Slunovrat

21.06.2021

Slunovrat. Kouzelná doba, nejdelší den, silné energie. Dnes chceš nechceš hodně lidí po celém světě oslavovalo začátek léta a duchovní sílu slunce. Je nás víc a víc a víc! Nejdelší den roku; nejkratší noc. Slunovratem začíná nejteplejší část roku; příroda hýří největší hojností a plností. Začíná čas radosti a letní pohody, taky léčení! Oslavujeme vodu. Spojena s emocemi - vhodná doba na práci s nimi. Nastává asi dvanáctidenní období. Čeká nás čarovná svatojánská noc; navazuje na oslavy letního slunovratu; Země se otevírá a vydává své poklady. Značí to síly Země a s nimi spojené duchovní prožitky. Země začíná vydávat své dary ve formě listů a léčivých bylin. Jejich moc je nyní nejsilnější. Svatojánská kytice obsahuje devět květin. Nesměla chybět mateřídouška. Dívky tiše a bez ohlédnutí trhají devatero kvítí. Vloží pod polštář - jako v adventu i nyní - čarování ukáže ve snu budoucího manžela.

Slavíme slunce, zpíváme, tančíme. Napijeme se dobrého vínka. Můžeme zapálit oheň z devatera dřev. Ohýnek se udržoval celou noc k posílení Slunce. Protože od teď začne o svou sílu přicházet. Všimla jsem si, kolik lidí se letos v zimě vrhlo na otužování. Už je teplo, už se můžeme v přírodě smočit všichni, i my zmrzlíci. Provádíme rituální očistné koupele. Mají se čistit studánky a prameny. A nosit obětní dary.

Na Alušce - pěkný článek o uzemňování. Práce s hlínou - jeden ze způsobů...

https://aluska.org/8-zpusobu-uzemneni/

Hoří mi tu modrá svíce na oltáříku. Vítám energii vody, slunce, hojnosti. A děkuji. Mistička s jahodami, třešněmi, rajčaty, vodou.

Zítra se vypravím nasbírat lipový květ - doufám, že mi neodkvetl. Dosbírám černý bez. Porozhlédnu se na břehu Labe po chlapici. Bylinky budou mít ještě svou sílu dnešního vrcholu léčivé síly slunce.

Tělo jsem vystavila sluníčku - silnému. Nejsilnějšímu. Proto nám zatáhli nebe. Světlo byste chtěli, holenkové? Nic takového. Tmu na vás! Ale slunce stále a stále a znovu prolomilo mraky. A zas tma, znovu se sluníčko prokousalo.

Dnes jsem si rozhýbala emoce. Sice jsem netančila, nevytřásala, ale šla jsem do boje s nezákonností. U notářky vládnou tři mladé zabalené vypatlané dámy. Nutily mě protizákonně, abych se chovala taky vypatlaně. Děvčata prý dodržují nařízení okresního soudu. Ne. Nenosím tlamolet a nikdo mě do něj nedostane. Venku padesát nad nulou, jedna z nich vypadala těhotně, ale zabandážované obličeje. Chudák dítě. Místo aby mu dopřála rozvoj mozku... Tak hlavně aby dítě bylo zdravé, s dobře vyvinutým mozkem, že? Blbost prý kvete v každém věku. Spíš jsem si dodnes myslela, že je to spíš propojeno s námi starými. Ale ne! Mladí vedou! Dovolím si jít svou cestou. Cestou zdravého rozumu. Bez krytu na obličeji a bez pirátů. Brrr! Mami, jak jsi to říkala při brainstormingu ještě v minulém měsíci??? 

- Co se ti vybaví se slovem pirát?

- Nenávistný člověk! Krade, loupí, přepadá.

Dodávám. A má vyhulený mozek. 

Na slunovrat jsem zažila radost. Ve velkém obchodním řetězci se hnuly ledy. Jen v jednom. Ale stačí. Najednou se tu hromadně roušky sunou dolů. Tři mají na jednom uchu. Neskutečné se stává realitou.

- To vám to trvalo!

- My jsme závislí...

- Ano, na diktátu majitelů. Ale všechny vyházet nestihnou!

Byl to hezký energeticky silný den. Hned ráno jsem zahradu pokropila. Ať naše zahrada chladí! A ona opravdu chladí. Máme tu příjemné mikroklima. Tady se nepečeme. :-) V deset jsem začínala přeměřením klienta. Pěkné výsledky. Manželka ho sem přivedla asi před třemi čtyřmi lety. 

Pozvala jsem sousedku na třešně. Teprve se dozvěděla o odchodu mé maminky. Projevila mi upřímnou soustrast... Zdá se, že je to pro mě už dávno. 

