Tak se nám ta svoboda slova někam ztratila

25.02.2022

Ráno.

Poslouchám na FB postřeh. Reportují z místa výbuchu. Ale okna jsou celá. Zvláštní bomba. Nebo pevné sklo. No jo, už je tu zas záměna videí - 24.2.2022  a 12.8.2015. Někdo se spletl a dal stejné fotky, videa... Popletové.  :-) Je to jak fotky rakví  z Lampeduzy a fotky z morového bláznění...

https://www.youtube.com/watch?v=HIPNVm6lNfM

Dívám se do ulic Kyjeva. Klid. Jezdí tam auta. Takhle válka nevypadá.

https://irenka007.rajce.idnes.cz/2022-02-25_Rano/

Mourek je stále mladý kluk. Sice vypasený, ale rád si hraje. A jak je mrštný! Taky si ráda hraju. 

https://irenka007.rajce.idnes.cz/2022-02-25_Housticky%2C_krenik/

Linda je tu. Pátek, ale vnímám sobotěnku. Myju si vlasy. Zadělávám na housky. Na třináctou přijede z daleka nová klientka. Vše jsem jí už včera vysvětlila. Linda odjela natankovat polský benzín. Teda naftu. Prý tentokrát změna. Většina Čechů, kteří za hranici jezdí na levné jídlo a pohonné hmoty vystřídána Poláky. Jak s námi loutkovodiči hýbou! Jak nahánějí strachy. Šup, natankovat, nebude. Kolikrát jsem to zažila za dospělý život? Fronty u pump. Před zdražením.

Mami, vyměnila jsem ti narcisy. Líbí se ti?

https://irenka007.rajce.idnes.cz/2022-02-25_Dostala_jsem/

Líbí. Mám ráda květiny. Petroušek mi sedmnáct let nosil každého čtvrtého v měsíci, na svátky, narozeniny, Velikonoce, Vánoce... Jak si mě vzal, přísun skončil. Nosí, ale čtvrtého už nedržíme.  :-) 

Mám informaci, jak to dřív vypadalo u přednosty, u výpravčího. Místnost s hejblátky. Viděli mechanicky, co se kde děje na trati. Nikdy jsem modýlek neviděla. Moderní doba prý přinesla monitory. Prý se to nedá tak dobře uhlídat. Proto narostlo neštěstí. Chápu. Dnes se dozvídám, jak se vylidňují železniční stanice. Za mě ještě pokladní vytiskla malou okrovou, někdy jsem viděla světlomodrou, kartičku. Malá tvrdá jízdenka. Nemám doma ani jednu, abych se na ni podívala, co na ní stálo. Hledám.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Edmondsonova_j%C3%ADzdenka

Nárůst železničních neštěstí snad ovlivňuje prý i  jiný faktor. Názor výpravčího z praxe. Ubývají lidé. Vše se automatizuje. Stanice jsou osiřelé. Dřív cestu vlaku kontroloval výpravčí, výhybkář a tři další profese. Byla několika stupňová kontrola. Dnes je na to výpravčí sám. To mu nezávidím.

https://irenka007.rajce.idnes.cz/2022-02-25_Na_to_se_driv_jezdilo/

Věděli jste?

Hnědý lepenkový papír, na kterém se tiskla většina jízdenek v NADASu, dodávala tiskárna ze Západního Německa. Československo ho dováželo až do roku 1987, kdy se tento import povedlo nahradit papírem československé výroby.

A ještě...

Na mnoha nádražích se používaly tiskací stroje (tzv. rychlotiskače), které kartónové jízdenky přímo tiskly. Na potištěném válci pokladník našel požadovaný vzor, tím se nastavila matrice a po vložení správné barevné varianty dosud nepotištěného kartónku (tzv. přířezu) stroj jízdenku vytiskl. U ČSD se postupně používalo několik typů těchto strojů, například italské stroje SASIB (v 70. letech), nejnověji na tiskacích strojích AEG z Kasselu (80. léta, k jejich obsluze byla vydána služební rukověť SR-30 Popis, obsluha a údržba strojů pro tisk jízdenek fy AEG, účinná od 1. února 1977).

Jízdenky byly číslovány čtyřcifernými čísly, přičemž číselná řada byla společná pro všechny typy jízdenek tištěné na jednom stroji.

Používaly se před nasazením počítačových terminálů zejména v největších a nejfrekventovanějších stanicích.

Páteční pracovní činnost se zas natáhla až do večera. Měla jsem dnes úspěšný den. No - úspěšný. Na rajčeti mi nejde vkládat fotky. Zablokovali mi účet. Vyplácněte si pusu vy, kteří hlásáte, jaká je tu svoboda. Ještě EET. Musí se to? Poctivě vykazuji. Ještě vytisknout faktury. 

