Tak jsem si zas zauklízela :-)

08.01.2023
Domů, dnes jedeš domů :-)
Domů, dnes jedeš domů :-)

Odbila půlnoc. Sedím u varného ostrůvku. Probrala jsem se k vědomí. Hlava mi klimbala. Chtěla jsem si odpoledne odpočinout, nedalo mi to. Utřela jsem prach v kuchyni, v obývacím pokoji a ložnici. Nemám systém. Chaoticky si vyberu jednu místnost. Druhý den další. A dnes to odskákaly ložnice a kuchyň. Já prach na nábytku, rumba na podlaze. Kuchyň - já lezla po skříňkách i po dlažbě. U dveří do zahrady proti světlu mnoho kočičích ťapiček. Vytřít. Vyčistit kočičí záchůdek. 

Ráno se probírám za tmy. Běžím pro foťák. Zahrada už svítí. Co je na světě nejsladšího? Můj spánek. Otevírám oči. Kitty na okně. Dveře do ložnice zavřené. Péťa v práci. 

Něco jsem poslouchala z mobilu. Už dávno skončilo. Rozednilo se. Nahmatávám mobil. Fotím černokněžnici. Pozoruje ptáky. Jdeme vstávat. Kitty se lísá, mazlí, mohu ji hladit bez nebezpečí, že mi ukousne ruku. Jo, najednou jí jsem dobrá.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2023-01-08_Ranko_ranicko/

Využívám, že jsou kočky venku. Kitty se v klidu oddává snídani. Nemusí u žvýkání bouřit a hartusit. Stříhá ušisky. Běží s bubláním ke dveřím do zahrady. Za nimi trpělivě očekává vpuštění na snídani Mourek. Otevírám.  Zrzka se někde vyloupla. Kitty pro jistotu odbublala ze společných prostor. I našim kočičákům plním misky. Mourek drzoun se posadí k Zrzčiným. Kdybych tu nestála, snad by ji strčil hlavu do jídla. Okřikuji ho. Dělá, jako že nic. Jen tu přece sedí. To se nesmí? Ten chytrák si lehl. Hlavou vedle granulí. Jak pejsek. Umí vydržet nevzít si. Ale jen když ho sleduji. Jinak mu hlava spadne do misky. Z leže bagruje jak bezedný.

Polévka od včera. Druhé jídlo. Kompot. Petroušek je doma z práce. Stolujeme.

- Peťuš, jak ti je?

- No, nic moc.

- Aha, tak ti včerejší kůra nepomohla. Zopakujeme ji.

Ach, ty jeho odmítavé děkovné řeči. Řehtám se.

Obědváme.

- Peťuš? Chutná ti to?

- Ani nedutám, jak je to dobré.

Jsem poctěna pochvalou. Péťa se vůbec nežinýruje zkritizovat mé kulinářské neumění. Dnes i včera OK.

Jsou-li kočky doma, mám nařízeno zavírat dveře do ložnice na spaní. Zrzka je tak drzá, že si přijde mruknout až k posteli. Ne - na postel.

- Chtěl jsem ti říct, dnes ráno jsem se probral, a Kittyna ležela u mé postele na koberečku.

- Pozorovala tě až do vzbuzení, viď?

- To taky. Mohla bys mně říct, proč jsi zavírala dveře, když ona chrápala v poličce?

- Hledala jsem ji před spaním. Nahlížela jsem po celém domě do jejích skrýší. Nikde nebyla. Do poličky jsem si posvítila, ale na černém podkladu nebyla vidět. :-) Pro jistotu jsem nás zavřela. 

- Tos´ nemusela zavírat. :-) 

Smějeme se. Zavřela jsem nás s kočkou v ložnici na ochranu před kočičím buzeringem.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2023-01-08_Citronovo_cesnekovy_zazrak/

Celou noc jsem louhovala citrony ve filtrované vodě s troškou sody. Jdu na citrónový zázrak. Sleduji u toho divné video. Vracím si část o zmasakrování mladé dívky. Z domu provaz do jezera. Ten, který vyprávěl, mluví o prstu, zápěstí, předloktí, až došel u jezera k dívčímu tělu; mluví o montážní pěně ve všech otvorech dívky. 21. století. Mírumilovná UK. Džentlmenské chování muže. Chce se mi blejt. Do tohohle nás chtějí zatáhnout. Ženské bez znalostí válčení ve válečných fcích. Žena, dárkyně života. Krutější muže. A naši mladí se rozplývají nad Větruší, jenerálem nebo agentem Baštou. Ani jeden, ANI JEDEN není záchrana. ANI JEDEN.

