Sychravo, s dobrou náladou a divadlem

18.11.2022

Probouzím se. Je neděle. Super. Nemusím vstávat. V hlavě mám slovo Cherson. Jdu zralým obilím. To byl sen. Ještě přemýšlím nad tím mazlivým slovem. Cherson. Nikdy před tímhle rokem jsem ho neslyšela. A když poprvé, zdálo se spíš francouzské. Po probuzení mám zavřené oči, snažím se zůstat tam na poli. A proč slovo Cherson? - Ó! Spletla jsem se. Není neděle. Páteček. Dnes jsem chtěla začít psát jinak. O připálených hrncích a pekáčích. Ale vybavilo se mi probuzení. Nerozumím, kde jsem se proháněla ve zralém obilném poli a proč. Co mi to utkvělo v hlavě?

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-11-18_Rano/

Kočky. Ranní krmení.

Chlupáči si vždycky řeknou. Mourek zdvihne své těžké tělo. Sedne k mističce. I v poledne. I odpoledne. I večer. I v noci. Stále při chuti.  https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-11-18Obeeeed/

Jé, sněží! Lehce. Fotím přes boomerang. 

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-11-18_Pro_slunecnici/

Před polednem jedu pro slunečnici. Kilo za třicet. Ještě nedávno kilo za osm. Velmi rychlá inflace. Kolik že je? Osmnáct procent? Mně to na slunečnici vychází jinak. Já vím, započítává se do toho lokomotiva a to pak na inflaci není tolik znát. Máslo před nedávnem ve slevě dvacet korun. Cukr desetikorunu. Slunečnice v obchodě dnes za pětačtyřicet pěkná, čistá. Ale raději si koupím od soukromníka s příměsemi. Levnější. A ještě podpořím soukromníka. 

Poslouchám příběh. Před nedávnem se paní oběsil bratr. Jeho pes měl veškerou péči. Ve firmě měl svou klimatizaci. Svůj pelech. Své misky. Žil si nad poměry. Nikdy nebyl sám. Nikdy. Bratra našli oběšeného na chodbě někde u půdy. Tři dny tam visel. Nechal psa samotného v bytě. Nikdy by to neudělal. Nevyšetřilo se. Jeho maminka měla vidění. Že se to stalo v kuchyni. Volala mu. Ubezpečil ji, že je vše v pořádku. Nic se neděje. Pak toto. Ve firmě vše v pořádku. Nenechal dopis. Prý před čtrnácti dny byl v narkóze. Vyšetřování skončilo. Zapomeňte. Br. Obcházela mě hrůza.

Sněží celý den. Sporadicky. Ale sněží. Občas do toho prší. :-) Mokro. Sychravo se vkrádá do morku kostí. Den se překulil. Brzy tma. Zatápím před setměním. Syrovo by se rádo vkradlo do domu. Co asi dělají moje rostlinky ve skleníku? Trošku jsem je zalila. Pochválila. Mají tam teploučko.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-11-18_Jedna_z_poslednich/1569093113

Otrhala jsem jedna z posledních rajčátek. Papriky dozrávají. Tu největší rostlinu napadli škůdci. Vůbec nevím, jestli ji mám stříknout jedem nebo co s tím. Nebo octovou vodou? Nebo mýdlovou? Nebo louhovaným tabákem?

https://www.facebook.com/watch/live/?ref=search&v=838699110709488

Poledník prezidentského kandidáta Pavla Zítka. Není obraz. Slyším jen hlasy. Pochopila jsem. Je na Ministerstvu vnitra. Tichý hovor. Slyším úřednici, jak mile schvaluje, že kandidát na prezidenta Pavel Zítko nemá v dokumentech chybu, má všechno v pořádku. Konečně vychází před budovu. Obdivuji jeho klid. Tak proč ho nesmějí jmenovat v meinstreamu? Proč ho tam neukážou? Proč je takové embargo na jeho jméno? Odevzdal víc jak padesát tisíc podpisů s čísly OP, adresami během týdne. To bylo ve vlasteneckých kruzích řečí. Jak má jen sedm tisíc podpisů. A že odevzdal málo tašek. Závist. Taková naše vlastnost. Nepřejícnost. A lidi jako přípravu pro případ, že by mu chtěli vytýkat něco po formální stránce, posílali dál tisíce podpisů. Karel Světnička, odborník na Ústavní právo, přesně v živém vstupu citoval zákon... To se nechce, aby lidi znali svá práva. Antonín Baudyš, jeden z lidí, kteří se ucházeli o post ve volbách, neuspěl. Že by kapka jedu v něm? Jeho táta prostřelil jako ministr obrany trup letadla. Nebo jak to bylo?  Antonín Baudyš, tvůrce horoskopů, stále po odevzdání hlasů opakoval zaklínací mantru tralala, teda - "Pavel měl jen sedm tisíc podpisů." Omluví se? To tu není zvykem. Někdo křičí jak pavián na starou ženu, šermuje u toho rukama a pak se diví, když ho nechtějí. Stačí se omluvit. Ne. Neomluví. Slušnost umřela. Pan Baudyš znehodnocoval svým tralala práci lidí, sbírajících podpisy. Tak co, pane Baudyši, omluvíte se? Jako kdyby měla alternativa radost, že by nám to nevyšlo. A všechny ty čičiny okolo Vrábela, co "milují lidičky", husiny propojené s rádoby nově nastupujícím systémem starých politických postů - taky: "Ne, Pavel Zítko? Ten nemůže být prezidentem. Prezident musí být vzdělaný!" Tak to sedí od zdravotní sestry. On je víc vzdělaný, než ty, ty, a ty. Bez urážky - vyučení, střední vzdělání pořád nedosahuje úrovně VŠ studií.

