Slaví Denisky. 11.září - podvod. A já se koupala v ledové vodě 24°C :-)

11.09.2023

No, a je to. Pondělí za mnou. Den pře pře překrásný.

Kočky mě čekaly způsobně na koberci. Hrály, že vše OK. Vedle Mourka jsem našla miniaturní peříčko. Kde by mě napadlo, že by Mourek vraždil. Vůbec ne, to nějaký nevítaný host. A peříčko jen uvízlo na Mourkově kožíšku. Tlustý je. Snažím se ho hlídat. Už dávno mu neodvažuji granulky. Měla bych zase začít s odvažováním. Asi měl v noci choutky. Dal si nějakého zpěváčka; celoročně je tu hostím. Vlastně mu je naivně a láskyplně vykrmuji. Jiné kočky chytají myši...

https://www.rajce.idnes.cz/irenkah/album/2023-09-11-rano

Miluji jejich mlaskání. Jejich soustředění na mističku. Zbožňuji, jak vedle sebe nezávisle hltají s mlaskotem ranní nabídku.

Dnes slaví jmeniny mé první dítě. Deniska. Prý abychom si to zapamatovali, musela dvě letadla shodit tři budovy. Bohužel, na netu jsou videa bez projekce letadel. Všechno shořelo. A ty pasy jak se zachovaly neohořelé. A pracovníci Mossad dostali na ten den povinnou dovolenou. 

Ráno. Slunce. To není možné. Zas mě čeká letní den. A vůbec mi nevadí, že to je – brr – pondělí. Netušila jsem, že dnes se dozvím o odchodu Ywonne. V tak krásném dni opustila planetu. Božínku. Odcházejí. Lidé z umělecké oblasti z mého dětství. Mistr Gott, Pilarová, Vorlíček, Vyčítal, Heda Čechová – jejího syna Vladimíra jsem měla na besedě na gymnáziu. Dnes ta s těmi rajcovními písničkami. Říkalo se evrgrýny, dnes hity. Nebo už za mě byly hity? Teď nevím. Roň slzy, Tak prázdná, Boty proti lásce, Mně se líbí Bob… Jedna pecka za druhou, švihadlo u pusy a už jsem ječela. Taky umřel koncem července zakladatel Eagles. 70. léta a mé první neúspěšné manželství. Tam jsem dostávala zkoušky od života. Málem jsem to tady opustila. Asi jsem obstála, když to druhé manželství držím 35. rok. Hledám, v kterém roce vyběhl Hotel California.

https://www.irozhlas.cz/kultura/hudba/randy-meisner-eagles-zpevak-baskytarista-umrti_2307280634_afo

Brali jsme se na mé 19. narozeniny. 19.7.1975. Bydleli jsme v pevnostním domě s tlustými zdmi. Mohutná vrata jak do pevnosti. Na záchod jsme chodili na pavlač. Sice už splachovací, ale v noci – brr. Do zimy. Do tmy. Bylo tam bezpečno. Dole masivní vrata do fortny s obrovským nebeklíčem. Vymohla jsem si, že mi Ivka postavil WC v koupelně. To bylo boží. Konečně náš záchod v teple. 

Když ještě běhal na záchod na pavlač, bral si s sebou takové krásné rádio z Tuzexu. Fakt pěkný japonský kousek. Poslouchával tam Hlas Ameriky. Měli jsme rádi Nedělní zápisník Martina Čermáka. Skvělé vtipné dobře vystavěné fejetony. Na kraji devadesátých let jsem si koupila knihu Putování Martina Čermáka se psem Máňou po Americe. Hledala jsem tam jeden, který končil, že někde mají kojoty a někde fronty u obchodů. Trošku jedovatá koncovka. Knihu mám. Myslím, že tam ten hledaný není. Dva tisíce by se jich do knihy nevešlo. Zjistila jsem ale, že Martin Čermák se jmenoval Ivo Ducháček. Na Hlase se vyhrávalo lidem v Československu. Pavel Češok a jeho Zlatka bydleli v Bayreuthu. Pavel pravděpodobně pod přezdívkou Kozel nechal zahrát Pulpimu Hotel California. Takové šifry, aby bezpečnost nevěděla. Ivka tehdy volal ze záchodového okýnka:

- Iri, Iri, pocem! Pavel mi nechal zahrát Hotel California. Eagles!

https://www.youtube.com/watch?v=09839DpTctU

Skladba překrásná. Skvělá! Skvostná! Kytara – zvoní, trilkuje, překvapuje svou melodií.

Orli. Orli mouchy neloví. :-) Zrovna tak jako včely se nezdržují tím, aby vysvětlovaly mouchám, že květy jsou lepší než hovno. A lva nezajímá, co si o něm myslí ovce. A tím se řídím. A vy?

https://www.youtube.com/watch?v=awfqcbZa8VI

Eagles. Orli. Mají překrásné skladby. Tak jeden z orlů už dolétal. Odlétají... 

https://www.youtube.com/watch?v=-Pa5nqYXEnY

Ještě jednu. Nádhernou New Kid in Town.

Jak Ivka k Pulpimu přišel? Přezdívku Pulpi nebo Pulpie Ivkovi vymyslel v devítce Láďa Bátora. Asi před rokem nebo dvěma mi to svěřil na FB. Prý viděl v TV nějaký film. Tam vystupoval plešatý hrdina. Takže podle holohlavého dostal přezdívku kluk s bohatou hřívou. Ta se vůbec nelíbila soudruhům. Měl nádherné vlnité dlouhé vlasy. Slušelo mu to. Mně se líbil. A nebyla jsem sama. Bohužel.