Nevyhledávám videa s válčením. Derou se mi pod nos. UI umí číst myšlenky? Že nechci? O to víc mi je FB nabízí. Chci mír, sníh, zimu, slunce, dostatek tepla, hojnost, radost, hodné lidi, sousedy, rodinu, neupadající školství, zdravotnictví. Někteří hybridi se vyžívají v souzení, udávání, trápení svého okolí. Někteří zabíjejí. Co je to za dobu? Za planetu?

Až v noci poslouchám u ostrůvku:

https://www.facebook.com/lubomir.andrassy/videos/846584309753604

Velmi rozumná řeč. Zahlédla jsem na FB příspěvek mladého přírodovědce, který ze šesté, sedmé pomalu dospěl k osmnáctému roku na lesnické škole. Tedy ve voliče. Ve stories má fotku s pohlednou kandidátkou na prezidenta; vymlela mu mozek. Fotka s flastenkou a prolhanou hloupou - ona má vzdělání?! - hloupou ženštinou. Profesorkou. Dávám rámeček, ať si to chlapec přečte. Až bude držet flintu ze stromu, který zasadil, hořce bude plakat svého neuváženého adorování té hajné, co chytila pytláka. Jo?


Pozitivně, pozitivně, pozitivně - ty vorle, POZITIVNĚ. Danuše Větruše - chce mobilizaci, krvelačná čůza. Naše syny, vnuky, muže do války! Chce přijmout euro, bez referenda!!! Nejhorší je, že nemá ponětí o kompetencích prezidenta jako vrchního velitele ozbrojených sil. chce snížit plošně důchody od 10 až 20%?! Zrušit bezplatné školství a zdravotnictví!!! Tričko Danusche - fakt sudetská flastenka!!! Pomohla by Lichtensteinům k rozervání naší už tak odrbané zemičky. Patří k pětikolce likvidující českou zemi, český lid!! Napojena na Sudeťáky. A já mám v přátelích mladého zarytého obdivovatele téhle prachsprosté obchodnice s turbotituly. Neblokuji lidi za jiné názory. Ale tak moc mě mrzí, že je zmanipulován. On se těší volit draka, který ho pak roztrhá. Bože, vždyť ten kluk je skvělý přírodovědec. Když se stane masem pro válečný průmysl, kdo bude chránit naši přírodu, učit lidi znát květiny, zvířata... Pro mě tak smutné myšlení!! Musíme si pomáhat...

https://abybylojasno.cz/?fbclid=IwAR3Vc0lig3REH6PDQ0FWlMmJuLC0AWasFEFN1qwr5heksi3NAyNEjYlGZYo

Aby bylo jasno - s Bobošíkovou: Nerudová dělá z lidí hlupáky. Lže o svých pravomocech. Lže o oponentech. Uvádí nepravdivá jména.

Nerudová dělá z lidí hlupáky. Lže o svých pravomocech. Lže o oponentech. Uvádí nepravdivá jména.

>>>Víte, že Danuši Nerudovou bude po skandálu s turbodiplomy volit Miroslav Kalousek?

>>>Víte, že pro Danuši Nerudovou budu dobrovolníci venčit psy

a tančit na kolečkových bruslích?

>>>A víte, že profesorka Nerudová vrší další lži o turbo studiu na její univerzitě? Pohádka o hajném Nerudové

a pytlákovi, kterého chytila, má pohádkové pokračování. Pojďme na to.

Všechna videa, rozhovory a podcasty na jednom místě: https://www.abybylojasno.cz


Citrónovo česnekový zázrak hotový. Má se nechat vychladnout. Nalila jsem ho ještě horký do lahví.

-   Peťuš, pojď ochutnat, je to jedlé.

- Né, mně už je dobře. :-) Je to jako ten pálivý?

- Ne. To zvládneš!

Nalévám panáka. Rozděluje si jeho vypití na etapy. Já to dělám jinak. Hodím to do sebe. Hotovo.

- Peťuš, budeš hodně zdravý. Je to na šišinku - aby nekalcifikovala, na oči, na paměť...

Nezajímá ho to. Vypil. Splnil. Odchází. Nesu mu do pracovny zázvorový.

Slyším z jeho brlohu:

- Uf. Brr. To je dobrota.

- Viď? Že je to dobré?

- Já tě!

Smířilivě dodává:

- Miluju.

Nevyslovil výhrůžku. :-)

Linda je tu pro Kitty. Kittka smutná, že jde zas do tašky. Ale za hodinku už jsou skoro doma. Já stihla vyřídit dvě objednávky.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2023-01-08_Jak_na_bagety/

Zadělat na bagety.

Zatopit.

- Peťuš? Máme tu čisto?

- Máme. Ale přeháníš to.