Návštěva na ministerstvu, potvrzení, že je vše v pořádku - pro mě radostná zpráva. Vítězná. Jenže - proč do toho šel? Agent Pávek měl ve své milionové kampani trička Pavel na Hrad. A Pavel Z. se toho chytil. Proč ne? Aspoň bude moci říci v televizi pravdu o vakcínách...  Kdo by dokázal ze známých obličejů nasbírat takové kvantum podpisů? Ještě mu chodí tzv. "nedoručitelné" - adresát neznámý - obálky. Nyní po termínu už doručitelné. A z Ameriky, Austrálie... Vítězství světla nad zatemnělými spícími mozky. To je strachu! Změnili mu jméno, zkomolili, vůbec ho nezvou do TV na debaty. Co to je? Neřeší se, že mu vytvořili identický profil s číslem konta, kde změnili jedničku za dvojku. Proč policie nekoná?! Darmo mluvit. Všechno zlé pro něco dobré. Ještě před čtrnácti dny ho nikdo neznal. Dnes už má tolik podpisů! Co podpis, to člověk, kterému byl Pavel a jeho dvouleté burcování, představen.

Ke kamnům jsem si přinesla velký koš polínek z našich třešní. Občas hodím velké poleno z tvrdého dřeva. Pak zas krmím oheň větvičkami.

Telefonuji s klientkou. Bývalá učenka. Vysvětluji jí co je protein factor, co je klidová míra metabolismu, BMI... Loučím se. Mžik do diáře: DIVADLO.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-11-18_Do_divadla_jsem_malem_zapomnela/

Ty bláho. Za deset sedm. Nechávám si na sobě své mikynové šaty. Beru kabelku s nezbytnostmi. Za tři minuty  vyjíždím. Z rádia mě znepokojuje hlas:

- Je přesně devatenáct hodin.

Není. Určitě není. Parkuji. V osvětlených dveřích divadla vidím stoupat opozdilce po schodech, které pro mě znamenaly hrůzu v minulých dvou letech. Zajímavé. Aktéry nikdo nepomlouvá. Jak se chovali neurvale. Ale když si někdo hájí svá práva - jo, to je konfliktní typ. Úsměvné. Ne - smutné. Dokazuje to omezenost některých jedinců. Jedni mohou být agresivní, nevycválaní, stupidní. Když se druzí brání, jsou hádaví, nesnášenliví, konfliktní. No jo, raději budu konfliktním dezolátem, nesnášenlivým konspirátorem než spící ovcí... Nechci přisluhovat ani zadarmo, natož za peníze tomu, co tu vládne. Bezpráví.

Dnes mi říkala ostraha v obchodě, jak jsou lidé rozhádaní, agresivní, rozdělení. Jak se hádají v práci, v rodinách, v sousedství, na FB... Ano. Pravda. Záleží na nás, jakou tvář si zachováme. Co budeme šířit do světa! Distancuji se od lhářů. Od lidí, kteří mě nemusí. Kteří mě pomlouvají. Kteří mi ublížili. Je to jejich. Jsou se mnou na roveň jako lidské bytosti. Světlo. Lásku. Dobré naladění mysli. A to je vše. Bohužel je tu mnoho transhumanoidů. Řízených robotů. Vybuchujících jak čertíci. Neumějí argumentovat. Rozkazují. Chtějí řídit svět. Zraňují manipulací. Bez svědomí. Bez soucitu. Bez srdce. Bez lásky. Bez vyzařování člověčiny. Nemohou za to. Dostanou příkaz a bez mrknutí oka zabijí blízkou osobou. Zajímavé. Asi před třemi lety Prima ukázala taková vycvičená monstra. A v hlavním vysílacím čase. MK Ultra. Valila jsem oči. Kdysi jsem o nich slyšela v pořadu Absolutně neuvěřitelné u Jardy Chvátala. Nyní o nich hovoří ing. Rudolf Vávra. A Prima o nich ukázala asi pěti minutovou reportáž. Slabý čajíček se občas objeví; řeknou prý k využití k něčemu pozitivnímu. Bojím se UI. Chci používat svou mysl. Nechci být řízena. Vadí mi umělí roboti na infolinkách. 

