Svět jak na horské dráze

25.03.2024

Usnula jsem. Teď večer. Hlava mi spadla. Značí to – jdi spát. Za čím se ohlédneš?


https://www.rajce.idnes.cz/irenkah/album/2024-03-25-konecne-hezka-knizka-pro-deti

Ráno se budím dřív než budík. Protahuji se. Vstávám. Přede dveřmi obě kočky. Žofie po vzoru Mourka leží, packy zahnuté pod sebou. Jak mě uvidí, zdraví svým mra. Mourek taky šťasten. Konečně vstala snídaně

Dnes na desátou pán. Z města, odkud už ho ponesou – za chvíli. Krokodýla. Zezadu by vypadal jakž takž. Zpředu – hanba mluvit. Vytahaný buben na břiše.

- No jo, to jsou moje piva. V pátek dávám deset. Tak já to vyzkouším…

Valím oči. To je kontraproduktivní. Může pít víno, pivo, co chce, ale deset piv? Jedno pivo je jako jeden a půl rohlíku. Taky si dávám víno, ale čeho je moc, toho je příliš.

Zvoní mu telefon. Pochopila jsem, že volá šéf. Má poslat jakýsi průvodní dopis.

- Pošlete si ho.

- Já ho mám v práci v šuplíku.

- Aha. Tak to sebou budete muset hodit, aby šéf nepoznal, že nejste v práci.

Pokyvuje, že jsem dobře pochopila.

Ne, tohohle člověka nechci vést k regulaci hmotnosti. Loučíme se.

- Mohu se podívat, jak bydlíte?

Suverénně se hrne do prostoru obýváku a kuchyně.

- Máte tady dost pracholapů. No jo, máte hezký styl. Takové zabydlenosti. To já mám domeček strohý.

- Šedo bílo černý, co?

- No.

- Sterilní.

- No, to já rád.

Tak už si vezmi lopatičku, botičky a papapa. Běž poslat dopis.

I s takovými individui se setkám. Přizná žravost, pátečních deset kousků, neomezí se. Každému, dle jeho přání. Mám ráda nové lidi, raduji se z jejich úbytků. To vše ne za každou cenu.

Pozvala jsem Petrouška na oběd. Dostali jsme od Lindy výslužku. 

Měla bych se konečně pustit do oken. Venku psí zima. Zabalím Petrouškovu strejčínkovi balík. Bude lavit 81 let. Copak mu do něj vložím? Každý rok se opozdím. Letos mu dárky přijdou den před narozeninami. Požehnaných osmdesát jedna let!  Bratr Petrouškova tatínka. Boží člověk. Veselý, srdečný, milý. Zase se mi dere na mysl myšlenka, jak si lebedím v jejich jméně. Pamatuji, jak jsem si myslela, že obřad bude jen taková epizofa – jak říkají studenti o maturitě. Ne, ne. Přesně si vzpomínám na ten listopadový den. Jen Petroušek, já a naše mladší děti jako svědci. Poletovaly vločky přesně jako v den narození Denisky. Úplně stejně. Semtam. Při obřadu zněly housle. V jejich vibraci mi nahoře na lebce, tam, kde jsem jako miminko měla fontanelu, praskla slupička předešlého jména. Přežitého. Od podlahy nahoru jako v rychlé animaci jsem se obklopila novou vibrací svého příjmení. Vklouzla jsem do jejich rodu teprve rituálem. Někteří jedinci se vdávají, podvádějí své muže, rozvádějí se, berou si další chlapy a pak si drze vezmou zase své jméno z prvního manželství. Prý kvůli vnukům. To bych zakázala. Porušili svátost manželství. Zrušili rituální slib. A pak se jak zloději vlámou klidně zpátky. Tfuj! Ať se vrátí ze svého životního jmenného galimatyáše ke jménu za svobodna. A ať vypálí z rodu, který zradili svými podvody. 

Píšu milému strejčínkovi gratulaci. Petroušek je tu. Obědváme. Po obědě mi pomáhá zalepit krabici. Platím na internetu poštovné  65 korun. Zadarmo. Volám strejčínkovi, že vybírám balíkovnu v blízkosti jeho adresy. A gratuluji. A slyším to jeho milé:

- Irenko, to si nemáš dělat škodu.

Pro něj? Pro jednoho z mužů rodu mého manžela? Škodu? Ó, nikoli. Radost! Ano, dělám si radost tím, že dělám radost jemu. Jupíí!

