SOBOTA - mírová klidná rodinná veselá relaxační v dobrých energiích

17.08.2019

Ráno. Devět. Peťulka v lese. Ještě půjdu do hajan. Vždycky si myslím. I dnes - nevrátila jsem se. Kmitala jsem. V poledne jsme výjimečně obědvali. :-) Ve vlastním zájmu jsem se vzdala hovění. Musela jsem ve třináct ležet na kosmetickém a masérském lůžku.

Do vaření pracovní telefony. Trošku mě odvádějí, ale zvládám. Na jedenáctou náš Karel s nájmem. Chvíli si sedáme na terasu. Karel je cikán a leckterý nemakačenko by se od něj mohl učit. Líčí mi své podnikatelské karamboly.

- Kájo, já jsem vám říkala, že lidi musíte stále kontrolovat.

Ukazuje mi obrázky svých rekonstruovaných domů před a po. Skvostné. U jednoho balkonu jsou původně pokřivené sloupy s armaturou. Dvě fy navrhly demolici. On si vymyslel svůj způsob. Heverem armatury srovnal. Výsledek? Nádhera. Zábradlí zrekonstruoval. Krásná podlaha. Jenže líčí dál: Prkénka na zábradlí koupil v Baumaxu. Přišel na kontrolu. Borec sedí na kýblu, jednou rukou natírá, druhou telefonuje.

- Co děláš?

- Natírám.

- Tak schovej ten telefon! Já to chci mít hotové dnes, ne za rok.

Kontroluje nátěr světlou šedou lazurou. Přetřeno i s neodlepenými štítky!!! Myslel, že ho trefí. Dlouhou řadu latěk ten fachman natřel i se štítky. Karel všechny odlepil. Nelze přetřít znovu, stále by tam byl světlejší obdélníček. Obrousil. Natřel. Zvýšená spotřeba barvy...

Denně přejíždí mezi stavbami. Projede kilometry. Ve spěchu kontroluje. Nepozorně. Zaplatí za odvedené dílo. Spěch není dobrý rádce. Předělává práci sám.

Výmalbu dvoupatrové vily svěřil klukovi, který se osvědčil. Káju při večerní kontrole díla málem trefilo. První nátěr jakž takž. Druhý nátěr odfliknut. Večer. Karel vše vymaloval sám a znovu. Sedm kýblů barvy navíc.

O půlnoci, zrovna tu byl Brutal, projížděl pevností domů. Zacákaný od barvy. Policejní kontrola. Drogy, alkohol, kufr, kapsy.

- Chlapi, prosím vás, vždyť vidíte, že jsem od barvy, jedu teprve domů...

- Děláme jen svou práci.

Karel pracovníkům po zkušenostech s jejich blbostí prý už teď předvádí, aby dílo bylo v pořádku:

- Takhle namočíš; dáš pozor, abys nekapal; takhle si natřeš rohy; pak jedním směrem natíráš nahoru dolů...

- Jo, Kájo, roste generace neumětelů. Každý je podnikatel nebo ajťák, ruční práce se neučí. A to se chce. Řemeslníka aby pohledal.

Jednomu člověku spočetl střechu na 240 tisíc korun. Pán mu zavolal, že si sednou v hospodě. Dával mu otázky, kolik co stojí, kolik za metr. Kája odpovídal. Metry, cenu, materiál. Pán si psal na A4. V součtu mu vyšlo 235 tisíc.

- A dáte mi to tedy za těch 235?

- Kájo, doufám, že jste nesouhlasil.

- Souhlasil.

Večer přijíždí okolo osmi hodin. Někdy v deset. Než dá do pořádku rozpočet, účtenky, nají se, dá sprchu, je půlnoc. V půl páté vyjíždí. Bere pracovníky... Denně najezdí šest set km.

- Já jsem rád, že mi někdy vynadáte, že řeknete: Karle, vy jste blbec. Já o tom přemýšlím.

- Kájo, my vás máme jako svého.

Petroušek přijíždí z lesa. Plný košík hub. Jdu vařit.

- Kájo, ukažte obrázky, řekněte, jak narážíte... Jak vám to jde. Pochlubte se. 

Dodělávám oběd. Přijde Honzík. Snacha odjela malovat mamince dům.

- Řek jsem mu, ať si nechá jen dva lidi a ostatní vyhodí. Ať dělá jen jeden dům.

Zahlédla jsem dobrou zprávu. Čápi se vrhli na hraboše.

https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/2898812-na-moravu-se-sletaji-velka-hejna-capu-krmi-se-pred-cestou-do-afriky-premnozenymi?fbclid=IwAR1KVjMSN4WoxqPs3HAW0VNOrbJGvyt2FTJeAl966cTTxNZXu7TagRwdjnA

Na Moravu se slétají obrovská hejna čápíků na cestě do Afriky. Hejno má normálně 20-30 kusů. Tahle hejna mají v průměru 200 čápů. Největší hejno 246 čápů bílých, jiné 202, 170, 98 kusů.

Čtu:

Za přemnožením hrabošů, který je jedním z nejhojnějších hlodavců v České republice, stojí mírná zima a dostatek potravy. Hraboš polní se podle vědců přemnožuje pravidelně ve dvou až čtyřletých intervalech.
https://ct24.ceskatelevize.cz/regiony/2897006-zemedelci-u-brna-plosne-aplikovali-jed-na-hrabose-podnik-pry-splnil-ohlasovaci

Státní veterinární správa obdržela ze Státního veterinárního ústavu výsledky vyšetření zatím dvou uhynulých zajíců nalezených v katastrálním území obce Žatčany v Jihomoravském kraji.