- Lindo, myslíš, že se tu bude topit? Včera jsem měl v posteli u zadku křísek.

Řehtám se. Je připraveno ke škrtnutí. Podpal miluji. Tak už běžím. Už, už! :-)

- To se to šetří, viď? Máma zatopí na noc. To polena moc neubývají.

Vymýšlí si jak prolhaná televize. Vždycky zatápím v podvečer. Tak se mi to dvakrát nepovedlo včas. Dům akumuluje teplo. Navíc při pečení pomáhá se zahříváním i trouba. Máme tu stále teploučko. Celý den. 

Bude půlnoc. Projíždím různé názory, výkřiky, vyprávěnky. Moje oblíbenkyně veselá kuchařka Mirka Van Gils se taky pustila do souzení. U příležitosti výročí vstupu vojsk v roce 68 k nám jsem pročetla texty o přípravě vstupu. Jak americká novinářka někdy v červnu přiletěla na stáž do pražské redakce velkých novin. Přiletěla reportovat o okupaci spřátelenými armádami. Asi na šest neděl se odletěla žbráchat k Jadranu. V den D byla zastavena americká kolona jedoucí volným hraničním přechodem do Čech... Prý si popletli německou a českou krajinu. Ruský velitel dělal, jako že věří té lži. Hezky je vyprovodili až na hranici. Držím v hlavě - něco za něco. Amerika dostala povolení uskutečnit - už jsem zapomněla co - a Rusko dostalo svá vojska konečně do poslední země, kde je ještě neměla. Jo, a jen tak mimochodem, na hranici stály americké oddíly, připravené vtrhnout sem. Rusové sebou mrskli. 

Vetřelci dávnověku. Příhody blízkých setkání. Mimozemská loď. Vystoupil MZ se džbánem v ruce. Pozemšťan načepoval džbán vody. Dostal za odměnu jakési sušenky. Loď do tří sekund odletěla. Sušenky zkoumala třípísmenná organizace. Proč válka? Proč se neinformuje o galaktické radě? O Artemidiných dohodách. Proč do poslední chvíle budou lhát. Proč neřeknou o podzemí, které je na planetě už všude zničeno. No nic. Každý má svůj náhled. Nebudu se namáhat. Ať si každý vnímá situaci z hlediska svých informací. 

Vetřelci dávnověku - mluví se o maně. Jídlu padajícím z nebe. Neznámý stroj chrlící manu z nebe se v sobotu musel vyčistit. V sobotu se nejedlo během čtyřicetiletého putování pouští.

Pročítám, poslouchám zprávy, tolik lidí má potřebu se vyjádřit? Všichni jsou kompetentní rvát si vlajky na obrazovky. A že byli tolik let chladní k tomu, co Ukrajinců doslova uteklo ze své země. Opustili rodnou hroudu. Musela být asi pěkně žhavá, když šli se svým mnohdy vysokoškolským vzděláním kopat a dřít se do cizí země za pár korun jako gastarbeiter. Kde jsou ti, kteří dnes hulákají - tyran! A že nikdo neječel, když jim těžce vydělané peníze v odloučení od rodin na Ukrajině ukradla ještě v Pze na nádraží jakási mafie. Proč si nenarvali ty jejich vlajky na kabát a na monitor a na auto?! Pokrytci!!

Že má tolik lidí potřebu se vyjádřit. A že nikdo neuvažuje o tom, kam zmizel kovid. Testy? Karantény? Teror? Mnoho očkovaných prokouklo. Sice pozdě, ale otevřeli oči. Ti, kteří je ošálili, jim dnes znovu lžou. Proč zavírají ústa alternativním servrům?! Kde je svoboda slova? Aha, jo takhle, aby nebyla náhodou propaganda narušována protipravdou. Hájkův Protiproud - kde je? Aeronet nemám ráda. Příliš temný. Ale kde je? Kdo určuje, co je dezinformace? Kde jsou První zprávy? Hitler za poslech cizího rádia zabíjel. Tak dnes se nezabíjí. Jen se to zkrátka utne. A hotovo. A budete poslouchat dezinformaci z mainstreamu. A poslouchat! A razit státní lajnu. 

Prohlížím video s tvářemi mužů, kteří ubližovali, kradli, vydírali a bůhví co ještě. Jakou mám záruku, že to je pravda? Lidi na ně křičí: Fašisti! Je tam zloba. A co když je to psychologie davu? Spíš věřím, že to jsou skunkové, kteří okrádali ruské. Tak se říká Rusům v jejich jazyce. Žádní Rusové, ale Ruskije. Kdysi jsem někde četla etymologii. Příslušníci národů jsou Češi, Slováci, Poláci, Maďaři... Ale Ruskie. Je to prý ponižující označení přídavným jménem. Už nevím.