V neděli večer jsme poslouchali hitparádu Charileho Van Dyke.

Charlie Van Dyke - co na to teta Wiki?

Přeloženo z angličtiny-Charlie Van Dyke je bývalý rozhlasový diskžokej, který je nejlépe známý pro svou hlasovou práci v rozhlasových a televizních stanicích. Pozná se podle jeho hlubokého, dunivého hlasu. Van Dyke, původem z Dallasu, pracoval ve svých 19 letech v rádiu Top 40 na hlavním trhu v místní velmoci KLIF. 

A jak jsme mohli slyšet stanici Österreich drei? Ivulka vztyčil na střechu několik metrů vysokou trubku. snažil se, aby převýšila střechy. Nahoru na  nic umístil speciální anténu. Od ní vedl koaxiál. Nesměl se zlomit. Když mě opustil, jednou mi ten kabel na půdě ze zlomyslnosti přestřihl. Hrozně jsem brečela. Zrada. Věděl, jak mi ublížit. Děkuji mu za ty lekcičky. Aspoň vím, že mám být hodná. Svět nás odráží. Naše chování, myšlení, i to, jak o někom mluvíme. Když mluvíš, mluvíš o sobě. Obzvlášť , když mluvíš o druhých. 

Konec snění. Memoáry až na dlouhé zimní večery… Tady a teď, ne?

Ráno přišla paní. Hromádka životního neštěstí. Vnuk umřel. Syna zabili. Zjistila, že instituce nepracují. Jasně, nepracují. Firmy. Korporace. Ltd. Každá z nich má své D-U-N-S. Víc nebudu konkretizovat, aby paní někdo neidentifikoval. Žádala o radu. Ráda bych pomohla. Souboj se světem není dobrý. Sama vedu nyní malý šermovací souboj a jeden maličko větší. Zákonnými prostředky nepřítele. Jinak to nejde. Až dosáhnu svého cíle, jsem teprve za první zatáčkou, mám skvělé boty, udržuji rytmus, vím, že to dokážu; pak budu moci svou energii darovat i téhle hromádce lidského neštěstí. Tam zas bude potřeba použít šavli. Přesekat lana. Já to vyšavluji s láskou, elegancí, přehledem. Hlavně, aby paní ve svém obrovitém smutku a bezmoci přežila.

Vezu paní na náměstí. Sama se stavuji pro reklamovanou mp3. Mám už třetí novou letos. Tak bezvadná věcička. Ale jak si ji vezmu na tělo - zamlží se. Zrovna tak skvělá je ústní sprška. Letos mám už asi pátou, možná šestou.  

https://www.rajce.idnes.cz/irenkah/album/2023-09-11-letni

Poledne. Což vyzkoušet bazén. Voda má jen 24°C. Kupodivu – hup! A jsem tam. Zvyklá na hýčkání teplou vodou, pokud možno minimálně 32°C, mě objímá ledárna. Velmi příjemná. Kde by mě napadlo, že se v září budu čáchat a ráchat v studené vodě. Ohřívám si oběd ze včera. Vínko. Pohoda.

Jdu přemáchnout vyprané prádlo z mydlin. Dnes poprvé liju do vany vylouhovanou levanduli přímo v octu. Aviváž. Dnes nepřidávám žádný olejíček. Prádlo na sluníčku uschlo do měkka.

Odpoledne klientka. Ó, jak krásné výsledky. Spokojenost. Jupííí!

Zalévám. Proč mi bylo ukázáno ranní zrcadlo neštěstí? Abych si uvědomila vděčnost za to, co žiju. Dnes jsem se zas maličko pocvičila v administrativě. Jj. Šlapu dál. Včera jsem psala v závěru…

TV Šalingrad. Dnes příjemné vysílání. Dozvídám se, že ten, který mi radil, měl nehodu. Ó. Proto mi dnes nemohl ještě maličko připoradit. Přeji si, aby se mu všechny kosti spravily. Aby byl zdráv. Aby mohl ještě pomáhat světu.

Dnes Karol zas ze záznamu. Zítra doposlechnu. Šťavnatý začátek.

https://www.youtube.com/watch?v=bNzHjx9I0kk

První zpráva: Skromnost paní Nerudové je nebetyčná. Cpe se, kam se dá. Nabízí se do EP. A prý se nechala slyšet, kdyby "náhodou" padla Fialova vláda, že by v Bruselu, kde ještě není, zanechala všech aktivit a jala by se sestavovat vládu. Volby budou až za rok, ale tetuše už asi ví, že tam zkrátka bude. Cirkus bude!

A další: Ó, od agresora nám prý teče 65% ropy, loni to bylo 56%. Navíc těch 65% je nejvíc od roku? No? Kterého? Tipněte! 2012! Teď v době speciální válečné operace se ropovodem Družba dopravuje 65% veškeré ropy. Dobré ne?

A ještě jedna. Před komunálními volbami Hřib propagoval chůzi pěšky, kola, elektrokoloběžky… Od 1.2., kdy se ujal fce náměstka pro dopravu, ujel třemi služebními vozy 15 000 km; jeho řidič má 215 přesčasových hodin. No jo. Kážeme vodu, pijeme vínko.

Tak a to by bylo dnes všechno.

Dobrou noc!