Svoboda. Vytrvalost. Důslednost.

24.02.2023

Jj, jj dnes budík. Ještě šero. Aha, tak to asi nepojedu. Jdu se podívat na oblohu. Ne, dnes lyžovat nejedu. Nekrmit kočičáky a šipka zpět.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2023-02-24_Dvakrat_rano/

Nedá mi to. Jdu se podívat na web kamery Na Černé hoře. Ne, mlha. V Mladých Bucích. Ó, taky oblačno. V Peci - ubezpečují mě, že jediná správná varianta je cesta do ložnice. Kočky do zahrady. Já - koukat do počítače. Jenže - hned koukám do sebe.

Celý den pracuji. Pod prací poslouchám Zprávy z Galaxie. Andrea - skvělá. Ano. Vše je na dobré cestě.

Hotovo. Jen neklesat na mysli. Znamená to co? No neposlouchat slouhy světovládců v meinstreamu. Mám dobrou náladu. Povzbudivý poslech.

Odkaz na Rumble kanál Zprávy z Galaxie, který je bez cenzury:

https://rumble.com/c/c-1006437

Odkaz na telegramovou skupinu Zprávy z Galaxie:

https://t.me/tajnyprogram

Někdy na podzim jsem podala reklamaci na postup při zřízení fotovoltaiky. Jen tak. Od pasu. Totiž oni mi telefonovali a ptali se, jak jsem byla spokojená. No byla. Ale mělo to chyby. Za čtrnáct dnů mi ze stejného čísla volala jiná paní. Prý jak jsem byla spokojená.

- Děláte si legraci? Vždyť jste si to všechno sepsala. Jak lhali, jak nebyly díly. Porušili jste smlouvu, přes kterou dle vás nejede vlak. Pořád jste se jí oháněli. Donutili jste mě k souhlasu, že dostaneme ty samé, ale úplně jiné baterie. My jsme s manželem laici. My nevíme, jestli jste nám nedali něco méně kvalitního. Povídala jsem vám, jak jste konečně přivezli baterii, nešla. Tak jste přivezli jinou. Ale vůbec se vám nechtělo. Pan Boris chtěl jít na ryby. To jsem teda zařvala, ať je loajální s firmou a zákazníkem. A ať kouká naklusat. To byla hrozná vedra... Přijel. Pomalu hodina sem. A baterie co? Nešla. 

Navyprávěla jsem jim toho. A oni volali znovu? Tak to teda ne. Reklamace. Vypsala jsem i to, jak udělali kolaudaci na dálku!! Elektřinu? Elektrárnu? Jak jsem je donutila, abychom dráty v rozvodné skříni fyzicky zkontrolovali. Hoši je pozaměňovali. Napsala jsem nový seznam co čím vypínáme... Mám ráda pořádek. Na dvířkách přesný seznam co se čím, kde a jak vypíná. 

Neodpověděli. Zapomněla jsem. Znovu jsem se ozvala. Prý jsem to poslala na špatné místo. Oni to mají chytře. Matou lidi. Jsou ČEZ. Ale na autě Tenaur Jičín. A pak je ČEZ rozvody. A Tenaur obchodní odd. Než se takhle rozdělili, tak se znali. Oni se znají všichni dodnes. Jsou na jednom dvoře. Dala jsem si práci. Poslala to správně. Odpověděli, že to prošetří. A nic. Znovu jsem napsala. Vyjádřili se, že vše OK. Teď jsem mazala poštu. Napsala jsem znovu. Jak to jako mají? Prý se vyjádřili. Takhle to považujete za vyřízené? No, odbývali mě. Mocní úředníci. Šmejdi. ČEZ, Ministerstvo životního prostředí, Fond už nevím čeho, asi taky něčeho životního. Minulý týden zas - tak jak? Tak nic, tak slez! Tak to teda ne. Rozčertila jsem se a napsala, aby se už konečně vyjádřili konkrétně. A dnes? Mažu poštu. Koukám dívám, oči hledám pod stolem:

CEZ Prodej, a.s.

