Tak to jsme teda nečekali :-)

09.10.2021

Linda odjela za svítání do skal. Péťa se rozloučil na celý den okolo desáté. Mají na stadioně veterány. Ať si to užije. Nesahat mu na vášeň. Mně v devět začíná Akademie Herbalife Nutriton. Moura beru domem na vyhřátou terasu. Naivně mu věřím, když hraje, jak oddychuje ze spánku. Nechávám mu pootevřené dveře do obýváku. Soustředím se v pracovně na školení. Vstávám od počítače o přestávce. Mour vybíhá z koupelny!

- Moure! Moure, pocem! Moure běž! Moure!

Mourek má dům už poměrně kvalitně zrekognoskován. Už ví, že může utéci okolo sedačky, taky to vzít druhou stranou. Nakonec se snaží hlavou otevřít dveře zpět na terasu. Jdu za ním. Hartusím. Ale naprosto nepedagogicky ho chovám. Nahlas oddychuje. Ještě ho nechávám vyhřívat. Nesu teplé mléko, kapsičku... Pak teprve odsunuji dveře, kdyby chtěl ven. A chtěl. Zrzka mu přišla vybrat granule z misky. Má ty samé, ale Mourkovy jsou chutnější. Taky použila jeho záchůdek. Potvora žárlivá.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-10-09_Mourek_dnes_vizityroval_v_dome/

V koupelně koukám u našeho záchůdku loužička na koberečku. Tak co? Házím ho do vany. Sprchuji. Peru v lanolinu. Drhnu rejžákem. Kobereček prokoukl. Ten druhý by potřeboval totéž. Na indy. :-) Mourek neznačkuje, ale koupelnu si označil po svém. To se nesmí Péťa dozvědět. Kočičák má svůj záchůdek...

Venku trucuje. Sedí na trávě. Není skoro vidět. Jeho mimikry dokonalé. Melu ořechy z loňska. Na páru brambory, mrkev, řepu, cibuli, česnek, koření. Do ohnivzdorných misek plátky vepřové panenky. Z prasátek, z nichž se vyrábí kvalitní šunka u našeho českého výrobce. Vkládám snítku rozmarýnu. A kousky lámu na plotnu. Nádherná vůně. Přerásná. Poslední rajčata - ještě si chráním na vadnoucích keříčcích venku.

Dvě. Linda je tu. Obědváme. Sleduje první výsledky voleb.

- Mami, ty to nesleduješ?

- Ne. Nervujou mě. Jak se to mění. To by mě do večera několikrát kleplo.

Lehám si k počítači. Oddávám se sladkému odpočinku.

Ticho domu rozčísl gong zvonku. Vytrhl mě ze snu. Šla jsem v něm s partou lidí k rybníku. Jako na Medlově. Maminka tam stála nehybně. V tom ukradeném modrém svetru. Přepletla si ho, když ještě uměla. Jakoby se kryla za lidi v půlkruhu. Ale všimla jsem si ji. Snažila jsem se jí vyfotit. Myslím, že s emi to povedlo. Jenže mě probral zvonek. Sousedka něco potřebuje od Petrouška. Na stadion při zápasech nesmím volat. Je tam klid. Posílám zprávy na Tg i SMS. Za chvíli volá sám. Navádí mě, kam mám jít, kde co vzít. Volám sousedce, že to mám.

- Jé, ještě že máme hezké vztahy!

:-) 

Na co je to narážka? 😂🤣😅🥰😍 Však s novým budou taky! Kolikrát mi ona vypomohla. Jsem ráda, že mohu oplatit.

- Tak mami, mají sedmdesát pět procent sečteno. Piráti mají zatím dvě křesla.

- A kolik měli?

- Dvacet dva.

Buch, to mi spadl kámen ze srdce. Piráti se mohou se svými vyvlastňovacími plány jít klouzat.

- Lindo, tady čtu na Seznamu: Hamáček věří v zázrak: ČSSD zachrání Praha.

- Tak to mu posíláme písničku.

Řehtáme se.

- Mami, ty seš taky ráda vtipná.

- To já ne. To Alhamajda. Rozvodové papíry u Hamáčků se právě dnes pomalu zdvihají ve víru jeho chlastací ligy a prohry ve volbách. To byl reprezentant! A takovou moc měl. Právě rok - co si na lidech vyzkoušel děla, koně, ozbrojence. No, vida. Jak rychle člověk sjede zpátky na zem. Tak hlavně, aby si nespáílil pr..l.

