Turistický

13.08.2021

Ráno. Cítím nevyřčenou větu:

- Vstávej. Mám hlad.

Tak se snažím. V devět máme vyjít. Až za víc jak dvanáct hodin večer v devatenáct si čtu plán na dnešek:

Irenko dnešní plán

7:00 workout před hotelem

8:00-9:00 snídaně

9:30 odchod směr lanovka a jedeme nahoru na Medvědín.

Pak směr Labská celkově asi 10-13km chůze (k prameni nejdeme)

Scházíme do jídelny. Mám náušničky s perličkou.

- Tady, tady sedíme. Obsadili jsme dlouhý stůl dle tvého přání.

Sbalit. Nemám šejkr. Hlavně, že mám nutribullet. Mohla bych vzít nádobu nutribulletu s sebou. Kašlu na to. Až přijdeme, mixnu sportovní. Juj, z tratila jsem perličku z náušničky. Péťa ji dole zahlédl na koberci. Odchází ji hledat. Už se sem nevrátí. Předvoj. Sraz v půl desáté před hotelem. Péťa volá.

- Zase tu nejsi! Už i Klárka s Romanem odešli. Klárka dřepovala. 

- A perličku máš?

- Mám! Dělej!

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-08-13_Snidane%2C_nastup%2C_na_Medvedin/

Sbíhám po schodech. Uháníme zkratkou k lanovce na Medvědín. Jízda v deset. Těším se. Nahoře se pohoupeme, potočíme a zasmějeme na kolotoči. Jenže Honza, člen milionářského týmu, nás převezl. Vyndal skleničky, dvě láhve šampaňského. Pro nás. Pro kvalifikované. Super rozjezd. Jen na houpačce se při točení chce jít šampáňo mrknout, co je nahoře za legraci.

Linda volá. Už je u nás. Právě přijela snaška s vnučinkou V. krmit kočky. Mám hodné lidi okolo sebe. 

- Mami, kocour to oko má strašné, musíme na veterinu.

Volám tam. Neberou. Jenže moje holky jsou akční. Linda popadne kocoura, Dita řídí. Veterinářka do očenka aplikuje penicilinovou mast. Kocour se prý na kruháči bál kamionu. Slintal strachy. Celý se chvěl. Ještě nikdy nejel autem. Ošetřen. Víčko snad srovnají při kastraci.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-08-13_Na_Vrbatovu_boudu/

Nejhorší úsek - na Vrbatovu. Sluníčko praží. Na vyhlídce potkáváme dva muže. Tomu staršímu je 98 let! Mladší ho vede. Asi syn. Starší prý celý život chodil po horách. Obdivuhodný výkon.

Vrbatova. Padám do lehátka. Polévka zelná, sladká, 90,- Kč. To už docela přehnali. Do zelné nedávám papriku. Na sladkou chuť si zvykneš. Ale na ceny ne. Stánek s upomínkami zmizel. Mobil mi hlásí, že jsem tu byla před třemi lety. Už tehdy krajinu okolo boudy hyzdily hromady hlíny. Zahlédli jsme v lesku sluníčka Ještěd - Jizerské hory. Černou horu i Sněženku. Dolů jsme koukali na Vrchlabí - střecha automobilky, Mísečky parkoviště.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-08-13_Na_Labskou/

Pokračujeme na Labskou. Šlapkáme v pohodě okolo řopíku... Vlezla jsem si dovnitř. Lucka straší:aši lidé vyplácali tolik betonu, tolik píle, tolik materiálu a výzbroje - a na nic. Zaprodáni západními dravci. A pořád se k nim dereme. Tfuj! Kdo nepochopil, čím jim jsme, je hlupák, snílek, naiva, nerobuzen. Vevnitř depresivní malý prostor. Lucka volá:

- Tady se ztrácejí děti. Bacha!

Noženky začínají být v botách uvězněny. Smáčím si nohy v ledové vodě. Až večer se dozvídám, že se to už nesmí. Ale nohám to prospělo. Jako v Sedmé rotě. Nožky vlezly do bot v pohodě. :-) Labská na dohled. Rozhodli jsme se neuváženě, že půjdeme do Špindlu okolo Pančavského vodopádu. (Od včera si pletu Pančavu a Mumlavu.)

Mumlavský vodopád je necelých 10 metrů vysoký vodopád, který se nachází v Libereckém kraji, okrese Semily v České republice asi 2 km od Harrachova. Jedná se o přírodní zajímavost, která se nachází v ochranném pásmu Krkonošského národního parku.