4:28 (před 8 hodinami)

komu: mně

Vážená paní magistro,

s omluvou reagujeme na Vaši reklamaci plnění smlouvy o poskytování služby č. 7......... na adrese P................ J. a žádost o uhrazení smluvní pokuty.

Předmětem smlouvy je provedení služby spočívající v dodávce FV systému ve specifikaci a rozsahu dle přílohy č. 1 smlouvy. Harmonogram plnění je uveden v příloze č. 2. Termín zahájení realizace Služby nastal obdržením kompletních podkladů, a to 22. 2. 2022. Konečným termínem poskytnutí Služby je pokládáno podání Žádosti o výplatu dotace ve lhůtě 32 týdnů od obdržení kompletní smluvní dokumentace. Tento úkon jsme měli zajistit nejpozději 4. 10. 2022, učinili jsme tak 8. 11. 2022. Jednotlivé dílčí termíny v harmonogramu jsou pouze orientační, důležitý je jejich celkový součet.

Za každý den prodlení Vám náleží jako kompenzace smluvní pokuta 223,325 Kč, 0,05% z částky 446 650 Kč včetně DPH. Za období 5. 10. 2022 - 8. 11. 2022 (34 dní) činí pokuta 7 593,10 Kč. Uvedenou částku zašleme do 14 dnů na bankovní účet č. ......

NEVZDÁVAT SE! Zůstat svobodným člověkem. Nenechat se odkopnout. Dveřmi tě vyhodí, vlez tam oknem za svými právy.

Jsem svobodná lidská bytost. Jsem jeden celek se silou, která mě stvořila. 

Péťa je tu.

- Peťuš, co říkáš na těch sedm a půl tisíce penále?

- Seš dobrá.

- V tom je rozdíl mezi námi dvěma. V dobrém. Nemyslím to zle. Jen ty a ostatní si necháte líbit příkazy, zákazy, nařízení. Jsem jiná. A ještě jsem napsala, aby mrkli, jak nesplnili termín u a druh baterií.

- Tam je to na hraně.

- Jo. U tebe a u nich. Počkáme si. Peťuš, chtěla jsem lyžovat. Ale pršelo. Duněla obloha. Bylo to divné. V únoru! Svatý Matěj ledy láme... A kde? Jaké ledy?

- Nezapomeň. Zítra v jednu přijde...

- Jo, vím. Oslava.

Píšu si na papírek: Salát, polévka, řízečky, dožehlit...

Jedu na hřbitov.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2023-02-24_Na_kaficko/

Kráčím k hrobu. Dnes se vypořádám s tím Iviným stromečkem. Nebyla tu. Rozebírám ho. Sundávám dekorace, které by šly příští rok znovu využít. Šišky na drátkách, pentle, kouličky... Ometám hrob. Hraju si:

- Hezky nám to tu upravuješ.

- Joó? Líbí se vám to? Já vím, nešikovná.

- Ne, ne, to už dávno neplatí.

- Včera jsem, mamko, v kabelce našla malý papírek. Psala jsem si datum příští přednášky v muzeu. Otočila jsem ho na druhou stranu. Mami, měla jsem tam poznámky, jak jsme spolu luštily. To už je pěkných pár měsíců... Teď v květnu dva roky, co jsme se rozloučily. Usuzuji, že to bylo z doby, kdy jsem za tebou směla. Kdy ty zatracený hnusáci ještě byli v plné síle. Už věděli, ale my ne. Po nějakém zlovidu a pandemii nebylo ani vidu ani slechu. Jezdila jsem za tebou. Luštily jsme. Zpívaly si. Nechávala jsem si od tebe vyprávět o tvé dětství. O koze na ledě. :-) O studánce Kalifášce. O Chloumku a Prašivce. O tom, jak ti kráva sežvýkala krásnou košilku nebo šaty. Jak ses v chlívě v teple a v samotě koupala. odložila sis to někde na žlab nebo na seno... 

Zakulaceně - OBLE.