To zas budou rétorové hlásat, jak jsme rozdali karty. Nevěřím jim. Ale obhajoba dvou křesel ze dvaadvaceti - výborně. Tleskám. Asi se vzepřeli jejich voliči, kteří si spočetli, že by neměli na výživu svých rodičů, až by jim sebrali jejich důchody.

- No jo, ale to bude konec se zvyšováním důchodů, jak tam nebude ta Maláčová. Ačkoli - vždyť nám je zvyšuje Báboš.

A copak dělají naše kočky? Už mají vyfoukané kožichy? Venku je zima, jak v psírně.

Do večera pirátům dva mandátky naskočily. Přeci jenom je to taky sešup z původních dvaadvaceti. Hlavně, aby si fakt nespálili zadel.

Hovoří Vít Rakušan:

- Piráti byli obětí útoků. Zaleží na vzhledu...

Očekávám dokončení věty - na vzhledu toho dredáče...

Ale ne, větu dokončil zcela jinak. Teprve v pět večer si pouštím přehledy. Asi nikdo nepočítal, že se do propadliště dějin dostanou KSČM, ČSSD. Páne jo! Konec slavných dob. Je třeba stranám udělat pápá Přísaha by se neměla dostat. No, neměla. To bylo před pátou. Nechápu, kde je Volný blok, který měl silnou podporu, zatímco Šlachta neměl nijakou kampáááň, a přesto se mu to tam pumpuje. A to letos nevypli proud! Ani neprasklo vodovodní potrubí. Asi to mají ošéfované jinak. Sofistikovaněji. Nenápadně. Lidi se diví, jak to letos rychle sčítli. Opravdu, Přísaha stojí před branami. Volný blok nedosáhne ani na peníze. To mě moc mrzí. Tolik práce udělali. Tolik času. To jsem počítala aspoň do pěti procent.

Koukám, z koho se skládají SPOLU. ODS, KDU-ČSL, TOP 09. Aha, tak tihle spolu nepotáhnou ani přes vítězství ve volbách. Ne, ne koalice! V dnešní době? To ne. Doma mě přesvědčují, že u koryt to spolu zvládnou. Budeme se těšit. Koalice - křehké uskupení. Ťuťajs je doma. Ohřívám polední menu.

- Mami, tak se stroj!

Strojím. Mám deset minut do odjezdu do divadla. Nemám klíčky.

- Péťo, nemám klíčky! Neviděls´je?

Jdeme k jeho autu. Zas poslouchám výtky:

- Ty seš tak hodná. (Minule řekl pracovitá.) Ale tak nedisciplinovaná. To je hrozné. Přijdu domů a klíčky pověsím.

- Peťuš, nezdržuj se. Když mluvíš, nesoustředíš se na práci.  :-) Startuj. A kudy jedeš? Tam budou závory! Já si jezdím tunýlkem.

- Kdybys měla klíčky, jela by sis, kudy bys chtěla.

Aha, to jako - drž pec. Domlouvám si, až bude potlesk, budu zvonit.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-10-09_Smich_zakazan/

V divadle nás je pět a půl. Tři řady! TŘI ŘADY!! Dnes nejdu na své předplatné. Dnes hrají náhradní předplatné na přechodnou dobu. Jmenuje se skupina C. Moje je skupina B.  Ukazuji vějířek barev. Moje místečko je asi třicet pět let v šesté řadě uprostřed. Na C mám třetí řadu deváté sedadlo. Vždycky mi v pokladně řeknou, která kartička platí. Lidi se diví, že je nás jak do mariáše. Smích zakázán. Lucie Zedníčková, Anna Kulovaná a herec Jeník; neznám ho. V poslední době mě komedie přivádějí spíš k zamyšlení. Čechov tomu říkal smích skrz slzy.

Tři řady se snaží vytvořit mohutný potlesk. Ani kytky se na tomto představení neobjevily. Bože, je mi stydno. Proč lidé nepřišli? Tolik jich umřelo? Nebo se bojí? A čeho?

Klušu pěšky. Na obzoru kopce se objevily reflektory. Auto zastavuje. Petroušek.

- Hledali jste klíčky?

- Cos´ měla včera na sobě, když jsi přijela?

