Třetí adventní neděle

11.12.2022

Krásné datum. 2022-12-11. Po našem 11.12.2022. Vyrovnané. Třetí adventní neděle.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-12-11_Snidane/

Ráno porovnat všechny tři kočinely. Kitty v cizím revíru. Ti naši dva by ji nosili na rukou, ale ona ne. Prý že se s nimi nebude zahazovat. Ona je z té Prahy. Mourek umyje Zrzečku. Kdo ví, o kolik očí by přišel, kdyby šel umýt Kitty.

Hotovo. Jdeme navézt dřevo. A je poledne.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-12-11_Uz_treti_adventni/

Dům je provoněn bylinkami. Naši předci věděli, proč vykuřují. Množství černých škodlivců se usazuje v koutech. Oběd mám v cukuletu. Včera jsem koupila dvě jitrnice. Polévka ze včera. Brambory proložené pár kolečky mrkve a cibule. Zelí pro mě teplé, Petrouškovi studené. Včera jsem zas slyšela, že sociální sítě vznikly, aby ty třípísmenkové organizace, které si pletu, měly veškeré informace o nás. O mně mají všichni všechno. Občas hodím nějakou vějičku. Někdy dám něco pro zalknutí. Snažím se i těšit. Třeba včera, co mi dalo práce, nahrát sem všechny krásné staré české melodické mnohovokálové koledy. A pak si dopoledne přečtu poznámku od Rity:

To zpívají anglicky? Tak to bych nepodporovala. A můžou zpívat, jak chtějí. Fakt jsme ještě v Čechách, nebo už v emerické prdeli?

Toto dělá FB. Čteš jen titulky. Dlouhý text jen přelítneš. Z celého koncertu - kolik tam bylo koled? Patnáct? Jedna jediná v anglickém jazyce. Ťukneš na ni a šup, už píšeš... Vesmírné cvičení - propadla jsem:

Irena Hrobská

Rita Štanderová Prosím, celý koncert zpívali české, jestli sis poslechla tuhle jednu, máš smůlu. Píšu o tom v poctenícku. Za letošní slunovratovou dobu jsem NESLYŠELA českou koledu. Včera celý koncert ČESKÉ, kurnik šopa

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-12-11_Stare%2C_nove_formicky/

Jdu konečně na první cukroví. Medvědí tlapy. Zas porovnávám formičky. Staré, ještě po babičce. A maminčiny. Asi z války. Krásné ostré tvary. Socialistické - nevýrazné. Vyklepneš a nevíš - byla to žába nebo prasátko. Používám všechny z krabice po mamince. Rohlíček ze staré formičky má vidět proužky. Rohlíček z mého mládí - nic. Vyzkoušela jsem pár nových formiček z trhů v Kuksu. Nádherně promáčklé. Ano, na cukroví jsou nádherně patrné všechny vzory. Zajímalo by mě, proč se už nelisují lvi. Lev - symbol našeho národa. Velbloud. Zajímalo by mě, kdo a kdy tu formičku vytvaroval. Jsem na ni moc opatrná. Abych ji nezlomila.

Těsto jen ze špaldové a maličko kokosové. Té jen maličko. Děsně vysušuje. Kupodivu nepoužila jsem vůbec lepkovou bílou, přesto se tvary hezky vyklápěly a na misce narůstala hromádka krásného voňavého cukroví.

Zvonek. Honzík s vnučkou. Radost.

Zadělávám na rohlíčky. Trojitou dávku. Třikrát pět a půl deka ořechů. Vážím šestnáct gramů. To je divné. Že já jsem si zas popletla gramy a deka! Jsi tak dutá? Když deka, tak deka.

- Peťůš?

- Nóoo!

- Peťuš, pět deka je kolik gramů?

Jen desetkrát méně jsem nasypala oříšků. Péťa mi dopočítává, kolik ještě přivážit. Kolikrát jsem se už spletla. Gramy. Deka. Já vím, že deko má deset gramů. Nespleť to. Ne sto. Jen deset. Tak proč sakra vážím místo sto šedesáti gramů jen šestnáct! Na poslední chvíli jsem vybrala zatáčku. Tupnu. Přiznejme si to. Ó, šmíráci zahýkali radostí. Moji čtenáři se radují, že jsem nic nespletla. :-) Ale není to vyrovnané skóre. Protože šmíráků je tu na prstech jedné ruky. Těch ostatních mezi pěti a sedmi sty. Děkuji!