Hlína na tři - ZEM.

Vazal - MAN.

Větrovka - ANORAK.

Už se slyším:

- Mami, co to je za slovo? To jsem v životě neslyšela. A ty mi vtipně odpovídáš něco ve smyslu, že toho ještě hodně nevím. :-) 

Značka letadel. - OK.

https://vlast.cz/identifikacni-znacka-ok-je-to-nejcennejsim-na-ceskych-aeroliniich/

Obligátně tam mám šipečku ke slovu PROČ. Asi jsem vysvětlovala to s tou opozdivší se delegací. Podle šéfa výpravy. Otakar Koudelka. Nikdy jsem si namohla na jeho jméno vzpomenout. Vždycky jsem říkala Oldřich Kulhánek.

- Mami, na papírku mám tvé vtipné: Kdyby to byl Oldřich Konečný, tak by to bylo OK taky. Mami, tys´ měla postřeh, fištróna, stále tam byl intelekt. Proto jsem se zuby nehty bránila, aby tě ta čuba Mengelka nezbavila svéprávnosti. Jak nějakého Pepka Vyskoč. Ale zvítězilas´. Mami, na poslední chvíli. Asi týden před soudem. Mami, tvé poslední životní vítězství. Ani nevíš, jakou jsem měla radost - taková maličkost. Pro mě ohromná věc. Odešlas´ jako svéprávná bytost. Řekla bys´- ta čuba si ze sta lidí vybrala zrovna mě. 

No jo, vzepřít se systému! Navíc psychiatričce, když tě chce umrtvit svými jedy od své fy, jó, to se nevyplácí. 

A pak tam  ještě je požitek - LAHODA.

Sokolská slavnost. SLET.

- Maminko, tak to je vše. Tati, loučím se s oběma. Svítím vám. Máte to h#ezké.

- Pěkně nám to zdobíš.

- Mami, nejprve jsem byla jelito. Okukovala jsem cizí hroby. Ty narcisy, jak září. Minulé umrzly. Tyhle jsou tu týden. Překrásné. Mami, Iva se určitě vypraví... Jako vždycky...

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2023-02-24_To_nezastavis/

Mažu do Kauflandu. Výjezd ze hřbitova nebezpečný. Shora kopeček. Nevidíš, když se něco vyřítí. Pouštím auto zleva zespodu. Jedu. Za sebou vidím světla. Troubí jak kretén. Přidala jsem plyn. Ujela jsem mu. Počkej, zmetku. Odbočila jsem na soutok. Vlastně jsem ho znovu potkala. On jel dál do pevnosti, já dolů k soutoku. Troubila jsem jak blázen. Kdybych uměla udělat rukou to gesto. Jenže to pořád neumím. Pěkně bych stáhla okýnko a zamávala:

Paroháči!

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2023-02-24_Koncime/1579226018

V Kauflandu to kvete. Ještě to nemám ráda. Ještě chci sníh. Únor!! Svatý Matěj ledy láme, nemá-li jich, nadělá je!

Dnes mi přišla SMS, že mám k vyřízení sluchátka v Lidlu. Klušu tam. V Pepco už si je dávno nekupuji. Měli vždycky kecy. U Vietnamky - tam nechodím už mnoho let. Čertila se míca, vydržela - ta sluchátka - tak dva tři dny. Obdobně v Pepco. Dívali se na mě jak na vyvrhele. Ať si je nechají, když jsou tak kvalitní. Lidl dává tři roky. Byla perfektní. Vydržela víc jak tři dny. Nosila jsem je od září do února. To jde. Pořád jsem si je šetřila. Vytáhla jsem je po letu. Právě dnes by jejich záruka skončila. Stihla jsem to akorát. Ještě mám bílá. Už je nosím v kabelce v krásné kulaté krabičce, aby se nelámala. Zatím jako záložní. 

