UI a technika - moje vášeň, záchrana lidstva

20.03.2023

Pondělní večer – nemám ho ráda. Moc povinností. Porady, školení, nutriční webinář - zrovna vyšel na mě. Chci zvládnout originál TV Šalingrad. Na XTV Karol Stonjekovou. Připravit krabičku do práce Petrouškovi. Ne, je toho moc. Pondělky nebrat.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2023-03-20_Mourin_rano/

Konečně klid. Oheň v kamnech žhne. Kontroluji mail. Bože, jsem to kůň krále Václava. O víkendu se mi líbily krásné pantofle. Hezké. Ortopedické. Kolikrát jsem si řekla – hele, už toho z internetu nechej. Jsou to šunty. OK. Objednala jsem. Psalo to maďarsky. Získalo to mou důvěru. No. To se musíš zaregistrovat, že jo? Ráda objednávky platím dopředu. Ne, tady dobírkou. Mám ráda, když ti do ceny zakalkulují dopravu a napíšou – doprava zdarma. Zlatý voči. Nic nemáš zdarma. Ani socialistický školství. Jé, lidé ještě nakupují tyhle boty. Tak si je taky objednám. Shrnutí objednávky. Kontroluji velikost. Ty vorle, u těch oranžových č. 35. To je pro mimino a ne na dvoumetrovou babu. Znovu. Opravuji. Modré s kytičkami a oranžové s odpovídající velikostí. Ne. Zas chyba. U oranžových kuřecí nožka č. 35. Tak nic. Ruším. Opouštím koupěchtivé snahy a stránku. To bylo mobilem. 19. Včera. Dnes jdu na FB. A hele, boty! Modré s kytičkami. Ortopedické. Hm! Jdu tam. Jako stará kjava si zas objednávám ty modré s kytičkami. Mohla jsem to změnit na červené s kytičkami. Jo. Znovu na dobírku. Tentokrát mi to nenabídlo ty oranžové. Jdu do mailu. Oči mi vypadly na koberec. Lezu to po čtyřech. Hledám, kam se mi zakutálely. Já tam měla asi deset mailů. V maďarštině. Těm já důvěřuji. Maďarům. No, dobrý úspěch mladého sportovce. Tak to neunosíš ani za pět životů. Odepisuji – ruším objednávku. A že by sis to dala do translatoru? Jo takhle. Úspěšně jste zadali objednávku, teď ji jen uskutečnit. Tak fajn. Na jeden z těch mailů jsem napsala ruším objednávku. Ireno, ty jsi blbá. Na ty další nemusím odpovídat. Mažu je. No a k tomu několikeré radostné oznámení, že se mi to povedlo:

z české republiky

Order No. 00054417

Placed on Mar 21,2023

Úspěšně jste zadali objednávku

Ahoj Mgr. Irena Hrobská,
Úspěšně jste zadali objednávku. Vaši objednávku připravujeme k doručení. Po doručení vás budeme informovat.
Poznámka: Před zaplacením zkontrolujte, zda je balíček kompletní.

Zobrazit objednávku

or Visit Our Store

Tak to mám radost. A jako jak si zkontroluji, zda je balíček kompletní, když ti pošťák přiveze zboží, ty zaplatíš a pak se nestačíš divit. Otevřu si frančízu. Pokud někdo chce velké číslo kvalitních bot – jak píšou, jsem tu pro vás!

Hm, úspěšné pondělí!

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2023-03-20_a_19_-_Rozkvas_pripraven_vcera%2C_hotov_dnes/

Pekla jsem chléb. Zadělala jsem si ráno, než přijde nová paní. Trouba mi psala, že chce odvápnit. Vždyť jsem ji, potvoru, odvápnila o víkendu. Psala – ještě jednou budeš vařit, pak musíš odvápňovat. Byla jsem chytrá. Dala jsem v programu "odvápnění" o jídlo dopředu. No jo, jenže to se nepočítá. Chlebíček připraven do trouby.

Odvápnit.

Ne, péci! Nějaká UI mi nebude poroučet. Jsem přece chytřejší. Jenže UI je vytrvalejší. Zadávám místo "teploty" z menu "pokrmy". No, dobré. Copak to peču? Chlebíček. Teď vyber, jestli na plechu, ve formě, z celozrnné, z bílé, z kombinované… Z kolika gramů… Když to mám naťukané, přečtu si. Dobrou chuť!  Jak dobrou chuť!?? Peč! Ne. Chce odvápnit. Copak ona si nepamatuje, že jsem ji odvápňovala včera?! No potěš, jestli tohle má myslet za člověka!  Znovu z menu cvakám, co chci péct. Znovu mě to přes dobrou chuť posílá ke všem čertům. Hm! Chleba už povlažen vodou. Posypán semínky. Dobře. Kyne. Tak si odvápňuj, čůzo! Hodinu si odvápňuje. No jo, ale pak je půl hodiny oplachování. To je celovečerní hra obrať, otoč, obrať, otoč, obrať, otoč… Můžeš ji hrát sám. Na list papíru napíšeš na jednu stranu OBRAŤ! Na druhou stranu pro změnu OTOČ! A tak jsme si dnes s troubou hrály. Radostně mě vyzývala, abych vyjmula nádržku, vypláchla ji. Naplnila vodou. Tak jsem to jako udělala. Vodu jsem nevyměnila. Protože tam žádná usazenina není. A za chvilku znovu. Nápis: Omývání. A zas – vyjmi nádržku, vyprázdni, naplň. Milí moji čtenáři, my jsme si zaoplachovaly, až jsem myslela, že mě budou omývat. Fakt. Já a technika nejdeme dohromady. Když mám koupit on line jízdenku – dá mi to půl hodiny. Pochlubit se mohu intuitivním přístupem k parkovacímu automatu. Samoobslužné pokladny jsou pro mě mor. V Kauflandu tě to navíc nepustí, dokud neukážeš účtenku, kterou sis složil do ruličky a ona zapadla na úplné dno tašky. V minulém století na otázku Přežijí rok dva tisíce? jsem si odpovídala – jo, oni přežijí. Ale ani ve snu mě nenapadlo položit otázku sobě, jestli přežiju techniku. Volám! Ano, vzhůru do green dealu! Budeme žít s klacem v ruce s ohněm v srdci, teda v jeskyni a technika nás neudolá.

Dobrou noc!

P. S. https://irenkah.rajce.idnes.cz/2023-03-20_Jaky_si_to_udelas

Neklesej, Ireno, hledej to hezké. Zítra výročíčko ztracení Zrzečky. Ne, počkej, něco hezkého - končí zima. Ne, to taky ne. Počkej - tak začíná jaro... Ne - blíží se jaro. 

P. S. 2 - https://www.youtube.com/watch?v=A3uiaFw6pnI&t=340s

Milé, hezké, nebolící brebentění. "Jestli vona je Diana, tak já jsem Leonardo di Caprio" - povídal Xaver. :-):-) :-) :-) :-)