https://brnensky.denik.cz/zpravy-z-ceska/armada-umela-inteligence.html

Armáda v Americe se pokouší ovlivnit lidskou mysl od roku 1953. Kde jsou dnes, když zveřejní něco z před dvaceti let. Asi před třemi lety video. Myslím se tam motal Gates. Přednášející ukazovátkem označoval na mozku na plátně místa, kde se dá ovlivnit mysl muslima. Ó, jak humánní. Jenže zrovna tak se dá ovlivnit mysl kohokoli. Třeba aby šel bojovat. Nebo mozek alkoholika - aby pil, nepil. Mozek každého, koho potřebují manipulovat.

https://www.ctidoma.cz/zajimavosti/americke-experimenty-s-lidskou-mysli-tajny-projekt-mk-ultra-mel-zmenit-mozek-nepritele

Lidičky spí. Rozkydnou se u TV s lahví piva. Hotovo. Stačí. Intelekt klesá. Ví někdo o zvukových zbraních? Teče ti z učí krev, chytáš se za hlavu. Přejde ti chuť na krásnou atmosféru demonstrace. Co si tu na nás zkoušeli v minulých dvou letech? Kam až můžou? Včera Babiš prý povídal, hlavně svoboda slova, cestování. To jo. Ale asi dva měsíce jsme myslím loni nemohli vystrčit nos ze své ulice. Cestování z okresu do okresu zakázáno. Svoboda nakupování porušena. Regály obehnané páskami. To byly jen a jen testíky, co smějí. Kam mohou.

Co říká wikipedie?

https://cs.wikipedia.org/wiki/Totalitarismus

Přišla jsem z divadla. Pěkně hráli. Herců jak naseto. Takových pětadvacet. Přišel na večeři. Úprava Jana Wericha. Slyšela jsem tam jeho repliky, poznámky... Nenudili. Líbilo.

- Tak tys´ chtěla jít dnes na večeři! A nevědělas´, že máš divadlo. 

Směju se. Smích totiž zakrývá rozpaky. Jo. Zapomněla jsem. Ale intuice... Stihla jsem. Dosedla. Zhasli. Začali hrát. No a co?

Jedna. Ještě jsem myla hrnec od mléka. Sváříš. Pak musíš mýt připečenou na dně. Před každým svářením lehce potřu dno máslem. Ulehčuji si práci s mytím. Upečeš. Pekáč musíš odmočit. Ó, to tak nerada.

Trouba mi v posledním týdnu hlásila:

Ještě pětkrát. Ještě čtyřikrát. Ještě jednou a budeš odvápňovat. OK. Dnes jsem dala odvápňovat. Jak si se mnou ta chytrá potvora hrála.

- Naplň nádržku na vodu.

Naplnila jsem.

Vzápětí hláška.

- Nádržka na vodu je plná. Vyprázdni ji. 

Neštvi mě. Teď jsem ji naplnila. Chci troubu obelstít. 

Ne, ne. Budeš poslouchat! Vyprázdníš.

Tak si tak odvápňuje. Cvičí mě. Když už si myslím, že je hotovo, proces měl trvat dvacet minut, otevírám dvířka. No jo, jenže další hláška:

- Oplachování.

- Nádržka na vodu je prázdná.

Ty vorle! Maličko ji plním. Pozná to?

Oplachuje. Gong.

- Nádržka na vodu je prázdná.

Poznala to. Vyplácala ten zbytek. Doplňuji. Ó. Bojím se UI: nemám ji ráda. Tu totiž NEOBELSTÍŠ!

Tak bacha na ni!

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-11-18_Dobrou_noc

Dobrou noc!

P. S. První vlaštovky...

Anna HeesDobrý den, žiji trvale ve Švýcarsku, mohu tedy přímo sledovat postup týkající se zajištění si práva po poškození zdraví mRNA vakcínou a to jak v České republice tak v zahraničí. Ve Švýcarsku padlo první trestní oznámení na společnost Swissmedic, v souvislosti se schvalováním mRNA vakcín. Swissmedic je Švýcarský dozorový úřad pro léčiva a zdravotnické prostředky.Trestní oznámení na Swissmedic, bylo zveřejněno na tiskové konferenci dne 14. listopadu 2022.Swissmedic je mimo jiné obviněn ze závažného a trvalého porušování základních povinností farmaceutického práva v souvislosti se schvalováním mRNA vakcín. Podle právníků Swissmedic poskytl obyvatelům zavádějící informace ohledně výhod a rizik. Celkem 37 stěžovatelů a šest soukromých žalobců přímo poškozených "očkováním" mRNA vakcínou podalo trestní oznámení (obsahující 300 stran) kvůli ochraně vlastního zdraví a z oprávněné obavy o zdraví svých příbuzných. Celosvětově se tedy občané začínají domáhat svých práv a žádat o odškodnění, kdy došlo k újmě na zdraví v důsledku očkování proti Covid-19, nebo k očkování pod nátlakem spojeným se zavádějící informací ze strany státu. Upřímně Vám děkuji, za Vaší nesmírnou odvahu, upozornit tak výrazně na globální lež, zvanou pandemie Covid-19. Zároveň přeji hodně štěstí v prezidentské kampaňi. https://transition-tv.ch/sendung/strafanzeige-gegen-swissmedic-medienkonferenz-14-november-2022/ 

Zadejte český překlad

https://denunciacorona.ch/