Den jsem končila večerním přeměřením. Klientka se diví svým skvělým výsledkům. Raduji se se svými lidmi. Zdraví - prvořadý plán. Tečka. Parafrázuji neseriózní reklamu z bilbordů. Někdo jim tam napsal: Nsrt a tečka.

FB - věrný dokladač činností. Čtu svůj rámeček z dneška před dvěma lety.

Každá 3. škola neodpovídá hygienic. podmínkám. Nastavení monitorů, výška nábytku, zářivky...To je nejlepší důvod ŠKOLY ZAVŘÍT!!!

A poslechli. Zavřeli nám školy. Jak rafinovaně. Žádné monitory, výška nábytku, zářivky.:-) Zavřeli školy skoro na dva roky - a jak lehce! Lží. A tečka. :-) 

Mezi mými přáteli, blízkými mám hafo obodaných. Jejich volba. Chápu je. Já tuhle smlouvu s ďáblem neudělám. Raději se uskrovním. Budu se ohánět zákony. Strpím ještě chvíli nezákonný pomalu odcházející stav. Kobyla se asi ještě vzedme. Na podzim. Posvátná bedna ukazuje hranice bez kontrol. Chaos, paradox doby. Ty můžeš jet všude a bez očko. A tečka.

https://voxpopuliblog.cz/lekari-se-shoduji-na-tom-ze-ockovani-je-biologicka-valecna-zbran-pouzita-proti-nam/?fbclid=IwAR1d6mjtFOOyZC5KP_hTxIN3sWCoNan8jblmnajDKw3597i9TSLpRDZgxbo

Míhá se mi tu na FB mamka. Popíjí kafíčko. Loni to bylo. Měla tu svou červenou flísku. Jsem tam. Pamatuji si na ten den. To byly dennodenní mé návštěvy. Víc a víc jsem si tehdy uvědomovala, že je to naposledy. Naposledy. NAPOSLEDY. A zas druhý den za mamkou. Nechala jsem se šikanovat. Pod kaštanem - bez mošnosti nahlédnout k mamince na pokoj. Překontrolovat její věci. Půjčit si její hrneček. Pamatuji si, jak ředitel ZAKÁZAL cokoli vynášet. Tedy ani mamčin hrneček na zalití černého bezu. Zakázal vynést i křožovky. Hlavně, že jich mám na jhromadě hafo. K ničemu.  Nevadilo jim, že třeba bude potřebovat ona nebo já na záchod. No a co. Nepodřídíš se? Zmiz, červe! Mami, mami, dnes zrovna jsme večer měly s klientkou zvláštní počty. V kalendáříku jsme hledaly další termín.

- Irenko, dnes je to měsíc od odchodu tvé maminky. Byla tam jedna dvacítka.

- No jo, dnes měsíc... Ale včera to bylo pět neděl, co jsem mamku naposledy objala. Jak to, že pět neděl od posledního dne... A dnes měsíc od odchodu do světla...

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-06-21_Slunovratovy_oltarik/

Hlava mi klimbá. Modrá svíčka na slunovratovém oltáříku svítí na mističky s hojností.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-06-21_Nase_kocici_deti_s_rodici_-_Jezek_prisel_na_veceri/

Mourek číhá u ježkovy mističky.

https://www.youtube.com/watch?v=QdL6yrvnNjs

Zrzečku jsem si přestěhovala k sobě. Ráda u mě lehávala na koberci. Mourek prve sežral ježkovi, co se dalo. Ježeček přišel na večeři. Jen jsem zašustila pytlíkem s granulkami, zmizel ve tmě. Mour toho využil. :-) Kdepak asi nocuje? S napucaným bříškem.

Voda - teď mi došlo. Tady nádherně padala voda kolmo k zemi jako z konve. Oni nám sice chtěli zatáhnout slunce, ale poslali nám voděnku. Uzemňující... 

Družme se, vnímejme přírodu, mějme se rádi, nehádejme se, potkávejme se, užívejme přes všechny zprávy, nástrahy KRÁSNÉ POHODOVÉ LÉTO! V něm lásku, hojnost, MÍR!

Dobrou noc! Dobrý den!

P. S. To nehádejme se neznamená nechejme si dělat na hlavu! Ohánějme se zákonem! Znejme ho! Aspoň minimálně! Jednejme vědomě, silně, v souladu s právem!!!

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/nezakonne-soudy-cupuji-vladni-narizeni-ministerstvo-nerespektuje-ustavu-varuje-pravnik-40363635?fbclid=IwAR2wPgamA-Ma1WupNhftFckyemUterdonCx0DF_J3a1F9RjFncJNQlahHaw#seq_no=1&source=hp&dop_id=40363635&dop_ab_variant=0&dop_req_id=WP3rM8o06Wu-202106200813&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz