Už je zas tady. Pondělí. Kmitala jsem

03.04.2023

Koukám, dívám, poslouchám. Sleduji svět; jsem jak Hurvínek. Protáčejí se mi oči. Točí se mi hlava. Bude půlnoc. Vyndávám nádobí z myčky. Poslouchám Karol Stonjekovou; utekl mi přímý přenos s ní. Pondělí – nemám ráda. První den. Večer narvaný webináři, schůzkami… 

Karol hovoří o tom, že budeme muset začít s sebou nosit popel. Abychom ho měli při ruce, když bude potřeba sypat si ho na hlavu.

Olympionik jen řekl názor. Rozumný. Politika NEPATŘÍ do sportu. Šup, už ho velí na Libavou nebo do kýho pekla. On jen v době svobody slova a demokracie vyslovil názor. Někdo mohl vyslovit jiný. A další člověk mohl říci zas to své. 

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2023-04-03_Tady_to_perli/

A tenhle výpitka (na obrázcích hledej brýlatý odulý obličej) bude vykřikovat něco o lampasákovi. Vzpomínám, jak někdy před volbami nebo v nějaké napjaté sněmovní situaci na sebe hulákali s Babišem. Ten vyslovil něco jako, aby řekl, jak to bylo s prodejem těch tanků. Vůbec jsem netušila, o jakou zlodějinu jde. O  jakých tancích? Asi nějakých černých, že jo? Mám ráda, když se předvádějí jako čestní, pravdomluvní a spravedliví svazáci! Tyhle bojkoty, tahle vyčleňování sportovců - to je ubohost. Za co může ten, kdo pilně cvičil, trénoval, odříkal si, pak mu řeknou - nesmíš. Za názor už není ve své fci? Tak kde to jsme? Ještě tu neposílají do lágrů, nemučí lidi v kachlíkárnách... No, ale kachlíkárnu tu už máme. Lidi jsou pořád stejní. Nezměnili se. Když se nepovedlo Jiřině Štěpničkové překonat hranice, i soudružka kolegyně Jiřinka Jirásková podškrábla petici za tvrdé potrestání... Je mi smutno. Hodně smutno. Někdo tu může vykřikovat o zabíjení českých lidí, vyhrožovat shozením ze skály; jeden čestně hájí právo sportovce na účast na sportovním klání. Bum! Dnes ráno jsem si zkoukla kus Posledního závodu. Rath, pražský Němec jel pod jiným jménem. Aby to nevadilo Němcům... Hnůj doba. Olympijský sport a politika jsou dvě rozdílné věci.

Bývalý skokan na lyžích – taky proti účasti běloruských a ruských sportovců na olympiádě. Foldyna chce postupovat principiálně. Co platí pro jednoho, má platit pro druhého. Ptejme se – USA od roku 1945 vedly jednu válku za druhou – Venezuela, Bolivie, Chile, Uruguay, Irák, Lybie, Jugoslávie. My bychom vůbec nepoznali americké sportovce! Vyčleňoval je někdo? Tedy – sport odpolitizovat.

Redaktorka k Foldynovi:

- Moment – tak vy nemáte problém s tím, aby se ruští a běloruští sportovci vrátili do sportu?

- No, po té, co jsem viděl vybombardovanou Jugoslávii, nepleťme politiku do sportu.

Mám štěstí, že jsem v důchodu. Mají to naše děti v práci těžké. Moc těžké. I v životě. Ráno si v posteli mohu polebedit. Sleduji půlku filmu Poslední závod. Ve filmu krásné, ale překrásné záběry obzoru, na němž běží smrky zachumlané v ledových kabátech. Vypadají jak lidé. Božínku, to se povedlo. Některé smrčí postavy mají zvednuté ruce. Jiné jsou přihrbené, to jak je vichr hnal v okamžiku vzniku námrazy. Pražský Němec Rath. Pořád rozepře mezi lidmi. Chtěl běžet za Čechy. Jak se za to Němci zlobili! Lidi jsou podle mě přátelští. Nechtějí války, chtějí spolu sousedit, obchodovat, žít v míru. A u toho se vyskytne udavač. Ale ve většině jsou lidé hodní. Á propós! Delší dobu mě rozčiluje moravský troll. Bývalý primář dr. Musil. Bude a bude rozeštvávat Čechy a Moravu, a bude vrtat do Moravy, Slezska vs. Čechy. Ty vorle, oni mu snad za to platí. A "utiskovaní!" – Drahuško, promiň – přiblblí Moravané mu na to skáčou. Ono se totiž lépe manipuluje se zemí do pěti milionů lidí. Viz Slovensko. Tam jsou ve všem vpředu. Mají euro, mají Amerikánku, my je doženeme. Někomu se zachtělo ještě rozdrobit Českou republiku! Drásá mi to srdce:

Politik TV

Úterní UK nabídlo diskusi nejen na téma hranice mezi Čechami a Moravou s komentáři Martin Kuba /ODS - Občanská demokratická strana/ a Radek Vondráček /ANO/.

Celý záznam pořadu naleznete zde: https://youtu.be/LFK47uJSn9s

Doufám, nedoposlechla jsem, že je to jen zavádivý titulek.

Ale co se mi během dne naskytlo k oku – hm! Bombáááá! Furt že Fauci není před senátem, Lindo, je! Jenže prý s úsměvem lže. Já ho viděla. Vypadal jak hodný dědeček. Neviňátko, co by neublížilo mouše.

Soňa Peková - FBI vyhlásila, že Covid-19 pochádza z laboratória!!! Jak se dívá na soud Fauciho před senátem? - Lže, lže, lže. A usmívá se u toho. 

https://www.facebook.com/vasespravy/videos/3602189606676991

https://www.youtube.com/watch?v=USFEXzolzDE&t=131s

Popis videa:

Vítejte u Aby bylo jasno. Může ministryně obrany trestat vojáka za postoj, když ve vojenské přísaze se slibuje věrnost České republice, nikoliv Janě Černochové? Mohou občané, které soudy posílají do vězení za vyřčená slova, nalézt zastání u Evropského soudu pro lidská práva? Jednal ministr Jurečka legálně, když nabízel řediteli úřadu práce za dobrovolný odchod z funkce mimořádnou odměnu? A proč chybí řada léků a přebývají vakcíny? Naším už pravidelným hostem je právník, který vysvětluje důležité právní kroky a zasazuje je do politického kontextu. Odborník na zdravotní a ústavní právo, a také vysokoškolský pedagog doktor Ondřej Dostál. Dobrý den. Všechna videa, rozhovory a podcasty na jednom místě: www.abybylojasno.cz

Soucítím s mladým mužem. Jednal čestně. Chtěl zpřístupnit sport všem. Kobereček – obrátka. To na mě není. Ukázal slabost. Jenže co já vím, čím mu sadistka vyhrozila. Měl si za svým vyjádřením stát!!! Pan Svoboda se omluvil. To neměl. Ale kdo stál v jeho botách? Měl držet svůj názor. Chápu, tresty následovaly. Odchod z fce. Dostal písemnou důtku za nedodržení předpisů od svého přímého nadřízeného. Odchod přátelit se na Libavou. Nejhorší – horší snad církve- plať. Kolik dáš dar? My to zveřejníme. Ježíš, to je potupa. Ať by dal, kolik by dal, vždycky by to bylo málo. Jé, zas lidi na dva tábory. Odsuzují ho. Velebí. Nechejme ho. 

Můj tatínek zemřel v roce 1959. Hrůzostrašná doba. Znám to jen z filmů. Mučení, zabíjení, sadistické zacházení – nelidové v uniformách. Tak to tu ještě chybí. Padesátá léta frčí. Orwell 1984. Po roce 1989 nikdo nemyslel, že bude v ještě horší době… Ať to olympionikovi dopadne v jeho prospěch.

