Školicí. Pracovní v zahradě

04.04.2020

Dobrý pocit. Víkendové školení na Moravě. By bylo. Dnes bych se probouzela v hotelu v Rožnově pod Radhoštěm. Já se probrala ve své posteli. Tentokrát jsem nezaspala. Školila jsem se. Sama. Doma. Místo setkání s kolegy. Tak nerada odjíždím od Petrouška. Tentokrát jsem se dlouho rozmýšlela. Nakonec zavolala pětasedmdesátiletá kolegyně z Vysočiny. Radovala jsem se. Měla objednaný pokoj. O nic jsem se nemusela starat. Jely bychom - dvě stařeny - vlakem z Pic. A nic. Karanténa. V pátek jsme měli lézt na Radhošť. Těšila jsem se na ten výšlap. Ještě nikdy jsem na vlastní oči neviděla slovanského boha slunce, hojnosti a úrody Radegasta. Asi před třiceti lety jsem si vystřihla článek o autorovi. Albín Polášek. To jméno mě zaujalo. Psali, že je to rodák někde tam okolo Rožnova; odjel do Ameriky. Tam se hodně proslavil na sochařské akademii. Nic. Tak jsem si v devět zasedla za stůl; školení začalo u nás doma. Před třináctou hotovo. Stihla jsem ještě hodit na páru brambory, asi kilo plátečků cibule, koření, papriku, krůtí prsa. Mám ráda přičmrndlou cibulku. Nakrájela jsem domácí špek a upražila ji. Vůně veliká. Dobrota ještě větší. Petroušek přišel z práce po čtrnácté. Pro mě nejideálnější doba oběda. Dnes jsme se usalašili uprostřed zahrady. Kočky nás pozorovaly. Ptáci - celou zimu je krmím. Teď tu zakládají hnízda. jedna budka je už obsazená. Jasně, mnou nevítané hrdličky. Když zatápím, vrkají mi do komína. Jsou slyšet po celém domě. Ble.  

Den stvořený pro práci na zahradě. Co dnes? Napustím olejem zahradní nábytek. Konečně. 

Už jsem si myslela, že v rámci transformace a koronavirového zatýkání nestartují škodící letadla. Ale jo. Ještě duněla. Jak zběsilá! Strašidelně. Sluníčko se ve chvíli schovalo. Taky bych se schovala, ale nechat rozdělanou práci? U olejování mi jde hlavou včerejší reportáž lžiTV. Hudebníci musí jít pracovat, neb přišli o koncerty. A co je na tom divného? Kdybych měla hypotéku, nezaopatřené děti, než bych čekala na nejistou pomoc eráru, mazala bych vykládat zboží nebo sednout za pokladnu. Hlavně, aby mi nevyschl zdroj. Nebo bych šla napouštět olejem zahradní nábytek... :-) :-)

- Natři i lavičku. 

Napustím i lavičku. Jako nová. 

- Ještě je potřeba opravit trávník vpředu. Třeba zítra.

- Peťuš, nebo dnes?

- Tak jedu ještě pro kolečko kompostu.

Pruh země před kačírkovým pásem u domu Petroušek v březnu nakypřil. Asi čtrnáct dní si sem kočky chodí odskakovat. Dnes tomu uděláme přítrž. Zaseto; slepičí granule. Zalito. Pokladeno větvemi z vánočního stromečku.

- Peťuš, myslíš, že je to odradí? Aby nám to nerozhrabaly.

- To je bezva nápad. Ty větve je odradí.

- Nebo ráno budou všechny větve naskládané na hromadě. A hlína rozhrabaná. A cedule naškrábaná kočičím písmem: NEŠTVĚTE!

Uvidíme.

Zatápím. Telefon mi v pět odpoledne připomínal meditaci. Přenastavuji na dvaadvacet. Ochrana naší země; odvedení hmotných parazitů. 

Telefon. Iva. Holka moje zlatá. Povídáme si o mamce. Jak je smutná.

- Vždycky se jí ptám, jak se má. Odpovídá - jak nahý v trní. Tuhle mi řekla, to je pro mě nejhorší:

- Dostaň mě odtud.

- No, pro mě to je vždycky taky nejhorší. Vysvětluji jí, že se zlomenou nohou bych ji nezvládla. Smutná to pochopí.

- Jezdíš do práce?

- To víš, že ne. 

- Ivo, přijedu tě navštívit.

- Vždyť se to nesmí. Raději ne. Já už jsem stará. Ať mi sem něco nenaneseš. A čekáme miminko...

- Máš pravdu. Mlíko od krav nepotřebuješ?

- Koupila jsem si trvanlivé. 

- Něco jsem ti koupila. Pro radost. Tak ti to pověsím na plot, až pojedu kolem, jo? A uvidíme se po všem.

Ráda jsem Ivu slyšela. Nerada slyším, že se právě v Lánech u stolu a bez masek nacpává čtrnáct lidí bez rozestupů. A bez roušek! :-) Všichni jsme si rovni, někteří jsme si rovnější. Tak hlavně aby soudruhy z KSČSSD nepotkal virus korony. 

