Takový hezký jarní mírový

08.04.2020

Středa. Říká se jí Popelečná? Proč v hlavě stále držím křesťanské symboly? Proč? Tak hluboko zakódované? Vždyť už to padlo. Jen lidi to nevědí. Papa si káže sám na náměstí bez švýcarské gardy. Tak znovu.

Středa. Bude hezká. To vím. Potkám-li trola, dostane školu. Nic víc. Pročítám FB. Včera velké pláče nad odchodem Terezy Spencer. Už nikdy žádná ranní kávička téhle skvělé glosátorky světa. Hela Heclová to shrnula hezky: Helena Heclová Jak tak brouzdám po facebooku, zdá se, že nikdo nevěří, že odešla na srdeční příhodu... srdce prý měla zdravé...

Věci se dějí. Lidé se odstraňují.

Jdu do zahrady vyhlédnout si pampelišku a natrhat vršky kopřiv. Nebe modré. Nikde žádná čára. Že by, už přestali? Ještě v sobotu duněli... Vracím se jen s kopřivami. Micinka okolo mě proletěla jak šíp. Baví se nájezdy na mě. Jdu do domu. Předběhla mě, než zatáhnu síťové dveře. Napadá mě při změnách světa: Ten zasunovací rám na dveřích se sítí s nějakou super drahou úpravou stál asi šest, možná víc, tisíc. Sympatický pán mi vysvětlil, proč je to tak drahé. Síťové posunovadlo. Takhle výrobci a dodavatelé berou lidi u krku. Lidi jak bécani berou logicky práci, která jim nejvíc sype. Vzdávají se svých živností, řemeslných dovedností... Jak to bude dál? Jsem přesvědčená, že výborně. Lidi zas začnou vyrábět. Začnou se věnovat obživě úplně jinak. A asi se vykašlou na své daleké cesty do vzdálených cizin, schválně píšu plurál. Začnou objevovat české krásy. Česká krajina - kouzelná pro cizince. Pro Holanďany. Tak proč ne pro nás!

Čtu Tadesco - Tomáše Marného. V komentářích: 

jentak 8.4.2020 v 09:52
podívejte se na moře mezi skotský Aberdeen a Norsko a Dánsko, teď je tam asi 30 helikoptér najednou, ohromná akce - Ano, je to vidět právě teď. 

Petroušek se včera obával, že už nemáme kapsičky. Rochám ve velkém šupleti. Vím, že tam bude krabice těch, o nichž tvrdí, že je Micka nemá ráda. Linda je koupila. Jedny jsou Sensation a jedny Fantastic. Kupuje stále rybí... Tvrdí, že hrášek, rajčata, mrkev naše Micka nee. Vytahuji s mrkví. Dávám oběma kočkám po půlce. Vymydlená miska. To zas bude odpoledne divení. Jednak kde jsem je našla a pak bude tvrdit, že tyhle naše Micinka ne. Ale to je jeho myšlenka. Právě tyhle jako změna přišly naší hraběně vhod.

Sedím na houpačce. Telefonuji s Petrouškem. Kolem mě štráduje rezáč. Vidí mě. Slyší mě. Nebojí se mě. Metoší nahoru na šance. Asi hledá Kitty. Jdu si pro foťák. Pod ořechem z hromady větví něco ťuká. Co to tak může být? Zaklepat s větvemi? A co když je to hnízdo? Nebo myš? Má tam ořechy? Obcházím opatrně tikající hromadu. Nejraději bych ji rozebrala. Ireno, buď trpělivá. Dočkáš se. Dozvíš se.

Jdu zpracovat reklamu. Za chvíli bude skyp s maminkou. Už je to tady! Dnes poprvé s tabletem. Mamince vidím oko. Pak druhé. Celou ne. Ale hlavně, že vidí ona mě. Dostávám informaci. Dopoledne byla venku. Úplně to nej a nej nejlepší. Doufám, že byla zabalená v dece. Staří lidé už se sami nezahřejí. Jsem oproti ní kůzle. Ale... Dokud je na horách sníh... Mami, mami, pamatuješ? Když jsem chtěla podkolenky, tvé: Dokud je na horách sníh... - A měla pravdu. Jak leží v Obřím dole zbytky zimy, fouká...

- Mami, tak jak se máš?

Očekávám to její - jako nahej v trní.

Jukla nám tam hlava Květušky. Láska moje slouží. Zvládají, zvládají, holčeny v těžkých podmínkách. Starat se o jednotlivce - hm. Už se to krátí. Zas budou pohromadě. Maminka si prý dopoledne povídala s Libuškou. Usměvavá Libuška. A až skončíme, chystá se na ni Liduška - cvičeníčko, chození. Děkujeme. 