Vturánu se z předpokládaných deseti dvanácti kilometrů stává dvojnásobe. Devět a kus do Špindlu. Jsme odvážní. 

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-08-13_Z_Labske_do_Spindlu/

Nejhorší na Vrbatovu? Asi horší je sestup od Labské. Cesta se mi líbila. Prudce klesáme po velkých kamenech. Je třeba dávat pozor. Být ostražitý. Dobře klást nohy. Prý devět kilometrů. Asi dvě a půl hodiny. Poslední čtyři kilometry nekonečné. Nikde žádný ukazatel odečtu kilometrů. Neumím hledat na mapě. Linda vždy hlásí - mami, už jsme ušly osm set metrů. Mami, kilometr a půl. Ne. Nekonečná poslední část po asfaltce. Okolo řeky - nádherná scenérie. Přepady vody. Ta teče do Jaroměře... A dál.

Konečně: Špindlerův Mlýn 1 km. 

K lanovce na Medvědín, odkud jsme ráno vyjeli. Jak pohodlné by bylo - naskočit na ni. Ušli jsme prý necelých devatenáct a půl km. Od lanovky ještě do krpálu, kudy se sjíždí z Medvědína na koloběžkách. Ty se ale musí koupit dole. Nahoře jsme se nepokoušeli. Věděli jsme, že se zpátky vydáme jinudy.

Posledních osm set metrů - uf, uf, uf. Noženky bolí. Špičky, palce.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-08-13_Wellness/

Rychle sportovní výživu. Před půl pátou už plaveme v bazénu. Osvěžujeme se ve vířivce. Slečna cvičitelka mě vábí na cvičení do bazénu. Jdu. Dnes jsem si dala finskou saunu - 80-100°C. Kdyby tu někdo se mnou byl! Sama jsem vytrvala jen polovinu přesýpacích hodin. Ale nečinilo mi to vůbec potíže. Miluji horko.

- Děkuji, že jste mi dnes vyšla vstříc a šla cvičit.

- A já děkuji za cvičeníčko. :-)

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-08-13_Wellness/

Scházíme se všichni u večeře. Hodnotíme den. Plánujeme zítřek. Přicházím teprve na plán na dnešek na Telegramu o dvanáct hodin dříve. :-)

Slečna cvičitelka mě má v merku. Přeje mi dobrou chuť!

Unaveni.

Dostáváme zprávy o kocourkově oku. Zlepšuje se. Už má i chuť na Zrzečku. Zrzečka ho pusinkuje. Leží na bedně s dekami. Linda mu maže očenko. Krmí je oba. Fotka Zrzečky. Sedí na rohožce na prahu směrem k východu.

- Vyhlíží vás.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-08-13_Kocky/

Volám. Jak mě Zrzka slyší, rozradostňuje se. Protahuje se. Lísá se o lavičku. I Mourek na mě reaguje.

Doporučuji poslechnout o léku z roku 1954. Bezpečný pro zklidnění a ranní nevolnost. Grünenthal - západoněmecká fa - během 4 let 250 milionů zmrzačených dětí bez rukou, s poškozeným zrakem, sluchem. Potracené. Mrtvě narozené po bezpečném uklidńujícím léku! Nenávykový, vhodný pro těhotné a kojící... Malá paralela s bezpečným očkováním dnes... Tehdy jsme nepatřili na západ. Už si nepřeju patřit tam. Jsme střední Evropa, západní výspa Slovanů. Tečka. 

https://www.svobodny-vysilac.cz/2021-08-06-hovory-pri-vine-s-hostem-mgr-karlem-svetnickou-184-dil-149-min/

Vítejte v novém světě! Výsledek tzv. vakcinace - genetické patentované a vlastněné hybridy původních lidí . . . Postavení ovládaných GMO homo Pfizer ve společnosti. Kde začíná a kde končí zákonná odpovědnost za své zdraví? Analýza tvrdých dat ze světa - Izrael: na 1 neočkovaného s těžkým covid průběhem připadá 2,5 plně očkovaných s těžkým covid průběhem! Británie: očkování zvyšuje úmrtnost cca 9x ! Ale jinak je to velice účinná a bezpečná vakcína! Šiřitelé lží a poplašných zpráv.

25.7.2021 Respekt - Thalidomit - zkáza jako Titanic, Černobyl... Otřesné čtení...

https://www.respekt.cz/tydenik/2021/30/lek-ktery-otrasl-medicinou

Prožili jsme krásný den!

Dobrou noc!