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-12-11_Treti_letosni_vanocka/

Jdu na vánočku. Přidávám trošku kvásku. Dělá vláčnost. S těstem se hezky pracuje. Už už jsem chtěla zkusit z osmi copánků.

https://www.facebook.com/ladkanergesova/videos/1315058572590511

No jo, jenže za dvě hodiny budu sedět v divadle. Z osmi je to prý lehké. Když já jsem ráda, že umím z devíti. Na učilišti mě kuchaříčci učili ze šesti. Dnes pro jistotu žádné pokusy.

https://www.youtube.com/watch?v=1NioOB_A2ok

Ze šesti i z osmi si zamotáš ruce a máš hotovo. Pořád dovnitř sukýnky a zvenku... Utahuj. Vázej. Ber zvenku... Tak příště.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-12-11_Vecere/

Kočičáci se zas srocují. Rezatá, mourovatý, černá.

- Holky! Tady má ZRZEČKA! Moure, odpal!

Mourek čeká. Trpělivě.

- Mourek, na!

Černé dávám do chodby.

- Běž se už strojit!

Jdu. Vnučce jsem stihla nadělit. Petroušek přišel na zajímavou věc.

- Že tě nepálí pusa po jablíčkách? Babička ti je hezky nakrájí na dílky.

Vnučka přitaká.

- A víš, čím to je? Protože to máš po kupovaných! Po našich ti nic není.

Valím oči. Cože? Dita kupuje? Já rozdávala jablka cizím a naši kupují? Druzí si došli na samosběr. Fajn.

- Že by tě to nenapadlo?

- Na to bych nepřišla. Přitom stále lidi varuji, nekupovat z Itálie, Polska. A zeleninu z Holandska, Itálie. Je to napuštěno jedy. Máchají to v jedových kádích. Jablíčka nablýskaná klidně dva tři roky stará. Napuštěná dusíkem. Dobrou chuť!

V divadle zas na chvilenku na svém původním místě. Šestá řada, sedadlo osm. Maminka se mnou na tohle místo jezdívala. A před ní kamarádka Kačka. A po ní naše Kačka. Nenávratně ztraceno. Nemáme lpět. Já na tom krásném místě uprostřed v ideální vzdálenosti od jeviště lpěla. Chrochtala jsem si tam. Tak nic.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2022-12-11_Ten_vanocni_cas/

Vrátila jsem se z divadla. Rozkošná vánoční hra Ten vánoční čas našich ochotníků. Hrál taky ten, který mě honil vestibulem letos v únoru, píchnul do mě prstem a řval:

- Já si vás zkontroluji.

Drzoun porušoval integritu mého těla. Nedbal na mezinárodní úmluvy, dohody, smlouvy, české zákony. No, takhle to bylo v koncentráku. Někdo dostal velení, už se povyšoval. Už navždycky to mám usazeno v mysli. Vidím ho v kostýmu krále, stále mě zachvacuje strach. Aby po mně neskočil a nechtěl roušku! Roušku! ROUŠKU! Testy! TESTY! Kovid pas! Sloužil! Poctivě. Vše nahráno na kvantovém počítači.

Ochotníci hráli jako vždy překrásně. Hru režíroval před dvěma lety kluk, který v době hnusu skočil z okna. Snad se bál nemoci. Nevím. Nebo byl nemocen. Veselý, hodný... Po dvou letech hru předvedli v jeho nepozměněné režii. Líbilo se mi. Cestou z divadla nasněžilo. Poslouchala jsem další přenádhernou vánoční hru:

https://www.mujrozhlas.cz/hra-na-nedeli/ceske-vanoce-poeticka-britce-vtipna-adaptace-betlemskeho-pribehu-ze-zapadle-ceske

Překrásnou komedii České vánoce - betlémský příběh. Kdybych ještě učila, určitě bych ji se studenty secvičila. Moc mě bavilo s nimi hrát divadlo. Sama to neumím, aspoň jsem režírovala. Kdyby to četl Petroušek nebo moje sestra, hned by hodili technickou.

- Ty? Ty že neumíš hrát divadlo?

Umím, ale ne na divadle. Čtyřicet let jsem hrála divadlo před tabulí za katedrou pro své žáčky, učně, studenty i pro své děti. Taky touhle dobou pro vnučky a vnuky inscenace příchodu Mikuláše. Virtuálního. Letos poprvé jsem nic neinstalovala. Hraju si svou vánoční hru. Potichoučku mi tu znějí koledy. Cédo mi před lety daroval synovec Olik. Slyším ho. Krásně zpívají. Během předvánočního času projedu všechno možné, začínám rorátními písněmi, pak všechny všechničky koledy, Šinkorovou, folkovou Rybovku, klasickou... To jak se blížíme k narozeninám. Chtěla jsem napsat k nejdůležitějšímu dni v roce, myšleno ke Štědrému dni. Letos bych to asi poprvé v životě opravila. Nejdůležitější den je přece slunovratový. O tři dny dřív. Tím neruším idylu pohádky Vánoc; i když je zruší, i když lidi zjistí, že to tu chodí jinak, že dějiny šly jinudy; že v poměrně nedávné době se tu odehrálo něco, rychle se vytvořil příběh... Už mu nevěřím, ale stále si zimní pohádku s koledami uchovám. Mám ji ráda. Bůhví jak, kdy přijdou změny.

- Máš tu Lindu!

- Říkala zítra.

Opravdu. Přijela pro kočičku.

- Co tu děláš?

- Mami, musím být v půl osmé v Pze, to bych musela vstávat ve čtyři.

Popadla čičinelu. Za hodinku volala, jak je Kitty šťastná. Dojížděly k domovu, Kittka už věděla, že se blíží domů. Jsem ráda, že je zase ve svém. Za tři měsíce už dostane velký, převeliký revír. Odtamtud už se nehne. Kočička černá. První z vrhu. Nejsilnější. Stará dáma. Naše.

Vyndávám nádobí z myčky. Poslouchám ntb. Zachytila jsem doznání USA o financování biolaboratoří na Ukrajině a ovlivňování veřejného mínění v Evropě. No jasně, to my víme! Proto 24.2. Jenže se stále mele o agresi. Tak už nejsme dezoláti! Hurá! Ta stará čarodějnice Nulanodvá, co v igelitce rozdávala na Majdanu sušenky, pod přísahou promluvila.

Ing. Ivana Turková Ph.D., MBA

https://www.youtube.com/watch?v=GTZYAtABwqA

Doznání USA o financování biolaboratoří na Ukrajině a ovlivňování veřejného mínění v Evropě.

Ing. Ivana Turková Ph.D., MBA

Doktorka Soňa Peková po zahájení války na Ukrajině upozorňovala na existenci biolaboratoří. Všichni ji dehonestovali a nálepkovali. S odstupem několika měsíců náměstkyně ministra zahraničí USA Victoria Nuland přiznává, že Ukrajina provozovala laboratoře nebezpečného biologického výzkumu.

Pentagon tvrdošíjně odmítal spekulace o jeho zapojení do těchto programů v bývalých sovětských státech, s odstupem pár měsíců byla několika zdroji potvrzena autentičnost notebooku Huntera Bidena, syna prezidenta USA, který skrýval důkazy o financování biolaboratoří na Ukrajině Pentagonem.

Nulandová ve 2014 v Kyjevě organizovala svrhnutí legitimní vlády na Ukrajině s tehdejším víceprezidentem Joem Bidenem, jehož syn Hunter se v témže roce stává členem správní rady ukrajinské společnosti těžící a obchodující s plynem. Byla tou, která také velkou měrou prosazovala politiku v Kosovu a Bosně a ze všech sil bojovala proti plynovodu Nord Stream 2.

Nejnovější přiznání Nulandové z října letošního roku je ovlivňování veřejného mínění v Evropě. Prozradila, že USA mají na různých místech Evropy výcvikové tábory, kde školí novináře. Prostřednictvím nadací a neziskových organizací napojených na americké ambasády ovlivňují také český novinářský prostor, aby jej zaplnily americkou mediální propagandou a jak správně dělat tu protiruskou.

Věřte, že mě nepřeslechnou, ani neumlčí. Tisíckrát omílaná lež se nikdy nestane pravdou.

https://youtu.be/GTZYAtABwqA

Tak to jsem moc zvědavá, co tomu řeknou...

Včera to Křesadlo - o mediální stoce masmédii a o kriminálním žebříčku... Ono to navazuje. Výcvikové tábory pro novináře. Vzpomínám na pořad Jany Karáskové tak pět let starý. Operace Mockingbird. Veškerá média ovlivněná - novinářská svoboda skončila po zahájení této operace. Ještě aféra Watergate byla odhalena. Ale od 1995 žádné pravdivé informace. Dobří novináři museli odejít. Zůstali jen prostituti. Vzdělávaní ve lhaní. Podporováno CIA. Už v roce 2017 se mluví o úsilí vnést do Evropy válku! Poslechněte si:

https://www.svobodny-vysilac.cz/cia-a-operace-mockingbird-k-ovlivnovani-novinaru/?fbclid=IwAR3ojss1fohxmo6Zh1-4UK0A-zDA3Twkg0JlAXWfkL6A8o5SoddnUeIRCPk

Dobrou noc!