To vím přesně. Džíny - ale v nich klíčky nejsou. Osahávám kapsy bundy, kabátku, kabátu... Toto jsem na sobě neměla. Když Holzmann mohl hledat svůj aluminiový klíček pod světlem, ačkoli ho ztratil ve tmě... Proč bych nemohla hledat v kapsách, které včera se mnou autem nejely.

- Nemáš je v autě?

Na předním sedadle ne. Ale napadlo mě... Odložila jsem nákup, kabelku, klíčky na zadní... Šla jsem vystěhovat nákup. Zapomenuté - nalezené.

Už mohu jít spát. Nepřemýšlím o cinknutosti, teda o přednastavenosti procent... Spíš se mi honí hlavou, jestli Zeman v půli týdne zemřel, že volby nebudou platné.

Dobrou noc!

P. S. Mám tu jeden skvělý optimistický koment z internetu:

Zabála jsem se, jak to tady vyšlo. Ale paní Renata Travníková poslala čísi krásný koment:Režie voleb proběhla bez vad, dokonale. Babišovi odstranili i možnost koalice. Na Titaniku proto zní hudba. Mě ale zaujala jiná zpráva, proto kopíruji svou poznámku z jiného vlákna: ..zpráva, která zdánlivě nesouvisí s volbami: V Rusku dnes bylo 968 nemocných/nakažených. Ti, co jazyk číslic znají, těm asi není třeba vysvětlovat směr devítky k šestce, zakončený osmičkou. Pro ty ostatní: Režie voleb proběhla podle přesných not,...dokonale. Hřiště je vyčištěné. Babiš nemá koaliční potenciál, pokud Okamura dodrží dohodu, kvůli které má vytvořené své pravomoce v SPD tak, jak jsou.SPD jako jazýček na vahách - to bylo mistrovské dílo režie těchto voleb. Když víme, že v případě voleb Trumpa v USA se režie udržení biblické formy řízení teprve ladila, tak je třeba tvůrcům našich voleb vyseknout poklonu. Vývoj čehokoliv probíhá ve dvojicích, protože jen dvojice (polarit nebo podobností) generuje VZTAH - a vztah generuje ČINY. Tím činem je postupné překlápění řízení dějin do "ONLINE" procesu. To znamená, že každý si z událostí vybereme přesně to, na co stačí naše znalosti lidské povahy a vyhodnocení emocí, vložených do slov.Čína připravila situaci svým "otevřením hry" - ukázala, kdo ve světě řídí výrobu aut (výrobou čipů) ...což přeneseně znamená - kdo řídí komunikaci. A Putin svými "968 nakaženými"? spustil "vznik kvinty".........téhle zprávě můžou rozumět ti, kdo znají moje texty o všeplatném vývojovém principu - kdy z "oktávy" vzniká REZONANCÍ nový tón - zmíněná "vrchní kvinta" nad oktávou.Na neděli (10.10.) si domluvil Zeman s Babišem schůzku - přirozeně v 11:00. Jedničky i nuly se trochu přeskládaly, ale jinak jsem normální, nikdo mě jazyk samotných číslic neučil, vyšlo to úplně samo, díky existenci zákonu akceREakce - a rezonancím, které jsem se učil chápat. Další potřebné vývojové číslo je devítka - v případě koalic = "pětistrany" v oddělené formě - 108 křesel ve žvanírně. Vzdálenost oktávy (osmičky) je realizovaná od prvního k osmému tónu. Uprostřed je "nula".Jazyk číslic "nulu" chápe jako "objem k naplnění" (to už platí od doby, kdy se nuly a číslice přidělovaly k latinským a hebrejským symbolům - dáááávno před nastavením našeho letopočtu (anebo jen v chybějících tisíci letech letopočtu?)Je až legrační, jak se koalice radují, že jim vyšlo vlastně úplně VŠECHNO, zbavili se ČSSD i Komoušů. ...a tak si nedávají dost pozor na svá slova, která je za nějaký čas dostanou do nesnází. ...a to, co mě zajímá - je hodnota českého přístupu k přežití. A to mají na starosti dvě dvojice, AB+MZ v Čechách a VP+DT ve světové politice. ...jak se "smějící bestie" vypořádají nikoliv s naší politickou "bouří ve sklenici vody", ale spíš se stavem přírody a morálky. Dějepis probíhá hřišti "ONLINE" - a jsou jen dva hráči - vlády proti populaci. A každého z nás doženou naše slova...