Užíváme adventu

11.12.2021

Člověk se má radovat, umět se rozhodovat a bezpodmínečně milovat. Vždycky jsem se ptala studentů a lidí okolo sebe, co je pro ně nejtěžší. Zamyslete se. Jak je to ve vaší mysli? Co je pro vás nejnáročnější. Většinou odpověděli - umět se rozhodovat. Taky jsem si to myslela. Změnila jsem názor. Pro mě je nejtěžší milovat bezpodmínečně. Valerij Sinelnikov tvrdí, že každé tvé rozhodnutí je správné. Tady a teď ses rozhodl nejlépe, jak jsi uměl. To, že za minutu, zítra, za deset let, na konci života zjistíš omyl v správnosti volby je druhá věc. Stále je pro mě milovat bezpodmínečně těžké. Ale učím se. A daří se. 

Právě odbila půlnoc. Radovala jsem se. Splnila jsem jeden ze tří úkolů. Celý den jsem si hrála.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-12-11_Advent_-

Dopoledne jsme měli školení. Ráno před tím jsem prošpikovala krůtí stehno. Pamětliva rad kuchaříčka z mé první třídy oboru kuchař na učilišti - upekla jsem běhák pomaloučku, jak mi radil u pečení kuřete. Nikam nespěchej. Ať je jak dort, když už jíš maso. Vyrobila jsem skvělé americké brambory. Minule byly nadýchanější, dnešní byly taky dobré. Snědli jsme už asi velkou bednu jablek z nabídky naší zahrady. Děkujeme. Do dnešního kompotu jsem přisypala borůvky; každý dostal jednu óbr jahodu. V sezoně si velké plody mrazím do knedlíků. Proto jen každý jednu. :-) 

Ty nepříjemné přípravné práce jako je mytí oken, vinutí věnců, šití vánočního stromečku, zdobení zahrady mám za sebou. Ráda jdu na větvičky, ráda mám od nich špinavé ruce... Není to má vášeň. Je to jako když si ráno umixuji do koktejlu červenou řepu pro zdraví. Ale není to má vášeň. Během dne zlehka pískuji, uklízím, třídím, rovnám, vyhazuji... Dovolím si přepych, který maminka nikdy nepraktikovala. Ve dne si nikdy nelehla. Jen po injekci na chřipku - to jsem ji asi před dvaceti lety zastihla v posteli. Měla tak hroznou chřipku, že jsem se o ni bála. Mezi prací si jdu na hodinku odpočinout. Tedy lehnout. Během minuty spím. Za chvíli vstanu z mrtvých a jdu zas za prací. Dnes jsem si porovnala své náramky, náušnice, korálky. Všechno jsem si prohlédla, srovnala, poradovala se, vyčistila, otřela... Umyla jsem okno v ložnici. Ještě mi zbývá koupelnové. To dám. Mám umytá okna v celém domě. 

Už dlouho jsem neposlouchala své oblíbené na Svobodném vysílači. Přesto jsem u práce naposlouchala denní dění!  Začalo to setkáním u zamčeného Lékařského domu. Skvělí lékaři z PLKu - unikátní! 

Znovu jsem se zahleděla do čtení o dr. Noackovi. Prohlédla jsem si magnetismus grafenu. Napadlo mě, jak jsem asi před třiceti lety přišla ze školy. To jsme ještě bydleli v panelovém domě. V kuchyni jsem měla malou červenou televizku. Jako dnes si pamatuji na ten den. Svítilo slunce. S otevřenou pusou jsem sledovala dokument o minirobotech; poplují krevním řečištěm, opraví, co je potřeba. Zlikvidují rakovinné bujení. Vize krásná. Ale prolhaná. Nanoboti plují, ale neléčí, nenapravují, nevyhledávají, nechrání. Škodí. 

Vždycky se těším na optimistický dramatický raníček, poledníček, večerníček s Pavlem Zítkem - podle toho, jak mu to vyjde - na Srdcem pro vlast. Dnes vysílal na Srdcem pro vlast i Libor Malý z Blavy. Vlastenci, kteří pochopili, že není radno kandidovat za žádnou stranu. 

Vyzkoušela jsem si, co udělá použití QR kódu. Nic. Asi ho neumím použít. Ale vlastenka Rita mě vypeskovala. Jako bych nevěděla nic o salámové metodě. Kolik lidí je zarostlých v systému hlubokými kořeny! A ne a ne se vyrvat. Nechávají se lapat, lapat, lapit. Netuší, jak jsou v klepetech. Overtonovo okno se zavírá. No, tak jsem si zkusila dát QR kód! Prý od uvědomělé vzdělané by to nečekala. No a co! Ta vzdělaná se snaží stále zlepšovat se. Po dlouhých letech se snažím platit v hotovosti. Karta nástroj ďábla. Pokud tu budou papírové peníze, jsme relativně ve svobodě. Podle karty dohledají, kde, jak, kolik. Hlavně - udělají cvak. Peníze byly. Peníze nejsou.

JUDr. Rajchl - jeden z mnoha právníků bijících se za národ. Za svobodu, za práva člověka. Včera jsem o něm psala zmínku. Nepustili ho do TV, ač byl pozván. Ano, má pravdu - jak nemohu ani cítit šíleného profesora Gargamela, nikdy bych se nesnížila k podmínce - když tam bude on, nepřijdu já. Právník má jazyk jak šavli. To se mi líbí. Těším se na jeho řeč - když už nebyl u té čarodějnice Jílkové - v zákonech bohatství.

Jestlipak máte všichni aplikaci Telegram? Tam se dá lehce chodit na TV Šalingrad, na Zákony bohatství, Srdcem a další, které blokuje FB.

Opáčko z občanské nauky
Opáčko z občanské nauky

Pozorovala jsem u piglování ložnice skvělou scénu z restaurace. Dle návodu pana Hlásenského Jakub Šťastný šťastně řešil kontakt s přivolanou MP. Včetně lodního práva. Rozlišení osoby a živého člověka. Policistka se realizuje; přísně vyslovuje otřepanou formuli jménem zákona. Jenže neví, jménem kterého. Na základě čeho!!! Chce doklad totožnosti. Nechápe, že OP je identifikátor pro komunikaci, jednání. Moc se mi líbí cvičení. Policisté odjakživa řekli OP a tečka. Jenže právní stát skončil. Právo neexistuje. Na základě přivolání personálu restaurace - to je to "jménem zákona". Listinu zákl. práv a svobod - neznají. Prý porušení zákona. Ale jakého zákona? - Nařízení vlády! Aha, jenže nařízení vlády není norma, zákon. Nemusíme dodržovat to, co není v zákoně přímo uvedeno. - Policisté nemohou dýchat. Zednické respirátory je dusí. A padají jim. Skvělá lekce! Jsou to taky lidé. Potřebují na život výplatu... A k životu vzduch! Prekérní situace. - V úterý v Ústí nad Labem předvedl Pavel Zítko s Liborem Malým tak lekcičku. MP netuší, že porušují zákon!! Paradox. Dnes přijela jen městská, osm lidí!! Státní se otočila a jeli pryč. :-) Protože vědí, že je protiprávní vyžadovat potvrzení lékařského charakteru... Na to jim vládní vyhláška nestačí!! V úterý celkem čtyři auta kvůli respiči. Marně. Sranda balet! Řešení - sundat respirátor, nekočko a netestovat se. Jo - a odhlásit svatou bednu. A to je konec rádoby nenaplněné a neuskutečnitelné pandemie. Neuskutečnitelné proto, že 1600-1800 nemocných!!! - ne trapně pozitivních - na sto tisíc se stále nedaří.  

Nese se lesem, že kočko jako silní bacilonosiči nakazí svou nekočko rodinu včetně dětí. Zrovna dnes jsem se dozvěděla. Maminka před porodem a její dítě onemocněly kovidem. Dítě lehce. Maminka hůře. Kde k tomu řišli, když jsou doma? Mají kočko tatínka. To je hoax. Výmysl. Konspirace. Můj dojem. Názor. Si to tak myslím. 

Premiéra Duše K. s doktorem Gocálem. Hovořil o nebezpečí respirátorů pro zdraví člověka. Psychickém i fyzickém. Za dvě hodinky hodně info. 

https://www.youtube.com/watch?v=3HWZgbCaeSY

Co jsem ještě viděla? Jarouška Duška na Knoblošce. Skvělý. Pokrokový. Inteligentní. S osvětovým názorem. Zmiňuje prof. Koukolíka - o debilizaci generace. Neuropatolog zabývající se vztahem mozku a chování. Jeho kniha Vzpoura deprivantů. Funguje to. Právě v téhle době. ...zbožňují iluzi, že jsou mocní. Lžou, podvádějí, kradou. Nerespektují sociální pravidla, normy ani zvyklosti; myslí si, že jsou proto, aby je někdo prolomil. Jsou bezohlední ve vztahu k bezpečí druhých lidí i k bezpečí svému. Mají kriminální chování. Opakované. Prochází jim. Snadno velmi sprostě lžou, když chtějí něčeho dosáhnout... Nemají svědomí... - Nejsou to psychopaté v chráněné dílně PS, ve vládě, na úřadech?

Dočetla jsem se, že Bavorsko je pod vládou SHAEF. Asi před pěti sedmi lety jsem si čítávala u Benjamina Fulforda, co se děje ve světě. Zapečetěné obálky se zatykači... No jo, ale pořád nic. Benjamina ze společnosti bílého draka jsem vnímala jako nedočkavého snílka a fantastu. Už aby se to přihodilo. Svět si musel na ty kouzelné obálky hodně let počkat. Už se to děje. Bitva vrcholí. Svět se drolí. Informace plavou na povrch. Ještě se straší, bububu, ještě někteří bulíčci myslí, že mohou spouštět hrůzu. Ale ne. Je konec.

https://irenkah.rajce.idnes.cz/2021-12-11_Hraju_si%2C_ciham%2C_ciham/

Večer jsem si dovolila přepych. Místo pečení vánočky jsem si šla stříhat, lepit, tvořit, hrát si. Účinný relax. Odpočinek. Naše krkonošské koledy, vůně purpury, světla, bílá za oknem a hlasitě hníkající tvrdě spící Mour pod křeslem. Před minutkou změnil místo. Péťa by řekl:

- Ten dobytek si lehl do misek!

Lehl. Moure, jak tě zhubnu? Budeš pít Herbalife Nutriton. 

Dobrou noc! :-)