Někde se mi tu otevřel dokument České televize z doby, kdy se smělo psát... Německý dokument!

https://www.facebook.com/100075130916911/videos/1290396835043683

Donedávna jsem si myslela, že pletichaří ženy. Muži jsou velkorysí. Ne, ne. Mužům narostlá křííídla. Asi pijí moc redbulu. 15.2. nerozluční spolupracovníci Ivan Smetana a Petr Bílý. My se nikdy nerozhádáme. My si vždycky všechno čestně vyříkáme. Prý. 

https://www.facebook.com/hashtag/zpravy

A 24.2. veledůležitý pan KTV live - na co si hraje - remcá, že zablokoval pana bývalého policistu Bílého. Tak týden před tím - my se vždycky domluvíme a dnes? Mažu tě. :-) Jak říkal Jaroušek Dušek. To je naše flastenecká scéna. Roztříštěná na cimpr campr a Cempr se určitě raduje. Vrchní samozvaný cenzor.

https://www.facebook.com/ktvlive.zpravodajstvi/videos/1186703092212556

Poslední vážné a důrazné připomenutí ze skupinky Cvrčky nežeru:

TO SNAD NE !!! Aplikace!!! OXIDU GRAFENU !!!! v preparátu Lepidoptera a krmivu pro dvoukřídlý ​​hmyz

VÍCE NA NAŠÍ STRÁNCE https://www.facebook.com/photo/?fbid=111407255214991&set=a.101687326186984


https://www.otevrisvoumysl.cz

TO SNAD NE! ČÍM SE KRMÍ CVRČCI DO POTRAVIN? GRAFENEM ???!!!

Aplikace !! !OXIDU GRAFENU !!! v preparátu Lepidoptera a krmivu pro dvoukřídlý ​​hmyz

Vynález popisuje způsob aplikace oxidu grafenu při přípravě krmiva pro hmyz Lepidoptera a dvoukřídlého hmyzu. Kde poměr kvality krmení pro hmyz lepidoptera a dvoukřídlého hmyzu (μg/ml) je 500:1-2000:1. následujícím způsobem: příprava roztoku oxidu grafenu připraví kultivační médium, kultivační médium se rozpustí v roztoku oxidu grafenu, připraví se krmivo pro dvoukřídlý ​​hmyz na bázi oxidu grafenu. Vynález Lepidoptera a dvoukřídlý ​​hmyz na bázi oxidu grafenu mohou zkrátit vývoj hmyzu s krmivem, zlepšit míru přežití larev, zvýšit hmotnost larev a kukly a výrazně snížit čas a výrobní náklady při skutečné aplikaci.

https://patents-google-com.translate.goog/patent/CN109497353A/en?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=cs&_x_tr_hl=cs&fbclid=IwAR02lD3U5_GrGjpIrRlKlcf4wYtl01vlzBBfnovjym-C5g2tDzQ0ZwowqNk

Tak to je síla. Když to nešlo očkováním, my to do vás napereme jinak. Oxid grafenu - nanožiletky, které rozřezávají cévy člověka. Ten vykrvácí. Má je jak handřičku. Nikdo to nedokáže. Protože grafen na Petriho misce nenajdeš! Dr. Noak - pamatujete? V listopadu 22 to byl rok, co ho zabili. Teda - co do něj pustili nějakou kvantovou vlnu. Zemřel pádem na zem v křečích.

Shodou okolností jsem dnes poslouchala do sluchátek pořad Žerte cvrčky, lůzo! https://www.svobodny-vysilac.cz/2023-01-21-zerte-cvrcky-luzo-aneb-nove-narizeni-z-kuchyne-eu/

Hodně jsem toho podělala. :-) Ještě večer jsem osadila dva truhlíky. Už mám hotový salát na zítřek. Vyrobila jsem ovocný dort - ten z tohoto týdne. Jo a důležité - koupila jsem překrásnou mikynu s kapsou na boku Petrouškovi. A lampu - jednu jsem mu vzala, svítím jí lidem u vidění na slepo do masky. Dostal lepší, mnohofunkčnější... Jsem zkrátka hvězda mezi hvězdami. 

Musím. Už chci. Jdu.

Dobou noc!