Jedu koupit nějakou kytku do skleněné dózy. Měla bych odkvetlé narcisy a hyacinty vrýt do trávy. Dnes fučí. Až bude tepleji. Možná maňana. Mami, vzpomínáš? Rádio Luxemburg. Usínala jsem v kuchyni na gauči, který vyrobil můj – na rozdíl ode mě – velice zručný tatínek. Staré rádio s ručním laděním stanic chrchlalo vzrušující písničky. Jedna z nich – Maňána. Už nikdy od těch dob jsem ji nikde nezaslechla. Vždycky jsi chodila od televize rádio vypnout po mém usnutí.

- Ne, mami, ještě nespím. Mamko, ještě Ma – ňá –nu…

V obchodě kupuji jarní cibuloviny. A balík toaletního papíru. Počítám, kolik stojí role. Myšlenka:

- Nemám koupit mamce? Do zásoby?

Na vteřinku jsem zblbla. Ne, nemám. Hned mi mozek říká chlácholivě.

- Maminka už opravdu toaletní papír nepotřebuje. Je ve světle. Je tu s tebou. Všude tě doprovází.

Listuji v regále s velikonočními předměty. Beru do rukou knížku pro děti. Ale ale, hezké texty, staré koledy. Žádné připitomělé LGBT, jak onanovat a podobné satanské zhýralosti. Tak aspoň vyfotím. V téhle knížce se svět nezbláznil. 

Jdu koupit kočkám hovězí. Směje se na mě srdečně ta mladá příjemná Ukrajinka. Je mi milé, že se ke mně okamžitě žene. Vybírá mi maso.

- Já hovězí nekupuji.

- Já taky ne. To budou konzumovat naše kočky.

- My máme vepřové.

- Ne, to ne. To jde na tloušťku!

- My máme domácí.

- Jak se jmenujete?

Ona tak krásně sladce vyslovila své jméno. Jen to cinklo!

- Anička.

- Aničko, mockrát vám děkuji.

Usmála se na rozloučenou.

Na šestnáctou přijede ještě jeden pán. Kriminalista. Volá, že teprve vyjíždí. V klidu. Ať ho nestaví jeho kolegové z dopravního oddělení. 

Zvoní. Pokládá na stůl dva poukazy za sedm set. Divím se. 

- Dva?

- Na prvním plese jsem nereagoval. Na druhém mi ho dal syn, věděl, že ten samý doma už mám. Chci s tím něco dělat.

Vypadá dobře. Jen naměřený tuk po celém těle. Ano, takový jako oteklý. A bříško. Vysvětluji. Odchází. Bože, dej, ať mu to hezky jde! Ať hubne s lehkostí motýlího letu za letního dne! Ať je spokojen!

https://www.rajce.idnes.cz/irenkah/album/2024-03-25-u-nas

Jsem ráda v našem domě, zahradě, v bezpečí. Jsem tu schovaná jako naše Žofka před cizími - pod gaučem. 

Večer. Poslouchám TV Šalingrad. U toho porada. Jo, víc, pracuj víc! Ne, nebaví mě tohle bičování. Já už nic nemusím. Pracuji si jen pro radost svou a svých lidí. Nepotřebuji drahé auto, motorky, domy. Ne, opravdu ne. Na Šalině Renata srovnává víkendový rozkol na slovanském sněmu. No jo, všichni melou, jak je Zítko nepustil k mikrofonu. Vzpoura. Jenže 17.12. byl první rozkol. Taková pěkná šablonovitá režie. Před svátky. Okolo střelby v Pze. Nyní? Před svátky. Okolo střelby u Moskvy. Zrada. Infiltrace ďasů do řad vlastenců. Povedlo se jim to. Kdo je kdo? Mám ráda i ty i ty. Na obou stranách. Všichni dělají pro národ. Pavel v době kovidu odehnal hodně lačných na tečku. Zachránil mnoho životů. Po prosincovém rozkolu se dal do holportu s Maruškovými. Ti mi vůbec neseděli. Vůbec. Energeticky, výrazově. Včera v noci jsem poslouchala, jak jsou v pyramidě Amvej… Chjo. Zůstávám pozorovatelem. Co se děje na vlastenecké scéně! Rozštelovávání. To umějí mocní skvěle. A nemusí to být jen ti naši. Rakušan nebyl schopen slova, když se ho nějaká žena zeptala, jak to, že tu operuje MI.  To prosincové rozhádání vlastenecké scény začalo hezky nenápadně. Hádkou o placatost a kulatost země.

