Už tam budem

18.03.2021

Jak se den vždycky okolo mě překulí a je večer. Zrzka okolo mě hýká jako kocour. Nepustím. Doma bude! Dnes v noci určitě. :-)  Ráno ně mě po noci venku čekala slastně rozvalená v koupelně. Kocourci obíhali. Jejich kníkání není protivné. Některé kočky ječí jak řvoucí dítě. Koncert těch u nás tichý, decentní. Taky pořád neřvou. Zrzku jsem lákala během dne ven, aby večer neotravovala. Péťova průpovídka o svrbění a podebrané patě platí na morovatého vytrvalce. Ten, který dostal loni v srpnu od Micinky po čumáku, až spadl ze schůdků k boudičce, už nechodí. Chodil ještě když se ztratila. Na jeho místo nastoupil tenhle urostlý obr s krásnýma očima. Očami. :-) Zrzka jen popoběhne. Zatančí. Pojančí. Vrací se do tepla domu. Nápadníky nechá venku. Zaujme polohu ležícího střelce na své růžové dece. Myslí si, že se prospí a noc. Holka, to se pleteš. Přenáším ji na terasu na křesílko na sluníčko do zimní zahrady. Jo, tam ano. Když už slunce propaluje kožich, zkouší, jak to vypadá na židlích u stolu.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-03-18_Zrzka_s_kamarady/

Zapomněla jsem na FB. Jdu se rychle podívat. Dala jsem opáčko. Stává se, že lidi nezareagují, přehlédnou, neoznačí. Tak znovu:

Jiří Dohnal: Milí přátelé, dohledal jsem nařízení o nošení roušek a málem mi vypadly oči z důlků. Ještě, že jsem měl brýle. Představte si, že to nařízení bylo vydáno podle § 69 zákona 258/2000 Sb., místo zákona č. 94/2021 Sb. (pandemický zákon). Co to znamená? Nelze uplatnit pokuty podle pandemického zákona a v zákoně 258/2000 Sb. není § 69 v seznamu přestupků, tedy nelze za to uložit pokutu. Další perličkou je to, že nouzový stav byl vydán v rozporu s podmínkami zákona, dle něhož byl vydán, což sice nevylučuje jeho platnost, ale v případě sporu by stát neměl mít šanci. Podmiňovací způsob používám proto, protože nevím, zda soudy budou rozhodovat dle zákona.

Řehtám se reakci. Znovu si čtu trefnou poznámku:

Roman Jakubik

No, ještě by se mohlo rozhodovat podle větru, barvy, prdu, výkladu karet nebo nějaké jiné zajímavé metody. Stejně je za zákona toaletní papír a z ústavy brožurka.

Čtu opakovaně. Představuji si barvu prdu. Následně si všímám, že tam Roman umístil čárku. Ne podle barvy prdu, ale podle barvy, prdu. Hned na to opakuje vtipnost - podle výkladu karet. Řehtám se srdečně a nahlas. :-) Jakého vybrat smajla? První emoce - řehtající se. Druhá - plačící. Dala bych mračící ho se rozzlobeného. Tuhle tu někdo psal, že je rozzloben na dobu. Tak to já ne. Beru to jako cvičení. Ale čeho je moc, toho je příliš...

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-03-18_Snidane/

Jakou si dám příchuť k snídani? Dnes po dlouhé době zeleninu. :-) Ta je hladová. Bez vitamínů, fytoživin, minerálů. Přes 90% vyfičelo. Ale zbytky plus vláknina a fytoživina - zelená. Vybírám mátu s čokoládou. Mixla jsem s baby špenátem. Vynikající mňamina.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-03-18_Maminka/

Rychle zadělat na chleba. Utíkám do pracovny na jeden hovor. Hodiny bijí jedenáctou. Skyp. Dotvarovávám těsto na chleba. V úvodu receptu se mele pšenice. Mixla jsem do ní škvarky. Nečekala jsem, že se zdvihne kvásek. Škvarky očividně nevadily. Vykynuto. Během tří minut těsto uhnětené. Zvoní skyp. Maminka bez emocí. Na tváři čtu výraz naštvanosti. Vím proč. Vnitřně vnímá nesvobodu. Já ji totiž vnímám taky. A to jsem na tzv. svobodě. Ztratila jsem ji. Zvíře uvázané u boudy. Jela bych na kolo. Ale handrkovat se někde s někým... 

Mamce se zhoršil sluch, zrak, řeč. Rázem. Maminko moje. Ještě před deseti lety jsi řídila auto. A svět. Už jsi ztrácela paměť. Nechápala jsem. Nevěřila jsem. Iva zkušenější. Chtěla, aby mamka zlikvidovala kytky a přestěhovala se k ní. Ještě jednu sezonu jsme to daly. Měly jsme ji napůl. Střídavou péči... Ještě když byla v domečku, kolikrát jsem si ji v pátek přivezla na víkend. V sobotu ráno mi chtěla utéct. Domů. Dnes to chápu. DOMŮ! Cítila, že je zle. Pak už v DD každý advent jsem se snažila o barvy, vůně, zvuky, doteky, chuti. Světla, cukroví, koření, koledy, pečení. Z DD jsem si ji vozila na výstavy, trhy, koncerty, k nám... Pořád jsem se snažila uchovat si mamku ve stejném stavu. Nebyl den, abych nebyla s ní. Pak mi do toho hodí vidle vymyšlenost s nějakou pandemií. Velký reset.

Mamka poslouchá. Když se jí zeptám, neslyší. Musím opakovat otázku. Mluvím si sama pro sebe? Těsto - nevidí. Narcisy nevidí. Hyacinty nevidí. Ale odpoví:

- Už mám staré oči.

Vězněm v těle.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-03-18_Bohemka_s_hvezdou/

Oběd. Skvělá špenátová polévka z mého chytrého hrnce. Rozdělávám si vánoční dárek. Bohemku se zlatou hvězdou na hrdle.

Hovořím s paní. Stává se novou klientkou. V prosinci měla kovid. Nevěří na něj. Chápu. Ztratila chuť, čich. Celé tělo ji bolelo. Dnes už se z únavy zotavuje. Myslí si totéž, co já. Vymyšlenost. Její dvaačtyřicetiletá dcera taky měla. Daleko těžší průběh. Už ať je to za námi. Očkovat se nedají.

Jsou lidé slepí, hluší, letargičtí, vypnutí, v agónii? Nebo blbí!? To by mohlo být. Vyrábějí pitomce jak na běžícím pásu. Lépe se s nimi manipuluje. Jde o to, zhloupnout masy. A to se povedlo. IQ spadlo pod stůl.

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/za-posledni-tyden-eviduje-sukl-deset-pripadu-umrti-po-ockovani-40354328#utm_content=ribbonnews&utm_term=sukl%20evidoval%20v%20minul%C3%A9m%20t%C3%BDdnu&utm_medium=hint&utm_source=search.seznam.cz


Svetlana Vanatkova

Na to, že se ještě očkování nerozjelo to jde to rychle , dopoledne na Novinkách píšou deset a odpoledne už na Idnesu jednadvacet. A to odborníci tvrdí , že se účinky projeví až pět až deset let...elektra zavřený , mrazáku prej málo říkal Bureš...

Začne očkování chronicky nemocných. Astrazeneca - 44% účinnosti. Tolik smrtí. No jo, důchodová reforma jede! To se mi snad zdá. Oni v novinách píšou otevřeně - jo, je to nebezpečné, ale dáme do letáků, že sraženiny a hotovo. Tady se oficiálně lže v meinstreamu.

"Jedná se o bezpečnou a efektivní vakcínu, která chrání před nemocí covid-19. Vakcína není spojena se zvýšeným rizikem krevních sraženin," představila závěr šéfka Evropské lékové agentury (EMA) Emer Cookeová.

Připustila, že spojení nelze zatím zcela vyloučit. Současně se ale neprokázalo ani to, že by vakcína případy krevní sraženiny způsobila. Podle Cookeové je tak třeba soustředit se na sběr dat a prevenci těchto případů. "Tisíce lidí napříč EU umírají na covid-19 každý den, tato hrozba převažuje veškeré možné vedlejší účinky vakcíny," dodala.

A nejhorší mrchy v politice jsou ženské. Proto je v Evropě nadělali ministryněmi války.

Také Sabine Straussová, předsedkyně výboru pro hodnocení léčiv EMA, uvedla, že vakcína je bezpečná. Výskyt případů krevních sraženin je podle ní u naočkovaných dokonce nižší než v běžné populaci. "Někdy se krevní sraženiny vytvářely v prvních sedmi dnech po vakcinaci. V několika případech jsme viděli, že se sraženiny objevovaly v mozkových tepnách a žilách. V současné době nemáme dostatek důkazů, abychom konstatovali, jestli jsou tyto stavy spojené s vakcínou," uvedla s tím, že její výbor bude situaci dále sledovat. Zdůraznila však, že jde jen o jednotky případů z dvaceti milionů očkovaných lidí v EU a Velké Británii.

Zaznamenali jsme případy, kdy krevní sraženinu způsobila nákaza covidem-19. Takže to by mohlo hrát roli," dodala Straussová. Nejčastěji se dle ní krevní sraženina objevuje u mladých žen, zatím z toho však nelze činit žádné závěry.

Přesto je dle ní třeba, aby lidé byli dostatečně informováni. Chce proto přidat do příbalových letáků AstraZenecy popis symptomů krevní sraženiny, aby bylo případně možné včas reagovat. Už to vidím, jak má někdo trombózu a volají sanitu... 

A tohle je do Dikobrazu!!!

"Protože jde o velmi specifickou situaci, zvažujeme způsoby, jak informovat veřejnost napříč Evropou," dodala Straussová. "Kdyby šlo o mě, nechala bych se očkovat hned zítra. Ale chtěla bych vědět, jak poznat, kdybych měla vedlejší příznaky," řekla.

Jestlipak příbalový letáček nemohl pomoci mladé učitelce na Slovensku?!!

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/na-slovensku-po-podani-vakciny-astrazeneca-zemrela-mlada-ucitelka-40353841

Určitě se neprokáže souvislost mezi očkováním a smrtí člověka. A i kdyby, vymyslí si další lež! Na kovid umírá tolik lidí. Blébléblé. Na kovid? Co to je kovid? co to je za nemoc s červy!! A bécani to schlamstnou i s navijákem. Když se kácí les, lítají třísky. Co je to pár stovek lidských životů proti prachům do kapes nenažraných Ž!!!

Dnes mi jedna zájemkyně o hubnutí povídala, jak čtyřiaosmdesátiletou maminku doktorka oočkovala Astrouzenecou. Mámě prý asi "prdlo v  kouli". Paní volala doktorce. Dostala uklidnění. To je argumentace!

- Ta je zafarfarinovaná, nemusíte mít strach...

Jo, z trombóz ne, ale následky se projeví za tři, pět, deset let. Člověk umře dřív. A kdo to zjistí?! A kdo to bude zkoumat? A kdo podá žalobu? Umřel, no. Starý. Valím oči. Tolik mrtvých!! A kde jsou ti z Vrchlabí?!!

Simona Strakova

Za poslední týden eviduje SÚKL deset podezřelých úmrtí po očkování

Novinky

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) evidoval v minulém týdnu dalších 10 úmrtí, která by teoreticky mohla souviset s nežádoucími účinky po očkování proti covidu-19. Od počátku očkování jde celkem o 21 případů. Podezření na nežádoucí účinky bylo nahlášeno v 1923 případech.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/na-slovensku-po-podani-vakciny-astrazeneca-zemrela-mlada-ucitelka-40353841

Noviny nečtu. Ani novinky. :-) Teď jsem se do nich zahloubala. Fuj to je hnůj. Sem už dlouho nepřijdu.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-03-18_Jaro/

- Pojď se podívat, jak se Zrzka rvala. Co tu je jejích chlupů. 

Jdu se mrknout ven. 

- Tohle je hebká srst toho bílého s hnědým. 

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-03-18_Kocouri_srst%2C_kluci_se_asi_porvali/ 

Dávám videa na FB. Draha si poslechla dnešní povídání s mamkou. 

Draha Hraničková

Nakonec jsem se i nahlas zasmála. Nevím proč se ptáte na něco co víte. Je hezké, že si maminka pamatuje co víte

Taky hezky zpívala v 94 letech. Teď jste si určitě tu písničku ráda poslechla.

Přeji vám dobrou noc

Pestrý den! Úspěšný!

Jj, ptala jsem se maminky, jak ji Milka Holubová učila lézt na švestky. Utřela mě:

- Když jsem byla malá, tak jsem lezla a vona to ví. Tak nevím, proč se ptá.


Úspěšnou dobrou noc!