Vyptávám se, jaká zvířata měli doma. Jak se jmenovala. Stračeny, Bělky. Krávu nikdy zabít neviděla. To byl jiný svět. Satani ještě nevystrkovali rohy. Ptala jsem se na kamarádky. Milka Holubová, Mařenka Kuřetová z hájovny, Jarča Ferbasová... Pak si vzala za manžela Bláhovce. Jezdil se svým orchestrem i do ciziny... 

Zpíváme. Pokoušíme se luštit. Ale není dobře slyšet. Tablet nemá výkon. To znám. Asi před rokem mému starému skvělému super tabletu už nedržela baterie. Koupila jsem si nový. Nechala jsem si naivně poradit v mé skvělé, oblíbené elektře od prodavače bez znalostí. Za týden tam měli tablet zpátky. Přihodila jsem a koupila kvalitnější. V DD asi vybíral někdo shánčlivý. Než by pořídili kvalitu, smrknou mezi lidi šit. Víc zbude na panstvo. Tak to je věky věků.

Maminka neslyší. Květuška jde trošku tlumočit, co říkám. Náročné. Květuška má ještě další lidi v péči. Na dálku děkuji. Čas uplynul. Zas zítra. Pusinku. Hladím na dálku. Pink.

Během hovoru volalo skryté číslo. Tak kdopak po mně touží! Slyším nádhernou měkkou slovenštinu. Hlas kultivované mladé dámy z webnode. V lednu udělali úpravy. Tři měsíce se trápím s tím a tamtím. Nešly vkládat popisky k obrázkům. Nelze vložit víc odkazů. Jeden maže druhý... Pomohl mail s nehezkým konstatováním v popisu a dovětkem Vraťte peníze. Tři měsíce nic, najednou ric. Funguje to. Jsou milí. Mají dobré služby, ale vývojář asi chyběl, když se probíralo vkládání odkazů bez mazání. Nakonec se náš hovor protáhl na tři čtvrti hodiny. Velmi mile plynoucí rozhovor. Mladému hlasu je třicet. Volá z Popradu. Tam to znám. Tam mají Spišskou co? Ano, Spišskou Sobotu. Slečna nebo paní má slušnou slovní zásobu. Krásné vyjadřování. Nesmírně ochotná. Obdivuje šíři mých záběrů, myšlenek... Vyřízeno. Vše poslala ještě na mail.

Volá klientka. Dochází jí jídlo. Krásná - Tereza Kostková. :-) V půl hodině je tu. V roušce. Přebírá tašku. Frčí. :-)

Telefon. Volá klient. Jede ze západních Čech. Staví za deset minut. Podám. Jede.

Den jak víno. Jedu na nákup až večer. Ovoce. Nesu plesnivý umělohmotný celer.

- Máte účtenku?

- Kašlete na účtenku. Ten celer změknul za týden. Až půjdu zpátky, vezmu si ho na recepci. :-)  Platím. Celer nechávám na recepci. :-) Zítra je taky den. :-) Nakouknu ještě do Lidlu. Všechny velikonoční dobroty za hubičku. Hlavně, že jsem je koupila včas. Za draho. Kdo mohl tušit, že se konat nebudou. Že se odehraje tolik, tolik věcí. Dnes jsem četla, že na ru. píšou o zatčení - koho? Gatese? Přeinformovanost.

Bude půlnoc. Naše TSM mají ve zvyku burácet touto dobou. Kousek od našeho domu sypou z kontejnerů sklo Děsivé. Nákladní auto se s tím nepáře. Spěchá. Jede na plné pecky před okny pryč... 

Dnes jsem si zase všimla oblohy; nebe je modřejší. Zdá se, jako by už přestali kropit. Ačkoli večer zas šedý opar. Zdálo se mi to? Ráno čtu na FB:

Z diskuze na Tadesco: Kamil 8.4.2020 v 06:55
Tak som si teraz pozeral družicové zábery Zeme. Je to pekne vidieť, ako sa okolo Európy vatvoril krásny trojuholník bez oblakov na pár dní. Len je zaujímavé, že o tom sa naši meteorológovia vôbec nezmienili v správach, pričom to aj oni museli vidieť. Tu prikladám link, kde sa to dá pekne po 15. minútach aj spätne pár dní pozrieť. Že by práca systému HAARP ?  

https://tadesco.org/marneho-okenko-08-04-2020-lov-na-lovce-deti/?fbclid=IwAR17Il8JhoKqcZCQhcI37XQIb36uIMgCOkIJSjMVe448_qo4Kh9cbWOWkFs

https://youtu.be/NoilH0V1LPI

K rannímu čtení - hle, hle, vítězství!!! Už vím, proč skončil Playboy... Nuž, čtěte i Vy o symbolice Y! (Droga adrenochrom - Hitlerka se třásla loni jak králík...)

https://tadesco.org/marneho-okenko-09-04-2020-nad-berlinem-se-objevil-zajimavy-vzkaz/

A toto - jen pro silné nátury!!!

https://www.youtube.com/watch?v=BwqxP7UWmsI


A to už stačilo. 

Dobrou noc!!