Třetí neděle v adventu

12.12.2021

Půlnoc. Skončila třetí neděle adventní. Byla krásná. Vzpomínala jsem na mamku. Viděla jsem ji sedět ve výklenku u stolu. Slyším v uších její okřídlené.

- Já si tajdle sednu, až si z toho lehnu.

Péťa tu větu miluje. Řehtáme se u ní. Mám ji na ledničce pěkných pár let. Už od té doby, co ji maminka vyslovila. V srpnu to byly čtyři roky od zlomení stehenní kosti. Do toho léta jsem tu měla maminku každý víkend. 

Když jsem se chystala ke státnicím, vzala jsem Denisku, Lindu na kočárku; šly jsme na lavičku za město k podzemním chodbám. Holky trhaly fialky, Deniska byla strážce. Měla jsem na ni spoleh. Já čučela do skript. Maminka jezdila na zahradu. Sem, kde jsme si postavili dům. Mohla jet alejí pod městem nebo městem. Schválně jela okolo podzemek. Zastavila. Stáhla okýnko.

- Přijď s holkama na zahradu. Nemusíš tam nic dělat. Jen tam budete se mnou. Budeš se učit tam.

Nešla jsem. Hloupá. Nekonečně hloupá. To je jeden ze stínků, které mě při vzpomínce zabolí. Slepota mládí. A nemoc kdybychabych - tu mají všichni lidé. Mohla-li bych to vrátit, letěla bych na křídlech a trávila s maminkou čas. Dělala bych ji velmi ráda společnost. Mezi učením a její prací bychom si zazpívaly. To mi moc chybí. Zpěv s ní. Uměla druhý hlas. Už nikdy...

Ráno vstávám do prázdného domu. Kamna ještě sálají. Vždyť dostala poslední poleno někdy ve tři ráno. Obstarávám kočky. V klidu zadělávám na vánojdu. Těsto nádherně vzkynulo. Den plyne v klidu, harmonii a vůních adventu. Linda se vrátila někde ze skal. Oběd. Třetí svíce na kole věnce. Adventu již na krátko...

- Peťuš, odpočinu si.

- Taky si odpočinu.

Ta třetí ani nemluví. Odpočíváme všichni. Jsem noční dravec. Až k večeru jdu dopíglovat ložnici. Včera jsem začala. Skvělý pocit když vymetete pavouky, prach, omyjete bílý nábytek... Každoročně převlékám dva tři dny před Štědrým dnem. Aby povlečení ještě šustilo... Letos změna. Hotovo. Domýt koupelnu. Beru každou lahvičku s parfémem. Otírám víčka, skleničky, flakonky, kelímky, přerovnávám. Poslouchám u toho zprávy z galaxie. Před týdnem první shrnutí o cestách lidské rasy.

https://www.svobodny-vysilac.cz/2021-12-05-mimozemske-civilizace-galakticka-rada-a-federace/

https://www.facebook.com/andrea.svobodova.73157/videos/327633365850230

Dnes díl druhý. Nesmírně optimistický. Žádných sto let. Termín zkrácen. Jelity utíkají ze Země. Přestup z Marsu na Aldebarán? Lidé se probouzejí. To asi vždycky ta středeční polední siréna. Zavrtává se do mozku. Myslela jsem, že ječí zbytečně. :-) 

Na TV Raptor se valí davy lidí Prahou. Taky probuzení. Ti to dávají najevo hlučně. Když to nasčítáš - ti u vysílání o mimozemských civilizacích, davy v Pze a davy tichých prozřelých - usuzuji, že se sto padesát mimozemských ras může přijít procházet po přehlídkovém molu. Seznamme se! Upřímně - některé jsou pěkné příšery. Oxymorón. Řeknu to slovo, které tu používají autoři bez fantazie a znalosti jeho pravého významu. Úžasné příšery. Tak. To je ono. Děsné, hrozné, strašné příšery.

Koukám, že med bad lůžka do Chorvatska. Nemocnice Rebro. Ono to pude. I bez kočkování. Ti, kteří na něj doplatili životem, se za nás obětovali. Děkujeme. Čest jejich památce. Pomohli k dalším probuzeným.

Linduška odjela. Kitty v Pze zase pookřála. Tady ji straší Mour, občas proběhne Zrzka. Kitty je zas ve svém revíru. Jo, holka, to jsou výzvy! Nejen lidstvo, ale i zvířata stojí před odvážnými činy. Pro tebe je to - podat packu Mourovi a říci:

- Čau, jezdím sem z Phy. Zkus si na mě něco a seš bez voka.

Mourek by věděl, na čem je. Rozvalil by své obrovské břicho na teplé dlažbě u kamen. 

Honzík se přišel podívat. Kafíčko a vánočka. Já si jedu svůj advent. Ložnici jsem vyšperkovala, realizuji se v koupelně. Tolik prachových chlupů, nánosů špíny... Jak je to možné! V tak čisté domácnosti.