Kdo jste na telegramu – u Edita Fefe a sdíleno na TV Šalingrad – zprávy o teroristech.

1) https://www.rajce.idnes.cz/irenkah/album/2024-03-25-obama-v-downing-street

Různé země viděly souvislost mezi Obamovou tajnou návštěvou Sunaka a teroristickým útokem v Moskvě:

🗣️❗️👍

️Italský architekt a filmový producent Robin Monotti: "No, teď víme, o čem byla Obamova návštěva Downing Street 10."

️ Britská aktivistka a blogerka Vanessa Beeley: "Barack Obama opouští budovu na Downing Street 10. Obama vyzbrojil a poskytl letecké krytí ISIS v Sýrii a Iráku. Tato improvizovaná návštěva Spojeného království, jehož zpravodajské služby stojí za al-Káidou a jejími odnožemi v Sýrii a Iráku, se uskutečnila méně než týden před údajným útokem ISIS v Moskvě."

️ "Putin vyhrál volby v Rusku. Trump vyhraje USA. Za takových okolností se Obama 4 dny před útokem na Moskvu soukromě sejde s britským premiérem v Londýně. Toto setkání nevypadá normálně z žádného úhlu pohledu. Obama je stále aktivní v politice a pracuje pro americkou vládu."

️ "Náhoda?! Před 4 dny byl Obama ve Velké Británii na soukromé schůzce se Sunakem. ISIS se dnes přihlásil k odpovědnosti za teroristický útok v Moskvě. Obamova CIA sponzorovala ISIS. CIA/MI6 vyhodila do vzduchu Nord Stream

️ "Návštěva Baracka Obamy na Downing Street 10 za Rishi Sunakem tento týden nyní dává mnohem větší smysl. Ovládají nás psychopatičtí maniaci."

️ "Obama se v Londýně setkává s britským premiérem Rishi Sunakem k soukromému rozhovoru. Hluboký stav je ve stavu paniky. Putin právě vyhrál své volby a předpokládá se, že vyhraje i Trump. Musí jednat. Obama dělá plány. Další padouch je na cestě."

2)

Teroristický útok v Krokusu připomíná úvodní scénu filmu Tenet

Film byl propuštěn 3. září 2020 v USA (datum USA 09.03.2020) a trvá 2 hodiny a 23 minut (223). To vše 22. března. - 322 je známé číslo tajné společnosti Skull & Bones (George Bush a John Kerry jsou nejznámější členové).

Náhoda?

[Zdroj (https://youtu.be/g7gPegf76Mw)] 

https://en.wikipedia.org/wiki/Tenet_  


3) https://www.rajce.idnes.cz/irenkah/album/2024-03-25-marie-zacharovova/1629634322

Zakharova - o prohlášeních USA, že "Ukrajina nebyla zapojena do teroristického útoku na Crocus":

🗣️👍

Kdyby tak rychle dokázali vyřešit vraždu vlastního prezidenta Kennedyho. Ale ne, více než 60 let se jim nepodařilo zjistit, kdo ho zabil. Nebo snad taky ISIS? Nebo se odloží o dalších 60 let se specifiky a budou si hrát s jakoukoli "konstruktivní nejistotou"?

Nebo si vezmeme teroristický útok na Nord Stream? Tam byli podle USA zapleteni Ukrajinci. Pravda, pak šly americké úřady ke dnu. Takže se tam stále prohrabávají a hledají potápěče Kyjeva nebo ISIS.

Dokud nebude dokončeno vyšetřování teroristického útoku na radnici Crocus, jakákoli fráze z Washingtonu ospravedlňující Kyjev by měla být považována za důkaz. Ostatně financování teroristických aktivit kyjevské skupiny organizovaného zločinu americkými liberálními demokraty a účast na korupčních schématech rodiny Bidenových probíhá již řadu let.

Marie Zacharovová 

4)

Zajímavost – co znamená medikament. Z latiny:

Me dikament – zabij mě

5)

https://rumble.com/v4ahon0-dl-2.-olympin-18-volby-a-ysl.html

6)

https://www.rajce.idnes.cz/irenkah/album/2024-03-25-rec-cisel

https://www.rajce.idnes.cz/irenkah/album/2024-03-15-hratky-s-lidmi

Stačilo. Číst umí každý. Teď ještě zapojit rozum. 

7) Český list - italský dokument

https://www.facebook.com/watch/?v=944984140528548

Dobrou noc!