Tichý s koledami, purpurou, světýlky

09.12.2020

Večer. Ve dvacet ještě školení. Ráno jsem se dospala, ale hlava mi už tluče o klávesnici. Nestihla jsem zase všechno z papírku. Ale! ŽIJU! 

Ráno šedé, skvělé, adventní. Laskavé - pro důchodkyni. Zapomínám na své podnikání a je mi to vcelku fuk. Dopoledne volá klientka. Další paní na hubnutí pro jistotu nebere telefon. A to je fajn. Mohu se věnovat domu, těšení, laskání s kočkou.

Zrzečka se vždy venku vyskáče, pocvičí se na stromech, vyřádí a doma už nečiní z bytu tělocvičnu. Roste jak z vody. Už je z ní velký mýval. S hustým rezatým kožichem. Hodná, nechá mě dospat. Plním misku. Moc o ni nestojí. Petroušek jí vždy říká:

- To jsem ti dobrý ráno, viď? Když panička spí. Pochovám tě. Pohraju si s tebou. Nakrmím tě. Ale jak přijde panička, jdu do háje.

Vždycky se u jeho litanií řehtám.

Nesu Zrzečku ven. Fouká. Poslouchá vítr. Učí se naslouchat zvukům. Pak se jak zajíček rozběhne někam. Do svého světa. Takový svět chystají pro nás. Výběh. Bez ostnáče. Ale s plotem. A pěkně vysokým. Jenže - to se nepovede. Vakcínu dostanou do zadele jednou provždy oni. Cítím to v kostech. Už se jim to blíží! :-)

Telefonuje mi známá. Aktivistka. Z FB. Šikovná. Umí vařit. Umí číst zákony. Zná. Ví. Má přehled. To je prima, když si mohu povídat. Nemusím říkat: Mně už zvoní! Musím do hodiny. Je to fajn - ten důchod.

Ve třináct klientka. Z daleka. O tři roky starší, ale krásná, veselá. Milá. Objednáváme přes internet. Tolik let ke mně jezdí z dálky. Její manžel o tom neví. Balíčky putují ke mně. Tenhle tu taky počká do ledna. Nakupuje i u mě. O tři procenta tuku jí narostlo. Tři měsíce tu nebyla. V září kondici pět. Standard. Dnes klesla na dvě. Obézní. Vysvětluji - po kolikáté už? - protein faktor. Jen jsem ji pustila na chvíli z provazu. 

- Nedosycuješ tělo. Vezmi si ještě F3.

- Ten mi nechutná. 

- Tak aspoň ráno. Nebo během dne do jogurtu. 

Netváří se nadšeně. Musí si vybrat. Je už velká holka, aby věděla, co je zdraví.

- Dala jsem ti moc dlouhé lano. Důvěřovala jsem ti.

- Já jsem švindlovala.

- Jak nejsi sytá, máš potřebu hasit chutě. Doplňovat rychlý cukr.

Líbí se jí moje přáníčko. Inspirace loni v DD. Mají tam šikovné ruce. Ty ruce letos nezdobí... Mají plno jiné práce. Dnes maminka skypovala s Ivou. Asi i s pejskem Beníkem, když si ho mamka kupodivu pamatuje. 

Ta tečka vzadu je přenádherně nazdobený obrovský smrk. Nemohla jsem se vynadívat
Ta tečka vzadu je přenádherně nazdobený obrovský smrk. Nemohla jsem se vynadívat

Po obědě aktivisté u Senátu bezmocně křičí. Papaláši za svítícími okny v teplíčku. Policie hlídá. Pejsani. Dokdy budou sloužit mocným? Kdy jim to dojde? Zábrany ve Sněmovní? Zdobím venku jabloňku do kouliček od maminky. Čínské hnusy. Na konce větviček vážu papírky od salonek. Měla bych sundat barevné pentličky. Nazdobila jsem jimi jabloňku na jaře. Aby se vílám dobře v noci tančilo. Beru ntb z trávy; vracím se do tepla. Peču chleba. Hlasování o nezákonném prodloužení nouzového stavu. Co si dovolují!!! Nemohu ani cítit Hurvajze s dlouhýma ušima. Strýčka vypravěče se psem. Ať se s tou tabulkou jde bodnout. Nikdy nemůžeme docílit trojky, natož jedničky. Nulu tam pro jistotu ani nemají. Píšu mu, že jsou šmejdi. Za pár hodin nesmím sdílet. Makak Umumba z Afriky mi píše, že do soboty, někde čtu do 16. Tak to asi odborník nezná kalendář. Ale je to fuk. Hned se mi nabízí paní:

Jitka Macichová

Irenko, tak odpočívej

Jitka Macichová

Když tak mi napiš; a já sem něco šoupnu za tebe

Tak využívám - sdílení:

https://www.otevrisvoumysl.cz/dr-vernon-coleman-proc-vlady-chteji-a-potrebuji-druhou-vlnu-koronaviru/

Celý den cítím advent. Sice nás dnes naši zvolení zatáhnou do fašismu, ale purpura stále voní. Jo, zatáhli. Mají to v kapse, zaprodaní!!  Nouzový stav prodloužen. Protizákonně!! Všichni v rozpravě klapali bradami, jako že ne, oni nedovolí ten stav, ten jiný! Ten, který jim umožní v příštím týdnu odcvakat sedmdesát zákonů proti národu, proto o nouzový stav děsně jde. Pěkně přijímat zákony bez prvního čtení, bez diskuse odborníků, naostro. Tak si třepili pusu, dělali gesta a nic. Povedlo se. Prodlouženo. To bylo kolem toho tanečků, že ne. Komouši dali třicet let pokoj... Škodí!

Ejhle. Blanický rytíř! Landa. A bojovník proti rouškám. Ledecký! Masky spadly. Jak se dostat zase do peněz. Skvělé. Mají projekt. Když budete chtít na koncert, to se mě netýká, vezmete si dovolenou. Pěkně si objednáte lístky, testy, termín... Nic o informovaném souhlasu, certifikaci atd. Takhle se to dělá! To by mě zajímalo, kam jdou vzorky DNA našich lidí. Prý se vakcína musí odzkoušet nejprve na Češích a Slovácích, pak na krysách... 

https://www.facebook.com/watch/?v=1521455688244443

 A když už máte šťárání v hloubi svého hrdla za sebou, zavolají. 

- Byl jste dnes na testech?

- Ano. Byl.

- Tak jste pozitivní. Zůstanete si pár dnů doma. :-) 

Ty vorle. Jak rafinovaně si to vymyslili. Nejen prašule, ale ještě státu dodají ovečky na testy. Béééé! To se mě netýká.

Chlebíček je nějak moc zdravý. Nevyběhnul. Stane se. Nějaký černý mrak se tu vznáší. Prosvětluji, prosvětluji. Křen s jablky bezvadný. 

Někde jsme zahlédla nebo zaslechla:

Karel Abraham - předseda správní rady Masarykova okruhu. V Brně se příští rok nepojede Velká cena. Letos v srpnu jsem se vyvalovala u bazénu hotelu Atlantis. Slyšela jsem trénink z Brněnského okruhu. Tak nic. Když zničit všechno, tak všechno.

A já pro dnešek toho mám taky dost. :-) 

Dobrou noc!