Svět potřebuje užitečné...

25.06.2019

Dostala jsem dárek. Jsem za něj nesmírně vděčná. Můj zázračný hrnec používám dnes a denně několikrát a na všechno. Asi s ním razantně zacházím. Trošku je na obalu porušen. Nic to nevadí jeho fčnosti. Před 14 dny na vaření jsem se poptala, co s tím. Dostala jsem telefonní číslo. Připsala jsem si ho k poznámkám, jak odpeckuji třešně na marmeládu. A založila. Někam. O číslo jsem si o víkendu v noci napsala. V okamžiku odpinknutí se papír vynořil. V pondělí ráno telefon. Věděla jsem, že se budu s hrncem na týden loučit :-) Ale ne. Neoficiálně mi půjčí jiný :-) Jupíí. Dnes ráno v půl sedmé měla proběhnout výměna strojů. Až v devět se uskutečnilo. Zavírají se mi oči únavou. Ale mám ho. MÁM HO! Díky, dííky za nabídku. Pro mě velký dar. (Tyhle vysvětlovačky nenávidím. Dlouhá souvětí. Mám ráda sekání. Vynechávání sloves. Pardon. Snad mi to projde.) Hurá, upekla jsem chleba. A z radosti mi vylezl oóóóbrovský bochník. Petroušek ochutnal:

- Pečeš líp a líp; vynikající!

Mohu říci s milým (a milovaným) Zdeňkem Troškou jeho: Nebe v hubě.


Otevírám Fb. Reakce na včerejší počteníčko. Návod od paní Hely proti komárům. Hodí se.

Během dne procházím FB. Znepokojuje mě rozdvojení národa. Velmi nebezpečné. NEBEZPEČNÉ!!! Nevíme, co s námi zamýšleji supi. Kam nás vedou. Umějí se vmísit, zmlátit jeden tábor, zmlátit druhý tábor a pusti je do sebe. Takové nebezpečí. Davy chodí po křehkém ledě... Kašpárci. Napíšu-li svůj názor, chátra vyšla do ulic, nerespektuje výsledky demokratických voleb. Nechávají se vodit jak bécani. Tak ať zruší volby! Nejsem spokojená, ale pasáky nepotřebuji. Šup, už jsme označená za útočnou. A co ti sprosťáci na Letné? Já jsem nějaký toaletní papír jen proto, že jsem nevyšla? To je zvůle! Pročítám názory. Vtipný komentář Petra Štěpánka. Tluče hřebíky na hlavičky... To mě maličko rozesmálo. Sandra Pogodová mě utvrdila v mém názoru na ni. Ale abych nebyla útočná.  (Nemusíte kopírovat, stačí linknout.)

https://www.novaburzoazie.com/441668174/6783889/posting/petr-%C5%A1t%C4%9Bp%C3%A1nek-panoptikum-na-letn%C3%A9?fbclid=IwAR1WdoJZDz921aJTkXExxxnZauRXE3J5RF0AHacfrRd7n1q0V_Dp8EziJik

Replika z Básníků:

Pane profesore, jak člověk pozná, že není pitomej?

Chytrej člověk to nepozná nikdy a blbci je to jedno.

Petr Hampl. Vzhledově mi původně připomínal - abych neurazila, neb ho miluji - jednu nechvalnou postavu z dob Protentokrátu. Souzním s jeho názory.

https://www.youtube.com/watch?v=Df4pVRo_Mlc

Svoboda projevu je jedna z nejzákladnějších svobod. Všechny svobody jsou cárem papíru, když nejsou podepřeny svobodou projevu. Proč pro některé lidi ztratila svoboda projevu význam? Někdo je zvyklý poslouchat. Když se dočte v médiích, že svoboda projevu je špatná, tak je špatná. To jsou ti, kteří pak povykují na náměstích na podporu nebo odvolání politika, o kterém ještě ráno nevěděli, že existuje.

Někdo si myslí, že na něj nikdy v životě nebudou aplikována stejná pravidla jako na ostatní lidi. Má svět rozdělený na lepší lidi, politicky korektní honoraci a chátru z fabrik. Dvojí metr. Pro některé lidi by obnovení svobody projevu znamenala existenční hrozbu. Ztratíte-li odvahu svobodně mluvit, ztratíte i schopnost stejně svobodně myslet. (Redaktoři, učitelé, analytici, politici - by byli nepoužitelní. Proto nemají zájem na obnovení svobody projevu. Svoboda je pro ty, kteří jsou ochotni za ni umírat.

Ale rámec pro svobodu projevu tu je. Jenže cenzura omezující svobodu slova zastrašuje svobodu lidí. Používají autocenzuru. Ta plyne ze zastrašování. Šílenost.

V posteli jsem si zkoukla Tommy Robinson odhaluje Fake News BBC!!! Napadá mě jedna mladá dáma, která mně dnes upozornila, kolik jich je a že jim jde o dva lidi. Tak doporučuji na seriózní BBC (Mimochodem odhalili, jak tam asi čtyřicet let nějaký pardál reportér znásilňoval děti!!  Dva tři čtyři roky to je. Těžký kalibr.) - Nutno odentrovat, rozumím a chci dál.

https://www.youtube.com/watch?v=r-eyapL0BZs&t=1536s&bpctr=1561497057https://www.youtube.com/watch?v=r-eyapL0BZs&t=1536s&bpctr=1561497057

Čtyřicet let jsem tu v socialistické kleci vzhlížela k západu. Lide se tam nechali příliš snadno připravit o princip svobodné diskuze. Celé generace umíraly za toto právo. Svoboda slova byla nahrazena politickou korektností a vnucováním jediného názoru. To bylo na Západě - ale známe to i my z východního bloku.