Obilí z Ukrajiny plné zakázaných chemikálií:

https://www.facebook.com/watch/?v=1585863021909621

Prý tu jsou ukrajinská auta bez registrace. Nehody platíme my – povídali v meinstreamu. A dnes reportáž o obilí. Ukrajinské obilí likviduje naše obchodníky? Třeba se letos neurodí a budeme ještě rádi, že máme sýpky plné. Prý původně ukrajinské obilí bylo jen k prodeji dál do třetích zemí – střední východ – arabské země, Afrika. Pšenice měla koridory projít k potřebným mimo Evropu. Máme sýpky plné ze 70%. Loni 10 tisíc Kč/ tunu, dnes polovina. Ukrajinské obilí bez cla, nesplňuje naše normy, dusíkaté látky, zakázané chemikálie a látky zakázané v celé Evropě. Potravinářská inspekce prý provádí kontroly, aha. Pokud prý někdo ví o závadném obilí, má se přihlásit na potravinářské inspekci. Aha –jenže já nemám ani mikroskop, ale ani laboratoř. Svými smysly to fakt nepoznám. Zrní si draze kupuji. 

Ukrajinské obilí zaplavuje trhy rumunské, polské, bulharské, maďarské. Tam jsme vyváželi my!! Sebrali nám trhy levnějším obilím. Jejich obilí nesplňuje kritéria. My vyprodukujme asi 8 milionů tun, pět jsme ho vyváželi.

Prý se dnes porvali cikáni a Ukrajinci ve frontě na pracovním úřadě. Smysl pro čest, pravdu nebo pro řád?

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2023-04-03_Tady_to_perli/

To jsou perly, co? Toho jsme se nenadáli v roce 1990! Njn. Kdo chce kam, pomozme mu tam. Pošty? Viz koment na obrázku. Poslední ucelený majeteček. Nemovitůstky. To někdo koupí...


A ještě – neziskovky dostanou sto melounů. Tak to se barmské ženy pomějí, Fialo! Prý má neziskovečku i ten šášula v helmě.

Tomáš Groh Proč není na důchody?

Například univerzita v Kalifornii – sedm a půl milionů, smlouva o Antarktidě – milion 200 tisíc…Rozvoj brokolicového řetězce v arménském regionu za účasti žen – 250 tisíc korun. Vybudování vodního systému a kapkového zavlažování plantáží s organickými fíky v Bosně – 490 tisíc," uvedl český poslanec Jaroslav Foldyna.

K tomu miliardy na zbrojení a financování Ukrajiny, nesmyslné zelené aktivity, čtvrt milionu na letecké občerstvení Pekarové atd., atd.

Stíhám mezi prací vyčistit okno v koupelně, v Petrouškově pracovně. Vyluxovat. Šup, šup. Na čtrnáctou můj oblíbený klient. Má hlad. To by mu rostlo břicho. Je třeba se najíst. Zobkat třeba naše tyčinky. Odpoledne jen jedna svačina? Ne, ne. Co večer? Ne, nemá bílkovinu. Jasně, hladoví. Dostatek kvalitní bílkoviny vyživí svalovinu. Zvýší metabolismus. Člověk nemusí mlsat, je zasycen. Už loni jsem mu to vysvětlovala. Vypadá dobře, ale!

Jdu se dostat do své datové schránky. Třikrát s překlepem. Ano, tak se tam nedostanu. Ha. Přihlašovací obrazovka.

- Peťuůůůš, nejde mi to!

Heslo tam nejde ani vecpat.

- Heslo máš tahle písmenka.

- Aha. Ještěže tě mám.

Přiznání! Daňové. Blíží se. Daně, daně, daně. Ať mají z čeho chrochtat naši vůdci! Berně - chudým brali... Tak to je po tisíciletí. Zaplať, zaplať. Nejlépe i ze vzduchu. Jak to byl v Tajemství staré bambitky? Z komínů!

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2023-04-03_Majolka/

Je tu Honzík. Dostanou ke svačině bagetku. Co na ni? Česnekovo sýrovou pomazánku. Do ní bude potřeba trošku majolky. Tak nejprve vyrobit majolku. Pak česnekovou. Nachystat soustečka klučíčkům.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2023-04-03_Odpoledne/

- Peťuš! Já si ještě zaběhnu do Lidlu.

- Ale nebudeš volat.

- Ne, neboj. Neuberu se.

Prohlížím si oblohu, stromy, město. Nesu si tulipány, rozinky, kokosovou mouku. Domů. Nebe. Copak nám na něj vyseli? Copak dýchám?

Zatápím. V půl osmé jdu do naší skupinky školit.

Jejka. Dvě. Spát.

Dobrou noc!