22-4-22

22.04.2022

Zas jeden hezký den za námi. I když. Ráno jsem si na FB přečetla, že Leo Š. už není mezi námi. Neznala jsem ho osobně. Chodila jsem se na jeho profil přiučit. Psal někdy hezké lidské příběhy z dob socialismu. Zrovna včera jsem od něj sdílela obraz léčivé ikony. Naučil mě, jak stahovat z You Tube, bavil mě fotkami jejich koček, loni k nim přivandrovala slepička... Jako kdybych ho znala. Šedesát let mlád. Homeopat, léčitel, asi laický kazatel, moudrý produchovnělý člověk. Odešel. Prý tu byl trpěn Bohem přesčas. Srdíčko.

https://www.tydeniky.cz/cz/menu/144/kraje/vysocina/clanek-42536-zemrel-jihlavsky-rodak-a-lokalni-patriot-leo-pavel-svancara/?fbclid=IwAR1v_DKEsSrePOMMH6mgsuHWS-w0wD6tvl8kTatajU3O7TJStq1tiib12i8

Celý den na něj myslím. Pročítala jsem pocty od přátel. Neznáme dne ani hodiny. Někdo mu psal:

Vždyť jsem vás ještě včera viděla oba ve městě.

Vím, je to přirozenost. Nezvyknu si. Vybral si hezké datum k odchodu: 22-04-22. Den Země. Maminka si vybrala taky hezké: 21-05-21.

Zrovna tak si snad nikdy nezvyknu na tu rostoucí kůču za plotem. Dnes ji tesaři osazovali trámy. Je to větší, než jsme doufali. Důkaz o bezohlednosti, nedodržování zákonů - jak to nazvat... Každý dům tady na sídlišti má okolo sebe prostor. Ne. Náš dům je ubitý tady tou vedlejší krávou.

 https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-04-22_Snidane_s_nepredstavitelnym_mnozstvim_lajku/1532658144

Jdu si natrhat kopřivy. Potvory mi utekly ze zahrady. Trhám mladé vršky za plotem. Točím video, jak připravuji snídani. Zveřejňuji ho až okolo čtrnácté hodiny. Během dvou hodin získalo k sedmi tisícům lajků. Nyní o půlnoci má 18 tisíc páčiků. :-) Nevím, co se přihodilo. Ale takovou bombáž jsem ještě nezažila.

Kocouři mě provázejí zahradou. Radují se z mé přítomnosti. Mířím s kopřivovou kytičko do domu. Mourek se žene první na snídani. 

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-04-22_Kockobrani/

Měla bych pracovat na svém podnikání. Jenže nejsem otrok. Pracuji pro radost, nikoli pro peníze.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-04-22_Vyborny/

Peču chlebíček. Povedl se.

Konjunkce Jupitera - planeta nadějí - s Neptunem - chaos, lži, manipulaci - proběhla 9-17.4. Pociťuji plně chaos, lži, manipulaci. Cimprcampr vymyslel pěknou pičičovinu. Jeho blbost sahá až k nebesům. Ta ho musí v krátké době žahnout! Kdo to kdy viděl, aby proagace státní vlajky, úcta k ní, vzdávání holdu - byla brána jako kolaborace s nepřítelem! Dostal průjem do hlavy. 

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-04-22_Ceska_vlajka_symbol_kolaborace/1532656595

Vládní výzvy k udávání a boji proti nositelům jiného názoru - útok na lidské svobody. Toto si nepřipouštím. Na profilech naskákaly naše státní vlaječky jak houby po dešti. Někteří změnili švédské barvy na naše. Cimprcampr -  projev kolaborace!?!? Svět spadl do žumpy. Nebo jenom jeho mozek?

Po obědě běžím do zahrady. Dnes budu natahovat až do večera zemskou pránu přímo přes chodidla. Kočky taky běhají bosy. Z klekátka trhám pýr, plevel ze záhonku před kuchyňským výklenkem. Podhnojuji koňským hnojem. Plním tašku TSM. Petroušek se zapojuje. Už mě ani nenapomíná, abych se obula. Naváží soudky s vodou.