- Peťuš, když jsem viděla před malováním ty pavučinky. Ne, tady pavouci bydlet a dělat tečky nebudou. Na tečky jsem alergická. Hlavně v posledních třech letech.

- Nepřeháněj to!

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2023-01-08_Kocici_siesta/

Kočičáci čekají na večeři. Trpělivě. Ale s důrazným výrazem v kočičích tvářích. Sytím je. Bagety upečené.

Peťulka nese vypitý hrneček.

- To byla salakvarda.

- Zdravá, viď?

- To zas budu do rána chodit.

- Budeš zas tou postavou duch Cát.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2023-01-08_Cerna_odjela%2C_jsme_sami/

- Pojď se podívat, co má Zrzka nejraději.

- Drbat pod krkem a za ušima.

- Ne, ona má ráda z boku na hlavě.

- Na líčkách?

Jdu se podívat. Rezatá nevěrnice rozvalená u páníčka.

Půl druhé. Já nevím, co tu vždycky otiperuji. Poslouchám pana Hlásenského. Znovu Pavla Zítka. A čas letí. Jdu spát. 

Dobrou noc!

P. S.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2023-01-08_Zradci_a_zrada_v_kazde_dobe/

Co všechno za nás už podepsali? Loni smlouvu, že budeme ošetřovat válečníky ze země, která není členem žádné zločinecké organizace.

Asi v roce 2012 bez výběrového řízení podepsali s Hewlett-Packard, že nám bude počítat hlasy u voleb. Oni klidně předají do cizí země tvé datum narození, adresu, č. OP. Jaképak GDPR! To je jen pro plebs, aby o sobě lidi nevěděli. A my si naivně myslíme... Ty vorle! Kde to žiju!!!

Podepsali za nás splácení cizího dluhu. Vypůjčili jsme si tolik... Do čela státu už jen dosadit loutku, mají nás totálně.

Iva Fašinová

Klasika...Zadlužit zemi tak, aby nebyla schopná splácet úvěr a potom jako variantu splácení rozprodat US korporacím a bankám co daná země ještě má...
Tak třeba pokrátit socialní systém, zpoplatnit školy,... Atd. Atd.
A obyčejný lid dané země utře nos....Velmi výhodné. Stačí uplatit pár politiků....
V našem případě 201 lidí rozhodne za 10 mil. obyvatel...Ale zadlužit zemi ještě za CIZÍ ZEMI, no tak to je už vrchol! To je tedy elitářský majsterstich....
To máme v politice extra posluhovače cizích zájmů a vlastizrádce!"Americká demokracie"
Více o dluhových penězích a rozšiřování korporátního a bankovního impéria po celém světě zde:

https://youtu.be/t3KgZw91Z8k
od 25min.
Obzvláště zajímavé v současné krizi a válce na Ukrajině...
Pokud člověk trochu zapátrá, jak proběhla barevná revoluce na Ukrajině Majdan 2014
Třeba tady:   https://m.youtube.com/watch?v=ojh3BH6y9p4&feature=youtu.be

Tak je jasné, podle jakého scénáře se tehdy jelo a komu tamní a také naši A-spen-ovští politici vlastně slouží...P. S. 2 - K čemu slouží sčítání lidí, bytů, domů

Z FB: 
Dagmar Dáša RudPav :

Jsem nasraná tohle mi teď přišlo do meilu.To už fakt není možný co si dovolí.Ubytování uprchlíků z Ukrajiny výměnou za snížení ceny elektřiny. Sociální studie Českého statistického úřaduDoručená poštaČeský statistický úřad <info@czuso.cz>Přílohy18:53 (před 54 minutami)komu:Vzhledem k eskalaci ruské vojenské agrese na Ukrajině se v druhé polovině února očekává masivní příliv uprchlíků z Ukrajiny. Předchozí vlna odhalila řadu chyb v systému ubytování uprchlíků v České republice.Za účelem řešení tohoto problému vás žádáme o účast v uzavřeném průzkumu.Průzkum byl iniciován vládou České republiky, realizován společně energetickou společností ČEZ a.s. a Velvyslanectvím Ukrajiny v České republice. Vlastní průzkum je proveden Českým statistickým úřadem.Cílem průzkumu je zjistit možnosti snížení zátěže veřejných sociálních služeb.Výsledky průzkumu budou základem programu přijímání uprchlíků:Pusťte uprchlíka pod svou deku.Ta spočívá v poskytnutí slevy na plyn a elektřinu výměnou za přijetí uprchlíků z Ukrajiny.Vyplňte a odešlete dotazník na uvedenou adresu:Ing. Jiří Vopravil, Ph.DOdbor šetření v domácnostech info@czuso.cz