Škaredá středa. Krásná. Sluníčková.

17.04.2019

Dnes - nic moc. Krátce. Šťastná, spokojená, radostná. Celý den aktivní, pracující, uklízející.

Lezu, lezu. Hned po budíku. V devět přichází pán. Vrátili se z Egypta. To by bylo, aby neměl zlepšení! Ovoce, tvaroh, jogurty, dietní maso... Jeho paní dozírá nad jeho stravováním... Dostala jsem pytel cibule převázaný krásnou pentličkou. Ó, díky. :-) A slíbil mi po Velikonocích pytel hov... Hodný. Dobré pod rajčata... :-) Odjel.

Zkoumám FB. Inspiruji se na firemních stránkách. Zkouším luxusní zdravé koule. Jak budou chutnat? Na Vánoce jsem už dvakrát vyrobila něco podobného; balíček tvarohu, hrneček kokosu, čtyři odměrky Protein drink mixu a asi dvě lžíce medu. Dovnitř mandli. Ferrero rocher - zdravé, nízkokalorické, proteinové. Mňami, mňami, mňam... Syté. Stačí dvě tři koule k zasycení. 

Dnešní inspirace: 

Osvěžující jarní pochoutka, kterou prostě musíte ochutnat! Přesně to jsou mátovočokoládové proteinové kuličky s kokosem. Hotové jsou za chvilku a zmizí rychleji než řeknete máta. :-)

Porce: 16 ks
Doba přípravy: 15 minut plus 30 minut chlazení
Ingredience:
• 2 odměrky Herbalife Formula 1 Máta a čokoláda
• 50 g ovesných vloček
• 70 g sušeného kokosu, plus 2 lžíce, na posypání
• 1 lžička agávového sirupu
• 70 ml mléka bez laktózy
Postup: Smíchejte Herbalife Formule 1 Máta a čokoláda, ovesné vločky a kokos. Přidejte agávový sirup a mléko a míchejte, dokud nevznikne pevná směs. Vytvořte 16 kuliček a položte je na podnos vyložený pečícím papírem, nakonec kuličky posypte kokosem a nechte v ledničce chladit 30 minut.
Nutriční hodnoty na 1 porci: energie (kcal): 56,3 g, tuky: 3,7 g, sacharidy: 4,6 g, cukry: 1,6 g, vláknina: 1,4 g, bílkoviny: 1,4 g
Do každé jsem vetkla mandličku nebo vlašský oříšek. Syté, stačí dvě tři koule. Myslím, že chutná i z F1  jahody, banánu, čokolády, maliny-borůvky, vanilky, mléčné s křupinami... Mně dnes koule pomáhaly při lezení po oknech v pracovnách, ložnici a koupelně. Chutí jsem okouzlena. Volám včerejší dárkyni víly. Pár koulí jsem jí odsypala do kracxxbičky. Rozplývá se na dobroutou.

www.zhubni-ihned.cz

Odpo paní. Před obědem KIK. Přijíždím k otevřeným závorám. Jupíí! Zvrat! Volno! Změna. Nejupíí! Naskočilo červené blikadlo. Třetí den mi všechny semafory světa naskakují na červenou. Přesupal vláček. Jedu. U nádraží - hádejte co? Semafor. Jaká barva? Červená! Třetí den mi světla brání v pohybu. Cestou domů se jedněm světlům vyhýbám. Kupodivu - závory mi daly volno. Uvidíme zítra!

KIK. Zkouším to, co nepotřebuji. Tílko, tričko, sukničku na léto. Beru všechno.

- Máte tu leták? Pro něco jsem si přišla a zapomněla jsem pro co.

Malá hodná veselá ochotná slečna prodavačka Žandička, dobrý duch prodejny,  mi podává leták. Vidím! Kytičkovaná halenka... Znovu kabinka, zkoušení. Paní vedoucí je v zajetí NWO. Proč?

- Koupila jsem si v květinové síni zapalovač. Doufám, že mi vydrží aspoň rok a ne týden. Těch Vašich nefunkčních po týdnu mám náruč. Je mi trapné Vám to sem pořád nosit.

- Vždyť jsem Vám říkala, že si to máte koupit jinde, když jste nespokojená.

- Jenže já stále spoléhám na kvalitu vámi nabízeného zboží!!!

Nikdy bych neodpověděla - být prodavačkou - takhle hloupě. Neomaleně. Neuctivě. Ba, blbě. Je vidět, že jí plat jde za každého počasí. Být řezníkem a někdo by po mně chtěl pět jitrnic a já měla jen tři, klušu přes ulici sama ke konkurenci dokoupit ty dvě chybějící. Ráda, iniciativně a ochotně. Jak vidno, v KIKu nemají o OVČANY nouzi. Lidi si nechají líbit vše. Nevyužívají reklamace. Možnost vrátit šunt. Dostat se ke svým penězům. Drzá:

- Nikdo nám je mimo vás nevrací.

- Prohlédněte si mě. Vidíte mě? Tak takhle vypadá občan! A to ostatní, co sem chodí, to jsou ovčánci. Mezi ně já NEPATŘÍM!

Paní vedoucí si neváží mých peněz. Už v adventu se divila, že nechci čoko mince, které nejsou čoko. Za hroznou cenu žvýkací karamely. Klamavá reklama. Nosím sem hodně peněz. Dnes jsem tam nechala velký kus důchodu!! Svou energii dávám dle svého uvážení. Asi budu muset naskočit na kůň, natáhnout brnění, vzít luk a šípy, sklopit hledí a trošku zas prohnat kobylku v boji. Ještě jednu invektivu a vrátím direkt!

- Kdyby manželovi košile nebyla, mohu ji přinést zpět?

- Můžete; do třiceti dnů.

- Jsem tu s ní zítra.

Drze se usmála. Jako že to je jasné. Na odchodnou mi popřála krááásný den! Přehrávání nemám ráda u herců ani u tupců. Mám ráda čistou profesionalitu. Holka, holka, socialismus na tebe! Pořád si stěžujeme, jak nic nebylo, jak se prodavačky nudily. Nepamatuji si, že by se v Tuzexu prodavačka zastavila. Fronty, fronty, fronty. A prodavačky plné ruce práce. Jiné v prázdných obchodech. Tam bych taky zívala nebo si četla knížku. :-) Jo, u nás v Josefově v TEPu asi čtyři za závěsem osm hodin drbaly. Jejich regály neskrývaly nic překotného. A přišel-li někdo pro jehly, vždy jedna opustila skupinku drbajících uzívaných kolegyň... Šla obsloužit zbloudilého otravu. 

Domáá. 

- Kdes byla? Prve jsem tu byl, ty nikde.

- V KIKu... Koupila jsem ti košili. Krásnou. Mrkej. A vedoucí byla drzá.

- Jé, s kapsami. Hezká.

- Ne, ty kapsy zůstanou zapnuté. Mobil nebudeš topit. Peťuš, koupila jsem si halenku, tričko, sukničku.. Petroušek obdivuje. Chválí mě za okna. Za umytou terasu. Žaluji. Raduji se. Máme čisto. Máme štěstí. Lásku. Klid. Svobodu. Pohodu. A ještě něco nesmírně cenného! Univerzální životní energii - čchi v Číně ... Indii, pneuma v Řecku, guruwari v Austrálii, mana v Polynésii, ód, orgon, éter, prána, mana, fluid, dynamis, tao...

Dobrou noc! :-) 
 

...