- Ťuti, vzbudíš mě ráno ve 4.40? Abych si stihla najít vedení. Bude celosvětová meditace.

- Dej si budíka. A běž brzy spát.

- Peťuš, ale abys mě zkontroloval.

https://www.youtube.com/watch?v=gYKn4xZRf0M&fbclid=IwAR1BhYHAsMiKKbfJ15KlPLFuyPQV8kBrLl-UFiG6W0rRCtmY2HkaxVS4LnQ

Dvacet minut mi za vzestup planety a její ochranu stojí.

https://2020aquarius.blogspot.com/2020/03/zdielajte-casova-linia-vzostupu-koniec.html?fbclid=IwAR0jewqRFRFPYpXuD6pc__Ws1IWe_AYdf4SbetdsNdITT85Y1TscUW2BFtI

- V kolipak mě dnes vzbudíš tím svým elektrickým kartáčkem? Je to tak těžké zavřít dveře do ložnice a zatáhnout do koupelny?

I Linda se přidává.

- Je. Když jsem ve vaně. Na dveře nedosáhnu. :-) 

- Ty si čistíš zuby ve vaně?

- No. Mám odtočenou vodu, aby to bylo příjemné na dásně. A není to elektrický kartáček.

- To neva, tak je na baterie.

- Ten škodí zubní sklovině. Já mám vodní spršku neboli irigátor.

- To je úplně jedno. Ve výsledku mě to už třikrát teď za sebou nad ránem vzbudilo.

Klušu si zuby prostříknout hned.

Pročítám net:

Výživný článek na https://www.nwoo.org/2020/04/03/jakou-hru-s-nami-vlada-hraje-durch-betl-anebo-se-tu-hraje-kapsickovy-marias/?fbclid=IwAR2ps0-HOqad9oiWOrmWFeCNKNaT80foB-rcPkHHXmocS5K9jrHqhvYNFRc

Přečíst. Povinně!! Tady pasáž:

Vládou a úřady byly odmítnuty dodávky od českých firem dodávajících špičková řešení nanotechnologických filtračních materiálů, česká firma nabízející k ověření jejich vynalezený lék na COVID-19 byla odmítnuta, byl odmítnut český výrobce ochranných pomůcek nejvyšší třídy ochrany, nejsou testovány tuzemské ani jiné alternativní léčebné metody kromě Remdesiviru z USA. Je to snad proto, že ve firmě jsou akciové podíly známých exponentů US Deep state a tedy těch co platí agenty cizí moci v naší vládě a vládních institucích Maláčovou, Hamáčka, Kena-Vojtěcha, Plagu, Havlíčka a Chmelaře?

A ještě jedna:

Vyhlášení nouzového stavu dle názoru odborníků na právo bylo v rozporu se zákony.

Byly odloženy senátní doplňovací volby podle nálezu NSS v rozporu se zákonem!

Hamáček, agent cizí moci, již nyní hovoří o přípravě zákona k odložení voleb. Kterých přesně? Těch podzimních krajských, nebo senátních? Nebo voleb úplně?

Ve všech směrech ať při odběrech, tzv. chytré karanténě je totálně porušováno GDPR a právo na soukromí. Jak je nakládáno se vzorky stěrů od obyvatel a jak jsou likvidovány? Existují o tom záznamy? Jak to, že někteří lidé nemají výsledky testu ani po 14 dnech? Je to proto, že stěry slouží k nelegálnímu sběru a budování databáze DNA obyvatel?

Veřejnost je katastrofálně špatně informována a zejména opatření vůči seniorům jsou naprosto chaoticky měněna.

Bavím se nad tím, že musím s manželkou s kterou žiji ve společné domácnosti mít v autě roušku! A co teprve možná hypoxie za volantem z důvodu nasazené roušky? Není to náhodou větší ohrožení při možné ztrátě logického uvažování, předvídavosti i vědomí? Kontroverze účelnosti některých nařízení hraničí až s debilitou nejen s neprofesionalitou.

Jj. Pozorovaly jsme včera kabiny aut. Řidič bez, spolujezdec ano. Plné auto - nikdo. Manželé - oba. :-) :-) :-) Jak by to měli v případné karanténě doma? Bez roušky. ?? Program na Silvestra. :-) - Tak nás budou ohrožovat drakonickými pokutami za roušku!! A sami si právě teď vyžírají v počtu čtrnáct bez rozestupů... A roušek... 

Ještě si užívám domu. Noci. Oharků. Micka se někde v zahradě honí s kocourky. Kitty lítá jen v Pze. V Jaroměři zaujme polohu ležícího střelce na křesílku v jedné z pracoven a nehne se až do rána. Bojí se kocourů. Teprve ráno začne ramplovat posuvnými dveřmi u Petrouškovy kouzelné skříně. To už je většinou Micka asi tak pětkrát z venku doma.

Jdu taky koukat do sebe. Ráno medituji. :-) 

Pokud chcete něco změnit, připojte se! Nebo chcete zůstat ovčany? 

Dobrou noc!