"V obou vzorcích byla prokázána přítomnost zbytku fosfanu, což může svědčit o tom, že příčinou úhynu zvířete bylo požití jedu na hlodavce," řekl Petr Majer ze Státní veterinární správy. Veterináři svá zjištění předávají Ústřednímu kontrolnímu a zkušebnímu ústavu zemědělskému (ÚKZÚZ), který by měl případ došetřit.

Podle mluvčího ministerstva zemědělství Vojtěcha Bílého lokality inspektoři ÚKZÚZ prověří. "S ohledem na to, že k uhynutí zajíce je nutné požití minimálně třiceti granulí přípravku Stutox II, je pravděpodobné, že přípravek byl použit nelegálně a v rozporu s návodem na použití. I při cílené povrchové aplikaci je dávka zhruba šest granulí na jeden metr čtvereční. V případě, že se prokáže nelegální aplikace, jsme připraveni neprodleně podat trestní oznámení," řekl mluvčí ministerstva.

Stání správa, státní ústav, ministerstvo - ať se jdou soudruzi bodnout. Bezmozci. Likvidují přírodu. Lépe by to člověk nenaplánoval. Jen kdyby ta pole patřila jim. Hluboce by si je zorali a vyhnuli by se jedu. My sledujeme čápy na komíně. Strachujeme se o zraněného Slávečka... Smutníme nad opuštěným hnízdem. Včera naši čápi odletěli...  A tady se vesele tráví. Snad se nestavili na hostině na poli s jedem! (Krávy vytlučené, prasata zlikvidovaná, chovy drůbeže vtahu, ryby v kafilérce, tak ještě zajíce, srnky...)

Sleduji pod psaním film. Gallipoli. Fronta první světové války. Dobrovolníci z Austrálie, Zélandu... Nadšení, krásní, šikovní, mladí. Hledím na to optikou znalce priorit globálního prediktora. Žádný muž nechce jít do války. Válka - nesmyslné zabíjení. Turci kropí mladá těla Anglánů. Padají zpět do zákopů...

- Myslel jsem, že Tom klopýtl. Je mrtvý...

Jatka. Modlící se. Plačící. Bojící se. Vystrašení. Zranění. Mrtví. 

"Miláčku, až dostaneš tenhle dopis, budu už mrtvý..." Vzkaz zapíchnutý dýkou v pytli s pískem v zákopu. Na dýce zavěšené kapesní hodinky. A medaile. Ostrý hvizd píšťalky. Třetí vlna mladých těl na smrt... Turci je kropí... Konec filmu. Ve filmu bych dřív nerozšifrovala priority globálního prediktora:

1. priorita: světonázorová. (Jak vychováváme své děti. Pokud chceš zničit stát, ujmi se výchovy dětí... A my jim je svěřili.)

2. priorita: chronologická. (Historie nesouhlasí s dějinami. To vidíme. Kroutí fakta. Praha se osvobodila sama. Nebo prapodivná formulace: V dubnu 45 německá armáda u Brna odrazila agresivní útok Rudé armády...)

3. priorita: ideologie. (To, co rozděluje lidi. Pravice, levice, střed, náboženství, různé víry... Češi jsou údajně nejateističtější národ v Evropě. Sdílím názor, že jsme nejzbožnějším národem Evropy bez víry.)

4. priorita: ekonomika. (Mamon, zisk, cesta do pekel, vytěžování zdrojů...)

5. priorita: drogy. (Alkohol, léky, psychofarmaka, ovládání mysli; v ČR je jeden milion závislých na psychofarmacích. Denně je potkáváme na silnici, za volantem, v obchodech...)

6. priorita: horká válka. (Pokud k ní dojde, znamená to, že jsme zklamali v prvních pěti prioritách. ŽÁDNÝ CHLAP NECHCE DO VÁLKY.)

Setkávám se s lidmi, kterým se otevírají oči. Řešení je lehké. Nenechat se zatahovat do Letných a jiných hrátek elit. Volit zcela jiné nové lidi s jasným program, který neslibuje zlodějiny, devastaci lidí a jejich země. Nenechat tu vyprovokovat Majdan. Hraje se o ukřižování naší zemičky. Nestačí, že jsme kolonie, montovna. Lidé dřou ve několika zaměstnáních ve směnném provozu... Ještě se tu rozkrade půda... Šťastný otrok je ten, který neví, že je otrok. Necháváme si nalhávat, jak dobře se nám žije. Supi už rvou naši zemi. Rozdávají se opravené historické stavby, odejmuté, znárodněné majetky státu. Prý svědci o aktivní službě fašistickému Německu už neexistují - tvrzení soudu. Začalo to lovením lidí v Africe. Vyháněním indiánů v Americe. Mana hata - dnešní Manhattan. Zisky z tvé rodné kolonie sice tečou, ale ještě se neumřelo...

Petroušek se vrátil z fotbalu. Povídáme si... Porcujeme obrovského králíka. Možná je to malé tele. :-)  Je to tak dvojnásobný lancoch oproti vychrtlině z Lidlu. Zakládám na polévku... A věřím v lepší svět. 1637 krachla první burza v Evropě. Tulipánová burza v Holandsku... Věřím v krach světovlády... Evropané nevědí, co roupy vyvádět; kde by ještě podmanili, zničili, vytěžili... Věřím ve vítězství lidí se zdravým rozumem.

Ireno, raduj se. Užila sis den. Masáž u Tamary. Kosmetika. Relax. Lehátko...

Tak zas zítra! :-)

Dobrou noc!