- Kam je chceš?

- Tak třeba tady pod okna na kačírek.

Navážíme ještě dvě kolečka polen. Minule jsem myslela, že už je to naposledy.

- Máš jít do divadla, víš to!

- Vím, vím.

- Pojď už domů. 

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-04-22_Den_Zeme_a_nasich_kocek/

- Ještě okolo růžičky. Kvete tam růžový kobereček. Podsypávám koňským hnojem. Poslouchám zprávy Pavla Zítka. Kéž by toto řekl meinstream. Ještě si chvilku musíme počkat.  https://rumble.com/v11ystp-224-polednk.html

Klečím v tulipánech. Telefon. Linda.

- Mami, chceš se zasmát? Zamkla jsem si auto. Došla mi baterie v klíčku. Klušu si domů pro baterii a náhradní klíček.

- A vezmi si brožurku na ovládání.

- Tu mám v autě. Zamčenou.

Ještěže je zvyklá klusat denně Phou mnoho km. Náhradní klíček funguje. Nová baterie nee. Petroušek - hlava otevřená.

- Přemeň baterii a uvidíš.

Volám:

- Ale ne u Kauflandu, ať se ti auto nezablokuje.

Za chvíli volá. Ano, baterie byla špatná. Klečím mezi kytkami. Chrochtám si blahem. Příroda! Léčitelka. Občas nakouknu na Tik Tok. Jak to tam přibývá...

Letmo k někomu nakukuji:

Lucie Kukulová

Slyšela jsem, že dobrý je ricinový olej - stačí vypít cca deci před spaním.. měl by spike protein i ostatní spolehlivě odčistit.. ale vyzkoušeno nemám..

Odpověď mě zbořila.

Aramiel Gorian Vedrus

Lucie Kukulová ten odčistí všechno

Včera jsem omylem zabalila ženské vitamíny pro muže. Pokusila jsem se přes členskou podporu o záměnu. musíš sáhodlouze vyplnit formuláře. Nedovoláš se. Jasně, nešlo to vyměnit. Lítáme na Mars. Nerozčiluji se. Čtu:

Vážený IRENA HROBSKA,

Jsme rádi, že Vám můžeme potvrdit, že Vaše poptávka CZ 223442071 byla dnes vyřešena. Prosím Klikněte zde pro více informací.

Prosím, neváhejte nás kontaktovat, pokud budete potřebovat další podporu.

Vyřešena? Ani náhodou. Klikla jsem ZDE, vím, co si přečtu: Jakmile je zaplaceno, nesmějí do objednávek sahat. Tak to teda není vyřešeno!!! Měli napsat - nemohli jsme vyřešit. Bláznivá doba. Není vyřešeno, ale klidně napíšou, že je. Vyřešeno by bylo, kdyby bylo vyřešeno. Ale tady je jen odpověď. To nééééjdeéé. Přitom slovo néééjde - neexistuje. 😍😍😍

U portrétistky z Karlova mostu přebírám:

Petra Oniona Cibulková

Otec řekl své dceři "Právě jsi odmaturovala, tohle je auto, které jsem ti koupil... Je pár let staré. Ale než ti ho dám, odvez ho do města k autobazaru a zkus ho prodat. Podívejte se, kolik ti, kdo nabídne."

Dívka se vrátila z autobazaru a řekla otci: "Nabízeli 30 000 Kč, protože auto vypadá velmi staře."

Otec řekl: Neprodávej a odvez ho do zastavárny.

Dívka se vrátila ke svému otci a říká: "Zastavárna nabídla 5000 Kč, protože je to velmi staré auto a je potřeba hodně investic, aby se s ním dalo znovu jezdit."

Otec dceru požádal, aby se přidala do autoklubu fanoušků této značky a auto jim ukázala.

Dívka odvezla auto do autoklubu. Pak přijela za otcem celá udivená a řekla svému otci: "Někteří lidé v klubu mi nabídli 2 000 000 Kč Prý je to vzácné auto, které je v dobrém stavu, má skvělou motorizaci a je velmi těžké ho sehnat."