Půlnoc. Prohlížím si vzpomínky na FB. Fotky formiček od maminky. Jsou řemeslně dobře vypracované. Ostré tvary. I po upečení poznáš, o který symbol jde. Moderní formičky rozplizlá nevýrazná forma.

https://www.youtube.com/watch?v=IxvMkSKRWOA

Tohle sdílím každoročně a moc ráda. Queen miloval můj první manža. Bohemian Rhapsody jsem nechala na Nový rok 1990, 92, 93? zahrát na rádiu Černá hora svému druhému milovanému. Na nově vzniklém rádiu pracoval Olin Kysela. Zelinář ze Svobody nad Úpou. Za socialismu. O víkendech diskžokej z Kovárny v Peci. Ne z toho hnusného velkého obra s honosným názvem KOVÁRNA REZIDENCE, který tam stojí dnes. Z té naší krásné diskotékové Kovárny dole pod Horizontem. Cestičkou jsi mohl z Horizontu seběhnout pod kopec... Bohemian Rhapsody. Queen. Právě skladbu přehráli. Jdu do ložnice potichu k telefonu. Je Nový rok a na přání hraje Olin.

- Oline, zahrej prosím Bohemian Rhapsody pro Petra Hrobského z Jaroměře.

- Vždyť jsem ji teď hrál.

- No, právě, tak ji zahrej ještě jednou.

- To nejde. 

- Jde. 

Zahrál. Petroušek si hodil šlofíčka po novoročním obídku.

- Peťuš, poslouchej! Hrají Ti! QUEEN!

Okamžitě se probral. Shodil nohy z gauče. První tony... Plácnul se dlaní do čela:

- To je ostuda, to je ostuda, všichni vědí, že mi hrají takovou matlaninu. :-) Hrůza!

Překrásná skladba. Česká rapsodie. Ale tahle animovaná - ta je vánoční. Zvířátka jsou kouzelná.

Noc se zas posunula k ránu. 

Nenechte si vzít svou moc! Jste vzácní, výjimeční, jedineční! Dar života je unikátním darem - využijme ho všichni ve prospěch celku i nás samotných! To, co vám sedí na krku, je hlava. Uvnitř to někomu šplouchá. Ale co znám lidi, většinou tam mají mozek. Zapojte ho, propojte se srdcem a buďte šťastni! Nové země se už můžeš dotknout rukou. Těšme se!

https://www.youtube.com/watch?v=fB3eDNEgSik

Jen pro info - Elena Danaan - dnes její příběh zveřejněn v druhém dílu vysílání - vytvořila příběh k písničce. Počtěte si. Věci se dějí na pozadí. Loni lidé pozorovali paprsky na obloze, něco jako bitvu nad mraky. Nevěřili jsme. Neumíme si ani představit, jak rychle se blíží vysvobození. Pořád jsme nevěřili. Taky jsem to po ukradených volbách vzdala. Přitom duté otřesy pod zemí slyšel kde kdo. Figurka Biden nevládne z Bílého domu. Před měsícem i meinstream upozornil na projektovou dekoraci oválné pracovny při jeho projevu. Backinghamský palác - prázdný. František - zmoklá slepice bez rybářského prstenu. Nevěřili jsme. A je to tak. Jen svatá bedna pouští zprávy po jemných kapičkách. Teda - jen CNN. Naši pozornost poutají figurky v nezákonné vládě, v chráněné dílně PS, protiprávně vyhlašované výjimečné a nouzové stavy a lock downy a strašení plandemií... Ruka zákona si myslí, že má právo přikazovat ti zdravotní úkon. Přitom nechodí kontrolovat kvalitu vody v bazénech. :-) (Kamala Taris) Zaměstnávají naši mysl strašnou hrozbou omikronu a jeho ještě horší mutace. Ale sami roušky nenosí. Brání, abychom se soustředili na události, které se odehrávají za oponou. Skvělá budoucnost klepe na dveře... Tak zhmotňujme!! 

Dobrou noc!

P. S. Vojska SHAEF - americký generál převzal moc v Bavorsku.

Srdcem pro Vlast - živě

07.12.2021

Konečně! V Německu převzala vládu armáda. Americký generál Cavoly se včera v bavorském státním kancléřství za přítomnosti Södera veřejně prohlásil za nejvyššího válečného velitele v Bavorsku. Převzal tak nejvyšší soudní pravomoc v Bavorsku. To se rovná okupaci a Söder je fakticky sesazen. USA mají od 25. října 21 oficiálně svrchovanost nad Bavorskem .... ostatní spolkové země budou následovat.

S.H.A.E.F. je odhalena = stanné právo v Německu. V armádě, letectvu a námořnictvu byly uděleny první hodnosti US ARMY: CORPORAL a STABS CORPORAL. Ano, desátník a speciální desátník jsou hodnosti v ozbrojených silách USA, s výjimkou vesmírných sil. Víme tedy, co se děje s Bundeswehrem: Kompletní restrukturalizace pod velením amerických sil.

https://t.me/MMET101a/7423

Najdete zde:

https://bewusstseinsreise.net/endlich-da

a také zde:

https://www.youtube.com/watch?v=DObtxwzKda0.

carsten