do vzdělání?

- Sluníčko máš ve třetím domě dole. To je dračí ocas v blížencích na ascendentu. Z toho jsem vyčetla tvůj inkarnační program, tvou karmu. To tvé učení se, obrovské rozvíjení vlastních schopností, vlastních vědomostí; to byl tvůj velmi intenzivní proces rozvoje v několika životech. A v tomhle životě se máš naučit víc cítit, ne abys byla víc v hlavě, ale rozvíjet pocit cítění a víru. Naučit se věřit není tak snadné.

Opakuji si: Co mám za úkol? Naučit se víc pociťovat, cítit, věřit. Vnímat, co se ve mně vynoří. Intuitivně se orientovat v situacích. Ne hlavou.

- Máš sluníčko s Merkurem - cítění si racionalizuješ.

- Ano, převádím vše přes hlavu. Když odpouštím, vím, že mám odpouštět ze srdce. Nacvičuji. A když přijde ke zkoušce - buch. Propadnu. Tak znovu!

- Nejdelší cesta je z hlavy do srdce. - Cítění je velmi náročné. Když si ten pocit ukotví, neměla by se používat slova. Pokud používá slova, je mimo. Maximálně jedno. Jako rukojeť. Abys ten pocit mohla uchopit. Slovo spojené s pocitem. A to je moc těžké. Ale ty chceš. Už jdeš. 

- No jo, chci, ale bolí to. 

- Bolí. 

- Zvládnu to?

- To je otázka. Samozřejmě! Když jde Pluto přes Sluníčko s Merkurem, jde o mocenské konflikty. Někdo tě třeba bude chtít do něčeho zatáhnout.

- Jj, to cítím velmi intenzivně. Velmi. Už se děje. Tedy nenechat se vtahovat do mocenských bojů. Do potyček. Ty vorle!

Hovořím o vědci Rakovi. Nemá mou důvěru. Intuitivně. Je to služebník CERNu. Sem přijel šířit učení kvantové fyziky? Ne. Nedůvěřuji.

- Ano, je to jiný gang. Taky mě to k němu nepustí.

Přínosné. Stejné postavení planet jsem měla právě před deseti lety. A v pátém domě děti - jo. Složila jsem fci. Pluto mi sebral děti. Zajímavé - celý život jsem se jim rozdávala. A pak - jak když utne. Nepostrádám je. Divné.

Zkouška vnitřní autority právě probíhá. Učím se všech vlastních závislostí. Uvědomuji si, že přemýšlím nad odchodem z FB. Jsem tam denně. Pluto mě zbavuje mých závislostí. To je dobře. Je to bolestivé. Je to senzační. Těším se. Až se stane jedna situace, končím. S lehkostí motýlího letu za letního dne.

Tak teď už jen nacvičovat, pracovat sama se sebou. Pozorovat. Zas se učit. Vše zvládnu. Pluto nechce, abychom byli na něčem závislí. Sebere nám to. Těším se. Tak to je v pořádku.

Náročný den! Velmi náročný. Zas jeden z těch tranzitních. Jo, jde to. Mám ráda cvičení. Vyhýbám se bojům. To už musí být, abych natáhla zbroj a vyjela do boje. Ráda se učím. Chystám. Protože štěstí přeje připraveným.

Kéž jsou všechny bytosti světa šťastny!

Dobrou noc!