Pak otec řekl: "Chtěl jsem ti jen názorně ukázat, že pokud nejsi na správném místě, můžeš mít pramalou cenu!" Pokud nejste oceněni, nerozčilujte se Znamená to, že jste na špatném místě. Otec dodal: "Nezůstávej na místě, kde nikdo nevidí tvoji hodnotu ."

Chystám si zátop, až přiběhnu z divadla. Sedám na vanu. Pouštím si na nohy horkou vodu. Tři hodiny běhaly bosy po trávě. :-) Chystám se do dívadla. :-) 

Mám nakázáno parkovat na vyhrazeném parkovišti. Na ochotníky není tak narváno. Parkuji z druhé strany divadla u cesty. Na chodník přešla důchodkyně.

- To jsem ráda, že nejsem sama poslední.

- Je čas.

- Je čas?

- Pět minut.

- No, to je můj čas. Jen nevím, jestli jsem dobře zaparkovala. Manžel mi nařídil.

- To se toleruje během představení. Kdepak mají lidi parkovat!!

Mě to stálo tři stovky. A na dvě představení - s Terezou Kostkovou a její maminkou a minule na režii Ivety Duškové - tak jsem si přála vidět, jak režíruje - jsem zapomněla jít. S pokutou mě ta abonentka přišla hezky draho. 😍🤣😂👍👍👍

Vcházíme do budovy. Když jsem chodila na své původní předkovidové abonmá, na kraji seděla ZL.. V normálních časech sedím na sedadle pět šest. Musela jsem na kraji řady poprosit - s dovolením, děkuji, s dovolením, děkuji, s dovolením, děkuji, s dovolením děkuji. Ona mi vždycky zasyčela do obličeje:

- Kdyby se ti takhle trousily děti do školy!

Když už jsem se na ni nachystala, že ji pošlu do patřičných mezí, přestali divadlo navštěvovat. Míca byla ušetřena. Teda - paní podnikatelka se nedozvěděla, co jsem jí chtěla sdělit.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-04-22_Nasi_ochotnici/

Ochotníci si vybrali Matku. Nejsem moc nadšená výběrem kusu. Chyba lávky. Až během hry zjišťuji aktuálnost. Hrají naši ochotníci. Jejich výkony - skvělé! Máme asi nejlepší ochotníky v Československu. :-) Leckterý profesionál vydává podřadnější výkony. Usedám do druhé řady. Ne na své přechodné místo. Matku hraje pro mě neznámá herečka. Hraje hezky. Vlastně všichni bratři a muži :-), kteří se matce zjevují, neunavují. Pozoruji je. Líbí se mi. Obchází mě mrazení. Hra je víc než aktuální. Čapek se předběhl momentálně i v Matce. Jen někteří text vnímají jinak, než ho vnímám já. Cimprcampr nabádá k udávání. Stále tu platí základní zákon. Lidi s odlišnými názory chtějí trestat. Ale nemají na to zákon. Matku jsem si vychutnala. Text, Čapkův myšlenkový potenciál, kostýmy, herecké výkony, režie- všechno na jedna s hvězdou. Jak by Čapek nahlížel na dnešní Absurdistán!

Sbíhám po schodech a se mnou důchodkyně, která se mnou přišla poslední. Loučíme se. Vybíhám s divadla, než se davy vzpamatují. Otáčím auto směrem k domovu. Na mém říjnovém místě a na mých dalších místech k parkování stojí auta. Toleruje se to? Jak kdy a jak komu, že? Když dva dělají totéž, není to totéž. Strašníka sepsuje manželka. Deprimovaný strašník se musí někde realizovat. Že se parkování v době představení toleruje okolo divadla? A kde je to psáno! Buch, buch, buch - patnáct pokut. Tak, to jsem geroj! 

Svět se mění. Zkrátka si parkuj, kde chceš, ale my ti ukážeme a nebo choď pěšky. Což ostatně nebude dlouho trvat. :-)

Bylo to tu hezké.

Dobrou noc!