Taková malá podprahová podsouvačka:

Lucie Jirouschková

Takže je vlastně v pořádku, že tam Putin vpadl a střílí do civilistů? Protože ideologie, které věříš, protože historie, které věříš, protože weby, kterým ses rozhodla věřit ?

Jaká ideologie? Jen studuji prameny. Zatímco někdo kojí, já rozkrývám, porovnávám, vyhledávám. A co když je to jinak? Kdo z lidí ví, že Trump konečně zvítězil? Ví to tu někdo? S velkou převahou! Ale proč by si nyní honil triko? Taky bych nechala znemožnit se dementního nesoudného člověka.

Čestmir Lička

Prezident Putin dostal před dvěma dny zelenou od Bílých klobouků, aby vyčistil a podle toho zničil tunely na Ukrajině za obchodování s dětmi, lidmi, drogami a všemi druhy zla. 32 000 mil tunelů D*U*M*B*S a jejich okolních pozemků.

Tohle je součást šachové hry. Přestaňte poslouchat televizi. Nastoupil vojenský stav. Q psal že jedinou cestou je armáda. Ti co ví tak věděli že to přijde, mějte zásoby na 3-4 týdny včetně hotovosti. Je lepší mít a nepotřebovat než nemít a potřebovat.

"Hra" globálních dezinformací "už" začala.

Všechno, co slyšíte v médiích, vyvolává úzkost, strach a stres. Říkám vám, abyste ZACHOVAL KLID!!!

" Lidé musí projít temnotou aby našli světlo" a aby zjistili že se to nesmí už nikdy opakovat a nastane 1000 let zlatého věku lidstva.

Na ten hejt o vpádu Putina:

Marie Zittová

Irena Hrobská, prý ruská armáda cílí na necivilní cíle a sice na americké biolaboratoře, které jsou tam rozmístěny. Už před 2 lety jsem slyšela, že USA má ve všech zemích okolo Ruska své laboratoře, ve kterých pracuje s genetickým materiálem obyvatel těch konkrétních republik. Třeba na UA, v Gruzii, v zakavkazských republikách, všude v blízkosti hranic DNA splývá. Možná je to velká konspirace....ale víš, Irenko, jaký je rozdíl mezi pravdou a konspirací...

Andrea Svobodová Křešová

Ruská FSB vydala podle našich informací zatykače na několik tisíc Ukrajinců podezřelých z vražd a z útoků na Ukrajince ruského etnického původu od roku 2014, včetně osob, které se v květnu 2014 účastnily na masakru v Domě odborů v Oděse, kde došlo k upálení zaživa několika desítek etnických Rusů. AE

Honza Podruh

Stejně by mne zajímalo, co je schované v oblasti Černobylu, celou noc v rádiu nemluvili o ničem jiném, než že Rusko obsadilo oblast Černobylu a že tedy hrozí akutní nebezpečí narušení betonové ochrany a šíření radiace...tak nějak mám tušení, že Ukrajina do té oblasti něco ulila, něco co je dost kompromitující, když to schovali právě tam, kam se lidé ještě dnes bojí jít

🥥 Julian Assange: Téměř každá válka, která začala za posledních 50 let, byla výsledkem mediálních lží. Média tomu mohla zabránit, kdyby jen nepřetiskla vládní propagandu. Války je třeba prodat lidem, protože je nemají rádi. Pokud tedy máme dobré mediální prostředí, pak máme i klidné prostředí. Naším nepřítelem číslo jedna je nevědomost. Věřím, že nepřítel číslo 1 v každé lidské bytosti nerozumí tomu, co se vlastně děje. Teprve když začnete rozumět, můžete dělat lepší rozhodnutí.

Jdu spát. Zítra zas budu sledovat planetární film. Ale atmosféru hnusu - nevím, nevím, jestli odbourám. Velmi těžko se spoutávám do normálu.

Chceš nechceš, myslím na lidi v Kyjevě. Ale myslím i na všechny pokladní, prodavače a ostatní otroky. Těším se, až jim spadnou roušky. Až se svět zas pootočí směrem k nové zemi, k zlatému věku. K časům, jé to je legrace - kdy svou moc nebudou praktikovat psychopaté! To se jich zas přihlásí! Né! To není na vás. To je na kolegu!

Jo a zatím mi zablokovali účet na rajčeti, tedy fotky v předešlých nejdou otevřít. :-) Založila jsem nový. 

Dobrou Noc!