Šťastná, už zítra oslavíme půlkulaté výročí Osvobození :-) Jalta 2

08.05.2020

Mám sen. Péťa mě fotí. Ráda se fotím. On nerad. Jenže zvoní telefon. Ne ve snu. Ve skutečnosti. Utíkám přes celý dům k nabíječce. Můj mladý pomocník. Má pro mě připravené dílo.

- Víťo, ještě se mi lepí jazyk...

- Promiň... :-)

Ve třináct se staví. Tak šup, šup. Lezeme, lezeme. Na terase obrovský králík v igelitce. Domácí. Takový malý jelen. Petroušek ráno v osm už byl u dodávky. Porcuji ho. Stříhám. Mám nepříjemný pocit. Ještě včera běhal v kotci. Kamarád. A my ho dnes... Kanibalové... Králíčku, promiň. Děkujeme, že ses obětoval...

Babička vždycky říkala:

- Du dát zajcum.

U nás byli v králíkárnách zajíci. Nelogické. V králíkárnách! :-)  Pro mě celý život je králík zajc. Maximálně zajíc.

Petroušek je tu s mlékem. Mohla bych se v něm koupat. Miluji ho. Tvaroh. Jogurty. Už třetí týden nemají u farmářů tvaroh... Divné. Ještě že krávy dojí každý den. Dávám mlíčko svařit. 

Polévka. Óóó. Vyvářím i tři čtyři libečkové lodyhy. Polévka malvaz. Z králičích vnitřností. S domácími špaldovými nudlemi. Nebe v hubě. Voní libečkem. Upečený králík. Batáty. Domácí majolka. Lžíce mého křenu. Pro barvu na ozdobení barevné papriky. Méně jedovaté; holandské... Petroušek ani nebručí na lžíci dušené mrkvičky s fazolovými lusky. Našel na oválné míse své mašo. Naklepala jsem takové tenké hrudní stěny z králíka. Krásně odkostěné. Řízečky - Péťa ani nedutá. Obědváme na sluníčku. Bosa. Cítím chlad. Chci pracovat na zahradě. Ale čekám na Víťu. Do třinácti musím, MUSÍM mít uvařeno; přijel až ve tři. To já ráda. Dal mi náskok. Omluvy nepřijímám. :-) Miluji návštěvy se zpožděním. Vojenské drilové dodržování času - ne, to na mě není. 

Po o nabízím míšu.

- Máš tam benzín?

O čem to mluví?

- Jdu ti doplnit nádrž. Mohl bych do tebe investovat dvacku, umyju ti pyl.

Sedím, trávím pod slunečníkem. Růžový Muchasekt... Poslouchám skvělé vyprávění u Jarouška Duška. A je mi všechno volné. Koupu se ve sluníčku. Miluji lidi. I toho reptiliána. Vždyť já mu děkuji za cvičení. To je potřeba - zažít negace, násilí, bolest. Hezky děkuji za zkušenost. Potrestání nechávám vyšším silám. Ať mě vedou. Budu je následovat. Pořad jsem poslouchala už loni; dnes jako bych ho slyšela poprvé...

https://www.youtube.com/watch?v=eUvpuYNvMH4

- Máš benzín; máš umyté auto. Naleštěné. Jen by sis mohla uklidit ten bordel na předním sedadle.

- Jj.

Lebedím si... Prožívám štěstí. Pohodu. Klid. Nic nemusím... Nad hlavou zas už duní. Hrozivě. Obloha děravá bílou krajkou. Vzory chemtrailsových krajek pokrývají celou viditelnou oblohu. Ráno při věšení prádla jsem zdvihla oči. Vylekala jsem se. Po obědě přiletěli znovu. A znovu sypali lidem na hlavu i na zahrady...

- Máš tu Víťu! Jdu k Ondrovi.

Pracujeme spolu asi dvě hodinky. Najednou je pět. Sluníčko se ještě snaží. Ťutík je doma. 

- Peťuš, prošustrovala jsem den.

- Však nic nemusíš.

- Peťuš, včera jsme běhala celé odpoledne bosa, dnes země studí.

Dnes je chladněji. Ruším své stanoviště pod slunečníkem. Jdeme se podívat na natáčení přistání Američanů na Měsíci. Tehdy to měl v rukou Stanley Cubrick. Natáčení ještě nedokazuje, že tam ti američtí všiváci opravdu nebyli. Mohli si to natočit jako pojistku, kdyby... Cubrick celý život točil, točil, mlčel. Až Spalující touha o iluminátských orgiích mu zlomila vaz. Zemřel na srdce :-) dva měsíce před premiérou.

Osmý květen. Obyčejný den. Zítra svátek - ukončení 2. války. Nenápadně nám přeformátovali datum. Celou dobu nám útočí na státnost. Státní znak, státní barvy, hymna... Zničit Předělat. Překroutit. Pozměnit... Zapomeňte.

https://www.facebook.com/konecna.k/videos/279917696374933/

Noční vlci. Poslouchám Jirku Černohorského; dojemně vypráví, jak dnes zpívala na nám. Interbrigád nějaká holčička z jejich řad. Jak každý měl obraz svých padlých. Jak mu v šestadvaceti odešla maminka. Prý celý život chybí. To mně moje maminka ještě zůstala. Už jen takový skříteček, takový zbytek, bez radosti, bez života, zničená, zdevastovaná státním terorem. Bezcitností ředitele. Porovnávám její radostnou tvář před dvěma lety, loni... Letos - zavírá oči, ztrácí slova... Otrávená. Mami, teď spíš, dnešní den na samotce! Mamko, myslím na tebe. Přežij! Vytrvej! Zvládni. Ještě tě čekají dva dny samoty. Sadismus páchaný na bezbranných starých lidech. Samovláda. Hlavně, že paní ministryně se pochválila, jak to vše zvládají i v domovech důchodců.

Jdu oloupat jablíčka. Slupky spařím na čaj. Zítra ráno tu bude mít Petroušek překvapení ke svačině. Večer jsem mu ošetřila jeho nemocná záda. Nahřála zelné listy... Zabalila ho do fólie. Ať je klučík zase v pohodě.

I Vy! Radost, štěstí, klid, lásku, pohodu a MÍR!

Ať žije Den osvobození 9.5.!

Dobou noc!