Čtení o Milionovém chlívku mě vychyluje z klidu. Znepokojuje mě. Portál Seznam. Zveřejňuje stovky zlých a protistátních lidí. V posledních dnech lidé rozjaření Letnou píší, co udělají s lidmi, kteří nesou jiný názor...Kriminalizace kterých? Těch křiklounů? Nebo těch tichých? Kriminalizace společnosti...

V sousedním Německu razie ve třinácti ze šestnácti spolkových zemích. Maskované komando se používalo dřív na vrahy. Ale používají ho na nesouhlas s vládou... Jen za psaní na FB. Domovní prohlídky. Lidé psali přes zákaz na FB hanlivě; posbírali je. Někde dokonce celou FB skupinu!!!

Kdo financuje a organizuje nynější demonstrace? Mají též svobodu projevu. I pro umělce; myslí si, že jsou lepšolidi...

Není politický zájem o získávání informací o fašistech v Pze z ruských archivů. Soudy plní objednávku německé státní moci. Sudetoněmecké síly usilovaly o ukotvení vládnoucí role Třetí říše. Dnes jejich vnuci dokončuji v novém kabátu Novou Evropu... Hrozné. A lidé to nevidí. nevědí.


Slunce. Energie. Síla. Zapomeň.

Petroušek je tu. Bazén. Jé, voda jen třicet stupňů. Ale smočila jsem se. Žádní komáři.

Za maminkou. Objevila jsem ještě jednu neodkvetlou lípu.

Sjíždím zpátky dolů do přízemí. Úterý. Kavárnička.

- Mělas kafe?

- Neměla.

- Mami, měla.

Jedeme do zahrady. Neptám se, co měla. Nechce se mi konverzovat. Myslím, na křičící davy.

Jedeme do zahrady. Na lavičce loni sedávala paní Teichmanová a paní Křičenská. Vozila jsem jim třešně... Jsem smutná. Paní Křičenská už tu není. Její syn odešel chvíli před ní... Podobné to bylo u mého prvního manžela. Syn předběhl matku. Paní tchýně klukům šéfovala.

Maminka se ptá, jestli se smí napít. Na všechno se zeptá. Dovolí si. Není si jistá. Přivezla jsem bezinkovou šťávu. Dortík už nechce. Meruňky.

- Mami, sněz druhou půlku.

Nevidí ji.

- Mamko, hledej.

- Mami, cos to jedla?

- Něco dobrého.

- Mami, co to bylo za ovoce?

Proč to neumím přijmout! Proč mě to vychyluje?

- Mami, co je oranžové?

- Jahody.

- Ne. Jaké jsou jahody?

- Červené. Ale když jsou rozmíchané...

- Mamko, meruňky to byly. Mami, dám ti hádanku. Co jste dnes měli k obědu. Řeknu čtyři jídla, jedno bude dnešní oběd. Ovocné knedlíky, svíčková s knedlíkem, koprová omáčka s vajíčkem, roštěná. 

- Bylo to jídlo č. tři.

- Mami, výborně. Jen jsem nevěděla, jestli s vajíčkem nebo masem. Zkusila jsem vajíčko.

Paní Tajchmanová upřesňuje: měli dvě vajíčka :-)

Žiju šťastně, ale nemohu mít všechno... Chci se naučit přijímat svá trápeníčka. Jde mi to ztuha. Vezu maminku na záchod. Vracíme se ještě chvíli ke stolu v zahradě. Jedeme nahoru. Verunka se dnes stará. Nezná to tu. Ireno, přijímej ten binec. Tady nejde o lidi, tady jde o zastupitelnost. Nejde vůbec o lidi. O znalost jejich poměrů... Jen aby jeden člověk uměl pracovat "u všech výrobních linek".

Bazén.

Pracuji chvíli na sezení v chládečku. Žádný komár. Teplíčko. To já ráda.

Napojuji se v půl osmé na konzultaci. Peťulka mi to měl připomenout. Je tu z tréningu. Kontroluje, pokyvuje, že jsem nezapomněla .-)

Přikrývá bazén.

- Zas mám osm kousanců.

- Peťuš, já tu sedím dvě hodiny. Ani jeden!

- Jak je to možné? No, něco mě napadá. Petr Chobot říká, že moskyti před rituálem koušou, otravují, sají. Začne ayahuasca. Odletí. Ticho. Možná, že kdybys jim nenadával, dali by ti taky pokoj. Dej jim dobré vlnění .-) Ráno jsem našla návod, jak na ně. Přestřihneš láhev. Dolů dáš cukrový odvar, kvasnice, začerníš - to ostatně děláš ve vanách. Ty jim vany hezky přikryješ. Uděláš jim intimčo. A oni se množí. Kdybys vany nechal odkryté, aby tam šlo sluníčko...

- Jak pod ořechem může být sluníčko?!

Vychyluje mě starost o naši zemičku. Jsme ztraceni? Mladí nevědí, kde se vzal Milionový chlívek. Netuší, kdo to financuje, kdo to řídí. A kam a proč? Rvou nás. Pokusila jsem se vysvětlit, že nejde o Babiše, ani o Benešovou. Po Walderode - to byl balónek - přijde darda. Před třiceti lety by OF řvalo. O co se sázíte, že Lichtensteinové dostanou Moravu. Hezky jsme jim majetek vyplatili, opatrovali a nastal čas: Nová Evropa. Pohrobek Třetí říše...

Jdu spát. Nezáleží na mně. Svět se točí... Vzpamatuj se!

Dobrou noc!